PDA

Pogledaj cijelu verziju : Review: Tethin D6000 (China Mobile)



Sickmanno1
27-06-2009, 17:26
Uvod:

Sta bi ste rekli na to da za manje od 100 Eura, ilitiga za oko 700kn mozete imati mobitel nevjerovatnih mogucnosti kojih se ne bi posramio bilo koji trostruko skuplji model nekog od poznatih proizvodaca mobilnih uredaja? Rekli bi da sam se najeo ludih gljiva. Ali eto posto nisam u Amsterdamu, vec u Albaniji, naletio sam na iznimnu ponudu jeftinih uredaja koji su takoder moguci za kupnju preko poznatih online servisa.

Ne znam koliko je vas upoznato sa takozvanim "kineskim" mobitelima. Al u globalu rijec je o "nekvalitetnim", ultra povoljnim mobitelima sa nevjerovatnim mogucnostima. Pogotovo ako se pogleda cijena mobitela. No prije nego sto krenem razglabati o ovom mobitelu zelim da napomenem da nisam strucan sto se tice mobitela i najvrijedniji mobitel koji sam imao je bio prije 5 godina stari Siemens SX1, ali bez obzira na to sto sam odlucio da ne dajem puno novaca za mobitel, znam mogucnosti recimo danas poznatih N95 mobitela, kao i opcenito Symbian mobitela kao i iPhone mobitela. Pa krenimo....

Tethin D6000

http://images.quebarato.com.br/photos/big/5/D/2BBA5D_2.jpg
Otklopljen

O Proizvodacu:

Proizvodivac ovog mobitela se naziva ni manje ni vise nego: "Shenzhen Taixing Digital Communication Co., Ltd.". Poznato ime, jelda? Iskreno cak mi ni google nije previse pomogao da doznam sta momci rade, ali kao da je i vazno. Da budem iskren nisam neki zagrizeni brandista (osoba koja gleda samo poznate marke lol), ako je jeftino i izgleda dobro, dat cu proizvodu priliku. Naravno da necu ako je u pitanju neka vazna PC komponenta kao sto je PSU ilitiga napajanje, ali mislim da me digate (u are diggin me?)

Sadrzaj "kutije":

Zasto kutija pod navodnicima? Zato sto mobitel uopce nisam dobio u kutiji, vec u obicnoj plasticnoj vrecici. Iskreno ne bi se zacudio da nepostoji kutija, jer koliko sam vidio na internetu rijec je o mobitelu koji se prodaje u vecim primjercima (200+). Tako da je lako moguce da postoji samo u rinfuzi xD. Tak da ono...sadrzaj vrecice:

1. Mobilni uredaj.
2. 2 baterije.
3. Punjac za bateriju.
4. Slusalice.
5. microSD 1GB memorijska kartica.

Uglavnom osnovni paket gdje me ugodno iznenadila cinjenica da sam dobio 2 baterije, sto i nije uobicajeno. Sto se tice baterija rijec je o 1700 mAh baterijama koje dosta dugo cak i traju (3+ dana). Slusalice su dosta ugodne, ali nisam ih previse koristio tako da neznam kakav je osjecaj nakon par sati koristenja. O memoriji nemam nista pametno da kazem jer nema na kartici niti jedno slovo. Prazna crna kartica sa 1GB prostora. Punjac za mobitel je isto zanimljiv, jer ujedno sluzi i za povezivanje sa PC preko USB-a, sto ujedno znaci da se mobitel moze i puniti preko svakog USB prikljucka (Ustekao sam ga u DVD Player i puno se xD).

Specifikacije mobilnog uredaja:

http://www.imagesforme.com/out.php/i563800_specif.JPG

O Mobilnom uredaju:

Kao sto mozete vidjeti iz specifikacija, rijec je o duplo otklopnom mobitelu, sa velikim TouchScreen LCD ekranom, TV primjenikom, mogucnoscu stavljanja 2 SIM kartice, mp3 reprodukciji zvuka, 3pg i mp4 za video itd itd.

OS mobitela je najveca mana mobitela. Iskreno imam osjecaj ko da su ga programirali retardirani ljudi. Stvarno neznam odakle da krenem, ali ono sto se prvo moze zamjetiti jeste da je mobitel dosta spor. Najteze vam bude na pocetku, ali dok se naviknete budete imali osjecaj da je sve brzi i brzi. Vjerovatno zato jer ce te biti brzi od njega. No definitivno najgore stvari su cinjenice da ako stavite muziku na karticu, MP3 player nemoze da nade tu muziku i morate kroz eksplorer da trazite muziku. Takoder Mp3 player nema ni fucking play listu, tak da ono morate pustati pjesmu po pjesmu. No vrhunac je taj sto ako zelite nesto pustati iz Mp3 playera morate prvo otici u opcije i nastelati da se ekran negasi sam jer ce u protivnom prestati reprodukciju glazbe....jednom rijeci KOMA. Najlosiji mp3 player koji sam vidio. I zaista je steta, jer ostali programi rade bez ikakvih problema. Ujedno da ovdje i napomenem, mobitel ima fenomenalan i glasan zvuk, najgasniji mobitel kojeg sam ikad cuo...

Ono sto me najvise privuklo kod ovog mobitela je mogucnost koriscenja 2 SIM kartice istovremeno. Odlicna stvar. Bez problema koristim Albansku AMC-AL i Hrvatsku Tcom karticu. Prilikom svake poruke, MMS-a ili konektanja na internet imate izbor koju karticu zelite koristit. Kod poziva je stvar drugacija. Najme imate jednu veliku popularnu zelenu tipku koja je normalna na svakom mobitelu za poziv. I na njoj lijepo pise broj 1, a na manjoj tipki ispod pise broj 2, tako da ako zelite zvati sa SIM kartice 1 stisnete naravno tipku broj 2 xP.

TouchScreen sa olovkom koja se nalazi na doljnoj strani uredaja, sto mozete vidjeti iz prve slike ide jako glatko, dok je sa prstom situacija malo drugacija. Dobro osobno imam debele prste pa je mozda to razlog :). Potrebno je samo prilogodavanje.

Pograj mjesta gdje se nalazi olovka moze se isvuci 40cm antena koja sluzi naravno za bolji prijem radio stanica, kao i TV stanica. Testirao sam samo u Albaniji uredaj gdje je neophodno za ugodno gledanje televizije digitalni satelit jer je primjem los. Ali uspio sam uloviti jedan program, tako da moguce sa sigurnoscu reci da stvar funkcijonira. Sa radio programom nije bilo problema. TV funkcija koliko mi se svida toliko je i mrzim. Zaista neznam sta su ljudi razmisljali dok su stavili antenu ispod uredaja umjesto isnad uredaja, tak da dok hocete nesto gledati ili slusati radio izgledate ko idijot drzeci mobitel obrnuto. Sva sreca pa u full screen modu prelazi ekran dijagonalno pa je puno lakse pogledati nesto. Zgodna stvarcica je sto mobitel odozada ima i jedan limic koji sluzi da mobitel stoji pod kojih 70 stupnjeva.

Kad smo cool onda smo cool. Najme mobitel ima i 2 kamere. Najsmjesnija mi je glavna kamera koja je 0.3MP kao i prednja, ali ono fino pise pozadi mobitela valja 72 velicinom fonta 3.0MPixela sa CyberShotom...dobro CyberShot ima...lol zamislite 0.3MP kamera sa CyberShotom....izgledate cool kad slikate nesto, ali mega ne cool kad pokazujete nekom sliku, tak da ono bolje je reci da vam kamera neradi :)

Uglavnom to bi bile glavne funkcije mobitela i kako rade. Ostalo su normalne stvari koje rade isto kao i na drugim mobitelima i isto nepotrebno su tu, al ajd...

Zakljucak:

Sta reci nego jako koristan i glomazan mobitel kojem je po mojem misljenju najveci plus mogucnost koristenja 2 SIM kartice. Osim vec spomenuto smjesnog OS-a, mobitel je zaista dobar, pogotovo kad se uzme u obzir cijena. Iskreno nije mi zao tih 95 eura koliko sam dao za njega i da budem potpuno iskren mislim da vrijedi i vise.


Ocijena: 7/10

Pozitivne strane: Cijena, 2-SIM, 2 baterije, Robusan izgled, Mocan izgled, TouchScreen, TV, Zvucnik, Opcenito mogucnosti....cijena...
Negativne strane: Ocajan OS, Robusan izgled, MP3 player...

P.S. Evo nadam se da ste donekle zadovoljni ovim mojim prvim reviewom ikad. Uglavnom ovo je odmah i odgovor onima koji su me pitali zasto nepisem za PCPlay :D :D :D Antitalenat hehe....

Naravno isprike i na gramatickim pogreskama koji vjerovatno ima na tone xD...a evo i jos dvije slike sa objasnjenjem:

http://www.soundasia.com/uploadimage/product/088151982346396.jpg
Odozada. Tu se moze vidjeti spomenuti ogromni font 3.0MP, kao i drzac kad gledate TV ili slusate neku radio postaju.

http://www.sandshine.cn/uploadimage/product/S_089103363966888.JPG
Zaklopnjen. Tu se moze vidjeti ono sto sam govorio za pozivanje sa SIM1 i SIM2 karticom.

Don Kihot
27-06-2009, 17:35
Da ne čitam sve? Ima WiFi?
Ak nema wifi, ne zanima me. ;)

PS - Kakve su aplikacije? Java? Symbian?

Sickmanno1
27-06-2009, 17:39
Da ne čitam sve? Ima WiFi?
Ak nema wifi, ne zanima me. ;)

PS - Kakve su aplikacije? Java? Symbian?

Sve ti pise na specifikacijama :(

No ajd kad ti je tesko...

NE, NE, NE, NE i NE...

Pa kvragu mobitel kosta 95 eura :/

bezimeni
27-06-2009, 17:43
ako ne prikazuje blu ray filmove ne zanima me....da li ih prikazuje da ne čitam sve ?

RIDER32
27-06-2009, 18:17
meni se mobitel cini sasvim Ok :roll:

Bartuc
27-06-2009, 20:18
Meni se ne sviđa čim nije Symbian i nema W-Lana :D


Osim toga, 22mm debljičine za 0,3mpx kameru. Na LG-u sam imao 5mpx pri 12mm debljičine. LG se može preko oglasnika zalomiti već od 700 kuna.


I još što me bode u oko je sustav. Ne piše Yes pod Java, a mislio sam do sada da je Java najslabije što tržište nudi :D A sada vidim neki RTOS, WTF is RTOS :D



No ajde, mene je razmazio Smartphone, tako da se ne moraš obazirati na moje mišljenje :P

Gwin
27-06-2009, 20:34
JA KUPUJEM OVO..

zato kaj ima NES EMULATOR unutra :D

Bartuc
27-06-2009, 20:51
Sa ovom mojom N82 možeš emulirati GameBoy, NES, SNES, PlayStation 1 (PSX) i naravno nativna podrška N-Gagea :pray: I da, možeš također i PC igre na njemu vrtiti, isto kao i nekoliko operativnih sustava (Win3.1 ; Win95 ; Win98 ; i nisam ziher da li se radi na tome ili je već upogonjena Vista na tom mobitelu, za XP nisam čuo) :D

Gwin
27-06-2009, 21:06
da.. ali ovo je daleko jeftinije.. a kad umre supermario i zafitiljim mobitel u zid, samo nazovem sicka da pošalje još jedan iz albanije :D

Raz
27-06-2009, 22:43
Zvuči odlično, zasad mi netreba ali ako ću imat potrebu za novim mobom uzimam ovog u obzir. Hvala na infou^^

Sickmanno1
28-06-2009, 17:00
ako ne prikazuje blu ray filmove ne zanima me....da li ih prikazuje da ne čitam sve ?

hahaha :D


Osim toga, 22mm debljičine za 0,3mpx kameru. Na LG-u sam imao 5mpx pri 12mm debljičine. LG se može preko oglasnika zalomiti već od 700 kuna.


I još što me bode u oko je sustav. Ne piše Yes pod Java, a mislio sam do sada da je Java najslabije što tržište nudi :D A sada vidim neki RTOS, WTF is RTOS :D

Bartuce, jel imao taj tvoj LG mogucnost da se stave 2 kartice, TV itd? Takoder ovdje pricam o novom mobu a ne o rabljenom...

Neznam za tebe kao ni za ostale, ali za mene je fakat gnjavaza kad moras svaki dan nositi 2 mobitela...privatni i poslovni...

Jep sustav je fakat koma, kao sto sam i sam vec napisao...da je to bolje i da je kamera bolja i da je cijena duplo skuplja bio bi izvrstan mobitel. Sto se tice Jave i mene je to iznenadilo i moram to da isprobam, jer preglupo je da nema ni podrsku za friking javu :)

Don Kihot
28-06-2009, 17:44
Traži na raznim forumima, možda negdje ima neki modani firmeware,
da ga flešneš.. ;)

Lord Jambrek
28-06-2009, 18:53
Se to meni čini ili ovaj mobitel ima optički zoom? Vidim da je objektiv izvučen van i da je u 2 dijela pa prepostavljam da ima.

El možeš slikat nešto s njim pa uploadat da vidimo kak izgleda?

Fireblade
29-06-2009, 18:55
e sick stvarno si .... napisao si gore da kamera ima 0.3 megapixela kameru -.-'

inace pokusavam nabavit neki mob sa w-lanom al jbg nis jeftino
ovo izgleda jako primamljivo

DJ Not Nice
29-06-2009, 19:01
To je ona spika iFone i Nokel.

Don Kihot
29-06-2009, 19:12
To je ona spika iFone i Nokel.
Nije Nokel već Nokeya! :D

grizli
01-08-2009, 00:08
To je ona spika iFone i Nokel.
Nije Nokel već Nokeya! :D

nemate vi blage nokla (http://www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=en&q=nokla&gbv=2&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw&start=0)Sje fejk nokie


ot : mob se za 100 € ne cini uopce los iako sick mene bi te baterije zabrinule, ima prijava gdije su se pregrijale i eksplodirale zbog svoje (ne) kvalitete, stos sa punjacem /usb-om sam imao na kineskom mp4 playeru XD... e sick si siguran da nije korsiten ipak ono rinfuzni mob jel ? :D no ipak kinezi su cudni ljudi pa tako je sve kod njih moguce :D

Insert
29-08-2009, 09:14
e sick stvarno si .... napisao si gore da kamera ima 0.3 megapixela kameru -.-'

inace pokusavam nabavit neki mob sa w-lanom al jbg nis jeftino
ovo izgleda jako primamljivo

Pa, i ima 0.3 MP. Samo na njemu nazad piše 3.0, marketing.

WLAN nema jer vjerojatno nema ni web browser (sick, potvrdi).

@Jambrek, i mene zanima taj optički zum. VGA kamera sa optičkim zumom? Prije bih rekao da je to za ukras.

Sickmanno1
31-08-2009, 14:59
potvrda....

Insert
01-09-2009, 10:19
a, reci nam još zašto se objektiv izvlači?

Don Kihot
01-09-2009, 12:44
Šminka. Da ima gdje smetat.

Sickmanno1
01-09-2009, 13:36
Šminka. Da ima gdje smetat.

Tocno to. Ocito je da su imali viska mehanizama pa su ih samo potrosili lol :D