PDA

Pogledaj cijelu verziju : Online kupovina, STEAM, servisi za placanje etc...



Deadwalker
30-06-2009, 13:41
Dakle, zanimam me konkretno(vi koji imate iskustva) kako to funkcionira s online kupovinom(primjerice steam)? Na koji nacin je sve moguce placati, da li su servisi tipa PayPal sigurni i sl.
Ono, nemam uopce iskustva s time, a htio bi to poceti koristiti pa me zanimaju preporuke, savjeti, nacin na koji to funkcionira itd.
Unaprijed hvala...

str1k3r
30-06-2009, 13:54
Ja koristim isključivo STEAM,, jednom sam plaćao preko EA-ovog servisa za Batlefield Heroes dodatke. Dosad nisam imao nikakvih problema, a kupio sam 5 igara sa STEAM-a. Koliko sam ja upoznat za zaštitu osobnih podatake se koristi najnovija tehnologija. Plaćao sam karticom. Od podataka će te tražiti:
- način plaćanja
- broj kartice
- ime i prezime
- datum kada kartica ističe ( mjesec i godina)
- adresu na koju mogu poslati nešto ako je to potrebno, tj. tvoju kućnu adresu
- CCV( sigurnosni broj koji se nalazi na poleđini kratice)
- državu u kojoj boraviš
- grad
- broj telefona
- provinciju/državu(županiju)
- poštanski broj

Tako to izgleda na STEAM-u.

The Jackal
30-06-2009, 13:55
EA-ovi servisi su isto kvalitetno odrađeni. Sigurno i brzo (:

Deadwalker
17-11-2009, 19:40
Ja koristim isključivo STEAM,, jednom sam plaćao preko EA-ovog servisa za Batlefield Heroes dodatke. Dosad nisam imao nikakvih problema, a kupio sam 5 igara sa STEAM-a. Koliko sam ja upoznat za zaštitu osobnih podatake se koristi najnovija tehnologija. Plaćao sam karticom. Od podataka će te tražiti:
- način plaćanja
- broj kartice
- ime i prezime
- datum kada kartica ističe ( mjesec i godina)
- adresu na koju mogu poslati nešto ako je to potrebno, tj. tvoju kućnu adresu
- CCV( sigurnosni broj koji se nalazi na poleđini kratice)
- državu u kojoj boraviš
- grad
- broj telefona
- provinciju/državu(županiju)
- poštanski broj

Tako to izgleda na STEAM-u.

E, ja imam otvoreni žiro račun na koji mi svaki mjesec dolaze pare. Da li trebam da bi kupovao tako preko steama s karticom devizni racun ili se može ovako?(kartica je inace Visa Electronic)

Čux
17-11-2009, 19:58
neznam jel drito na steam ide, al paypal bi trebo moć prek Vise složit

Constantine
17-11-2009, 20:11
nikad nisam kupovao online nitti necu u skoro vrijeme zato sto nemam kreditnu :(
ali koliko vidim steam je postao potpuno neisplativ,mw2 kosta 60 eura a to je vise nego sto kosta fizicka verzija,nije mi jasno kako digitalna verzija moze biti skuplja.

Deadwalker
17-11-2009, 20:28
neznam jel drito na steam ide, al paypal bi trebo moć prek Vise složit

ma to je gnjavaza, nemam volje to radit.
Zanima me samo dal mogu ovako direktno s Vise Electron placat, ili trebam uz ziro racun na koji imam tu karticu otvorit jos i devizni?

olio
19-11-2009, 11:10
Možeš direktno sa vise electron, ja preko nje kupujem na steam-u

Deadwalker
19-11-2009, 14:17
Nice. E treba možda prije napraviti kakvu aktivaciju za online transakcije? Pise takva nekakva napomena na steam stranici.

Ma ono, nemam bas iskustva s kupovinom preko interneta, zato toliko gnjavim :wink:

SkunK
19-11-2009, 14:24
Ako te zanimaju informacije o plaćanju putem PayPala i kupovina preko Ebaya, slobodno mi se javi na MSN prijatelju jer imam gro iskustva sa time i rado ću ti odgovoriti na sva konkretna pitanja :)

Deadwalker
19-11-2009, 14:38
Opce sam zaboravil na te. :) Dobro, kada nađem vremena, javit cu ti se... :wink: