PDA

Pogledaj cijelu verziju : wireless zaštita



jason_statham
30-06-2009, 16:29
Imam wireless i primjetio sam da odjednom trosim tri-četiri puta vise megabajta na dan nego sto sam trosio prije nego sto sam si uzeo wireless. Zanima me ima li kakva zaštita da si zaštitim mrežu od upada drugih na moj račun.... Ruter je gigaset sx763 wlan dsl . Ako tko zna , da li mi moze reci kako da si zaštitim mrežu.
8)

Cookie monsta
30-06-2009, 18:28
Ja mislim da se to nemože, ak možeš uzmi kabl i spoji ruter i svoj komp al moraš imat mrežnu karticu, kažem ti 10x puta bolji internet nego prije !!!!!

Deadwalker
30-06-2009, 18:34
mozes. Otiđi u postavke routera i tamo nađi pod advance opciju zastitu wirelles networka(ako neznas, pogledaj si upute, tamo ti je to i vise nego detaljno objasnjeno :wink: ). Moj wirelles je zasticen sa 13-znamenkastom sifrom. Nema sanse da se netko spoji na moju mrezu a da nezna kod... 8)

marijanovic
30-06-2009, 18:47
...
Moj wirelles je zasticen sa 13-znamenkastom sifrom. Nema sanse da se netko spoji na moju mrezu a da nezna kod... 8)

Itekako da ima, čak i nije teško ako se nekome da i ima znanja...

Zato je moja mreža doma:
1. WPA2 128bit + SecureWeb
2. Filtrirane mac adrese
3. Nevidljiva iz vana
4. Promijenjen password routera

Mojih 10GB je sigurno moje i samo moje.

Deadwalker
30-06-2009, 18:50
3. i 4. opcija i kod mene vridi. Ustalom, zivim u usamljenom mistu i imam flat...nothing to worry about :P

cham3leon
30-06-2009, 19:51
mozes. Otiđi u postavke routera i tamo nađi pod advance opciju zastitu wirelles networka(ako neznas, pogledaj si upute, tamo ti je to i vise nego detaljno objasnjeno :wink: ). Moj wirelles je zasticen sa 13-znamenkastom sifrom. Nema sanse da se netko spoji na moju mrezu a da nezna kod... 8)

Može C.

Be afraid. Be very afraid.

E, da, ovome ko je pokrenuo temu: vjerojatno ti se netko spojio na tvoj ruter pa piggybacka. lozinku stavi.

jason_statham
30-06-2009, 20:48
stavio sam 13-ero znamenkastu zaštitu, ali moze biti da ju je netko probio. Kako napraviti mrežu nevidljivom izvana, ili koji je drugi način da ju zaštitim?

El Klinjo
30-06-2009, 21:15
Imaš sve u konfiguraciji rutera.

C
30-06-2009, 22:08
mozes. Otiđi u postavke routera i tamo nađi pod advance opciju zastitu wirelles networka(ako neznas, pogledaj si upute, tamo ti je to i vise nego detaljno objasnjeno :wink: ). Moj wirelles je zasticen sa 13-znamenkastom sifrom. Nema sanse da se netko spoji na moju mrezu a da nezna kod... 8)

Može C.

Be afraid. Be very afraid.

E, da, ovome ko je pokrenuo temu: vjerojatno ti se netko spojio na tvoj ruter pa piggybacka. lozinku stavi.
Sve do 256 bita provaljujem, tj. sve do 25 znamenki. 8)
Najviše iskustva imam na 128 bitnim, ali 64, 128, 152 ili 256 bitni, sve je ista pašta. Par sekundi i cipanela, nije preko 2 minute. :D

Ne znam kako se to zove i kako s postavi, ali ima nešto da kada upišeš šifru za router, da ti treba šifra za net. Ja primjerice crackiram šifru da se spojim na router, i onda me pita userovu šifru za spojiti se na net i nju ne možeš cracknuti. Ako je i crackneš, kaže da je user već aktivan ili da je user kriv. Ne znam kakve su to zaštite. Kao da ima šifru za net, kao user, i da se može samo on spojiti na net. Možeš tražiti kod svog ISP-a blokadu koliko hoćeš da se max. ljudi može spojiti na tvoj net. Ako si sam samcat, onda tražiš cijelu blokadu, tako da se može spojiti na net samo jedan PC. Ili ako imaš dva PC-a onda se mogu max. 2 spojiti, i tako sve one ostale blokira. Nikakva šifra, čista blokada.

jason_statham
01-07-2009, 16:12
danke..posto imam laptop i pc stavit cu max 2 kompa da se mogu spojiti ...

marijanovic
01-07-2009, 18:54
danke..posto imam laptop i pc stavit cu max 2 kompa da se mogu spojiti ...

I onda ti se spoji netko drugi i ti ne možeš...

Prouči malo brošuru što si dobio uz router, što tamo piše je dovoljno.

C
01-07-2009, 22:32
danke..posto imam laptop i pc stavit cu max 2 kompa da se mogu spojiti ...

I onda ti se spoji netko drugi i ti ne možeš...

Prouči malo brošuru što si dobio uz router, što tamo piše je dovoljno.
Tko kaže?