PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bill Gates objavio napuštanje svakodnevnih dužnosti u MS-u



King tiger
16-06-2006, 11:46
Bill Gates se plansira povući sa svakodnevnih dužnosti u korporaciji Microsoft, tako da se može okrenuti dobrotvornoj fondaciji, dok će drugi upravljati kompanijom čiji je on suosnivač i koju je predvodio do dominirajuće pozicije u industriji i s njom stvorio golemi lični imetak.
Bill Gates (50) saopćio je da će ostati predsjedavajući kompanije nakon prebacivanja svojih svakodnevnih dužnosti u dvogodišnjem periodu. Jedan od ključnih ljudi koji preuzima Gatesove dužnosti je tehnološki mag Ray Ozzie, koji je razvio Lotus Notes i došao je u Microsoft kada je ta korporacija kupila njegovu kompaniju Groove Netvorks Inc u 2005. godini, javio je AP.

Taj potez će označiti kraj ere u Microsoftu, koji je Gates osnovao 1975. s prijateljem iz djetinjstva Paulom Allenom i otada je bio njegova vodeća javna ličnost. Gates je izjavio da odstupa s dužnosti kako bi se više mogao posvetiti svojoj filantropskoj fondaciji, najvećoj na svijetu.

Kompanija Redmond u četvrtak je sačinila plan za ostale visokorangirane direktore da preuzimaju Gatesovih dužnosti. Gates i izvršni direktor Sreve Ballmer također su primijetili kako su nedavne reorganizacije u korporaciji imale za cilj da prebace veću odgovornost na nižerangirane rukovodioce, tako da bi kompanija mogla brže donositi odluke bez Gatesa i Ballmera.

Gates je naglasio da će, iako predaje svoje svakodnevne dužnosti od jula 2008. godine, on i dalje imati svoju ulogu u kompaniji.

"Ja ne napuštam Microsoft", kazao je. Gates je također izjavio kako ne planira odustati od toga da bude najveći dioničar kompanije. "Ponosan sam na to", kazao je.

Ozzie će odmah preuzeti Gatesovu funkciju vodećeg tvorca softvera i počet će raditi s Gatesom na nadziranju svih softverskih tehničkih dizajna.

Glavni tehnološki zvaničnik Craig Mundie odmah će preuzeti novu ulogu direktora odjela za istraživanje i strategiju i radit će s Gatesom na tim poljima. Mundie će također raditi s generalnim savjetnikom Bradom Smithom kako bi upravljao Microsoftovim intelektualnom svojinom i naporima na razvoju tehnološke politike.

Preuzeto sa sarajevo-x.com

Eto nakon godina kradje okrenuo se dobrotvornom radu:D

Prince-Artas
16-06-2006, 18:26
sretno mu bilo

Lord Ragnarok
16-06-2006, 18:30
Ovi niže rangirani će si povećati plaće i opljačkati Billa, a ko mu je kriv?

Ogg The Dogg
17-06-2006, 00:11
jeee! ode Billy možda sad naprave neki pošteni OS! Jeeee!

a kad će vista?

goGAMERo
17-06-2006, 10:27
jeee! ode Billy možda sad naprave neki pošteni OS! Jeeee!

a kad će vista?


Ubrzo, samo što nije! :)

T.N.T.
17-06-2006, 10:52
jeee! ode Billy možda sad naprave neki pošteni OS! Jeeee!

a kad će vista?


Ubrzo, samo što nije! :)samo da je ponovno ne odgode.... :yuck:

GrannyKiller
17-06-2006, 18:52
ne budu....ajd, morao je i čika Bill jednom otići... :pray:

goGAMERo
17-06-2006, 18:55
Meni nikad nije bilo jasno što ljudi toliko govre protiv Billa, a svi koriste Windowse, MSN-ove, . . . :wink:

King tiger
17-06-2006, 19:06
Meni nikad nije bilo jasno što ljudi toliko govre protiv Billa, a svi koriste Windowse, MSN-ove, . . . Wink
Pa normalno da cemo koristit kad je ostvario monopol na trzistu(imas gosp.matematiku trebo bi to znat:D hehe)
I kako cemo game-at na Linuxu??

goGAMERo
17-06-2006, 19:15
:rotfl: Predjii na Mac! :rotfl: shala! Ma ofkorz da mi je sve to jasno, ali glupo mi je po njemu pljuvati, da nije bilo tate billa qurca bi vi sada ovdi bili . . :rotfl:

Snake
17-06-2006, 21:03
trebali bi mu pustit pjesmu od Jamesa Blunta: Billy

meni je s jedne strane žao, ali ko ga j**e, valjda je shvatio da ima previše novaca da ih stigne potrošit do kraja života.

brinem se jedino kakav će bit windows os nakon njega, jer uz sve loše strane tog sustava, morate priznati da ni mac ni linux nakon korištenja ne mogu pružit toliko ugodan rad na kompu. Bill je ipak imao viziju dok su drugi dizajnirali Apple računala u spavaćim sobama (.) a kad pogledate koliko su računala i operativni sustavi danas razvijeni i koliko nam pomažu u svakodnevnom radu, koliko operativni sustavi mogu biti zabavni, morate biti zahvalni za sve šta je Billy napravio.

GrannyKiller
17-06-2006, 21:05
trebali bi mu pustit pjesmu od Jamesa Blunta: Billy

meni je s jedne strane žao, ali ko ga j**e, valjda je shvatio da ima previše novaca da ih stigne potrošit do kraja života.

brinem se jedino kakav će bit windows os nakon njega, jer uz sve loše strane tog sustava, morate priznati da ni mac ni linux nakon korištenja ne mogu pružit toliko ugodan rad na kompu. Bill je ipak imao viziju dok su drugi dizajnirali Apple računala u spavaćim sobama (.) a kad pogledate koliko su računala i operativni sustavi danas razvijeni i koliko nam pomažu u svakodnevnom radu, koliko operativni sustavi mogu biti zabavni, morate biti zahvalni za sve šta je Billy napravio.

slažem se! Billy je ukratko genijalac :pray:

dex
18-06-2006, 10:33
Meni nikad nije bilo jasno što ljudi toliko govre protiv Billa, a svi koriste Windowse, MSN-ove, . . . Wink
Pa normalno da cemo koristit kad je ostvario monopol na trzistu(imas gosp.matematiku trebo bi to znat:D hehe)
I kako cemo game-at na Linuxu??

pa PS3 ce imat linux a to konzola za gejmanje... dakle iduce so dolazi je gaming verzija linuxa.. :D "are you sure you want replace windows with linux?" "YES" hehe...
al ce billy imat vecu mirovinu od placa ljudi koji rade za njega...

unknown
18-06-2006, 12:39
možda sad microsoft napokon nešto izmisli novo a ne samo izdaje nove windowse

Ementaler
18-06-2006, 13:07
da kao da microsoft u bilovo vrijeme nije ništa novoga donio :eyebrows: