PDA

Pogledaj cijelu verziju : Z-Wave



Bartuc
22-06-2009, 23:25
Da li itko od vas koristi Z-Wave tehnologiju? I ako koristite, za što je koristite?


Koliko ste zapravo upoznati sa time? Što mislite o Z-Waveu?





Kroz sljedećih 1-3 godine bi trebali graditi kuću (nadam se), pa si razmišljam da uvedem tu tehnologiju pošto je zbilja fenomenalna. Izgleda mi strašno korisno. Tako da me zanimaju vaša iskustva i mišljenja, ukoliko ih ima :friends:




PS: Evo i nekih izvora o Z-Waveu, pa tko nije čuo za to, može si proučiti...

Z-Wave Official Page (http://www.z-wave.com/modules/Z-Wave-Start/)

Z-Wave @Wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Z-Wave)

kulamasta
22-06-2009, 23:32
Ja vise volim klasiku u svemu...

Recimo, da mogu imao bi konja a ne auto...

Karlo_from_Bjelovar
22-06-2009, 23:51
meni zgleda zanimljivo o0

ezav
23-06-2009, 06:29
Zanimljivo .. cak i nice .. ali pre komplicirano i pre skupo po meni .. doma to nebi htel ..

Grim
23-06-2009, 08:17
Zanimljivo izgleda, ikao nebih volio da mi se to pokvari :D
Za 3-4 godine radimo novu kucu, tako da ovo mozda uvedemo.

RIDER32
23-06-2009, 09:56
Ma ako ce mi služiti zawileres onda ok al nece ta glupost meni palit i gasit svjetla -.-'

Ja vise volim klasiku u svemu...

Recimo, da mogu imao bi konja a ne auto...
Pa kupi si konja. Ko ti brani^^

Don Kihot
23-06-2009, 09:58
Moraš stvarno biti lijenčina da bi si to dao ugraditi...

Recimo paljenje/gašenje svjetala...

Ako hoćeš luksuz, odeš u chipoteku, uzmeš komponenti za 30-40kn,
napraviš si tiskanu pločicu (može i univerzalna, ali preferiram homemade), i napraviš si claper.

Pljesneš dva puta, upališ/ugasiš svjetlo... Kud je jeftinije, tud ti ne treba šugavi daljinac...

Bartuc
23-06-2009, 10:12
Ma fućkaš paljenje/gašenje svijetla. Pričam o sigurnosti doma i "multitaskingu" kućnih uređaja.


Evo ti par realnih situacije:


1) Staviš si na svaki prozor sondicu koja se ne primijeti te košta ko malo bolja piva, nema te doma, netko pokuša provaliti kroz prozor, automatski dobivaš SMS na mobitel da ti netko provaljuje u kuću. Ili ako imaš kameru, dobiješ MMS sa slikama lopova.

2) Uđeš u kuću nakon posla, stisneš gumb i automatski ti se spuštaju rolete, pali televizor, pali klima uređaj i peku kokice u mikrovalnoj pećnici. Sve pritiskom jednog gumba.

3) Na zabavi si, dijete dolazi doma sa tuluma, dobiješ SMS kada je mali frik došao doma tako da mu možeš sljedeći dan zabraniti izlaske i ukinuti džeparac.


Gašenje svjetla je najmanji problem i za to se ne koristi z-wave iako imaš i te opcije.



E sada, koliko je toga podržano u RH i kako to u stvarnosti funkcionira... to mene zanima. O toj tehnologiji sam slušao na jednom seminaru ali ne znam kako je to zastupljeno kod nas u "državi kamenog doba".





PS: Tehnologija nije skupa, pogotovo ako gradiš kuću pa tako i onako imaš ogromne izdatke za uređenje iste...

Don Kihot
23-06-2009, 10:23
Mislim da ja imam praktičnije riješenje za sva 3 problema koja si naveo:
ŽENA

Dođeš kući, uzmeš daljinac, donese ti hladnu pivu, gledaš TV, kad je večera spremna, dođeš, jedeš, podrigneš...
Opet malo TV, upalim Cartoon Network, žena kaže "oće bit šta večeras",
velim može...

A najbolja stvar: potpuno besplatno, i još se s njom moš hebat. :roll:

R@pt0r
23-06-2009, 10:52
Eh sad Don Kihot, tek to je luksuz. ;D

IGoR_2803
23-06-2009, 10:58
moram prizanti da prvi put čujem za ovo, mislim konkretno na ovaj pojam, ne na općeniti koncept... izgleda zanimljivo doduše...

Yakuzas
23-06-2009, 10:59
Ma fućkaš paljenje/gašenje svijetla. Pričam o sigurnosti doma i "multitaskingu" kućnih uređaja.


Evo ti par realnih situacije:


1) Staviš si na svaki prozor sondicu koja se ne primijeti te košta ko malo bolja piva, nema te doma, netko pokuša provaliti kroz prozor, automatski dobivaš SMS na mobitel da ti netko provaljuje u kuću. Ili ako imaš kameru, dobiješ MMS sa slikama lopova.

2) Uđeš u kuću nakon posla, stisneš gumb i automatski ti se spuštaju rolete, pali televizor, pali klima uređaj i peku kokice u mikrovalnoj pećnici. Sve pritiskom jednog gumba.



Za ovo prvo moras i kameru s jako dobrim nocnim snimanjem bez flasha kupit ;)

A za drugo, te kokice moras sam u mikrovalnu stavit. pa ti je onda vec svejedno hoces li i gumb pritisnut , no, inace je ok ideja ak neznas kud ces s lovom i imas problema sa samomotivacijom (citaj ljencina)

Gwin
23-06-2009, 11:24
Mislim da ja imam praktičnije riješenje za sva 3 problema koja si naveo:
ŽENA

Dođeš kući, uzmeš daljinac, donese ti hladnu pivu, gledaš TV, kad je večera spremna, dođeš, jedeš, podrigneš...
Opet malo TV, upalim Cartoon Network, žena kaže "oće bit šta večeras",
velim može...

A najbolja stvar: potpuno besplatno, i još se s njom moš hebat. :roll:

pošaljem ti ja svoju.. pa da vidim kak će ti upalit ideja..

Bartuc
23-06-2009, 12:12
Kaj brijete o cijenama, pa sam rekao da nije skupo. Jedan Z-Wave modul košta 20-ak kuna, a sve ostalo još možda 2000 kuna (daljinski/centralna jedinica). Znači čitavu kuću povežeš u mrežu za od oka 3000 kuna!??! To je skupo za takvu tehnologiju? I think not :D


Evo ti i još jedne situacije sa ženom:


Ideš fukati, stisneš gumb i 5 kamera te snima u akciji te šalje na PC koji to odmah uploada na RedTube ili nudi mogućnost streamanja najboljim prijateljima :D

kulamasta
23-06-2009, 13:39
Bartuc, postat ces rob tehnologije a zatim i sluga krupnog kapitala! :shock:

Dic rulete skuhat kavu upalt tv je dio zivota i nema razloga automatizirat te sitnice...

Cemu uopce zivjet ako ce sve biti automatizirano?

Karlo_from_Bjelovar
23-06-2009, 15:55
Mislim da ja imam praktičnije riješenje za sva 3 problema koja si naveo:
ŽENA

Dođeš kući, uzmeš daljinac, donese ti hladnu pivu, gledaš TV, kad je večera spremna, dođeš, jedeš, podrigneš...
Opet malo TV, upalim Cartoon Network, žena kaže "oće bit šta večeras",
velim može...

A najbolja stvar: potpuno besplatno, i još se s njom moš hebat. :roll:

pošaljem ti ja svoju.. pa da vidim kak će ti upalit ideja..
sve je to lijepo u ideji, al jbg, i HR je usla u 21. st, ukljucujuci i zene... :D

Don Kihot
23-06-2009, 16:01
[quote="Don Kihot":3k2zyyr1]Mislim da ja imam praktičnije riješenje za sva 3 problema koja si naveo:
ŽENA

Dođeš kući, uzmeš daljinac, donese ti hladnu pivu, gledaš TV, kad je večera spremna, dođeš, jedeš, podrigneš...
Opet malo TV, upalim Cartoon Network, žena kaže "oće bit šta večeras",
velim može...

A najbolja stvar: potpuno besplatno, i još se s njom moš hebat. :roll:

pošaljem ti ja svoju.. pa da vidim kak će ti upalit ideja..
sve je to lijepo u ideji, al jbg, i HR je usla u 21. st, ukljucujuci i zene... :D[/quote:3k2zyyr1]

Zato morate biti korak ispred žene..

Ono, draga, jel bi htjela nove cipele i novi mobitel? Bi? (žena klima glavom)
Donesi pivu...

:P