PDA

Pogledaj cijelu verziju : audigy se i mikrofon



rade0N
30-06-2009, 22:05
malo tesko za objasnit
dosla mi nova zvucna danas audigy se i kad sam spojio mikrofon vidim da neradi
nakon nekog vremena skuzim da mikrofon snima muziku koju pustam (to sam uvjek pokusavao namjestit za team speak al nikako)
kako cu to popravit

C
30-06-2009, 22:13
U opcijama muzičke imaš za podesiti šta hoćeš da ti PC snima za "mic". Imaš Mono i Stereo MX, to su ti zvukovi s PC-a. Imaš tako svašta, ti traži Mic 1 ili Mic 2. Kada to podesiš, onda će "mic" snimati sa input mikrofona.

rade0N
01-07-2009, 00:43
nerazumjem
moze malo detaljnje

C
01-07-2009, 01:09
U programu od muzičke kartice imaš podešenja. I tamo podesi da snima zvuk sa mic 1 ili mic 2. Tebi je podešeno na background, desktop, stereo mx ili mono mx, kako koji proizvođač to daje, a to je da mu mic bude na PC-u, a ne na muzičkoj kartici u input mikrofonu. Podesi na mic u programu koji upravlja tvojom muzičkom karticom, i onda će ti snimati zvukove sa mikrofora koji prištekaš, a ne sa PC-a.

Lord Jambrek
01-07-2009, 20:22
Na kojim si windowsima? Ako si na visti, odi u recording options i kao recording device stavi microphone. Ovo kaj ti snima zvuk s kompa mi vuče na to da je recording device postavljen kao "what you hear"

Ako si na XP-u, onda fkt ti nemrem pomoć jer taj prehistorijski OS nisam koristio već dugo tak da se ne sjećam, mislim da se samo trebalo 2x kliknut na ikonu zvučnika u trayu pa ti se otvore one opcije za podešavanje glasnoće raznih stvari. Onda se trebalo ić pod properties gore i odabrat recording options (stavit kvačice na sve) i onda stavit kvačicu na microphone.

rade0N
01-07-2009, 20:38
na Xp-u sam
nasmo sam drivere sa control panelom
i record je bio namjesten na "what U hear" prebacim na mikrofon i opet mikrofon ne radi

Lord Jambrek
02-07-2009, 14:20
Probaj i pod playback pojačat mic do kraja.

rade0N
02-07-2009, 14:35
i dalje neradi :-x
mikrofon sam testiro na drugom kompu i radi savrseno
utor nisam mogo falit jer me je samo jedan slobodan (plavi)

Sphinx
02-07-2009, 14:40
Meni je Audigy SE isto stvarao probleme oko mica tako da sam nakraju mic i sluske spojio na integrusu, a zvucnike na Audigy :D

rade0N
02-07-2009, 14:58
ma zvuk je prejeben
al jbt prije mjesec dana crkne mi integrirana i kontam uzet cu ovu i eto sad je uzmem i opet neradi

C
02-07-2009, 18:37
Radi. Igraj se s programom od zvučne dok ne podesiš. Tamo ti je sve.
I mic testiraj na Windows Recorder-u, kada ti on bude hvatao mic, znači da je sve podešeno od strane Windows-a, i ako ti program ne bude hvatao, znači da onda njega trebaš podesiti, jer npr. Windows bude podešen na mic 1, a program na mic 2, i onda će ti snimati s mic 2, a tebi primjerice treba sa mic 1.

rade0N
02-07-2009, 23:14
pokuso sve jednostavno nece :-x :-x :-x
koda nema mikrofona a znam da je ispravan jer na laptopu radi bez problema

Lord Jambrek
03-07-2009, 16:31
pokuso sve jednostavno nece :-x :-x :-x
koda nema mikrofona a znam da je ispravan jer na laptopu radi bez problema

Brate, plavi je Line-In. Probaj stavit pod line-in kao recording device i maknut mute sa line in outputa. (Sve se radi iz recording i playback options koje sam već naveo gore).

Audigy SE ima samo plavi, može bit da on služi istodobno kao mic i line-in, a XP ne želi prepoznat dotičnog kao mic nego ga prepoznaje samo kao line in.

rade0N
03-07-2009, 23:48
prebacio sam na line in i opet isto
cito sam malo po stranim forumima cini se da kod nekih nema rjesenja za ovaj problem

kada stavim da recorda preko mica i stavim +20dB boost u zvucnicima cujem šum koji sound recorder snimi
ali neshvacam odakle samo šum kad mikrofon stoji kraj zvucnika od 70w

C
04-07-2009, 00:22
U postavkama za mic, imaš jedan bar (pojačati-smanjiti mic), on ti je pojačan do kraja, smanji ga na kojih 2%, a ne na 100%.

rade0N
05-07-2009, 10:05
smanjio idalje samo šum