PDA

Pogledaj cijelu verziju : Iphone 3.0



RIDER32
22-06-2009, 09:44
Sinoc mi iPhone doslovno crko. Jednostavno nece da se upali ekran. I danas ga spojim na komp da napravim Backup i odnesem ga na servis kad ono iznenađenje. Nudi mi da skinem 3,0 verziju softwarea. Ajde napokon. I sad neznam dali je Death Screen bila prisila da skinem 3,0 ili je stvarno kvar (ugl ako je onda im ja mamu [znate vec sta]Stoj progletoj kapitalistickoj gamadi jer su me uhvatili bas kada sam se dopisivo sa frendom i upravo sad me neko zove a ja se nemogu javit. iPhone sam platio kunu i to je prva i zadnja kuna koju sam dao Apleu :kill: )

Ugl eo novosti koje donosi.


iPhone OS 3.0 Nadogradnja softvera

Ova nadogradnja sadrži više od 100 novih značajki, uključujući sljedeće:

• Izrezivanje, kopiranje i lijepljenje, trešnjom uređaja poništavaju se unesene promjene
• Tipkovnica u položenom modu u ključnim aplikacijama
• Poboljšanje aplikacije Poruke
- Slanje i primanje fotografija, kontakata, audio datoteka i lokacija putem MMS-a*
- Prosljeđivanje i brisanje jedne ili više poruka
• Pretraživanje u aplikacijama Mail, Kalendar, Bilješke i iPod
• Spotlight pretraživanje cijelog iPhone uređaja
• Podrška za CalDAV i pretplate u aplikaciji Kalendar
• Poboljšanje aplikacije Safari
- Performanse
- HTML 5 podrška
- HTTP streaming audio i videozapisa
- Automatsko popunjavanje korisničkih imena i zaporki
• Nova aplikacija Diktafon
• Sinkroniziranje Bilješki s Mac ili PC računalom, putem aplikacije iTunes
• Dijeljenje interneta putem USB-a i Bluetootha*
• Pregledavanje i preuzimanje filmova, TV emisija i audio knjiga s iTunes Store**
• Stereo Bluetooth***
• Automatska Wi-Fi prijava
• Poboljšanje aplikacije Burze
• Više opcija ograničenja reprodukcije (parental control) za aplikacije, glazbu, filmove i TV emisije
• Izrada iTunes računa i prijava**
• Prijava na YouTube račun i pristup pretplatama, ocjenama i omiljenim videozapisima**
• Protresite uređaj za reprodukciju slučajnim slijedom
• Novi jezici, rječnici i tipkovnice
• Značajke Find my iPhone i Remote Wipe putem MobileMe (potrebna je pretplata)**
• Podrška za više Exchange pravila
• Možete izrađivati i slati Exchange pozivnice za sastanke
• Pretraživanje pošte na serveru (Exchange Server 2007 i podržani IMAP serveri)
• Pretraživanje LDAP baze tvrtke
• VPN on demand i VPN proxy podrška
• Kodirani konfiguracijski profili
• Kodirane iTunes sigurnosne kopije
• 1000 novih API, uključujući:
- Kupovanje dodataka za aplikacije
- Apple Push Notification usluga
- Podrška za dodatan pribor
- Peer to Peer povezanost
- Ugrađene karte
- Pristup iPod knjižnici
• Rješenja tehničkih problema

Proizvodi koji su kompatibilni s ovom nadogradnjom softvera:
• iPhone
• iPhone 3G
• iPhone 3G S

* Kompatibilno samo s iPhone 3G i iPhone 3G S te zahtijeva podršku vašeg pružatelja bežičnih usluga.
** Nije dostupno u svim regijama ili na svim jezicima.
*** Kompatibilno samo s iPhone 3G i iPhone 3G S.

Za opis značajki i detaljne informacije, pročitajte upute za uporabu vašeg iPhone uređaja na:
http://www.apple.com/support/country/?dest=manuals

Za dodatne informacije o iPhone uređaju, posjetite:
http://www.apple.com/hr/iphone

Za rješavanje problema s iPhone uređajem, ili za pregled dodatnih informacija korisničke podrške, posjetite:
http://www.apple.com/support/country

Za informacije o sigurnosnom sadržaju ove nadogradnje, molimo posjetite internetsku stranicu:
<http://support.apple.com/kb/HT1222>

Update je velik 230.1MB
Dojmove javim kada se skine i kada ga isprobam (ako proradi (a e pali se znaci DeathScreen je Kapitalistick trik :-x ))

vjever_masni
23-06-2009, 01:45
dopisivo si se bas s prijateljem :(



:D

23-06-2009, 15:43
Lijepo sam ti rekao da ne uzneš taj MOB...ali neeee...

To kaj wec obozava apple i kaj ti bude pricao sve naj naj ne znaci da je taj mob kvalitetan ili pak da vrijedi te pare...

RIDER32
26-06-2009, 01:36
yup. Ispalo je da nevrjedi ni tu jadnu kunicu.
Btw. prilikom instalacije desio mi se neki error tako da mi je iPhone sada prakticki mrtav bez ikakvog OSa :-x i moram koristiti stari mob. :pray:
Sutra se pozabavim time.

The Jackal
27-06-2009, 00:09
3G ili 3G S?

Karlo_from_Bjelovar
29-06-2009, 13:21
ajde pogledaj datum prvog posta pa razmisli.

Dyslexia
02-07-2009, 23:31
ja sam instalirao na svoj iphone i na iphone od frenda i sve islo bez beda, jailbrejko ga i svoj i njegov bez problema, a tako i pun k ljudi koje ja znam i tebi sad ne valja tko zna sta si radio.

RIDER32
03-07-2009, 01:23
Sta znaci to jailbrejkanje?
Radio sam sve normalno. Ustekam mobitel u komp i preko iTunesa pokrenem automatic update. on je skinio, zapoceo instalaciju i izbacio error dok sam ja za to vrjeme pustao mjuzu.

W3DR4N
03-07-2009, 01:48
Ja sam iPhone novim operativnim sistemom nadogradio sat vremena nakon što je pušten u opticaj.
Sve je prošlo u najboljem redu, svi su programi prilagođeni OS-u, te su svi podaci ostali netaknuti.

Najbolji mobitel na tržištu je postao još bolji.
Više od stotinu promjena, te optimizirani os, pretraživanje toliko detaljno kakvog nema niti jedan sličan uređaj, niti će ga skoro imati.
Ubačena je i podrška za menije na hrvatskom jeziku, tako da ga sad doista svatko može koristiti.

Moj iPhone radi savršeno kao i prvog dana, no da mu se nešto dogodi, kupio bih ga opet, bez obzira na cijenu. Toliko je dobar.

RIDER32
03-07-2009, 02:05
E blago se tebi... Malo sam citao po forumima i vecini update prođe uredu ali ima i slucajeva da vjecno nesto prca, pogotovo WiFi.

Osobno (ajd opet cu ponovit :D ) mrzim iPhone i sve te njegove idiotarije. Pogotovo mi je neshvatljivo kako se baterija moze potrositi za max 2 dana pa makar cjelo vrjeme stojo u đepu. I da nepricam da se kadkada za desiti da se nesto zbaga i da baterija izlapi za manje od 3 sata mirovanja. I da. Taj mobitel se grije :scared: Nesgvatljivo mi je zasto su strpali taj procesor (brz je i jak i svaka mu cast al:) al jednostavno mu nisu ugradili adekvatno hlađenje (i 3GS cak ima i ubrzani procesor).

I jedna novost: 3.1 verzija je 1.7 poslana developerima.

W3DR4N
03-07-2009, 02:15
Čitao sam o problemu kad se mobilni operater gasi da bi se spojio na WiFi, no nisam imao tih problema.
Niti mi se baterija ne troši rapidno, osim ako je sam forsiram, tipa višesatno korištenje aplikacija ili mreže.

Jest, mobitel se grije, no to ne narušava njegovu brzinu izvođenja.

Uz Blackberry i iPhone koje koristim, doista ne vidim koji bi mobitel mogao imati nešto što ova dva nemaju.

Don Kihot
03-07-2009, 02:48
Čitao sam o problemu kad se mobilni operater gasi da bi se spojio na WiFi, no nisam imao tih problema.
Niti mi se baterija ne troši rapidno, osim ako je sam forsiram, tipa višesatno korištenje aplikacija ili mreže.

Jest, mobitel se grije, no to ne narušava njegovu brzinu izvođenja.

Uz Blackberry i iPhone koje koristim, doista ne vidim koji bi mobitel mogao imati nešto što ova dva nemaju.

Nqhwx2tb ... a-RC4YMFJQ (Nqhwx2tb0WU&videos=0a-RC4YMFJQ)
KTNgTsq8 ... a-RC4YMFJQ (KTNgTsq8l08&videos=0a-RC4YMFJQ)
p6Q5QuhQ ... a-RC4YMFJQ (p6Q5QuhQzIE&videos=0a-RC4YMFJQ)
GecftG1K ... a-RC4YMFJQ (GecftG1Kh7w&videos=0a-RC4YMFJQ)
MwrE5UCU ... a-RC4YMFJQ (MwrE5UCUf7s&videos=0a-RC4YMFJQ)


Mnogo oni toga nemaju...

PS - Zaboravih na acelerometar (recimo da mob koristiš kao pedometar), ili GPS (za navigaciju, mjerenje koliko si KM prešao biciklom itd),
HD reprodukciju, spajanje na TV, gledanje filmova preko moba (osobito super kad si negdje u hotelu ili apartmanu, samo spojiš činčeve na TV i gledaš),
igranje igara na TV-u, šta još, već sam zaboravio...

RIDER32
03-07-2009, 02:59
:rotfl: :pray:
http://www.homotron.net/images/homotron/apple_logo_rainbow.jpg
Takođem me živciraju ti pederski tonovi. Moram koristiti onaj zvuk onog motora da ne ispadnem gay :thumbs1:

@ weki jesi robavao bluetoot?

W3DR4N
03-07-2009, 03:32
iPhone podržava svaku melodiju kao zvuk poziva. Preduvjet je konverzija putem iTunesa.
iPhone OS 3.0 ima potpunu podršku za MMS poruke.
iPhone ima zadovoljavajuću kameru, zbog kvalitetnog softvera. 3G S ima još bolju, sa senzorom veće rezolucije i autofokusom.
NAVIGON je izdao savršeno funkcionalni GPS sustav za OS 3.0.
Internet na Nokiji se ne može uspoređivati s onim na iPhonu. Smiješno je, gledajući na kvalitetu uporabe.

Za ove filmove i to se nadam se šališ. Ja mobitel furam u torbi/džepu, i nemam namjeru s njime osim punjača nositi jedno 14 kablova.

Zapravo, čak mi ni BB nema ništa naročito zbog čega bih ga koristio više od iPhonea. S obzirom na slabiju funkcionalnost, služi mi za pozive i mail.

Don Kihot
03-07-2009, 03:51
Mora da se šališ. 1 kabal ti treba za TV.
U 3.5mm jack za sluške stavljaš i taj kabal, i na izlazu imaš činčeve..
I to je sve...

PS - Gledao sam Batmana u HD rezi na TV-u, mnogo bolje nego DVD...

PPS - iPhone nemože imati GPS, jer nema GPS ugrađen.
Eventualno kad bi radio sa nekim eksternim bluetooth GPS modulom, ali to mi se baš
neda montirati na bajk kad idem na dužu vožnju.
Samo mob na upravljač i sluške u uho.
Em slušam MP3, em kad sam blizu nekog skretanja mi kaže "skreni lijevo za 150m" itd.
Što iPhone nema, a google maps ima svaki mobitel...

Eh da, dođem kod kolege, i slučajno nema internet, i slučajno je DJ i radi svoje pjesme,
i nemogu si to prebaciti na mobitel jer na iPhoneu ne radi Bluetooth kako spada, tj. moram kupiti aplikaciju za slanje.
A i da radi, šta mi vrijedi, kad kod kolege nemam internet da skinem iTunes da bi tu istu pjesmu mogao slušati i koristiti kao ringtone.

I onda dođem na rođendan, i naravno da su svjetla ugašena, jer ide se gasit svjeće na torti, i želim sa svojim
iPhoneom tu prigodu uslikati, ali ne mogu, jer u mraku se ne vidi ništa, nema blica, nema autofokusa, nema fotoaparata!
Sa n95 i sličnim nSeries mobitelima slikanje u mraku je peace of cake.

I dođe mi u posjetu sestrin klinac, i naravno da mu nedam na PC da ga ne uništi.
Radije mu dam phone da se igra.. I onda me pita "PA TU NEMA NIKAKVIH PRAVIH IGARA"!

Ali čekajte, to nije sve, ima ujo nGage, pa igraj star wars i pusti uju na miru. ;)

I da, kad mu to dosadi, nek se igra sa GPS-om, ili sa accelerometrom:
5wAy5dhLyMU

Moja omiljena igra, vidi gore! :wink:

I još nešto, nalazim se na ludom partiju, i želim snimiti malu koja ima guzu bolju od JLo.
Uzimam svoj iPhone, snimam, i dođem kući, i vidim "kakav šit od kvalitete snimka"! Ništa se ne vidi!

Da sam imao n95, sa snimkom od 640x480 (full VGA) @ 30fps, to mi se nebi dogodilo...
Kvalitete snimaka su savršene, a video od 7 min je oko 160mb, samo to već puno govori.

I još nešto, kod sestrične dođem u babinje (znate što je to), i na njihovom kompu preko Skype-a zove tetak i tetka iz Austrije, i rado bi vidjeli bebu!
Nema frke, n95 služi i kao webcam od 2.0mpix!

Symbian power!

W3DR4N
03-07-2009, 07:26
Mora da se šališ. 1 kabal ti treba za TV.
U 3.5mm jack za sluške stavljaš i taj kabal, i na izlazu imaš činčeve..
I to je sve...

PS - Gledao sam Batmana u HD rezi na TV-u, mnogo bolje nego DVD...

Što je jedan kabel previše.



PPS - iPhone nemože imati GPS, jer nema GPS ugrađen.
Eventualno kad bi radio sa nekim eksternim bluetooth GPS modulom, ali to mi se baš
neda montirati na bajk kad idem na dužu vožnju.
Samo mob na upravljač i sluške u uho.
Em slušam MP3, em kad sam blizu nekog skretanja mi kaže "skreni lijevo za 150m" itd.
Što iPhone nema, a google maps ima svaki mobitel...

http://www.navigon.com/site/int/en/prod ... are/iphone (http://www.navigon.com/site/int/en/products/navigation_software/iphone)


Eh da, dođem kod kolege, i slučajno nema internet, i slučajno je DJ i radi svoje pjesme,
i nemogu si to prebaciti na mobitel jer na iPhoneu ne radi Bluetooth kako spada, tj. moram kupiti aplikaciju za slanje.
A i da radi, šta mi vrijedi, kad kod kolege nemam internet da skinem iTunes da bi tu istu pjesmu mogao slušati i koristiti kao ringtone.

Pitaš kolegu zašto već nema iTunes. Kompliciraš do bola. ^^


I onda dođem na rođendan, i naravno da su svjetla ugašena, jer ide se gasit svjeće na torti, i želim sa svojim
iPhoneom tu prigodu uslikati, ali ne mogu, jer u mraku se ne vidi ništa, nema blica, nema autofokusa, nema fotoaparata!
Sa n95 i sličnim nSeries mobitelima slikanje u mraku je peace of cake.

iPhone može fotografirati po noći. S druge strane, čak ni nokia koju dižeš u nebesa, kao ni iphone, neće napraviti dobru fotku.


I dođe mi u posjetu sestrin klinac, i naravno da mu nedam na PC da ga ne uništi.
Radije mu dam phone da se igra.. I onda me pita "PA TU NEMA NIKAKVIH PRAVIH IGARA"!

Ali čekajte, to nije sve, ima ujo nGage, pa igraj star wars i pusti uju na miru. ;)

I da, kad mu to dosadi, nek se igra sa GPS-om, ili sa accelerometrom:
5wAy5dhLyMU

Moja omiljena igra, vidi gore! :wink:

Opet govoriš nerazumljivo. Ako pričaš o akcelerometru u igrama, iphone je to doveo do savršenstva. Osim što imaš takav labirint u full 3D-u, imaš trkačke igre upravljanje njime, a i razne druge.
iPhone je prvi mobitel kojeg su gaming sajtovi i časopisi počeli uzimati kao igraću konzolu, zbog kvalitete i broja igara, kao i unificiranosti uređaja.


I još nešto, nalazim se na ludom partiju, i želim snimiti malu koja ima guzu bolju od JLo.
Uzimam svoj iPhone, snimam, i dođem kući, i vidim "kakav šit od kvalitete snimka"! Ništa se ne vidi!

Da sam imao n95, sa snimkom od 640x480 (full VGA) @ 30fps, to mi se nebi dogodilo...
Kvalitete snimaka su savršene, a video od 7 min je oko 160mb, samo to već puno govori.

Ima iPhone.


I još nešto, kod sestrične dođem u babinje (znate što je to), i na njihovom kompu preko Skype-a zove tetak i tetka iz Austrije, i rado bi vidjeli bebu!
Nema frke, n95 služi i kao webcam od 2.0mpix!

Symbian power!

Daj prestani s glupostima. Naravno da može, no daj mi reci zdravu osobu koja toliko siluje mobitel.

Gwin
03-07-2009, 09:49
iPhone podržava svaku melodiju kao zvuk poziva. Preduvjet je konverzija putem iTunesa.
mda.. ne možeš poslat sms i downloadat melodiju sa blizzardove stranice.

sms prođe, melodija se skine na mob, ali je iphone ne može stavit kao ringtone nego je može samo vrtit preko media playera. ??
imho, malo previše kompliciranja od strane applea.

RIDER32
03-07-2009, 13:34
A jesu napokon uveli onu nesretnu stabilizaciju slike? Nisam uspio uslikat nijednu sliku a da mi npr. zid na kući nije pod 70 stupnjeva -.-'

I ni zoom nema. Itina da nijedan mobitel (osim onog sickovog :D ) nema opticki coom ali kolko got gubio na kvaliteti slike, zoom dobro dođe.


5wAy5dhLyMU
Tu istu igru sam imao i na iPhoneu :D
Cak mi izgleda puno realnie na iPhoneu nego na n95.

Karlo_from_Bjelovar
03-07-2009, 17:49
HD reprodukciju, spajanje na TV, gledanje filmova preko moba (osobito super kad si negdje u hotelu ili apartmanu, samo spojiš činčeve na TV i gledaš),
cek cek... ja prebacim 720p film na mob, i spojim ga na TV cincevima onakvima preko kojih se spajaju psx/ps2? i gledam taj film makar tv ne podrzava hd rezu?

Dyslexia
03-07-2009, 18:35
krivo sam postao XD....delete ovo

Don Kihot
03-07-2009, 19:29
HD reprodukciju, spajanje na TV, gledanje filmova preko moba (osobito super kad si negdje u hotelu ili apartmanu, samo spojiš činčeve na TV i gledaš),
cek cek... ja prebacim 720p film na mob, i spojim ga na TV cincevima onakvima preko kojih se spajaju psx/ps2? i gledam taj film makar tv ne podrzava hd rezu?
Ne znam dali će TV moći, ali n95 hoće reproducirati...

Karlo_from_Bjelovar
03-07-2009, 22:04
a titlovi... el mogu i titlove rokat? o0

dale
03-07-2009, 23:52
Instalirao danas prijepodne, sve super radi. Konačno su uveli neke dugo očekivane promjene.

Don Kihot
04-07-2009, 16:37
a titlovi... el mogu i titlove rokat? o0
Da, imaš symbian aplikacija koje podržavaju titlove.

Karlo_from_Bjelovar
05-07-2009, 01:07
i blu ray nimalo ne steka?

to je za symbian... znaci da i n82 to moze?

Don Kihot
05-07-2009, 20:21
i blu ray nimalo ne steka?

to je za symbian... znaci da i n82 to moze?

LoL ne 1080p, ali 720p ide bez beda...

Ne znam za n82. N95 ima 2 procesora, centralni cpu i grafički cpu.
I ugrađeni hardwareski enkoder za x264 tj h264 (ako sam točno napisao).

RIDER32
07-07-2009, 21:17
Dakle: iPhone mi je 3 tjedna bio mrtav. iDanas ga spojim na komp, ali ovaj puta USB sam usteko direktno u maticnu, a ne kao dosada sprjeda u kuciste. itunes ga je odmah prepoznao i samo sam morao pritisnit Restore i on je automatski sve sam poceo instalirati. I nakon par minuta sve je bilo spremno za koristenje. Odjednom iz cista mira. Samo sam promjenio USB utor. Ono... iTunes je vrlo compactibilan sa PCem sve u 16 -.-' :cry:

I et... jos mi nije jasno kako se mobitel moze grijat, al ajd... :(

APPovima se jos nisam zabavljo ali Facebook i eBuddy zasada rade. Znacajnije promjene jos nisam primjetio.

I nakraju samo mogu opet ponoviti da mi je jako zao sto sam ga opce kupovao. :? Trebao sam uzet 5800ExM :roll: