PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stock cooleri HD4870 & HD4890



DJ Not Nice
29-06-2009, 20:52
Pošto dosta korisnika ovog foruma koriste dotične grafičke, a pod dotične mislim na HD4870 te HD4890.
Nemojte mi sad linkat artikle i recenzije s kojekakvih stranica.

Želim vaša osobna mišljenja o tim coolerima.
Također mi je jasno da svaki proizvođač koristi neš drugo, no opet, stock cooleri su ti negdje svi.

Isplati li se gubiti garanciju za par celzijusa niže temperature?
Ofkors, pri ajmo reć, maks klokiranju kartica.

-.-

Don Kihot
29-06-2009, 21:00
Moja 4870HD je zamjenjena sa S1 rev2 + 120mm sharkoon...
I ne, ne gubiš jamstvo jer si ostaviš stock hladnjak, i ako šta bude, namontiraš i reklamiraš.

A koliko je bolje? Pa, meni mnogo, jer imam prvi model Sapphireke, ona sa klasičnim stockom (ne sa pajpama),
te se jako grijala.. A da je glasno ko turbina, da i ne govorim...
OC je bolji, hladnija je 20+ stepeni, tiho je u kućištu...

Isplati se..

IGoR_2803
29-06-2009, 21:03
što se tiče promjene hladnjaka, da, mozes sačuvati stock cooler ukoliko bude potrebno reklamirati karticu ali moras paziti da ne ostetis navoje ili naljepnice ako ih ima da ne bi imao problema u trgovini kasnije...

a na pitanje da li se isplati promjena stock coolera zbog par stupnjeva uvijek odgovaram da mi opce nije bitno tih par stupnjeva; ono sto mi je bitno je buka i ukoliko se buka mijenjanjem coolera primjetno smanji, a temp ostanu cca. iste ili takodjer padnu. kud ces bolje... zato je s1 na moju 3850 sjeo savršeno :)

Tele
30-06-2009, 14:19
do prije nedavno sam imao sapphire 4870 sa heatpipe i radilo je dobro,ali ja sam malo nagluh pa mozda nisa cuo da je glasna(ako je)
sad imam sapphire 4890 i grije se nesto malo vise