PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mobitel Problem



C
20-06-2009, 16:27
Dakle, imam Nokiu 5310 XPM. Jamstvo joj je isteklo, prije par mjeseci, i eto ga, naravno, koga drugog, nego problema.

1. Problem:
Mobitel mi na stolu, noć je, spavam k'o top, mobitel počne pištati, pa prestane, pa opet počne, pa prestane i tako stalno. Na kraju mi digne živce i da ja vidim šta se to s njim dešava, haaa, kao na punjenju je. Kakvo punjenje, nije ninašta prištekan. Pa se on tako "puni", pa prestane. Pa opet izbaci poruku da sam prikopčao mobitel na punjač, i onda se opet to Bože puni. I tako stalno, dok ne prestane sam od sebe bacati poruke i glumiti da je prištekan/ištekan sa/na punjenju.

2. Problem:
Kada je na punjenju, i kada se napuni do kraja, javi mi da je napunjen do kraja, i da ako ostavim ga prištekanog u struju, da štedim energiju baterije. Sada se puni do beskonačnosti. On se napuni 100%, ali nema nikakve poruke, te se i dalje puni, i tako se puni u beskonačnosti. Kao da je napunjen 99.99%, pa se muči da se napuni i onih 0.01%. Znate kada se mobitel puni, animacija baterije se puni, kada je napunjen, animacija baterije stoji kao puna. E pa kod mene se ona puni do beskonačnosti.

3. Problem:
Stavim ga na punjenje, ne resetira se, nego me traži PIN odmah. Ukucam pin, i prihvati ga, te nastavlja svoj rad kao da se nije ni ugasio/upalio. Kao da me traži PIN za dozvulu punjenja baterije.

4. Problem:
Kada završi punjenje, i kada iskopčam punjač, ugasi se. Upalim ga opet, pita me PIN, upišem ga, kaže PIN je netočan, i pokrene mi mobitel, kao da je PIN točan. U stvarnosti, PIN i jest točan, ali on kaže da je netočan i prihvati ga.

5. Problem:
Nemam uvijek sreće. Upisujem PIN 3 puta, i sva tri puta mi kaže da PIN nije točan, i traži me PUK. Ukucam PUK, i prihvati ga, zatim me traži da upišem svoj novi PIN. Znači, bilo koji novi svoj PIN. Ukucam onaj koji bi trebao biti, traži me da ga potvrdim, da bude 100% siguran da je to taj pin koji hoću. Ukucam ga, kaže code error, i opet me traži PUK. Ponovno ga ukucam, i opet me traži za upis novog PIN, koji god želim, upišem 0000, kaže mi da potvrdim taj novi pin, upišem opet 0000, kaže opet code error, i opet me traži PUK, i tako do beskonačnosti. Više mi se neće upaliti.

Probao sam taj SIM na drugom mobitelu, i radi OK, što znači da je do mobitela. Ali i da ga odnesem na servis, šta da kažem? Ako im kažem ovo sve, ja imam takve sreće, da će on odmah proraditi, i čim dođem doma, opet neće raditi. Jer primjerice 1. problem se sam od sebe popravio. 3. i 4. problem se javi svake prijestupne godine, cca jednom u dva mjeseca, itd.

Don Kihot
20-06-2009, 16:32
Skini Nokia PC Suite i preflashaj mobitel (updateaj firmeware).

Prije toga napravi backup svega sa mobitela i karticu izvadi, jer će ti sve obrisati...

Zna se desiti da firmeware pukne... Nije prvi put... ;)

C
20-06-2009, 16:34
Kako da to napravim kada ga ne mogu pokrenuti?

Ne kužim se baš najbolje u mobitele, možeš mi naći/dati link za frimware, i objasniti kako se to radi?

Don Kihot
20-06-2009, 16:43
sad, taj mob nije S60, tako da ne znam dali će hard reset raditi.

Ali probaj ovo:
Drži slijedeće 3 tipke:
Zelena slušalica + zvjezdica + br.3

I dok ih držiš, stisni i drži "power" tipli 5-6 sekundi, pa ju pusti, pa onda pusti
ove 3 tipke, pa ga probaj uključiti...

Ako neće tako, onda isto drži te 3 tipke stisnute, pa power button, pa pusti te 3 tipke, pa pusti power button, pa ga upali...


Ako tako neće, onda ću još malo razmisliti...


PS - Kad bi ga mogao upaliti bez kartice, mogao bi napraviti hard reset pomoću kodova..

Samo mora biti uključen...

C
20-06-2009, 16:55
OK, to sam radio sada cijelo vrijeme, i nije se ništa dešavalo, i evo, nakon 5 puta toga, kada sam ukucao PUK, pa PIN, i potvrdio PIN, izbacio mi je poruku "SIM card rejected", i sada mi to samo stoji, ne mogu ništa, osim ugasiti ga.

Edit: Faaak!! Sada čim ga upalim mi uvijek to piše, "SIM card rejected", ili u hrvatskom prijevodu, "SIM kartica je odbijena." :? :-x

Don Kihot
20-06-2009, 16:59
Makni sim karticu i uključi ga...

C
20-06-2009, 17:01
LOL! Taj mobitel je kodiran na VIP. Sada mi je dekodiran, ubacio sam Tele2 u njega i radi, ubacio sam Tomato, i radi, ali sada VIP-ove ne rade, a prije su radile samo VIP-ove, znam jer sam pokušavao. :rotfl:
LOL! Dali sam ga sada dekodirao ili preblokirao, ili kodirao? :rotfl:

Znači taj "restart" što ti govoriš mi je preblokirao mobitel. :D :pray:

Edit: Sada mi za Tele2, kada upišem PIN kaže "Phone restricted", što je OK. ^^

Don Kihot
20-06-2009, 17:07
OMG! :rotfl:


Ti ni ne znaš kakve imaš probleme! xD

C
20-06-2009, 17:16
OK, skupio sam 3 dekodirana mobitela, jedan zaključani, i ovaj moj. Ovaj jedan za moj SIM kaže da je PUK pokvaren, i ne mogu ništa, osim ugasiti ga, drugi samo zablokira sa mojom SIM karticom. Tako da ispada kako je pokvarena SIM kartica, ali nije logično, jer SIM kartica nema veze s punjenjem mobitela i sl.
I da, treći dekodirani mobitel za koju karticu kaže "SIM zaključan". Što bi značilo da je SIM kartica OK, samo je zaključana. :?
Znači da mi je zaključao SIM karticu, jer me već 10 puta pitao PUK i svaki put sam ga dobro upisao, i svaki put ga je prihvatio, i sada je blokiran.

Sada je pitanje kako deblokirati SIM karticu? Koji je sada kôd i za to?

Edit: Našao sam kod za otključavanje SIM kartice:

**05*PUK*noviPIN*noviPIN#
Kada to ukucam, opet mi izbaci Code error, i opet ništa.

Edit 2: Ne prima ništa ni na jednom mobitelu. Da bude stvar bolja, SIM se pokvario, kupio sam zamjensku, i ona se pokvari. A toliko SIM-ova i mobitela imam, da se nikada ni jedna nije pokvarila.
Za sada, SIM je pokvaren, petak, subota, nedjelja, ponedjeljak, nitko ne radi, zvati će me za posao, fak, ne radi SIM, cura je u pripizdini, i ima samo taj moj broj, fak, SIM ne radi, frendovi će me zvati, fak, SIM ne radi, kontakti na toj SIM kartici će otići na vječna lovišta, fak, SIM ne radi, čovjek mi je dužan 100 000 KN, njegov broj je na toj SIM kartici, fak SIM ne radi, niti će ikada proraditi, ako me bude i zvao, fak, SIM ne radi. Faak, fak, fak!! :-x

C
22-06-2009, 18:48
Ima tko kakav prijedlog kako da otključam SIM karticu koja se ne može otključati, tj. odbija suranju, jer je pokvarena?

Fora je u tome, što mi je prvi put riknuo mobitel, i onda sam sve važe stvari spremao na SIM, sa mišljenjem da će sigurno opet mob riknuti, pa da ne riskiram, i onda mi rikne SIM, a sve najvažnije mi je na njemu, na mobitelu nemam ništa od važnoga.

Jeli mogu kako izvući?

Don Kihot
22-06-2009, 19:03
Odi u T-Centar, ili VIP-centar i traži da ti spase podatke...

C
22-06-2009, 19:53
Koliko to cca košta?

Don Kihot
22-06-2009, 19:55
Ne znam, budi jako tužan, možda daju džabe..

streetrace777
22-06-2009, 20:57
Cini mi se u Vipu da je bilo , da mozes kupit novu karticu i oni ti prebace podatke sa tvoje na tu novu i cijena je 35 kn bila cini mi se

C
22-06-2009, 22:34
LOL, he, he, he, he. :rotfl:
Onda je bolje da pokušam nositi sjekiru i motornu pilu sa sobom, biti naprasit i bezobrazan, jer onda me neće htjeti ništa pitati, nije pametno kačiti se s budalom. :D :rotfl:

Inspiracija by: Moj frend, kada se vraćao s posla s motornom pilom i ručno izrađenim mačem (ima oko 5 kg; drva cijepao s njim), i tako išao na bus, do doma, nitko ga nije pitao ni dali ima kartu, a svi ljudi škicaju očima na njega, a on još s time sav prljav, ko manijak izgledao. :rotfl:

@Nova zamjenska kartica + prebacivanje podataka = 35 KN?
Nemoguće, jer samo nova zamjenska kartica košta 50 KN.