PDA

Pogledaj cijelu verziju : Odluka je pala-stari gameri pomagajte



Dropper
24-06-2009, 12:31
:D

sinoc ja lezim u krevetu razmisljam..sto je to kvalitetna igra,i odjednom mi padne napamet...pa jebote ja nisam odigro niti jedan od toliko hvaljenih naslova..diablo,baldurs gate,fallout..da ne nabrajam dalje...(ajde đuku sam odigro):D...mislim si ja moram to odigrat..ali nest me koci,neznam sta,ja bi to stvarno zelio odigrat ali nekako nemogu..ja big vas molio da me na neki nacin pokusate prosvjetlit da i ja odigram sve ono ta sam propustio..a monogo sam propustio s time da imam 16 godina...
takoder napisite sta sve moram odigrat..

Raz
24-06-2009, 12:39
Tražiš naslove isključivo za PC ili misliš i neke za stari atari, NES, SNES, PSX, itd... ?

Dropper
24-06-2009, 12:46
pi-si

Raz
24-06-2009, 13:04
Malo sam noviji noviji pi-si gamer tako da pričekaj da netko iskusniji napiše :)

Dropper
24-06-2009, 14:02
oke :thumbs2:

Lord Ragnarok
24-06-2009, 18:54
pc? diablo/diablo 2 je must, onda mozes poceti sa Worms: Armagedon, Heroes of Might and Magic 3 (4 preskoci, 5 nije bas nes oldie, ali je isto vrhunska), onda ti dode Homeworld, Morrowind, Sacred, Rome:Total war.
Mozda si neke odigrao, mozda neki nisu totalno oldies, no svaka je igra vrhunska te se isplati odigrati

zaboravih dodati warcraft 2/3 sa expanzijama

Raz
24-06-2009, 18:55
Command & Conquer GOLD također, besplatan je za skinut mislim...

Wishmaster
24-06-2009, 19:56
Arcanum je sve kaj ti treba... Ima zagarantirano jednu od najzanimljivijih priča u RPG-ima. Još k tome ima steampunka, magije i najvažnije od svega blade launcher!

Shaka
24-06-2009, 20:05
pitanje gdje nabavit stari arcanum...jer u shopovima ga sigurno vise nema...

Čux
24-06-2009, 20:08
sad to je teško za objasnit zaš je nama to dobro, i zaš to sve ima takav status. Možda jer je grafika bila odnosno nije bila nikakva pa se išlo na to da gameplay bude što bolje. Al činjenica zaš svi hvale te igre je ak sam onda smatro da je igra bila za 5+, danas bez obzira na sav napredak i nove naslove nije ništa manja.

neznam jel si igro već išta od ovog, al od FPSa recimo

RTCW
Red Faction
Deus Ex (s RPG elementima)

pa malo starije

Kingpin
Outlaws
Blood
Quake-ove
Doom-ove
Wolfenstein 3d

ak ti grafika ne smeta.

Wishmaster
24-06-2009, 20:19
pitanje gdje nabavit stari arcanum...jer u shopovima ga sigurno vise nema...

Ima, ima...
http://webshop.sophoslab.hr/index.asp?i ... canum/7839 (http://webshop.sophoslab.hr/index.asp?igre/71/pc-igra-arcanum/7839)

Dropper
24-06-2009, 20:51
moram se bacit na posao... :-D

ajmo dajte jos!!!

Feanor
24-06-2009, 21:13
PRoblem je u tome sto smo mi s tima igrama odrastali, to su onda bili vrhunci kompjuterske grafike a i igrivosti, ali mi smo bili klinci i graphic whorei.Jebote kad sam prvi put vidio diablo jedinicu ili intro iz Warcrafta 2 ,sise u đuki. Ruku na srce(ovo sam uvjek htio reći) to su danas grafički zastarjele igre sa zastarjelim gameplayom, a mi ih igramo samo zato zbog nostalgije.
MIslim sve su to neponovljivi biseri(u pozitivnom smislu)i nemojte me krivo shvatit obozavam ja stare igre i one su stvarno dobre, nebrojene sate sam utrosio u njih.
Što želim reći, želim reći da je jedan Đuka u ono doba bio više hvaljen zbog svoje grafike i revolucionarne igrivosti, a danas je hvaljen od strane nostalgičara. Al jedna nepristrana osoba koja upali đuku danas, na ekranu vidi hrpu ogromnih piksela i jako osrednju pucačinu.
MOlim vas da me krivo ne shvatite...

Inače ja bi ti savjetovao:Monkey Island 3, Planescape Torment,Neverwinter Nights i sve igre na Quake 3 engineu, počevši od kvake 3 do jedi outcasta do soldier of fortune 2 do american mcgee alice itd. itd.

Niko Bellic
24-06-2009, 21:25
Sve si rekao. Mene nostalgija polagano popusta i nema sanse da opet odigram Fallout 1 & 2, Morrowind i one stare komandose legendarne. Po cijele dane se samo vozikam u GTA IV i glupiram se...

Arbiter of Change
24-06-2009, 22:09
Nije da ti popušta nostalgija nego si lijen i ne da ti se igrati kompleksne igre (90% naslova danas se može skriti kad vidi jedan stari Fallout)... kao što sam i ja. :)

Dropper
24-06-2009, 22:17
sad kad malo bolje pogledam sta ste sve nabrojali i bas nemogu rec da sam sve propustio... stari c&c odigro.. kao i onaj prvi red alert
commandose...tu je poslo nebrojeno zivaca al je predeno..đuka...volfenstein 3D(neznam jel to bilo to al nesto slicno je...)

ekipa stvarno neznam sta bi prvo poceo...moze kakav prijedlo s cim je najbolje zapocet(ja bi najradije neki rpg,al nebi fallout...to kasnije)?

Anarion.Umarth
24-06-2009, 22:18
Morrowind?

Arbiter of Change
24-06-2009, 22:20
Premda se ja osobno ne bi baš složio da su neke igre pitanje nostalgije. Baldur's Gate 2Sje, po mom mišljenju barem, oličenje i predstavnik zapadne RPG škole (dakle, čisto striktni fantasy) i kao takav je obavezna lektira bilo kojem gameru koji kaže za sebe da voli RPG žanr. Istina, bilo je igara koje su bolje obradile pojedine elemente istog (Planescape je razvalio po pitanju priče, Temple of Elemental Evil je rasturio po pitanju borbe, Arcanum je imao intrigantni setting u kojem je sjedinio nespojivo, itd), ali Baldur's Gate jednostavno nije imao loših segmenata kao što to često danas igre imaju već je na svim područjima bio izvanredan.

Dakle, Baldur's Gate 2.... eventualno Icewind Dale kao "softcore" uvod u kompleksnost BG-ta.

Dropper
24-06-2009, 22:23
ma nema softcore nego deri ga brale...samo zast ne prvo BG1 ?

Arbiter of Change
24-06-2009, 22:32
Jer BG2 nadograđuje na original (kojeg isto preporučam budući da 2. počinje nekoliko mjeseci nakon kraja, ali nije obavezno), jer je dosta duži i ima više sadržaja te jer poboljšava borbu koja je u originalu znala biti lagano frustrirajuća. To je sve bez da spomenem ekspanziju za BG2 i gomilu modova koji postoje... ali jednostavno, moraš odigrati. Onda ćeš tek shvatiti zašto je 90% svih ovih novih RPG-ova koji se danas dižu u nebesa jad i bijeda kad ih se usporedi sa Baldur's Gate serijalom i njemu sličnima. Grafika... ako ti ne smeta 2D onda si OK jer pozadine i dan-danas izgledaju jako dobro, jedino ćeš se možda trebati malo prilagođavati na spriteove likova, ali brzo ćeš i to zaboraviti.

Ako počneš mislim da ima tema u Gamingu ako budeš imao pitanja.

Dropper
24-06-2009, 22:43
a prica?jeli se dvica nadovezuje na original ili nemaju veze i hoce li to utjecat na sveukupan dozivljaj?

Lord Jambrek
28-06-2009, 17:45
Odigraj oca, majku i duha svetog svih sneakera.

Thief serijal naravno :D

Babitz
30-06-2009, 12:59
Nisam baš sve čitao, al evo nekih stvari

MDK
Monkey Island 1, 2 i 3
Broken Sword 1 i 2
Full Throttle
Day Of The Tentacle
System Shock 1 i 2 (2 naročito)
Doomove i Quakeove je netko već naveo.
Snatcher (da se emulirati jako dobro, inače za SegaCD)
Metal Gear Solid (postoji prvi za PC i dobro radi, bar meni, moraš odigrat ako nisi)
Legacy of Kain serijal

Apdejtam popis ak treba. :(

Ostalo su ti drugi naveli. Sve su to vrhunske igre. Ako bi počeo s RPG-em, preporuka je Planescape: Torment (http://www.hcl.hr/recenzije.php?TekstID=305&select=21)S(da, nemam dušu i reklamiram se) koji ima najbolju priču / atmosferu ikad igdje :( ili ako oš još više jednostavnosti - Diablo (2). Ako oš RPG / FPS, onda System Shock 2 ili Deus Ex.

Dropper
30-06-2009, 13:29
hvala svima...polako cu pocet...vidit cu ocu li diablo 1 ili planescapeom..javit cu kako ide :D

Arbiter of Change
01-07-2009, 10:20
Javi kako je prošlo, ali ono... Planescape ti je "talky" RPG što bi te moglo šamarom opaliti po licu ako si navikao samo na action RPG-ove moderne ere.

W3DR4N
01-07-2009, 10:40
Ouch, skok s Mass Effecta i Witchera na arhaični Diablo je možda prevelik zalogaj.

Idi od novijih prema starijima. Tako ćeš po koracima pratiti tempo i sve ćeš s guštom odigrati.

Ok redoslijed bi bio:
Gothic II
The Summoner
Vampire the Masquarade: Redemption
Little Big Adventure II
Nox
Divine Divinity
Baldur's Gate II
Fallout i Fallout 2
Diablo
Arcanum
Planescape Torment

Igre nisu poredane po godini, već po stupnju kompleksnosti, brzini izvođenja i drugim stavkama.

Dropper
01-07-2009, 12:08
poceo sam kotor1 :D
mislio sam nakon njega odigrat titan quest da se malo naviknem na onaj diablo setting..pogledat cu malo ovu tvoju listu...ipak za sve ovo sta si naveo treba vremena za odigrat...

kulamasta
01-07-2009, 20:15
Wedran, ti si kupio neki netbook, jel tako?

Jesi probo na njemu vrtit ove stare igre?

Feanor
01-07-2009, 20:21
Ok redoslijed bi bio:
Gothic II
The Summoner
Vampire the Masquarade: Redemption
Little Big Adventure II
Nox
Divine Divinity
Baldur's Gate II
Fallout i Fallout 2
Diablo
Arcanum
Planescape Torment

Igre nisu poredane po godini, već po stupnju kompleksnosti, brzini izvođenja i drugim stavkama.

Od kad je jedan diablo kompleksniji od LIttle Big Adventurea ili Baldurs Gatea, a i Planscape Torment nije toliko komplicirana igra osim priče za koju je stvarno potrebno masu koncetracije pogotovo sto nisu svi dijalozi u audio obliku :D
Osim toga na listu nemam zamjerke, sve odličan RPG do RPG-a, Dodao bih još samo Newerwinter Nights, jedinicu narafski...

BTW-tu sam odigro sve osim Divine Divinitya i the Summonera...

kulamasta
01-07-2009, 20:30
Divine Divinity je odlican!

Kombinacija Baldurs Gatea i Diabla...

Borba cisti hack and slash a story line prilicno bogat, mnosto questova, lutanja... Nije jasno na razini BG ali je dobro

Summoner mi nikada nije lego... Izasao je u pocecima 3d grafike koji su po meni bili koma...

Tako da kod starijih naslova puno vise volim staru lijepu rukom crtanu 2d grafiku

Joe_Strummer
02-07-2009, 21:04
Počeci 3d grafike su bili '94. ili '95., mislim, a Summoner je izašao 2000.

Nađis i torrent od LucasArts Archives, obuhvaća sve bitne igre te tvrtke. Probaj i realMyst, tj. Myst u 3d okruženju. dosta ga je zajebano sredit da radi, jerbo trebaš sa hex editorom ispravljat greške programera ali svejedno genijalno. Pogotovo za one koji nisu obožavatelji interaktivnih slikovnica.

W3DR4N
02-07-2009, 23:23
Wedran, ti si kupio neki netbook, jel tako?

Jesi probo na njemu vrtit ove stare igre?

Sve starije igre vrti savršeno, jedino što ih rastegne zbog wide rezolucije ekrana.
Opet, na 9-10 inčnom ekranu grafika izgleda bolje, jer je ekran dosta malen i zato je prepun detalja.

Rade sve igre do recimo Far Crya, koji će ići na eventualno low-med detaljima.

Što se tiče igara koje sam na njemu igrao, plejada se kreće od pucačina HL, CS, Q2, rpg Baldur i Torment, od zahtjevnijih za probu GTA III i Far Cry, te od dodatnih Syberia, Scumm avanture, Wormsi i Starcraft. Sve vrti savršeno. Navodno i WoW ide odlično, no to nisam imao gdje probati.

Screenovi ti neće pomoći, a fotografirati prijenosnik s upogonjenom igrom je besmisleno.
Imaš na youtubeu hrpetinu filmića gdje ekipa snima performanse na tim prijenosnicima.
tdwuoL0Sl9I
f2x7F5ln498
0SGwUSOy7Yw


@joe
Klasični izometrijski rpg je ušao u 3D tek s Summonerom, Neverwinterom i sličnim. To je bilo na relaciji 2000-2002.

@feanor
Diablo nije kompliciran, ali danas izgleda toliko arhaično da ga ne možeš igrati od prve, kad pređeš s novih igara. Ko i ribica, prvo je pustiš da u vrećici pliva u akvariju prije nego je bućneš.
Torment isto tako. Ako dolazi s Mass Effecta, Morrowinda i sličnih novih i površnih rpgova, Torment izgleda kao telefonski imenik.

Gregor847
03-07-2009, 19:40
Znam iz osobnog iskustva da je potreban jedan kao period prilagodbe na stariju grafiku koja može na prvi pogled da te odbije od igre. Ali nakon tog perioda, čija dužina vjerovatno zavisi od količine ovisnosti o novoj grafici, sve ide savršeno isto kao da se ne nalaziš u 2009. :D
Od igri ti preporučujem starcraft, anno 1602, zeus: master of olympus, populous 3, probaj i settlerse. Baldur 2 obavezno a inače i sve igre koje vrte infinity engine, sacrifice, morrowind, nemoj preskočiti HOMM4 dobra je igra, ako nekim čudom nisi igrao call of duty 1 i 2 , definitivno moraš i Cossacks: back to war odigrati.
Ne pada mi sad nešto puno igara na pamet, samo one koje trenutno gledam :D

Inače pravo mi je čudo kako mi starcraft grafika NIKAD ne izgleda staro. Možda sam je previše igrao :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Infinity_Engine
Zaboravio sam dodati dvije legende... Half life 1 i 2

Arbiter of Change
03-07-2009, 19:47
Infinity engine je pogonio samo legendarne igre i dan danas izgleda jako dobro, pogotovo pozadine. Svaka čast.

I da, Zeus. Meni vjerojatno omiljena civ-building igra, posebno sa ekspanzijom. Iako ja imam dojam da je Droppera više dotukao gameplay nego grafika, budući da je prešao sa relativnih plitkih igara u ono što bi današnja publika smatrala "zastarjelim hardcore" materijalom.

mravojed20
31-07-2009, 20:30
Odigraj Planescape:Torment ako želiš pamtiti priču neke igre do duboke starosti.

Devil Dog
07-11-2009, 20:08
Robin Hood: the legend of sherwood jedna od meni najdrazih igara... dobro izasla je 2002 al svejedno - humor,zagonetke,tezina na hard... slicna je commandosu