PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crko Komp pls, pomozite



Delirium
22-06-2009, 17:04
Danas sam igro TQ:IT i usred igre mi je miš crko, pa sam se sagnuo da provjerim da li se iskopčao no kada sam posegnuo za kablom čuo sam glasan i dug beep koji se nastavio ponavljati u pravilnim razmacima, ekran mi se zacrnio a komp više ne mogu upaliti, što da radim

Don Kihot
22-06-2009, 17:13
Izvadi sve iz kompa, očisti od prašine...

Te napiši kako glasi signal (npr. napišeš "3 duga, 1 kratki" i slično")...

PS - AKo se pravilno ponavlja, onda u principu ili kaže "prvih 64kb video memorije nedostupno/neispravno",
ili "prvih 64kb RAM memorije nedostupno/neispravno".

Dakle izvadi grafičku i ram, očisti, i vrati unutra, pa probaj...

Sretno..

Delirium
22-06-2009, 17:14
Samo jedan dugi koji se ponavlja bez slike na monitoru... :( hvala na savjetu idem sad to probat

Don Kihot
22-06-2009, 17:19
Award bios:
dugi ponavljajući beep -> DRAM memorija nije pravilno umetnuta

Bartuc
22-06-2009, 17:19
Da, taj dugi beep koji se pojavljuje svakih 10ak ili više sekundi ti znači da imaš problema sa grafičkom karticom. Probaj je odspojiti, izvaditi, malo počistiti i vratiti. Ako će i dalje beepati, vjerojatno je ona krepala. Možda čak imaš i LED indikator na grafi, pa dok beepa, ako imaš indikator, on će ti signalizirati grešku.



EDIT:

Nije DRAM, on ima drugačije signale. Baš sam proživljavao taj beep prije 2 dana tako da mi je ostao jako dobro urezan u sjećanje... Ovom prilikom bi rekao JEBO FORTRONA i XFX proizvođača grafičkih karticaS:-x

Delirium
22-06-2009, 17:33
hmmm mislim da je bio problem s RAMima pošto sam ih izvadio očistio i sad sve opet radi hvala vam mnogo na pomoći svima! :D :D :D

Don Kihot
22-06-2009, 17:36
(^_^)

Bartuče čitaj ponovno... (^_^)

Bartuc
22-06-2009, 17:39
Meni je taj dugi beep bio od grafe prije 2 dana :P

la50
22-06-2009, 18:19
Meni je isti bip bio prije par dana,kad sam čistio kućište i skidao sam nešto bio vent od proca.Nisam znao do čega je,izvadio sam jednu pločicu rama kao i ti i vratio je i sve je bilo ok,drago mi je da ti je komp prošljakao =).