PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s prženjem



D.O.M.I.
30-06-2009, 08:19
evo ovako, unazad par dana pojavio mi se problem prilikom prženja DVD-a pomoću Nera (original kupljeni ako ima kakve veze ). Normalno vrijeme prženja full punog dvd-a (cca 4.3 gb) na brzini 20x koliko mi je max pržilice trajalo je normalnih 6-7 minuta, ali sad unazad nekoliko dana vrijeme prženja takvog istog ili manjeg dvd-a traje na istoj brzini nenormalnih ~25 minS. U postavkama nisam mjenjao apsolutno ništa , po windowsima nisma prčkao isto ništa jedino što sam neki dan kupio novi chillstream gamepad , ali opet ne vjerujem da je to problematično, tako da zbilja neznam u čemu bi mogao biti problem. Any suggestions :| ?

Don Kihot
30-06-2009, 11:32
Da ti nije manjak mjesta na C disku?
Normalno da onda ide sporo...

Očisti bar 6GB mjesta na C disku, i u opcijama nere stavi chache na hardu da bude 999mb.

D.O.M.I.
30-06-2009, 15:19
evo oslobodio još cca 2gb s C ali ne pomaže , i dalje katastrofalno sporo :(

Don Kihot
30-06-2009, 15:36
Pa nemaš ili mjesta na disku, ili malo rama, ili nešto slično...

D.O.M.I.
30-06-2009, 15:41
cca 8 gb slobodno na C, 4 gb rama... još jedino ovo cache nisma siguran jeli to to : ''minimum space on hard drive which Nero should not use'' , bilo je namješteno na 16 mb ?

edit: mjenjao i to, nema promjene, već polako postajem očajan muka je čekat ~25 min po dvd-u

marijanovic
30-06-2009, 18:59
A što piše na DVD-u?
Teško je kod nas naći prazne DVD-e koji se mogu snimati na više od 16x.
I oni koji mogu uglavnom budu neispravni (propali ih).
Vjerojatno ti Nero nije podešen da prikazuje stvarnu brzinu snimanja.

25min snimanja - vjerojatno je brzina 8x.
Vjerujem da si koristio 16x DVD-e koji su kod tebe išli do nekih 14x, a sad imaš 8x.

D.O.M.I.
30-06-2009, 19:27
dvd-i su potpuno isti kao i prije neki dan, iz iste kutije sve, i kao što sam rekao apsolutno ništa nisam mjenjao niti u vezi softvera ni hardvera . U procesu prženja piše 20x (probao i 16x i manje i uspoređivao s nekim okvirnim normalnim vremenima) al su razlike enormne iako piše da se prži istom brzinom kao i otprije par dana. Postoji li neko rješenje ili možda jedino dolazi u obzir friška instalacija windowsa jer ovih dana pržilica mi je od velike važnosti ?

D.O.M.I.
02-07-2009, 15:07
itko ? :(

zoky
02-07-2009, 15:21
Možda neće pomoći, ali probaj napraviti reinstal Nera i skini najnoviji firmware za pržilicu! :roll:

D.O.M.I.
02-07-2009, 15:52
probao i to, mjenjao i program i sve isto :cry:

Frky
02-07-2009, 21:36
dvd-i su potpuno isti kao i prije neki dan, iz iste kutije sve, i kao što sam rekao apsolutno ništa nisam mjenjao niti u vezi softvera ni hardvera . U procesu prženja piše 20x (probao i 16x i manje i uspoređivao s nekim okvirnim normalnim vremenima) al su razlike enormne iako piše da se prži istom brzinom kao i otprije par dana. Postoji li neko rješenje ili možda jedino dolazi u obzir friška instalacija windowsa jer ovih dana pržilica mi je od velike važnosti ?

To što piše da prži na 20x nije istina! To mu je max. brzina! Imaš negdje u upcijama nero-a to promjenuti da ti piše trenutna brzina prženja, samo neznam gdje!