PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pištanje monitora!



Samael
29-06-2009, 16:21
Imam CRT monitor. Problem mi se javio prije nekih mjesec-dva i radi se o sljedećem:

Upalim komp i sve je u redu. Nakon nekog vremena, eventualno sat-dva, monitor počinje iritantno pištati. Nekad se to dogodi, nekad ne. Neznam jeli ima veze s pregrijavanjem ili nečim sličnim, no sumnjam, pošto znam nekad znam gledati film ili slušati glazbu dva-tri sata, pa se pištanje ne javlja, a nekad se javi nakon sat vremena koje provedem surfajući na netu. Pištanje zna prestati na nekoliko načina:

1. Tresnem monitor sa strane. 4 godine je star pa me boli kurac oće li riknuti :)
2. Ugasim ga na neko vrijeme.
3. Promjenom rezolucije.

Pomagajte!

Electromaster
29-06-2009, 16:29
E ako ja nisam pročitao naslov teme ''Pišanje monitora''... :pray:

... Ček, kako monitor uopće može pištati? Ima zvučnike?

Raz
29-06-2009, 16:32
Očito da može jer se i meni to događalo na starom CRT monitoru. Nisam uspio otkrit uzrok... par puta bi ga upalio i ugasio, promjenio rezoluciju ili ga tresnuo i sve bi bilo u redu.

Samael
29-06-2009, 16:35
Očito da može jer se i meni to događalo na starom CRT monitoru. Nisam uspio otkrit uzrok... par puta bi ga upalio i ugasio, promjenio rezoluciju ili ga tresnuo i sve bi bilo u redu.

Čitam ovo i prestao je nakon što sam ga trisnuo

Nemam trenutačno novaca za novi, pa bar da znam o čemu se radi prije nego ga fatalno opizdim toljagom

cham3leon
29-06-2009, 16:40
Mislim da sam i ja iskusio tako nešto sa katodnim...

Radi se o ultrairitantnom zvuku super visoke frekvencije, rajt?

Samael
29-06-2009, 16:47
Mislim da sam i ja iskusio tako nešto sa katodnim...

Radi se o ultrairitantnom zvuku super visoke frekvencije, rajt?

da :(

cham3leon
29-06-2009, 16:53
Događa se. Trpi.

Ako je tako jako, probaj razbijat čaše s tim zvukom.

zoky
29-06-2009, 16:55
Imao sam točno takav problem! Nisam ga uspio riješiti.... pa sam kupio novi LCD monitor!

ima jedno riješenje ako se želiš igrati "sam svoj majstor" - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=74481

Puno sreće...

Samael
29-06-2009, 17:06
ima jedno riješenje ako se želiš igrati "sam svoj majstor" - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=74481
Puno sreće...

napustila me želja kad sam došao do dijela s pištoljem... prekomplicirano rekoh... topljenje plastike :pray:

pištao je desetak min, više ne pišti. neznam koji mu je kurac, no očito je vrijeme za novi monitor.

zoky
29-06-2009, 17:10
Eh, meni nekada nije pištao 2-3 dana, ali je onda opet počelo...

...hebiga nemamo sreće!

Ako imaš garanciju, odnesi ga, a ako nemaš onda moli Boga da prestane ili....neznam! Kupi novi monitor :D

Lord Ragnarok
29-06-2009, 17:17
pa ako ima garanciju (a sumnjam jer je monitor star 4 godine) mogao bi zatraziti da mu daju novi monitor (isti tip, sve isto)

El Klinjo
30-06-2009, 08:13
Problem je najvjerojatnije u kablu.
Dakle kabel od monitora probaj podignut malo prema gore, i stavi ga skroz u utor, pa vidi jel prestaje pištat.

Čux
01-07-2009, 09:36
Mislim da sam i ja iskusio tako nešto sa katodnim...

Radi se o ultrairitantnom zvuku super visoke frekvencije, rajt?

Ista stvar na mom starom CRT-u, totalno random, nisam nikad skužil u čem je fora, al sam ga dao sestri tak da mi se sad svejedno :P