PDA

Pogledaj cijelu verziju : dva windowsa



DoctorEvil
01-07-2009, 07:51
znači, kad palim komp nakon onog ekrana gdje pišu oni neki podaci o hardu itd pojavi mi se da odaberem koji operativni sustav želim - windows xp ili windows xp! moram odabrati onog gornjeg jer je ovaj donji nekom greškom ostao. instalirao sam windowse na jedan disk(D), pa je bilo nekih problema, i onda sam instalao na C. kako da maknem ovaj drugi koji ne radi? nije to neki veliki problem al me živcira.

croat1gamer
01-07-2009, 08:17
Napravi backup svih podataka sa D diska i formatiraj nakon toga isti.

Cookie monsta
01-07-2009, 08:42
Jedno pitanje kad formatiras hard npr. C: particiju na kojem su mi windowsi jel se oni obrišu ?? :?

R@pt0r
01-07-2009, 09:09
OMG :pray:

Sinko jel znaš ti uopće šta je formatiranje... Pa naravno da se pobrišu! Ali to nećeš moć izvest iz Windowsa.

C
01-07-2009, 11:07
XP:
Otvori C:\boot.ini i editiraj boot kontrole, tj. obriši zadnji ispisani red i spremi file takav kakav jest.
Vista ili veći:
viewtopic.php?f=34&t=32457 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=32457)

weird1
01-07-2009, 11:10
Format nikako nebi pomogao.
Ako ti windowsi na c:/ nevaljaju, a c je bootabilni, formatom c nijedan windows nebi radio. Ako windowsi na d:/ nevaljaju formatiranjem d bi ti i dalje ostala opcija 2 windowsa jer je to sacuvano u boot.ini na c.


Imas dvije opcije da maknes jedan od ta 2 windowsa.
1. manualno editiraj boot.ini(notepadom ili nekim drugim text editorom)
2.My computer properties nadjes startup and recovery i tamo ces naci opciju za editirati boot.ini
Trebas samo obristai jedan od 2 reda koja nadjes tamo pise npr
WINDOWS= microsoft windows xp home edition
imat ces 2 takva reda po jedan za svaki windows
moras obrisat samo jedan i to onaj koji nevalja.
Ako nisi siguran koji nevalja prvo promjeni ime jednom umjesto windows xp napisi bilo sta drugo npr: "dali ovaj valja"
kada restartujes komp jedan od 2 ponudjena ce se zvati dali ovaj valja, a drugi windows xp. Probas jedan od ponudjenih i ako je "dali ovaj valja ispravan" kad udjes u windowse obrises onaj drugi red, a ako nevalja obrises red sa "ako ovaj valja".

U biti je super jednostavno mozda sam zakomplicirao objasnjavajuci.

Treca opcija bi ti bila (imas je tamo kod startup and recovery)
da odaberes jedan od ta 2(ispravni) i stavis ga kao defaultni, a vrijeme cekanja za odabir OS-a stavis na 1 sec.
Tada ce ti sve ostati isto samo ces vidjeti taj meni 1 sec nakon toga widows sam odabire onaj koji si stavio kao def(ispravni naravno).



Edit: C me pretekao :(

DoctorEvil
01-07-2009, 15:16
hvala ljudi, riješeno. može lock :wink: