PDA

Pogledaj cijelu verziju : spajanje laptopa na net



blackman
30-06-2009, 20:17
iam maxdsl na PC-u i sada me zanima kaj trebam napraviti da bih si prespojio maxdsl na laptop, ali samo za jedan put da si nesto napravim i onda bi ga natrag spojio na stolno racunalo?

p.s. nadam se da se shvaca sta zelim postici...

croat1gamer
30-06-2009, 20:31
Uzmes jedan kabel koji si dobio od t-coma.
Spojis jedan kraj kabela u laptop.
Spojis drugi kraj kabela u ruter.
*Spojen si na internet, sada napravi sto trebas*
Iskopcas jedan kraj kabela iz laptopa.
Iskopcas drugi kraj kabela iz laptopa.

Deadwalker
30-06-2009, 20:34
ili se samo spojis wirelles na router.(mislim da svaki laptop ima u sebi ugrađen wirelles adapter). Ako ti na routeru nije ukljucen wirelles, to se lako konfigurira u postavkama... :wink:

C
30-06-2009, 22:20
Uzmes jedan kabel koji si dobio od t-coma.
Spojis jedan kraj kabela u laptop.
Spojis drugi kraj kabela u ruter.
*Spojen si na internet, sada napravi sto trebas*
Iskopcas jedan kraj kabela iz laptopa.
Iskopcas drugi kraj kabela iz laptopa.
Kada prvi put spajaš, kreiraj novu konekciju na manualno i zadnja točka ti je za net koji je beskonačan. Tako da kada spojiš kablo ćeš imati net, kada ga odspojiš nećeš ga imati. Ako to ne kreiraš, ti možeš spojiti kablo, ali nema neta, jer nisi postavio konekciju takvu.

croat1gamer
30-06-2009, 22:31
Laptop bi mu vjerovatno trebao imati podesenu lan konekciju.

C
30-06-2009, 22:35
Da, ali ja sam kod frenda na laptopu i stolnom PC-u trebao to podesiti kako sam malo prije napisao, inače mu ne radi. Sada sve piči žično. :D
Nekima je dovoljno kablo, nekama nije, nego samo 2 klika od next.

blackman
01-07-2009, 09:41
nema mi laptop podesenu lan konekciju, i zato je bilo kada sam pojio kabel imao sam limited connectivity, bum probao ovo od C-a :thumbs2:

e da C, brijes da neam pojma kako se to radi :)... kaj da idem pod control panel/ network and internet/ set up a connection or network?

C
01-07-2009, 10:59
Ne znam kako bi išlo na Visti, u glavnom na XP-u je tako. Znači prvu opciju izaberi za internet konekciju (prva opcija), pa sljedeću zadnju opciju, i to ti je finished. Dva next-a i jedan close. :D
Koji OS imaš?
Ako ti se na laptopu tako spoji znači da laptop ima LAN i možeš na njega spojiti.

blackman
02-07-2009, 08:05
imam vistu... bum vec nekaj drugo smislio, svejedno thx na pomoci :thumbs2: