PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dylan Dog



Stranica : [1] 2

Kid A
19-06-2009, 18:39
Dylana Doga su stvorili scenarist Tiziano Sclavi i crtač Angelo Stano. Grafički lik Dylana Doga nacrtan je prema liku britanskog glumca Ruperta Everetta.

Dylan Dog već nakon nekoliko brojeve zauzima visoko drugo mjesto po prodavanosti Bonellijevih izdanja odmah iza Texa Willera. U zlatnim vremenima Dylan se prodavao u preko milion primjeraka worldwide, dok danasnja tiraža ovog junaka iznosi jos uvijek nevjerojatnih 300 000 primjeraka mjesečno!!! Veliki doprinos ovakvoj prodaji možemo potražiti u činjenici da je Dylan Dog jedan od rijetkih stripova koji je naišao na dobar prijem u ženskom dijelu populacije, koje čine dobar dio Dylanovih čitatelja!
http://www.imagesforme.com/out.php/i549604_1.jpg
Dylan je detektiv, istražitelj, ali ne bilo kakav detektiv; on je, kako je sam sebe prozvao, istražitelj noćnih mora. Iako prilično mlad, iza sebe već ima karijeru policajca Skotland Yarda, liječeni je alkoholičar, iza njega su i desetine slomljenih srca, no tko je zapravo Dylan Dog niti sam on ne zna jer njegova je prošlost još poprilično prekrivena velom tajne. Za razliku od svog kolege Sherlocka Holmesa koji je inspiraciju nalazio svirajući violinu on svira klarinet, te u slobodno vrijeme slaže modela galije koju vjerovatno neće nikada dovršiti. Lice Dylana Doga je lice britanskog glumca Ruperta Evereta, što je samo još jedan u nizu Bonelijevih junaka čije lice je uzeto od poznatih glumaca (Ken Parker, Nick Raider, Magico Vento, Tex Willer...). Ako ste zainteresirane za njegove usluge možete ga nači u Craven Roadu broj 7 u Londonu, njegove usluge koštaju 50 funti dnevno plus troškovi, ali nerijetko će preuzeti neki slučaj i bez naknade, tek da zadovolji svoju znatiželju. Najslabija Dylanova tačka su lijepe žene sa kojima gotovo u svakoj epizodi završi u krevetu. Nije to tipično »macho« zavođenje koje susrećemo kod nekih drugih junaka, Dylanov pristup ženama je poseban pomalo sjetan, iskren i nabijen emocijama, ali te veze gotovo uvijek traju samo jednu epizodu.
http://www.imagesforme.com/out.php/i549605_2.jpg
Svijet Dylana Doga je svijet koji mi poznajemo, znači sadašnjost. To je na neki način jedan od problema jer su autori ovom liku tačno odredili starost tako da je neminovno da će morat ostariti iako se danas još odlično drži. Glavno mjesto radnje je London u kojem se na samom početku ovog serijala odvijalo najviše epizoda. Kasnije se radnja širila po svim djelovima Velike Britanije i svijeta. Buduæi da se Dylan Dog bavi jedinstvenim zanimanjem u njegovom svijetu susrećemo sve vrste čudovišta (vampiri, vukodlaci, vještice, čarobnjaci, gnomi...) i ljudi bolesnog uma. Iako se u mnogim epizodama nalazi velika količina krvi, odsječenih glava i strašnih prizora morbidnih ubistava Dylanov svijet odiše velikom dozom poezije i melankolije.
http://img235.imageshack.us/img235/6979/58vs4.jpg
Groucho Marx je Dylanov pomoćnik i najbolji prijatelj. Njegov lik je preuzet od poznatog američkog glumca i komičara Groucho Marxa, jednog od urnebesne braće Marx. On se pojavljuje od prvog broja i omiljena zabava mu je pričanje glupih šala svakome tko ih je u prilici čuti, a to su najčešće Dylan i njegovi klijenti,.na njihovo veliko zgražanje. Nekada sa svojim šalama zna pretjerati no u većini sluèajeva samom Dylanu je od velike pomoći, pogotovo kad u ključnom trenutku treba dobaciti Dylanu pištolj kojim ovaj treba ubiti čudovište!
http://img194.imageshack.us/img194/659/bloch3zn.jpg
Inspektor Bloch je Dylanov bivši šef iz policijskih dana i njegov veliki prijatelj. Budući da je važna osoba u Scotland Yardu nebrojeno puta je pomogao Dylanu sa korisnim informacijama, a i nekoliko puta mu je spasio život. Njihov odnos je više očinski nego li prijateljski iako Bloch često zna prigovarati kako zbog Dylana nikad neće dočekati zasluženu penziju. Jedna od karakteristika mu je da ne podnosi krv i da redovito povraća na mjestu zločina.
http://www.imagesforme.com/out.php/i549607_3.JPG
Doktor Xabaras je najveći Dylanov neprijatelj koji se pojavio već u prvom broju. Opsjednut serumom besmrtnosti ovaj čovjek bolesnog uma nekoliko puta je stao na put Dylanu. Nažalost, sudbina se ružno poigrala sa Dylanom jer upravo Doktor Xabaras je njegov otac.
http://img504.imageshack.us/img504/5672/igrada1.png
Smrt je česti Dylanov neprijatelj. Naravno, ona je prisutna kod svih Bonellijevih junaka, ali kod Dylana je ona prikazana kao fizička osoba u dugoj crnoj halji sa kapuljačom koja u ruci drži kosu. Iz epizode u epizodu nastavlja se nadmudrivanje ova dva protivnika.
http://www.tebeosfera.com/1/Documento/Articulo/Clasicos/Tiziano/00sclavi.jpg
Glavni pisac i scenarist je i dalje Tiziano Sclavi, iako je u zadnje vrijeem puno pažnje i vremena posvetio drugim projektima i obavezama, tako da su priliku dobili i ostali scenaristi kao Claudio Chiaverotti, Pasquale Ruju, Medda/Sera/Vigna (tvorci Nathana Nevera), Luigi Mignacco i još mnogi drugi...Grafički kreator Dylana Doga je Claudio Villa koji je do 42. broja crtao i naslovnice , a nakon toga ga zamjenjuje Angelo Stano čije radove možemo vidjeti i danas. Osim njih dvojice, veliki doprinos Dylanovom uspjehu dali su i ostali odlični crtači meðu kojima ćemo istaknuti najbolje i najpoznatije kao što su Carlo Ambrosini, Bruno Brindisi, Gianpiero Casertano, Giovanni Freghieri, Nicola Mari, Montanari&Grassani i Corrado Roi.

Italijanski pisac Umberto Eko je izjavio:
"Mogu da čitam Bibliju, Homera ili Dilana Doga nekoliko dana zaredom, a da mi ne dosadi."

Pharun
19-06-2009, 18:49
Najbolji strip. Ikad :pray: .

Btw. bio sam negdje, na nekom portalu (ima vec dosta vremena), procitao da ce snimiti film po stripu. I da ce redatelj biti neki poznati redatelj muzickih spoteva :cry: .
Pa evo, ako ko zna, posto se ja jos uvijek nadam da to nije istina .

Grim
19-06-2009, 18:55
Odlican strip, imam dosta primjeraka. Ali osobno mi je bolji Martin Mystere, to je apsolutno zakon :pray:

Kid A
19-06-2009, 18:56
Da,najavljeno je snimanje filma Dead of Night, prvog službenog filma o Dylanu Dogu. Glavnu će ulogu tumačiti američki glumac Brandon Routh, poznat po nedavnoj ulozi Supermana. Film će režirati David R. Ellis, manje poznati redatelj koji je radio Snakes on a Plane.

Inače,prije više od 10 godina snimljen je kultni film Dellamorte Dellamore (poznat i kao Cemetary Man). Iako je bio baziran na stripu, nikad nije spomenuto ime Dylana Doga. Radnja je podsjećala na neke od priča iz stripa, a glavnu je ulogu tumačio Rupert Everett, engleski glumac koji je poslužio kao inspiracija za lik Dylana Doga, no do sada su fanovi bili uskraćeni za pravu stvar.

Pharun
19-06-2009, 18:59
Da,najavljeno je snimanje filma Dead of Night, prvog službenog filma o Dylanu Dogu. Glavnu će ulogu tumačiti američki glumac Brandon Routh, poznat po nedavnoj ulozi Supermana. Film će režirati David R. Ellis, manje poznati redatelj koji je radio Snakes on a Plane.

Inače,prije više od 10 godina snimljen je kultni film Dellamorte Dellamore (poznat i kao Cemetary Man). Iako je bio baziran na stripu, nikad nije spomenuto ime Dylana Doga. Radnja je podsjećala na neke od priča iz stripa, a glavnu je ulogu tumačio Rupert Everett, engleski glumac koji je poslužio kao inspiracija za lik Dylana Doga, no do sada su fanovi bili uskraćeniSza pravu stvar.

Da. Ali tek cemo sada vidjeti da li je bilo dobro sto smo bili uskraceni ili ne.
Inace gledao sam Dellamorte Dellamore i preodlican je :pray: . Mislim da je sad nedavno u jednom stripu bila referenca na to, kada su se on i Dlyan sreli :D .

Kid A
19-06-2009, 19:05
Vjerojatno misliš na broj 85(Savršeni svijet) gdje se budi na imanju sa lažnim sjećanjem i ima ime Rupert...

Grim
19-06-2009, 19:12
Sada sam shvatio da imam 177 Dylan Dog stripova, i sve sam procitao :/
Uglavnom vise volim westren stripove kao Texas Willer, Blek Stena, Zagor, Komandat Mark, itd.

Cthulhu
19-06-2009, 19:15
Najbolji strip ikad. Ali najbolji. Sve je savršeno pogođeno, atmosfera, čudni likovi, kul glavni lik i urnebesni pomoćnik, bizarni slučajevi, ma sve. Jedno vrijeme sam ga intenzivno čitao. Onda sam imao noćnu moru zbog jednog broja(i to žešću noćnu moru), i otad ga malo mane intenzivno čitam, ali još uvijek s vremena na vrijeme prolistam stare brojeve. Uz Diabolika omiljeni strip.

Pharun
19-06-2009, 19:24
Vjerojatno misliš na broj 85(Savršeni svijet) gdje se budi na imanju sa lažnim sjećanjem i ima ime Rupert...

Nene. Bas bude Dellamorte u njemu i ide s autom i ubija random civile po putu i puca im u glavu (kao radim posao unaprijed :D).

Na kraju Dylan dode u nejgov gradic, da ubije nekog tipa koji je saznao za to mjesto (i da tamo ljudi ozivljavaju) pa se ubio nakon nekih zlocina i namjestio da mu se tijelo tamo posalje.

Kid A
19-06-2009, 19:31
Vidiš,ne znam za taj broj....kako se zvao,sećas li se?

Cthulhu
19-06-2009, 19:31
Kako se zvao onaj broj sa onim psihopatskim ubojicom koji je imao kuku umjesto ruke?
Taj broj je bio prestrašan.

Pharun
19-06-2009, 19:36
Vidiš,ne znam za taj broj....kako se zvao,sećas li se?

Ne sijecam se. Ali napisat cu kad ga nađem.

Registrirani
19-06-2009, 19:36
Sve je savršeno pogođeno, atmosfera, čudni likovi, kul glavni lik i urnebesni pomoćnik, bizarni slučajevi, ma sve.
/agrees/
citam uglavnom na moru. uvijek je prvi izbor :)

Kid A
19-06-2009, 19:40
Kako se zvao onaj broj sa onim psihopatskim ubojicom koji je imao kuku umjesto ruke?
Taj broj je bio prestrašan.
Kuka :)
Dylanovska interpretacija čuvene pripovjetke.....

Windwalker
19-06-2009, 21:13
Svaka čast na tekstu, xarabas.



Kako se zvao onaj broj sa onim psihopatskim ubojicom koji je imao kuku umjesto ruke?
Taj broj je bio prestrašan.
Kuka :)
Dylanovska interpretacija čuvene pripovjetke.....
Nesmiljeni Hook je ime hrvatskog izdanja.



Vjerojatno misliš na broj 85(Savršeni svijet) gdje se budi na imanju sa lažnim sjećanjem i ima ime Rupert...

Nene. Bas bude Dellamorte u njemu i ide s autom i ubija random civile po putu i puca im u glavu (kao radim posao unaprijed :D).

Na kraju Dylan dode u nejgov gradic, da ubije nekog tipa koji je saznao za to mjesto (i da tamo ljudi ozivljavaju) pa se ubio nakon nekih zlocina i namjestio da mu se tijelo tamo posalje.


Vidiš,ne znam za taj broj....kako se zvao,sećas li se?
To je novi specijal na kiosku.
http://www.stripovi.com/naslovnice/DylanDog/DD_LUSP_12.jpg

Kid A
19-06-2009, 21:21
E vidis,taj nemam...

Sonic_Moronic
19-06-2009, 21:21
Pročitao tko one Gigante? Meni su genijalni.

Kid A
19-06-2009, 21:24
Bio je jedan kod nas....zvao se Krugovi u zitu ali sam ga fulao uzeti :( cekam iduci...

gtaIvan
19-06-2009, 21:32
joj dylan doga sam citao svaki dan po nekoliko brojeva


preeeedobar je strip

sad ga vise tolko ne citam jer sam par brojeva propustio pa nzm sta da radim :P

Da_killah
20-06-2009, 02:27
nisam čitao dylana kao zagora ili texa, ali svejedno mi je odličan. jedna od najboljih epizoda mi je johnnyevo srce

Dreamer Deceiver
20-06-2009, 10:38
Pročitao tko one Gigante? Meni su genijalni.

ovaj novi gigant je predobar. Totentanz i Sudnji dan su definitvno jedne od najboljih priča ikada. Dok je Totentanz poprilično melankoličan i sjetan, Sudnji dan je toliko bolestan zbog svih onih događaja i zbog čega su se dogodili :D
Prije Edgara Allana Poe-a, prije Lovecrafta i Kinga, prvi tko je utjecao na mene u mom "horror" stvaranju je upravo Dylan Dog :D
Najdraže epizode su mi : Hotel Duhova, Totentanz, Demonska Ljepota, Skener, Uspomene iz Podzemlja, sjene, Mačje oči, odraz Smrti, Za šaku novaca je isto dosta dobar, Savršeni Svijet, Preživjeti u raju, Rođen za ubijanje...
Najdraži pisac je naravno onaj ko je stvorio Dylana Doga, dok je najdraži crtač Cassertano

Windwalker
20-06-2009, 11:32
Ja sam pročitao prva 4 giganta, od kojih su Bezimeni i Duga noć fenomenalni, remek djela.

Pao s neba je simpatičan strip i vrlo nestandardan za Dylana, no previše toga muljaju da bi ušao među jako dobre epizode.

Krugovi u žitu su veliko sranje.


Novije nisam nabavio (ne stigne se, fakultet i sve to), ali za tri tjedna mi počinju praznici, i ako dam sve ispite kako treba, pokupovat ću sve propuštene Dylane i Zagore (a ima ih puno), te uživati tih mjesec i pol (ali i bankrotirati :) ).

Dreamer Deceiver
20-06-2009, 12:04
nabavi i 5. gigant :D

Windwalker
20-06-2009, 12:24
Normalno da budem.

Pa rekao sam da ću sve propušteno nabaviti.

Kid A
07-11-2009, 11:57
Novi broj.
King Crimson referenca :)

Nemoš' scanove staviti zbog copyrighta.
~Arby

Duke of Earl
08-11-2009, 16:32
Novi broj.
King Crimson referenca :)

Nemoš' scanove staviti zbog copyrighta.
~Arby

Daj na PM to :)

Inače mi je pregenijalan strip, sjećam se da ga ko klinac opće nisam kužio, bilo je stvarno čudnih scena, ali mi je svejedno bio zakon. Jel to uopće još izlazi na našim kioscima ? Baš bi si mogo kupit koji, imam na tavanu hrpu starih brojeva.

Kid A
08-11-2009, 17:58
Cek dok opet uslikam.Arby,nisi kul :(
I nisu scanovi,slikao sam mobilnim.Jel to igra kakvu ulogu?

Arbiter of Change
08-11-2009, 18:04
Ista stvar - bitan je copyrightani sadržaj i distribucija istog, ne metoda kojim te stvari radiš. :)

Kid A
16-11-2009, 15:35
Onak....uzeto na Interliberu
http://www.imagesforme.com/upload/e8d79bf3.jpg
Lijevi 10 kuna,desni 100....a oboje su tu negdje oko 240 strana.

Da_killah
16-11-2009, 16:45
pročitao sam lijevi na hvaru od bratićevog sina :)

Kid A
16-11-2009, 16:50
I da,D.E.M.O...hvala ti za onih desetak brojeva koje si bio ljubazan poslati postom i Pingvinu koji ih je preuzeo(otuda i drugi frutek :wink: )

Aral
16-11-2009, 19:33
Uz Nathan Nevera i slične najbolji strip ikad. Obožavam ga!

Kid A
03-12-2009, 20:37
http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=38195
Bagami,komentari nisu bas optimisticni.
A i razumijem sta ljudi misle.
Ne ocekujem ni ja puno.

Kid A
03-12-2009, 20:44
Also
teaser poster
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs175.snc1/6568_110081702945_110077592945_2339127_7744429_n.j pg
i sajt sluzbeni filma
http://www.deadofnight-themovie.com/

Kid A
11-01-2010, 15:07
Sad kad sam bio u Kroaciji uspio sam naci tri gigant DD izdanja.
http://imgur.com/FqbmDl.jpg
Izgleda da mi fali jos samo drugo DD gigant izdanje,zasad.
Ako ga je neko uzeo nek okaci sliku da vidim kakav je.

Windwalker
11-01-2010, 15:54
2.http://www.stripovi.com/naslovnice/DylanDog/DD_LUGG_2.jpg
Meni odličan, preporuka!


3.http://www.stripovi.com/naslovnice/DylanDog/DD_LUGG_3.jpg
Dosadno, bezvezno, razvučeno... Slobodno preskoči (ili kupi da imaš za kolekciju, inače :yuck: ).


6.http://www.stripovi.com/naslovnice/DylanDog/DD_LUGG_6.jpg
Ovog nemam i nisam još čitao, ali kažu da su prve dvije priče dosta dobre.


Inače mi je i Duga noć fenomenalna, a Totentanz jedna od najdražih priča (izašao je kao prvi broj Slobodne Dalmacije još davno).

Sonic_Moronic
17-04-2010, 17:33
Jel' ima igdje na netu popis redovnih izdanja Dylan Doga? Nigdje ne mogu naći takvo nešto, imam samo extra brojeve, a uvijek sam opsjednut da moram ići po redu. :(

Da_killah
17-04-2010, 18:54
probaj potražiti na stripovi.com forumu, pod bonelli

Windwalker
17-04-2010, 21:18
Extra brojevi i jesu prvi brojevi Dylana, te idu po redu, uz par preskočenih, neobjavljenih epizoda zbog problema s autorskim pravima.

Ali da, http://www.stripovi.comSima sve popise naših izdanja, a na http://www.sergiobonellieditore.it/Smožete naći popise svih talijanskih Dylana (dakle SVIH Dylana), s naslovnicama i kratkim sadržajima na talijanskom ili engleskom.

Sonic_Moronic
17-04-2010, 22:30
Zanimljivo. Glupo označavanje, zbunilo me. Extra bi trebali biti neki lijevi brojevi. :(

Windwalker
17-04-2010, 23:42
U bivšoj Jugoslaviji izlazio je Dylan Dog od prvog broja, do negdje šezdesetog.

Nakon nezavisnosti, naša Slobodna Dalmacija počela je izdavati, ali ne od početka, već je nastavila na tu staru ediciju, uz par izbačenih brojeva (koji su se tada pojavili u piratskim izdanjima).

Nakon nekog vremena, Slobodna Dalmacija odlučila je izdati Dylana od prvog broja, u extra seriji.

Kasnije Slobodna Dalmacija odustaje od strip izdavaštva i sve to preuzima Ludens.
Zato imamo raznobojne 'hrbate' na policama, te čudno pobrojane epizode (budući da se ne podudaraju s talijanskim originalom).

Slična stvar je i s ostalim stripovima, iako mnogi od njih nisu opstali na kioscima. Osim, naravno, Zagora. A kod njega je u extra seriji još veća zbrka nego kod Dylana (budući da je pravi prvi Zagor tek trideseti u našoj extra seriji).

Uz normalnu i extra ediciju, sada izlaze i DD Specijal, Gigant, Almanah, no po nekom čudnom redoslijedu, koji je nemoguće predvidjeti (eh, taj divni Ludens... :hangin: ).

Ali ako ništa drugo, barem će kad tad izdati sve priče. A i kod Dylana kontinuitet nije bitan, tako da veliku većinu epizoda možete čitati redoslijedom koji želite.

MILF hunter
18-04-2010, 11:44
Dylen je legenda, kao i Nathan Never :eyebrows:

Sonic_Moronic
30-04-2010, 11:43
Stigao mi naručeni broj "Igra sa smrću", mnogi kažu da je taj jedan od najboljih pa očekujem uživanciju. :wink:

Kid A
30-04-2010, 12:33
Ovaj perhaps? :eyebrows:
http://i.imgur.com/bzgB2.jpg
I da, jeste jedan od najboljih ikad.
Uzivaj

Sonic_Moronic
30-04-2010, 12:35
Yup. Obožavam te spike sa Grim Reaperom.

Tyrion
30-04-2010, 16:38
Sljedeci dd extra broj je upravo taj btw.

Sonic_Moronic
30-04-2010, 18:52
Ja i stari obilazili kioske, kupili 5. i 6. Giganta. Fakjea. :eyebrows:

Windwalker
30-04-2010, 19:05
Stigao mi naručeni broj "Igra sa smrću", mnogi kažu da je taj jedan od najboljih pa očekujem uživanciju. :wink:
Klasika, zasigurno!

Meni je u top10.

Sonic_Moronic
30-04-2010, 19:31
Fenomalan, zbilja. Najradije bih ga opet pročitao.

Windwalker
30-04-2010, 21:21
Ko ti brani?
Ja sam tog pročitao 5-6 puta (naravno, u određenim razmacima). I još ću puno puta.

Da_killah
30-04-2010, 21:34
kad ga već toliko spominjete, maloprije sam ga na netu pročitao, dobar je stvarno, premda možda ne i najbolji kojeg sam čitao, vjerojatno zbog nostalgije.

Windwalker
01-05-2010, 09:32
Pa i nije najbolji. Ali je među najboljima.

Pročitao sam jučer Golcondu (extra 41).
Jedna genijalna i trknuta epizoda. Također mi je u top10.

Ali mislim da se neće svakome svidjeti.

Doctor Freak
01-05-2010, 10:40
f uck you...pere me nostolgija iz osnovne kad sam citao ovaj strip koji je i glavni razlog zaljubljivanja u horor knjige/filmove....morat cu do kioska :)

Dreamer Deceiver
01-05-2010, 11:45
Sljedeci dd extra broj je upravo taj btw.

kada izlazi ???
Bio sam u jednoj stripoteci sa starijim epizodama, al je nije bilo.Reko lik koji tamo radi da su ga odmah kupili :D
Meni je ples sa smrću ( totentanz u gigantu 5 ) isto prejeben. A među najdražima mi je isto Uspomene iz podzemlja, Mačje oko, Hotel Duhova...

Tyrion
01-05-2010, 20:15
Sljedeci dd extra broj je upravo taj btw.

kada izlazi ???
Bio sam u jednoj stripoteci sa starijim epizodama, al je nije bilo.Reko lik koji tamo radi da su ga odmah kupili :D
Meni je ples sa smrću ( totentanz u gigantu 5 ) isto prejeben. A među najdražima mi je isto Uspomene iz podzemlja, Mačje oko, Hotel Duhova...

Posto je ovaj extra tek nedavno izasao, znaci nesto malo manje od 2 mjeseca.

Dreamer Deceiver
15-05-2010, 22:26
Ma vraga za manje od dva mjeseca, već je na kioscima :D

Sonic_Moronic
16-05-2010, 00:58
Pročitao Alfa i Omega - još jedan awsum broj. Ide u favorite.

Kid A
16-05-2010, 01:07
Jel to ona s majmunom?

Sonic_Moronic
16-05-2010, 01:15
Da.

Kid A
16-05-2010, 01:19
U brate, ta je prejaka.
Bas jedna od jacih.

System
16-05-2010, 08:33
Da, ta je savrsena. Meni je jos Nekropolis favourite, ne znam sto, bas mi je prejaka. A i inace ne pratim DD stripove, too expensive for me.

Windwalker
16-05-2010, 12:55
Pa bar su Dylan Dog i Zagor jeftini...

Ima i stripova u kojima su po 3 epizode za 115kn.

Duke of Earl
05-07-2010, 14:37
Milina, našao sam na tavanu dvadesetak starih brojeva, sad polako uživam u tome. Groucho je takav genijalac sa svojim random sumanutim šalama, strip ne bi bio ni upola toliko dobar da nema njegove prisutnosti. Zasad najbolji od ovih pročitanih mi je Prema dalekom svijetu, ako se itko sjeća tog broja.

MindReader
10-07-2010, 15:30
koliko mjeseci ima 28 dana?

Dreamer Deceiver
10-07-2010, 18:33
kupio maksi, jest da je 49 kuna, ali priče su barem bolje od ovih šta zasebno izlaze ( ove novije ofkors )

Windwalker
10-07-2010, 19:06
Meni su obično ti maxiji dno dna. Jedino su naslovnice odlične.
Iako, zadnja 2 nisam čitao, možda su se popravili.

Dreamer Deceiver
10-07-2010, 19:44
čuj, ovaj me stvarno iznenadio. I da, izašao je novi specija. Vlak smrti ili tako nešto

Korpse
10-07-2010, 20:34
Prije sam Dylana stalno čitao, al samo mi je se jedna epizoda urezala u pamćenje, ni sam ne znam zašto. :D
http://www.limundo.com/slika-DYLAN-DOG-dnevnik-24-RUZICASTI-ZECEVI-UBIJAJU-647944x640.jpg

Kid A
10-07-2010, 20:45
Imam tu :)

The Boz
10-07-2010, 20:55
Isuse, da! Ajme, ta epizoda je tako puknuto zakon! Isto imam neku žutu verziju, valjda 20 godina staru :p

Kid A
10-07-2010, 21:32
Evo par nekih mojih odabranih epizoda, malopre prekopavao po kolekciji
http://img175.imageshack.us/img175/460/sdc12946.jpg
http://img149.imageshack.us/img149/1283/sdc12945.jpg
i naravno :)
http://img819.imageshack.us/img819/2656/sdc12944.jpg

Windwalker
10-07-2010, 21:45
Meni je Safara bezveze.
Ostale su jako dobre.
Golconda prva klasa.

Sonic_Moronic
10-07-2010, 21:58
http://www.stripovi.com/naslovnice/DylanDog/DD_LU_109.jpg

Danas pročitao, jako dobar broj, napet sve do neočekivanog kraja.

The Boz
10-07-2010, 21:59
Meni su genijalne Poe i Lovecraft epizode. Metamorfoze i sl.

Kid A
10-07-2010, 22:03
Ima jedna epizoda gdje zaluta u neko selo, pokuca na vrata i otvori mu Lovecraft...postao bi taj djelic stripa ovde ali retajni Arbiter bi mi opet obrisao na racun copyrighta

Dreamer Deceiver
11-07-2010, 20:41
Meni su odlične ove epizode :
Hotel duhova
Totentanz
Pakao
Uspomene iz podzemlja
Sjene
Partija sa smrću
...

Sonic_Moronic
11-07-2010, 20:56
Ja nisam još naišao na epizodu koja nije bila odlična. :)

MindReader
11-07-2010, 21:32
pročito sam par epizoda kad je šogi kupovo... kak se zove ona di je neki klinac ošo kod nekog starog ubojice pa mu je stari sve objašnjavo kak je ubijo i onda klinac posto ubojica?

ta mi je bila zgodna

Kid A
11-07-2010, 22:02
Ucenik?
http://img121.imageshack.us/img121/2112/sdc12950.jpg

MindReader
12-07-2010, 21:45
e baš to :D :pray:

SharpDressedChevap
12-07-2010, 21:57
Upravo danas na moru kupio onaj komplet od 3 DDa za nekih 29 kn. U njemu su Tajna Mordecaija, Labirint u Bangoru i Mefisto (specijal). Pročitao sam prva dva, ovaj specijal još nisam. Definitvino najbolji strip :pray:

CrazySmurf
19-07-2010, 12:06
Ja imam velik broj dylan dogova i mogu reći da mi je to naj strip :D

Dania
19-07-2010, 12:35
O, nemate vi pojma, pogledajte si La morte, pa onda čitajte, tek onda kupite strip...kad ga nacrtate, dajte da vidim ;)

The Boz
19-07-2010, 13:28
La Morte? Neznam kaj je to... Misliš li na Dellamorte Dellamore možda?

Dania
22-07-2010, 12:15
Naravno, šefe

SharpDressedChevap
27-07-2010, 20:24
Igrom slučaja danas nisam ništa radio i cijeli dan sam proveo čitajući Dylan Doga... frend mi dao bar deset komada DD-ova za neke Zagore... prejebeno i fenomenalno :pray: A danas sam i kupio komplet sa Partija sa Smrću, pa očekujem nešta dobro kad ste ga tako nafalili.


Btw. jel itko kupovao ijedan Almanah? Zanimljivi su, na početku stripa bude nekad nešto o horror piscima (ja sam dosad izvukao Lovecrafta i Kinga).

Pročitao sam maloprije i onaj maxi DD sa onim Cvijetom tame i 4 životna godišnja doba, prejebeno.

CrazySmurf
28-07-2010, 06:45
Ja imam almanah straha 2 i jebeno je dobar

SharpDressedChevap
28-07-2010, 11:46
Hmmm... jel to onaj sa djedom koji živi kraj kamenoloma?

CrazySmurf
28-07-2010, 11:53
Ne to je onaj s lopovom kojeg je maska obuzela i pretvorila u ubojicu

SharpDressedChevap
28-07-2010, 11:56
Ja imam prvi, šesti i sedmi, nisam taj još čitao.

Windwalker
28-07-2010, 12:24
Ja imam prvih 5 i nijedan me se nije baš dojmio, osim kratke priče Podrum na 10-12 stranica.

SharpDressedChevap
28-07-2010, 13:11
Ima taj sa podrumom.


Pročitao sam onu Partiju sa Smrću... predobro.

CrazySmurf
28-07-2010, 17:29
Meni je dobar titanic

Arkannen
28-07-2010, 19:08
Sad čitam Demonovu Utvrdu, mislim da se prvi put susrećem sa ovim crtačem, jako zanimljiv i atmosferičan crtež.

Kid A
28-07-2010, 19:34
Jesi ti bannan?

SharpDressedChevap
28-07-2010, 20:55
Evo maloprije sam malo slagao DD-ove pa evo jako mali popis naslova koje imam.


Obični i Extra DD

Ružičasti zečevi ubijaju, Opsesija, Jekyll, Odraz smrti, Misterij Temze, Na granici vremena, Zlo, Crveni znak, Kraljica tame, Sjene, Povratak u sumrak, Ljudi koji nestaju, Frankenstein, Maelstrom, Partija sa smrću, Druid, Sjeme ludila, Pisma iz pakla, Fobija, Labirint u Bangoru, Tajna Mordecaija, Šarada, Vještica iz Brentforda.

Maxi DD

Cvijet tame/Četiri životna godišnja doba/Osveta Vremena

Almanah straha

Almanah straha I.
Almanah straha VI.
Almanah straha VII.

Specijal DD

Mefisto, Klub strave, Izbor, Živi i mrtvi.


Sveukupno 31. broj. Meh. Malo je to.

Torpedo
28-07-2010, 21:03
Evo moja kolekcija:

Vještica iz Brentforda
Čovjek s dva života

tek sam nedavno počeo čitati,not bad

Windwalker
29-07-2010, 12:07
He, he!
Ja bi trebao nabrajati samo one koje nemam.
Možda bi se skupilo kojih 20. :D

SharpDressedChevap
03-08-2010, 20:44
Jedno pitanje Kid A, na 5. stranici si postao slike DD stripova i tamo je bila Safara. E sad, ja sam nedavno čitao broj Ljudi Koji Nestaju i tamo se isto spominjala Safara. Jel možeš samo reć koji je to broj? Da vidim jel ima ikakve reference na ovaj moj broj jer je bio poprilično dobar.

Silvery
03-08-2010, 22:30
Ja imam samo tri, ali strip mi owna :( nego jel ima koja stranica za online čitanje?

Broj "Misterij Ramblyna" me ostavio bez riječi, a ne mogu nabavit nastavak jer je bio u "paketu" :( baš me zanima ko je katinka.

Link?

SharpDressedChevap
03-08-2010, 22:36
Ja sam htio danas kupit jedan komplet ali jebeni kompleti uvijek imaju bar po jedan broj kojeg već imam. A za 26 kuna 3 broja, hm, više nego dobro.

Windwalker
03-08-2010, 22:43
Jedno pitanje Kid A, na 5. stranici si postao slike DD stripova i tamo je bila Safara. E sad, ja sam nedavno čitao broj Ljudi Koji Nestaju i tamo se isto spominjala Safara. Jel možeš samo reć koji je to broj? Da vidim jel ima ikakve reference na ovaj moj broj jer je bio poprilično dobar.
Safara, DD LU 103

To je ime one trgovine, koja se pojavljuje u nekim epizodama.
Mislim da je Ljudi Koji Nestaju prva s tom trgovinom.

E sad, epizode ti baš nemaju veze jedna s drugom.

U Safari se radi o nečemu potpuno drukčijem (nemogu se sjetiti o čemu jer mi je epizoda bila glupa), ali znam da se trgovina i onaj prodavač pojave na samo par stranica i nemaju pretjerane veze s radnjom.
Tako da je naslov skroz promašen.
Pročitaj ako hoćeš, ali ima puno boljih epizoda Dylana koje su stvarno vrijedne čitanja.
Ako hoćeš preporuku, reci.

SharpDressedChevap
03-08-2010, 22:48
Tenks na informaciji.


A čuj, preporuke su uvijek dobrodošle, na tebi je hoćeš li pisat :)

Windwalker
03-08-2010, 22:56
Jedna epizoda u kojoj je isto ta Safara je Žena koja ubija prošlost.
To je u izdanju Slobodne Dalmacije, oko broja 20.
Sjećam se da mi je to bila dobra epizoda, i da sam je više puta čitao kad sam bio mlađi.

Sutra bih mogao napraviti neki popis svih Dylana izašlih u Hrvatskoj i ocijeniti epizode koje sam čitao (a to je većina), te preporučiti one bolje.

SharpDressedChevap
03-08-2010, 22:59
Ta izdanja iz SD nemrem nabavit ni da hoću, ovdje u Splitu je toga bilo možda par komada i to na onim starijim kioscima. Nažalost, valjda sam posudio dosta toga frendovima i više ih nikad nisam dobio natrag.


Samo naprijed s popisom.

Karlo_from_Bjelovar
04-08-2010, 00:04
uz zagora, meni najdraži strip...

Chupacabra
04-08-2010, 00:18
Ja imam samo tri, ali strip mi owna :( nego jel ima koja stranica za online čitanje?

Broj "Misterij Ramblyna" me ostavio bez riječi, a ne mogu nabavit nastavak jer je bio u "paketu" :( baš me zanima ko je katinka.

Link?


Dakle i ti si kupio ljetni 'paket'.

Ne znam, meni je strip super i Dylan odmah ide na moj avatar.

The Boz
04-08-2010, 13:53
ŽKUP mi je zakon epizoda... Mogao bih se malo u ormar zakopat, iskopat par Dogova...

Kid A
04-08-2010, 14:40
Ponesi duplikata ako nadjes pa da se trampimo krajem avgusta :P

The Boz
04-08-2010, 14:44
Već sam sve dupliće izđorao s ekipom...

Kid A
04-08-2010, 14:50
Imas onaj gigant Krugovi u zitu?

The Boz
04-08-2010, 14:58
Jok, ove nove nisam kupovao...

Kid A
04-08-2010, 15:05
E imam taj dupli,, taman da ga se resim onda

CrazySmurf
04-08-2010, 15:46
Hmm meni treba

Kid A
04-08-2010, 15:52
Videcu sta jos imam. Jesi ti u Zagrebu?

CrazySmurf
04-08-2010, 18:52
Nope u Splitu sam ali postoji pošta zato :D

Kid A
04-08-2010, 20:11
Daj mi spisak sta imas sve

SharpDressedChevap
04-08-2010, 21:06
Kad se već trampate preko pošte, mislite i na siromašne dušice poput mene :)

CrazySmurf
05-08-2010, 11:16
ik će uskoro daj i ti

CrazySmurf
05-08-2010, 16:01
Oprostite na double postu ali eto

Moja kolekcija:
Nesmiljeni Hook
Prokleti dan
Bliski susreti
Titanic
Nova vrsta
Priča o Dylanu Dogu
Vještičji vrh
Superosjetilni opažaji
Otkucaji vremena
Poslije ponoći
Tunel užasa
Druid
Za šaku novca
Jezero na nebu
Obuzeta Sotonom
Apokalipsa
Mala smrt
Prizivač duhova
svemirac
Kuća izgubljenih (specijal)
Almanah straha
Opsesija
Zvjerski brlog
Sedam prokletih duša (specijal)
Dok padaju zvijezde
Jekyll
Urlatorica
Rođen za ubijanje
Div
Jhonnyevo srce
I šlag na kraju, prvi broj Dylana Doga, Zora živih mrtvaca :D

SharpDressedChevap
05-08-2010, 16:42
Ti si iz Splita? Onda se možemo lako trampat, imaš popis mojih brojeva na prethodnoj stranici.

CrazySmurf
05-08-2010, 19:07
Nije ti loša kolekcija pošalji pm što trebaš od mene

SharpDressedChevap
05-08-2010, 20:08
Ma eto neznam ni sam šta bih uzeo, ako preporučuješ nešto...

Mogu ti ja dat i Alan Ford, Zagor ili Blek stripove za DD-ove :)

CrazySmurf
06-08-2010, 07:51
hm alan ford dolazi u obzir uz dd naravno

Kid A
21-09-2010, 21:09
Prica u dva dijela
http://i.imgur.com/TRZ6k.jpg
full color itd
http://i.imgur.com/hU1Lf.jpg

SharpDressedChevap
21-09-2010, 21:25
Onaj mačak... a možda i ženska... su iz Maelstroma!


BTW. ako niste, kupite ovaj gigant br. 8. Prezakon. :D

Kid A
21-09-2010, 21:27
Da, Cagliostro

Kid A
02-10-2010, 13:57
Oficijelni trailer
HTcpgDrwMcU
Prelose :cry: :cry: :cry:

The Boz
02-10-2010, 14:18
The human race is obsolete, yo.

Kid A
02-10-2010, 14:29
Onak, gledas trailer i kao dobru stvar oni navedu "from the creators of TMNT" :(

Aral
02-10-2010, 14:37
Kako fensi, gledat će se. Glumi i Taye Diggs, nice.

SharpDressedChevap
02-10-2010, 15:55
:(
Nema Groucha, osuđeno na propast.

"Nikad nisam vidio nijednu ženu... tako golu" - nakon što ugleda kostura :D

Jašar
03-10-2010, 04:48
Ovaj Dylan Dog više liči na van helsinga... :|
Jeste li primjetili kako se ne mogu maknuti od "Dog"? :rotfl:

CrazySmurf
03-10-2010, 07:12
Ajde nije loše, ali očekujem psihološku dubinu kakvu ima strip. Samo mi smeta što nema groucha, nego umjesto njega neki Marcus.
You are a zombie. You bare dead.
MAybe I'm just real sick (gunshot) Well you didn't have to shoot me.

Kid A
03-10-2010, 10:08
Ajde nije loše, ali očekujem psihološku dubinu kakvu ima strip
Daj covjece, jesi normalan.
Jedino da je Sclaci radio na scenariju takvo nesto bi se moglo postici.
Ovo nema nikakve, ali bas nikakve dodirne tacke sa stripom.

Duke of Earl
03-10-2010, 11:03
Koji je ovo kurac :(

Sonic_Moronic
03-10-2010, 11:18
Užas :(

Jedina pozitivna stvar koju mogu naći je što glavni glumac dosta dobro paše, pored toga čemer i jad. Dylan Dog kao loš akcić. :(

I kakav Marcus božji, da su stavili Groucha još bi mogao nekako spasiti film. :cry:

Ozbiljno mi se plače. Odoh gledat The Seventh Seal i pravit se da holivud nikad nije postojao, bolje za zdravlje.

The Boz
03-10-2010, 11:34
Fala, Sonic. Već vidim da ću noćas sanjati Bengta.

Chupacabra
03-10-2010, 13:09
Ne. Jednostavno... ne. Lose :(

SharpDressedChevap
03-10-2010, 13:17
Evo zgotovio sam Safaru, Izgubljene Ljubavi, Samostan i Sablast u Noći. Yeehaw :rambo:

BTW: jeli itko pročitao Čudnovatog Klijenta? I have a question to ask.

Chupacabra
03-10-2010, 13:18
Evo zgotovio sam Safaru, Izgubljene Ljubavi, Samostan i Sablast u Noći. Yeehaw :rambo:

BTW: jeli itko pročitao Čudnovatog Klijenta? I have a question to ask.

i sad kad si dovrsio dilan doga, baci se na TNM :D

SharpDressedChevap
03-10-2010, 13:22
Igram, igram, ne brini :)

Kid A
03-10-2010, 13:24
Evo zgotovio sam Safaru, Izgubljene Ljubavi, Samostan i Sablast u Noći. Yeehaw :rambo:

BTW: jeli itko pročitao Čudnovatog Klijenta? I have a question to ask.
Jesam ja

SharpDressedChevap
03-10-2010, 13:27
KK, ako je taj mali stvarno bio duh, kako ga je mogla ona njegova teta, šta li je već, vidjeti?
Sam je rekao da ga samo Dylan može vidjet jer je on duh. :?

Kid A
03-10-2010, 13:31
I ona je duh, bila je s mužem kad je njihov auto stao izmedju šina.

SharpDressedChevap
03-10-2010, 13:34
Evo čačkam po stripu ali ne mogu nać gdje to uopće piše :(

Forengner
03-10-2010, 13:35
Spoiler plz? :)

SharpDressedChevap
03-10-2010, 13:38
Editao :D

Kid A
03-10-2010, 15:21
Evo čačkam po stripu ali ne mogu nać gdje to uopće piše :(
94-ta strana

SharpDressedChevap
03-10-2010, 16:14
Aha, tenks :thumbs2:

Inače, ako netko ima duplića ovih novijih brojeva nek se slobodno javi, moram popunit rupe u kolekciji :roll:

Kid A
03-10-2010, 16:16
Imam onaj gigant Krugovi u Zitu duplikat

SharpDressedChevap
03-10-2010, 16:19
Taj nemam, jel valja išta?

Kid A
03-10-2010, 16:24
Pa onako, dam ti taj jedan veliki za dva duplikata koja ti ne trebaju

Chupacabra
03-10-2010, 16:26
Pa onako, dam ti taj jedan veliki za dva duplikata koja ti ne trebaju

wait, dijelis okolo dilan dogove koji ti ne trebaju?
:wink:

SharpDressedChevap
03-10-2010, 16:26
Aha, onda shvaćam :D
A može što se mene tiče, samo bi to moglo pričekat tjedan-dva, nisam baš pun duplikata.

Kid A
03-10-2010, 16:27
Ne, nego mijenjam za one koje nemam :wink:

Chupacabra
03-10-2010, 16:28
Ne, nego mijenjam za one koje nemam :wink:
Jel imas Misterij Remblina?

SharpDressedChevap
03-10-2010, 16:29
Ja sam već negdje napisao svoj kolekšn, nemam nego samo jedan stariji broj (Da umreš od ljepote) iz vremena kad je još bio 16 kn. Dam ti jedan Maxi ako hoćeš.

Taj Misterij i Pećinsku Zvijer ću nabavit uskoro :D

Chupacabra
03-10-2010, 16:30
Ja sam već negdje napisao svoj kolekšn, nemam nego samo jedan stariji broj (Da umreš od ljepote) iz vremena kad je još bio 16 kn. Dam ti jedan Maxi ako hoćeš.


Jel meni govoris ili xarabasu?

SharpDressedChevap
03-10-2010, 16:30
Njemu, njemu.

Sonic_Moronic
03-10-2010, 16:50
Ovo su moji duplikati:

- Tajna Mordecaija
- Misterij Ramblyna
- Rekvijem za čudovište
- Užas iz beskraja
- Vampiri

CrazySmurf
03-10-2010, 16:52
Chevap treba mi Da umreš od ljepote. Ako se još tko hoće mijenjati slobodno se javite

SharpDressedChevap
03-10-2010, 19:08
Apdejt liste mojih brojeva.


DD Extra

Ružičasti Zečevi ubijaju, Opsesija, Jekyll, Odraz Smrti, Misterij Temze, Na Granici Vremena, Zlo, Crveni Znak, Kraljica Tame, Sjene, Povratak u Sumrak, Ljudi Koji Nestaju, Frankenstein, Maelstrom, Partija Sa Smrću, Čovjek Sa Dva Života, Sablast u Noći (ukupno 17 brojeva)

DD

Da Umreš Od Ljepote, Druid, Sjeme Ludila, Pisma Iz Pakla, Safara, Fobija, Izgubljene Ljubavi, Labirint u Bangoru, Tajna Mordecaija, Šarada, Vještica iz Brentforda, Čudnovati Klijent (ukupno 12 brojeva)

DD Specijal

Izbor, Živi i Mrtvi, Mefisto, Klub Strave, Vlak Prokletih, Samostan (ukupno 6)

DD Almanah Straha

I, VI, VII, VIII (ukupno 4)

DD Maxi

Cvijet Tame|Četiri Životna Godišnja Doba|Osveta Vremena (ukupno 1)

DD Gigant

8 (ukupno 1)


Sve skupa je 51 DD, a kad se samo sjetim da sam imao bar još 30 brojeva... :(

Kid A
03-10-2010, 19:22
Chevap treba mi Da umreš od ljepote
:rotfl:

CrazySmurf
03-10-2010, 20:15
Kid što imaš od duplića
Chevap also mi treba Partija sa smrću

SharpDressedChevap
03-10-2010, 20:18
Mhmmm, teško da ću ti to dat, pregenijalna je epizoda :D
A meni je najlakše dat ovaj maksi i ove almanahe, specijale i to, ali nikad, NIKOM, IKAD, IGDJE, ne dam Ružičaste Zečeve jer mi je to prvi put da mi je otac kupio neki strip <3 A prvi strip je kupila mamica i bio je to Zagor :)

CrazySmurf
03-10-2010, 20:27
Then Osveta vremena bi bila dobra. Što hoćeš za nju

SharpDressedChevap
03-10-2010, 20:32
To ti je Maxi s 3 priče, ja kao pravi čovik dam za dva komada :)

CrazySmurf
03-10-2010, 20:34
I know, pick smoething and I sahall see. Imaš listu par stranica nazad.

SharpDressedChevap
03-10-2010, 20:36
Jel možeš samo napisat brojeve ako ti nije problem, ne trebaš sad ako ti se neda jer jebiga frik sam, obožavam kad mi ide sve po redu (čudna navika :) )

CrazySmurf
03-10-2010, 20:37
Ozbiljno mi se ne da. Jedini broj koji znam da imam je 1 :D

SharpDressedChevap
03-10-2010, 20:39
Oh, pa to bi bilo krasno... :evil: :P

CrazySmurf
03-10-2010, 20:43
Li to ti ne dam :fof:

Kid A
03-10-2010, 20:46
Ajmo ovako:
napisimo spisak duplikata sto svi imamo pa da se dogovorimo za trade.
Ode igrat Tomb Raidera pa eto me za 20 minuta da stavim ovde sta imam

CrazySmurf
03-10-2010, 20:47
Nemam duplikata ali imam neke draže i neke ne baš drage brojeve

Kid A
03-10-2010, 20:49
Ok onda, to su duplikati :D

SharpDressedChevap
03-10-2010, 20:49
Ja još nemam duplikata ali kao što rekoh, lako ih nabavim tako da mogu sada slobodno dat slijedeće:

Specijali: Živi i Mrtvi, Mefisto, Klub Strave, Vlak Prokletih, Samostan
Almanah: Prvi, šesti, sedmi, osmi

I onaj maxi.
Gigant nedam nikome <3

CrazySmurf
03-10-2010, 20:52
Idem ja spavat pošto sam bolestan i crknut. Javim se ujutro

The Boz
05-10-2010, 14:29
Fala, Sonic. Već vidim da ću noćas sanjati Bengta.
Sanjao sam ga noćas.

croking1994
05-10-2010, 14:41
Imam i ja nesto od Dylan Doga:-Zvjezdana Prašina (br.69)
-Druid (br.82)
-Meduza (br.89)
-Dvorac Strave (br.16)
-Kanal 666 (br.15)
-Sjećanja Na Nevidljivog (br.19)
-Ponor Ludila (br.70)
-Prokleti Dan (br.21)
-Tunel Užasa (br.22)
-Nesmiljeni Hook (br.61)
-Urlatorica (br.86)


Nemam previše brojeva Dylana Doga jer sam uglavnom čitao Zagora :)

SharpDressedChevap
08-10-2010, 20:35
Malecka obavijest :)

Danas na kiosku vidio ovaj novi broj Tko je ubio Djeda Božićnjaka, nisam stigao kupit pa ako itko kupi neka kaže, ovo je bio valjda jedini kiosk s tim brojem :roll:

Baj d vej, croking, Sjećanja na Nevidljivog i Kanal 666 mi se čine dobri za kolekciju :wink:

Kid A
08-10-2010, 20:37
Kanal 666!
U hocu taj!!1111111oneoneone

SharpDressedChevap
08-10-2010, 20:39
Ja sam prvi reko!
:)

croking1994
09-10-2010, 11:24
lol nekim cudom imam Kanal 666 x2
Meni taj nastavak nije bio bas nesto( nije mi bio zanimljiv kao ostali koje imam).

CrazySmurf
09-10-2010, 11:50
Uh give it to me

SharpDressedChevap
09-10-2010, 12:53
Meni, meni, meni, meni :cry:

Kid A
09-10-2010, 13:35
Meni!

croking1994
09-10-2010, 13:41
Jel koji od vas i ZG-a, tako da se ne zajeb. s postom??

SharpDressedChevap
09-10-2010, 13:50
Ne :)

Ali, ja i xabaras smo prvi rekli pa bi bio neki red da mi dobijemo AKO se trejdaš. :P

Kid A
09-10-2010, 14:06
E hocu taj Kanal 666, to mi je kultno izdanje u Dylan Dogu

Kid A
30-10-2010, 11:51
Kako me ovaj strip uvijek prijatno iznenadi. Sad bas citam "Mefisto-a" i naletim na ovo :D
http://img840.imageshack.us/img840/4156/sdc13959.jpg

SharpDressedChevap
30-10-2010, 12:54
Imam taj broj, brže govori stranicu, jel ono King Crimson tamo? :pray: :)

Kid A
30-10-2010, 13:10
Pa je :)
str.63

SharpDressedChevap
30-10-2010, 13:15
Zakon :pray:

Dreamer Deceiver
31-10-2010, 11:31
U Kamenom satu mi je odlična "scena" kad neki klinac sluša Maidenov "still life" s ogromnih zvučnika koji počnu pljuvat krv :D

Kid A
31-10-2010, 21:04
http://img841.imageshack.us/img841/968/sdc13963.jpg

SharpDressedChevap
31-10-2010, 21:15
Koji je to broj? Isplati se uzet broj samo zato što je Lovecraft tu :pray: :rotfl:

Kid A
31-10-2010, 21:17
18- Zlo

Windwalker
06-11-2010, 14:32
Jedna obavijest za sve ljubitelje Dylana.
Dakle, za Interliber, u prodaji bi trebala biti ova 2 izdanja:
http://www.libellus.hr/izdavastvo/images/vijesti/DD_Kolor_01_Naslovnica.jpgShttp://www.libellus.hr/izdavastvo/images/vijesti/DD_Kolor_02_Naslovnica.jpg
Svaki strip je u potpunosti u boji (kvalitetnoj boji), odličnog dizajna, s tvrdim koricama i na kvalitetnom papiru.
Cijena je od 70 do 90kn po stripu, ovisno kad kupite (no to je po meni vrlo povoljno za ovo kvalitetno kolekcionarsko izdanje).
Ovo je nova edicija Dylana (mislim da je u Italiji pokrenuta tek pretprošle godine).
Svaki strip sadrži 4 kratke priče, od kojih je svaku radio drugi crtač.
Ja definitivno kupujem.

Više informacija: http://www.libellus.hr/izdavastvo/index.php


Evo par tabela koje sam našao, no nisam siguran pripadaju li točno ovim brojevima, budući da su u Italiji na negdje petom broju. No nema veze, sve će to biti objavljeno i kod nas.
Mari
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_6g.jpg
Stano
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_4g.jpg
De Angelis
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_8g.jpg

Kid A
06-11-2010, 14:40
Aj kupi meni oba ako budes isao, dam ti pare preko Western Uniona

Windwalker
06-11-2010, 14:51
Idem tamo sljedeći petak, pa ćeš mi do onda objasnit kako da ti pošaljem i što je to Western Union, jer se ja ne kužim baš u te stvari.

Kid A
06-11-2010, 14:53
Ok

beba nema zvečku
06-11-2010, 15:01
evo jedan isječak iz Života Ane Never

http://img529.imageshack.us/img529/8681/joda.png

Tyrion
06-11-2010, 15:23
Jedna obavijest za sve ljubitelje Dylana.
Dakle, za Interliber, u prodaji bi trebala biti ova 2 izdanja:
http://www.libellus.hr/izdavastvo/images/vijesti/DD_Kolor_01_Naslovnica.jpgShttp://www.libellus.hr/izdavastvo/images/vijesti/DD_Kolor_02_Naslovnica.jpg
Svaki strip je u potpunosti u boji (kvalitetnoj boji), odličnog dizajna, s tvrdim koricama i na kvalitetnom papiru.
Cijena je od 70 do 90kn po stripu, ovisno kad kupite (no to je po meni vrlo povoljno za ovo kvalitetno kolekcionarsko izdanje).
Ovo je nova edicija Dylana (mislim da je u Italiji pokrenuta tek pretprošle godine).
Svaki strip sadrži 4 kratke priče, od kojih je svaku radio drugi crtač.
Ja definitivno kupujem.

Više informacija: http://www.libellus.hr/izdavastvo/index.php


Evo par tabela koje sam našao, no nisam siguran pripadaju li točno ovim brojevima, budući da su u Italiji na negdje petom broju. No nema veze, sve će to biti objavljeno i kod nas.
[SPOILER=]Mari
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_6g.jpg
Stano
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_4g.jpg
De Angelis
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_8g.jpg

Ja bi to :(
Mozda ce biti na Pulskom ssajmu.

Windwalker
06-11-2010, 15:59
Neznam za taj sajam.
No možeš od njih naručiti, pa ti dostave poštom.
No onda je 80kn po komadu (+poštarina), dok je 70kn samo na interliberu.

Po meni 80kn za 128 stranica kvalitetne boje nije puno, budući da ostali stripovi u boji od 48 stranica koštaju 80kn.

Iako, teoretski, je puno dati toliko novaca za papir, no ako voliš stripove, i to u najboljem mogućem uvezu, nađe se novaca, barem za par izdanja.

Da_killah
06-11-2010, 16:29
evo jedan isječak iz Života Ane Never

http://img529.imageshack.us/img529/8681/joda.png

jao, taj sam imao. to je dylan dog extra, jel tako?

beba nema zvečku
06-11-2010, 18:32
da. broj 4

Kid A
11-11-2010, 23:22
http://img574.imageshack.us/img574/2153/87641101.jpg

etejid
12-11-2010, 06:38
Mari
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_6g.jpg
Stano
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_4g.jpg
De Angelis
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_8g.jpg
Preloš crtež :(

Tyrion
12-11-2010, 23:29
Neznam za taj sajam.
No možeš od njih naručiti, pa ti dostave poštom.
No onda je 80kn po komadu (+poštarina), dok je 70kn samo na interliberu.

Po meni 80kn za 128 stranica kvalitetne boje nije puno, budući da ostali stripovi u boji od 48 stranica koštaju 80kn.

Iako, teoretski, je puno dati toliko novaca za papir, no ako voliš stripove, i to u najboljem mogućem uvezu, nađe se novaca, barem za par izdanja.

Ima neka posebna stranica za naruciti?
Na zv.hr nisam nasao tu opciju.

Windwalker
13-11-2010, 00:00
Neznam za taj sajam.
No možeš od njih naručiti, pa ti dostave poštom.
No onda je 80kn po komadu (+poštarina), dok je 70kn samo na interliberu.

Po meni 80kn za 128 stranica kvalitetne boje nije puno, budući da ostali stripovi u boji od 48 stranica koštaju 80kn.

Iako, teoretski, je puno dati toliko novaca za papir, no ako voliš stripove, i to u najboljem mogućem uvezu, nađe se novaca, barem za par izdanja.

Ima neka posebna stranica za naruciti?
Na zv.hr nisam nasao tu opciju.


Pa http://www.libellus.hr/izdavastvo/index.php

Moraš naručit od ljudi koji ga izdaju. Velesajam nema veze s tim.
Oni su samo imali tamo svoj štand. Inače imaju trgovinu čiju adresu možeš naći na ovoj stranici.

No, Dylan još nije došao u prodaju. Valjda će sljedeći tjedan.








Mari
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_6g.jpg
Stano
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_4g.jpg
De Angelis
http://www.sergiobonellieditore.it/news/comics_lug08/img/colorfest_8g.jpg
Preloš crtež :(
Raaajt!
Dva ponajbolja crtača Bonellija i jedan vrlo dobar su tebi loši.
Pa kakve stripove ti čitaš? Što je tebi dobro? Picasso?
Ili ti smeta boja? Ili samo trolaš?
Vjerojatno je ovo zadnje.

SharpDressedChevap
13-11-2010, 00:11
Mari je i meni preloš, a Stano je zakon. Ovaj treći nije loš.

Windwalker
13-11-2010, 00:19
Mari nije za svakoga, no ima on neki poseban stil koji je meni genijalan.
No opet, nije za svakoga.

Stano je legenda, i protiv njega se nebi smjelo govoriti.

Ovaj treći je De Angelis, koji je inače glavna faca crtača Nathan Nevera. Radi sve naslovnice (poslije broja 60, mislim), te važnije epizode. Meni isto jedan od najboljih.

SharpDressedChevap
13-11-2010, 00:23
Stano meni crta super... ali npr. Mari neke epizode zbilja užasno crta, ženski likovi izgledaju baš... bah.

Ima još nekih super crtača ali to budem sutra/preksutra malo raštrkao kolekciju, ne sjećam se imena.

BloodyMary
13-11-2010, 08:06
meni je super kako Dylan Dog uvijek zbari makar 1 žemsku :D :bravo:

Windwalker
13-11-2010, 13:40
Meni su najbolji Dylanovi crtači Roi, Stano, Brindisi, Casertano.

Nekad su bili dobri Montanari&Grassani, no danas su toliko monotoni i dosadni.
Slično kao i Freghieri. Crta dobro ženske, no sve imaju istu facu. I likovi su mu previše kao modeli.
A Mari čudno crta likove, ali ima odličnu atmosferu. No nije više kao nekad. Bio je super u Nathanu Zabranjena zona / Ljudi sjene i Vampyrus.
Najgori mi je Cossu. Njemu nema spasa. I onaj lik koji je crtao Oštricu britve i Hijenu. Njemu neznam niti ime (niti želim znati).

Ostalih crtača nemogu se sada sjetiti.

Kid A
13-11-2010, 14:17
meni je super kako Dylan Dog uvijek zbari makar 1 žemsku :D :bravo:
I vise od tog :D

BloodyMary
14-11-2010, 06:49
meni je super kako Dylan Dog uvijek zbari makar 1 žemsku :D :bravo:
I vise od tog :D

necemo u detalje :P

Kid A
22-11-2010, 10:12
http://i.imgur.com/l9fwp.jpg

Aral
22-11-2010, 10:20
Joj dobro si me podsjetio, moram u knjižnicu vratit Bleka Stenu i posudit si par MM & Dylan Doga.

Kid A
22-11-2010, 10:25
Imate DD-ove u knjiznici za iznajmljivati? Odlicno
Jesu azurni s izdanjima?

Aral
22-11-2010, 10:28
Ma imaju nažalost samo starije brojeve, mislim da ne dobivaju nove. Imaju Alan Ford, Komadant Marka, Nathan Nevera, Martina, Dylana...tolko toga da svako malo posuđujem ne bi pročitao godinu dana. A za sve novo bi morao do trafike :)

Feanor
22-11-2010, 12:24
Imate DD-ove u knjiznici za iznajmljivati? Odlicno
Jesu azurni s izdanjima?

U GKZ-u imaju sve Alan Fordove tvrdo ukoričene, jedno 100-ak Zagora, nisam primjetio Dylan DOgove, ali brijem da ima i toga, Tex-a. Ma svega, samo što je na dječjem odjelu :D

Kid A
09-12-2010, 23:54
Naletim danas na jedno izdanje na engleskom, sto je onak, rijetkost. Nelosa prica...u stilu Paole Barbato
http://img24.imageshack.us/img24/7092/dd000.jpg
http://img686.imageshack.us/img686/2062/dd035.jpg

Sonic_Moronic
01-07-2011, 14:00
http://www.stripovi.com/naslovnice/DylanDog/DD_LUSP_5.jpg

Čovjek sa polucilindrom, specijal sa Grouchom, 30 stranica. Nešto prejako, ludi humor i Magritte-ova djela, obavezno pročitajte. :)

Također sam pročitao Fobiju i Kameni sat, oba izvrsna broja. Kameni sat mi je imao malo mlaki završetak a la "Nebo boje vanilije", ali ima prebolesne scene sa Dalijem i zvučnikom koji bljuje krv i reže vrat liku dok svira Iron Maiden. :pray:

Aral
01-07-2011, 15:08
Nabavio si kolekciju od nekih dvjestotinjak stripova, imat ću kaj čitat :) Neke sam čitao, ali veliku većinu ne, tak da se baš veselim tome.

Da_killah
01-07-2011, 16:43
ja si nabavio i čitam Divove dobra i zla, epizodu Zagora za koju većina govori da je najbolja (i najduža), jer je...posebna :D
inače, napisao ju je Tiziano Sclavi, kreator Dylan Doga i vidi se taj dilanovski(sklavijev) štih u njoj, preporuka svima. a i zadnji strip u toj epizodi se zove Kraj svijeta, kao i onaj DD & MM specijal :)

CrazySmurf
01-07-2011, 18:20
Trebam mišljenje: jesu li bolje stare ili nove epizode Dylana Doga?

Kid A
01-07-2011, 18:27
Bezveze pitanje. Nema ti u Dylan Dogu staro/novo, bolje ili losije

Chupacabra
01-07-2011, 18:37
Svi su odlični, a ovi Almanasi (kojih se full rijetko dočepam) su mi čak malo i veći užitak od 'običnih' Dilan Dogova

Windwalker
02-07-2011, 10:47
Trebam mišljenje: jesu li bolje stare ili nove epizode Dylana Doga?
Stare, naravno.

S prvih 70 brojeva extra serije nemožeš fulat, ako ih uspiješ nabaviti. To su definitivno klasici.

Dobre su i epizode koje su izlazile u SD, na njima sam odrastao, pa su mi od posebnog značaja.
Te su oko broja 70 do 150 (uz dosta preskočenih, koje će uskoro početi izlaziti u extra seriji).

Nakon 150, to više nije to, dobiješ možda jednu epizodu vrijednu čitanja na 10 njih.

CrazySmurf
02-07-2011, 11:59
Ok, hvala na mišljenju :D

Windwalker
02-07-2011, 18:43
Evo kratak osvrt na DD Extra seriju. Ocjene su subjektivne, no za većinu bi se mnogi mogli složiti.
Zasad samo ovo, a ostale serije za kojih mjesec/dva.

Slobodna Dalmacija Extra: (Ovo su stvarni prvi brojevi Dylana kako su izlazili u Italiji, uz par preskočenih koje ću naglasiti. Prvih 50 epizoda su čisti klasici. Među njima ima možda par lošijih, ali većinu vrijedi pročitati. Zato se nemojte čuditi što ima puno visokih ocjena. Ipak je ovo Dylan)
1. Zora živih mrtvaca - prvi broj Dylana, zombiji, Xabaras... što nam više treba. I tako je počeo jedan od najboljih stripova svih vremena. 10/10
2. Jack Trbosjek - možda se neće svima svidjeti, ali ovo je klasik. Crtež nije baš najbolji, no nasreću, ovaj crtač crtao je samo 3 broja. 8/10
3. Noći punog mjeseca - vukodlaci, vještice, dobra atmosfera. Preodlična naslovnica (kao i mnoge Villine). Baš volim ovu epizodu. 9/10
4. Život Anne Never - nije mi se baš sviđala epizoda dok sam bio mlađi, ali kasnije sam uvidio da je izvrsna. Preporuka. 9/10
5. Ubojice - ovo je jedna luđačka epizoda. Puna krvi, originalnih ubojstava i svega što uz to ide. Kasnije će kopirati puno epizodu ovakvog tipa, no nikad ovako dobro. 9/10
6. Ljepota demona - čisti klasik, fenomenalna naslovnica, odlična priča. 9/10
7. Zona sumraka - meni predobra epizoda, malo remek-djelo. 10/10
8. Povratak čudovišta - slasher, kakvih će kasnije biti puno, ali opet, ne ovako dobrih. 9/10
9. Alfa i omega - odlična epizoda koja vuče na X-files, s jako dobrim krajem i meni najdražim crtačem. 9/10
10. S druge strane zrcala - još jedna u nizu odličnih epizoda. Smrt ima važnu ulogu ovdje. 9/10
11. Veliki Sotona - eto, jedna hvaljena epizoda, klasik, no meni nije najbolje legla. Žao mi je što moram ovoliko dati, ali ipak ju preporučam. 7/10
12. Ubojica - golem-terminator-instant-klasik. 8/10

Ludens Extra:
13. Oni su među nama - prvi pokušaj nekakvih vampira u Dylanu. Solidno. 7/10
14. Između života i smrti - dobra epizoda, bolnička atmosfera, zakon čudovište. 8/10
15. Kanal 666 - televizija ubija. Doslovno. Pročitati. 8/10
16. Dvorac strave - prva dvodijelna priča. Čisti klasik. Vrlo hvaljena i dobra epizoda s odličnom atmosferom (puno će je kasnije kopirati, ali bezuspješno). 9/10
17. Dama u crnome - prva dvodijelna priča. Čisti klasik. Vrlo hvaljena i dobra epizoda s odličnom atmosferom (puno će je kasnije kopirati, ali bezuspješno). 9/10
18. Zločin - Dylan u Americi. Prva pojava svemoćnog mačka Cagliostra i vještice Kim. Jako dobro. 8/10
19. Sjećanja na nevidljivog - jedna od najhvaljenijih epizoda. Odlično prikazuje bijedu, no meni malo previše melankolična. 8/10
20. Iz dubine - Bates motel i ljigavi pipci iz kanalizacije koji ubijaju, a usput imaju i osjećaje. Priznajte da vas zanima. 8/10
21. Prokleti dan - Dylan putuje avionom (jedna od stvari kojih se najviše boji) i umire. Hmm. 8/10
22. Tunel užasa - pomahnitali tinejđer se naoruža i ubija sve oko sebe. Pomoći može samo Dylan Dog. 8/10
23. Tajanstveni otok - ako znate tko je dr. Moreau, znate otprilike o čemu se ovdje radi. Dobro, ali ništa posebno. 7/10
24. Ružičasti zečevi ubijaju - ovo je također klasik. Slasher ali sa stilom. Dobit će i nastavak koji je meni nekako bolji. 8/10
25. Morgana - povratak doktora Xabarasa i zombija. Dylan susreće Morganu, pravu ljubav svog života. 10/10
26. Poslije ponoći - jedna od najatmosferičnijih, najoriginalnijih i najcjenjenijih epizoda uopće. Ne zaslužuje manje. 10/10
27. Sunčeve pjege - ova epizoda ne spada na ovo mjesto (mislim da je oko broja 180), ali je ubačena jer za epizodu koja je trebala biti ovdje nema autorskih prava. Epizoda sa nekom vrstom zombija koji nastaju zbog pjega na Suncu. Zabavno, no ništa posebno. 7/10
28. Oštrica britve - ova epizoda ima odličnu naslovnicu. Sve ostalo je sranje. 2/10.
29. Dok grad spava - djeca koja mogu ubijati u snu (poznato?). Velika muha na naslovnici. Ljudi nevole ovu priču, no meni je ok. 6/10
30. Vječna iluzija - ubačena epizoda (vidi 27. Sunčeve pjege). Neću vam puno otkrivati, no meni je epizoda odlična. Priča, crtež, naslovnica. Kraj je efektivan. 9/10
31. Veliki Guignol - jedna od hvaljenih epizoda, no meni glupa i dosadna. 5/10
32. Opsesija - ubojica kojeg ubiju opet oživi i ubija. Objašnjenje i kraj su toliko glupi da su dobri. 7/10
33. Jekyll - znate priču o doktoru Jekyllu i gospodinu Hydeu. Ovo je nešto slično. Meni dobra epizoda. 8/10
34. Mrak - neka fora na Freddya, samo što lik ne napada u snovima, već izlazi iz tame. Malo previše bezizlaznih situacija iz kojih se Dylan čistom srećom izvuče kvare dojam. Ima i svojevrsni nastavak koji mi je bolji (SD4. Sablast u noći ). 6/10
35. Hridine duhova - ovaj nit smrdi nit miriše. Zaboravio sam o čemu je, da budem iskren. Podsjeća na povratak čudovišta, no lošije. 5/10
36. Mora jedne ljetne noći - čudna, no zabavna epizoda. Vrhunska naslovnica, zanimljiv naslov. 7/10
37. San tigrice - od ove epizode sam više očekivao, no ništa posebno. Odlična naslovnica. 6/10
38. Glas iz ništavila - ovog se gotovo ništa ne sjećam, no znam da mi nije ništa posebno. Nekih 5/10
39. Uspomene iz podzemlja - ubačena epizoda (vidi 27. Sunčeve pjege). Ovo mi je bilo dosta dobro, iako je znatno novija epizoda, pa ubačena ovdje. Sjećam se da je crtež dobar, a i priča mi je bila ok. 7/10
40. Dogodilo se sutra - puno sam od ovog očekivao. Omiljena epizoda među fanovima, no ja sam je zaboravio, što znači da mi nije baš sjela. Eto, nekih 6/10.
41. Golconda - apsolutni klasik. Skroz opičena vrhunska priča s upečatljivom naslovnicom. Ovo ne mogu zaboraviti ni da hoću. Must read! 10/10
42. Hijena - zbogom Villa, dobrodošao Stano. Prva njegova naslovnica. No priča i crtež su, blago rečeno, šrot. Ne želim dati najnižu ocjenu, pa 2/10
43. Ničija priča - možda čak i najbolji DD ikad! Fenomenalna priča, scenarij, crtež, naslovnica, SVE! Xabarasov povratak, i to kakav. Nabavite ovo kako god znate. Must read! 10/10
44. Odraz smrti - epizoda povezana sa S druge strane zrcala, no ne baš najbolja. Svejedno, ok je. 7/10
45. Goblin - fora epizoda koju ili volite ili mrzite. Meni se čak i sviđa. 8/10
46. Pakao - još jedna vrhunska, luđačka epizoda. Pakao kao birokracija, pojavit će se još puno puta, no nikada ovako dobro. Must read! 10/10
47. Ispisano krvlju - nekakav slasher kojeg se ne sjećam. Nekakav prosjek na niže. Neka mu 4/10
48. Nesretni zgoditak - ubačena epizoda (vidi 27. Sunčeve pjege). Mislim da je ovo noviji Sclavi. Zanimljiva epizoda, sasvim ok. 8/10
49. Misterij Temze - jako atmosferična epizoda odličnog crteža. Fanovi je vole. 8/10
50. Na granici vremena - jubilarni pedeseti broj. Čudna i luda epizoda. 7/10
51. Zlo - ovo ljudi ne vole, no meni je baš dobro. Ok priča, super crtež, i zadnja stranica koja nam sve kaže. 9/10
52. Crveni znak - znam samo da nije baš nešto. 5/10
53. Kraljica tame - bezveze. No ima i gorih. 4/10
54. Delirij - neki prosjek. 5/10
55. Mumija - ajd, ovo mi je čak bilo ok. 6/10
56. Sjene - solidna epizoda. 7/10
57. Povratak u sumrak - a joj. Ovo baš i nije trebalo. Nisu trebali dirati fenomenalnu Zonu sumraka. Mislim i ovo je ok kao priča, no uništava originalnu ideju Zone. Šteta. 6/10
58. Kameni sat - neka luda epizoda. Sjećam se da ima nekih čudovišta i zanimljivih smrti. Pa je ok. 6/10
59. Ljudi koji nestaju - Safara, čudna trgovina koja će se još pojavljivati. Ok priča. 7/10
60. Frankenstein - slasher na foru Frankensteina. Prolazno. 5/10

Dalje nisam čitao Extra seriju. Još ima par epizoda do Igre sa smrću, druge epizode SD. I onda nakon par tih već izdanih epizoda, objavit će se neke preskočene u Extra seriji. Nadam se da ću pohvatati sve propuštene epizode sad preko praznika.

A uskoro bih mogao napisati kratki osvrt na 'običnu' ediciju, počevši sa 60 epizoda SD (za koje sam sentimentalno vezan, budući da su većina njih stripovi mog djetinjstva), i nastavivši sa Ludensom, a onda i specijale, maxije, gigante.

No zasad samo ovo, nadam se da će nekome pomoći.

Kenyi
02-07-2011, 18:45
Meni poslije ponoci stoji ovdje u ormaru i smatram ju jednom od od najboljih brojeva :D
Pravo trippy :D

Kid A
02-07-2011, 19:31
Hm da, Dylan Dog je radjen u formi stripa (hi captain obvious) ali ja dosta epizoda uopste ne dozivljavam u klasicnoj horror izvedbi i mislim da ih tako ni vecina ne bi trebala gledati. Dosta stvari koje su se desavale su samo metafora za svakodnevne morbidnosti iz nasih zivota. Vampire bi tako trebalo tumaciti kao one emocionalne priljepke (svatko od nas je upoznao bar par takvih dosad) ili osobe ekstremne negativnosti, koji onako mdodju u prostoriju i samo te ubijaju u pojam sa svojim pricama i ponasanjem i hrane se tvojom dobrom voljom. Vukodlaci = ljudi zvijeri. Ili jedna scena u stripu gdje lik radi jedan te isti posao cijeli zivot, trpi svakojaka sranja od nadredjenih i jedna sitnica dok ceka red u banci ga izbaci iz takta pa se vrati s motorkom i masakrira sviju. Ili ako se sjeca itko onog izdanja "Sunceve pjege" gdje uslijed nesnosnih vrucina ljudi ni sebe vise ne podnose, zele da izadju iz vlastike koze (poznato?). Bezlicnost, siva rutina i zivotinjsko cudovisni nagoni koji nas dosta oblikuju i usmjeravaju u nasim zivotima, to je ono na sta nas Sclavi podsjeca svaki mjesec.
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/149898_162982397075868_100000923267376_336987_1269 12_n.jpg
EDIT
@ Windwalker

Ostrica britve je Sclavijevo vidjenje Stepfordskih zena

Da_killah
02-07-2011, 19:39
svaki dylan dog je jedna priča jedna epizoda? nisam ga baš previše čitao, manje nego zagora ili texa, možda i zbog te limitiranosti brojem stranica. kad se Sclavi mogao razmahati u zagoru, napravio je najbolju epizodu ikad.

Kenyi
02-07-2011, 19:45
Jedna prica = jedna epizoda.

Windwalker
02-07-2011, 19:47
Kid, kužim ja metafore i Sclavija.

No neke epizode su jednastavno zamorne, dosadne ili bezvezne, bez obzira kakve metafore ili ideje u njima bile skrivene.

Uostalom, u novijim epizodama Sclavija više nema (uz par izuzetaka).

A većina ga se previše trudi kopirati, no bezuspješno.

Manfredi je većinom bezveze, Chiaverotti slasher majstor (iako mu se samo nekolicina epizoda može nazvati majstorskim), Ruju mješavina svega, a Barbatova zna biti ok, no njen Dylan je drukčiji od standardnog Sclavijevog.

I DD je horror strip. Jer ovo što si nabrojao su veći horrori nego što bi prava čudovišta od krvi i mesa (vukodlaci, vampiri) bili.

Kid A
02-07-2011, 19:50
Paola je genijalna, usudio bih se reci da je punokrvni Sclavijev nasljednik.

SharpDressedChevap
02-07-2011, 20:27
Prestao sam kupovati zbog šrot financijske situacije ali sad preko ljeta - što ću drugo čitat na moru nego Dylana? :D

Sonic_Moronic
02-07-2011, 20:30
Pročitao sam epizodu "Noćni lov" i ona ima nastavak, iznenadio sam se. Sad moram to nabavit...

Windwalker
02-07-2011, 21:55
Mislim da je kod nas izašlo 6 dvodjelnih priča.

Dvorac strave/Dama u crnom
Misterij Ramblyna/Pećinska zvijer
Arakne/Proročanstvo
Ananga/Jaguarov krik
Noćni lov/Znak vampira
Zakon džungle/Homo homini lupus

Chupacabra
02-07-2011, 21:57
Misterij Remblina/zaboravio-sam-ime-nastavka.

Da_killah
03-07-2011, 02:40
Jedna prica = jedna epizoda.

jedna priča jedan broj dakle :D

Windwalker
03-07-2011, 08:52
Broj 300 uskoro u Italiji.
Evo naslovnice (za koju nažalost još ne postoji veća verzija):

http://i56.tinypic.com/1z49vgz.jpg

Evo i kako to izgleda unutra.

Prvih 8 stranica:
http://img594.imageshack.us/img594/4859/dd30001.jpg

http://img269.imageshack.us/img269/4959/dd30002.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/1589/dd30003.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/4853/dd30004.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/5954/dd30005.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/435/dd30006.jpg

http://img718.imageshack.us/img718/9590/dd30007.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/3092/dd30008.jpg


Još par random stranica:
http://i52.tinypic.com/2zs5rpu.jpg
http://i53.tinypic.com/25uo50h.jpg

http://www.cravenroad7.it/news/wp-content/uploads/2011/03/antepriman300dylandog.jpg

Kid A
03-07-2011, 09:11
Ej pa ovo mi se cini kao nastavak Nicije price! (sudeci po onom crtacu u stripu)

edit

ako mozes editirat post i ostaviti samo jednu stranu stripa kao preview, 8 je ipak previse za copyright s obzirom da jos nije izasao u HR

Windwalker
03-07-2011, 11:03
Nemogu više editirat.
Onih 8 stranica su izašle u nekom talijanskom časopisu kao preview.
Ako misliš da ima problema s copyrightom, nek ih moderator ovog podforuma izbriše.

No s onima iz drugog spoilera nebi trebalo biti problema, te su sa službene stranice.

SharpDressedChevap
03-07-2011, 14:04
Judo plesaču - Giuda Ballerino! :D

The Boz
03-07-2011, 14:05
Najjača uvreda IKADA!

Aral
03-07-2011, 14:12
Najjača uvreda IKADA!
+1