PDA

Pogledaj cijelu verziju : Datotečni sustav



C
01-07-2009, 16:10
Znači, imam USB Stick i on radi normalno, i ima opciju Lock ON/OFF. Ehh, sada, znači meni treba korištenje te opcije Lock. Datotečni sustav koji mi odgovara jest NTFS i radi savršeno, i kada stavim Lock ON, njastavi raditi normalno, čim ga vratim na Lock OFF, i pri tome pazim da ga prvo ejektiram, pa isključim softwareski i sve, tada mi traži da ga na novo formatiram i neće ništa čitati s njega. Kada uradim check disk, proradi odmah, i sve radi uredno. Čim opet bacim na Lock ON, nastavi normalno raditi, čim vratim na Lock OFF, opet isto. ExFAT, FAT i FAT32 ne mogu koristiti na njemu, jer mi neće onda pokrenuti ništa s njega:
NTFS: U System Trayu pojavi da je disk writte protected (uskljičnik) i pokrene željenu aplikaciju. Dvoklikom na taj uskličnik, ja ga maknem i ništa ne pita. TO mi i treba!
ExFAT: Baca mi stalno Warninge s opcijom Close, Try Again i Continue, šta god da kliknem opet pojavi isti prozorčić i neće ništa otvoriti dok je disk zaštićen od pisanja, nego će stalno bacati te prozore.
FAT: Isto tako.
FAT32: Isto tako.
S obzirom da se radi o Emergency programu za čišćenje infekcija random računala, ExFAT, FAT i FAT32 su mi neprihvatljivi. NTFS je odličan, ali s njime ako želim nekome nešto očistiti, moram napraviti check disk, i pri tome mora biti Lock OFF, tako da se sam USB zarazi odmah, a to pokušavam izbjeći, jer mi je to problem da ne mogu očistiti tuđi PC, a što se tiče mene, nije mi to nikakav problem.

Na kraju sam ga stavio u UDF verzije 2.50, a taj datodečni sustav je inače za BluRay Diskove. I radi OK, jedino poput ExFAT-a, FAT-a i FAT32, javi deset prozorčića za redom s Warningom, šta god da kliknem on na kraju pokrene željenu aplikaciju, brži je, moguće defragmentiranje i sve.

Sada je moje pitanje kako to sve popraviti?
Znači, odgovara mi NTFS, ali kenja, UDF je super, ali me iritira kada me 10 puta pita dali da nastavim, i onda pokrene, a ovi ostali ne dolaze u obzir, jer neće pokrenuti dok je disk zaštićen od pisanja.

BTW Mogu li kako UDF-u podesiti allocation unit size? Ne prihvaća ni jedan.