PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pismeni pomagajte



Tegla Ajvara
24-06-2009, 17:50
ovako, piso sam si zivotopis za akademiju i ko je pismen ako mu se da kontrolirat nek prepravi ako ima fleseva i gresaka
bio bi mu zahvalan :D :thumbs2:

ako ima gresaka nek copy/paste cjeli tekst i prepravi kak bi bilo ispravno jer ja cu se pogubit.

hvaala :pray:



Mato Granić

Rođen sam 5. 2. 1991. u Vinkovcima. U osnovnu školu Bartola Kašića pošao sam u jesen 1997. godine u Vinkovcima gdje i završavam 2005. Nakon toga upisujem Tehničku školu Ruđera Boškovića u Vinkovcima iz koje ssam ubrzo ispisao, zbog većeg interesa i nadarenosti za slikarstvom, i odlazim u Osijek u Školu za tekstil dizajn i primijenjene umjetnosti Osijek. Već u drugom razredu ističem se u crtanju i osvajam 2. mjesto na školi nakon čega odlazim na državno natjecanje iz crtanja u Čakovec.
Iste godine dobivam priznanje ''za iskazanu darovitost u području likovne umjetnosti i dizajna'' od tadašnjeg ravnatelja Emila Žeravice.
Dobio sam dvije pohvalnice zbog odličnog uspjeha u drugom i trečem razredu. Srednju školu završavam i maturiram 2009. godine u Osijeku.

Kid A
24-06-2009, 17:53
Mato Granić

Rođen sam 5. 2. 1991. u Vinkovcima. U osnovnu školu Bartola Kašića pošao sam u jesen 1997. godine u Vinkovcima gdje i završavam 2005. Nakon toga upisujem Tehničku školu Ruđera Boškovića u Vinkovcima iz koje sam se ubrzo ispisao, zbog većeg interesa i nadarenosti za slikarstvom, i odlazim u Osijek u Školu za tekstil dizajn i primijenjene umjetnosti Osijek. Već u drugom razredu ističem se u crtanju i osvajam 2. mjesto na školi nakon čega odlazim na državno natjecanje iz crtanja u Čakovec.
Iste godine dobivam priznanje ''za iskazanu darovitost u području likovne umjetnosti i dizajna'' od tadašnjeg ravnatelja Emila Žeravice.
Dobio sam dvije pohvalnice zbog odličnog uspjeha u drugom i trećem razredu. Srednju školu završavam i maturiram 2009. godine u Osijeku.


eto.....nasao sam neke 3 greske.Nek jos neko popravi ako mu se da.Ostalo mi se cini ok.

Tegla Ajvara
24-06-2009, 18:02
jel bi bilo dobro pocet sa:
Pozdrav, zovem se mat.....

cham3leon
24-06-2009, 18:03
Da, svakako. I "Osnovna" se piše s velikim slovom u ovom kontekstu. Vjerojatno ima još sitnih greškica ali ne da mi se čitat, lol.

croat1gamer
24-06-2009, 18:05
Mato Granić

Rođen sam 5. 2. 1991. u Vinkovcima. U osnovnu školuSvelika slova idu kod citavog naziva afaik, jer to je ime skole- "Osnovna Skola Bartola Kasica"-SBartola Kašića pošao sam u jesen 1997. godine u Vinkovcima gdjeSkoju-Szavrsavas tu skolu, ne zavrsavas u vinkovcima-Si završavam 2005. Nakon toga se-Snisam siguran za ovo, ali bolje zvuci imo-Supisujem Tehničku školu Ruđera Boškovića u Vinkovcima iz koje sam se ubrzo ispisao, zbog većeg interesa i nadarenosti za slikarstvom, i odlazim u Osijek u Školu za tekstil, -Sizostavio zarez, sluzbeno ime ga sadrzi-Sdizajn i primijenjene umjetnosti Osijek. Već u drugom razredu ističem se u crtanju i osvajam 2. mjesto na školi nakon čega odlazim na državno natjecanje iz crtanja u Čakovec.S-> Pogledaj dolje
Iste godine dobivam priznanje ''zaSZa-SSAMO ako je to naziv priznanja-Siskazanu darovitost u području likovne umjetnosti i dizajna'' od tadašnjeg ravnatelja Emila Žeravice.
DobioSPrimio-Sopcionalno, ne moras staviti-Ssam dvije pohvalnice zbog odličnog uspjeha u drugom i trećem razredu. Srednju školu završavam i maturiram 2009. godine u Osijeku.


Za crveni dio:
...naSu-Sškoli nakon čega odlazim na državno natjecanje iz crtanja u Čakovec.
ILI
...na školiSskolskom natjecanju-Snakon čegaSkojega-Snisam siguran ako je kojeg ili kojega-Sodlazim na državno natjecanje iz crtanja u Čakovec.


Javim kasnije ako sam nesto izostavio/pogresno ispravio/nedovoljno ispravio.

Podcrtano je neispravno/nedovoljno, boldano je moj ispravak nakon podcrtanog.
Ako nema podcrtanog, na tom mjestu se ubaci ta rijec.
Komentari su nakon -Si zavrsavaju sa -.

Takoder, nadarenost samo za crtanje ili je vise likovnih umjetnosti (slikanje, etc.)?

I pitaj par fakultetlija kako bi trebala biografija izgledati, ja sam samo za gramaticki dio zaduzen :P .

Herr Schnitzel
24-06-2009, 18:14
Mato Granić

Rođen sam 5. 2. 1991. u Vinkovcima. Osnovno školovanje sam završio 2005. godine u OŠ "Bartola Kašića", u Vinkovcima. Nakon toga upisujem se u Tehničku školu Ruđera Boškovića, također u Vinkovcima, iz koje sam ubrzo ispisao zbog većeg interesa i nadarenosti za slikarstvo te odlazim u Osijek, u Školu za tekstil, dizajn i primijenjene umjetnosti Osijek. Već u drugom razredu ističem se u crtanju i osvajam 2. mjesto u školi, nakon čega odlazim na državno natjecanje iz crtanja u Čakovec. Iste godine dobivam priznanje ''za iskazanu darovitost u području likovne umjetnosti i dizajna'' od tadašnjeg ravnatelja Emila Žeravice. Imam dvije pohvalnice, za ostvaren odličan uspjeh u drugom i trećem razredu. Srednju školu sam završio i maturirao 2009. godine u Osijeku.

Malo sam masakrirao original, al ajde.

croat1gamer
24-06-2009, 18:26
Snicla, ti ides na fakultet iirc, pa daj mu par hintova kako napisati biografiju za faks.

Herr Schnitzel
24-06-2009, 18:31
Snicla, ti ides na fakultet iirc
Not rly :)