PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows XP crash



quantum17
01-07-2009, 23:17
Riječ je o laptopu.Sinoć je sve bilo u redu s njim,radio sam nešto na njemu i dosta programa je bilo otvoreno,te ga je to valjda malo usporilo.Kada sam ga išao gasiti,trebalo je dooosta vremena da se programi pogase te je to išlo dosta sporo pa sam jednostavno stisnuo tipku za paljenje te ga pomoću nje ugasio.To sam i prije znao uraditi i nije bilo problema.

No,danas je uslijedilo neugodno iznenađenje.Nakon što sam ga uplaio pojavio se screen u kojem kaže kako je došlo do neočekivanog prekida,bla,bla i one opcije-Start in Safe mode,Start Windows normally i te.Nakon što kliknem na bilo koju,krene dalje bez problema.Pojavi se onaj loading sa logom Windowsa,no njega prekine plavi ekran s porukom:

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

TEHNICAL INFORMATION: STOP . 0x000000ED (I ONDA NEKI BROJEVI)

To izgleda ovako : http://blog.nettoapp.com/attachments/month_0601/92006114191739.jpg

Nakon toga naravno,komp se restarta i tako u krug.Nako toga sam malo čačkao u BIOSU i shvati,da kad mi je SATA Native Support : Disable,pojavljuje se ovaj ekran.

No,ako je stavljen na enable pojavi se drugačiji plavi ekran.On izgleda ovako: http://img.photobucket.com/albums/v318/fbm2themex/DSC01743.jpgS

Što da radim?Na ovom kompu mi se nalazi par podataka koje ne bih htio izgubiti pa da li postoji način da ovo popravim bez brisanja svih datoteka.Ako ne mogu,jel postoji nekakav način da ih izvučem?



P.S. U pitanju je Windows XP SP3.

Pomagajte!

Feanor
01-07-2009, 23:24
Hmmm sad neznam jeli isti sistem na laptopu kao i na desk pc-u, ali meni se to isto zna događati.Neznam jeli isti razlog ali probaj...
Znači kad restartaš komp uđi u bios(stišći F2) odi tamo na postavke za Hard Disk i imaš tamo opciju ja mislim da se zove nešto tipa set as, e sad meni se to resetira ponekad i onda samo trebam vratiti to na set as IDE i to je to...GL

avr freak
01-07-2009, 23:35
po mojem pali winsi..oštečeno da se ne može pokrenuti više :thumbs2:

croat1gamer
02-07-2009, 10:19
Ja sam uspio ovako:
Sprzi linux na cd.
Upali laptop sa cd-om u pogonu, odaberi neka se boota linux.
Resetiraj, odaberi odakle da se boota, uzmi hard.
Trebalo bi te kao prvo pitati da provjeri disk na konzistenciju (ako nista ne napravis znaci da si potvrdio).
Pusti neka provjeri cijeli hard.
Trebalo bi naci neke probleme na 1-2 adrese, te ih ispraviti.

Ako to ne uspije, bootaj linux cd, jer mislim da ima opciju provjere konzistencije harda.