PDA

Pogledaj cijelu verziju : trojezgreni procesori?



Lord Ragnarok
19-06-2009, 16:46
evo danas mi bratci rekao da postoje trojezgreni procesori, i nisam mu vjerovao ali je potvrdio to. i sada meni nije jasno kako moze biri trojezgreni procesor i jel ima neka finta snjim tipa da je losije kvalitete ili tako nesto

Gwin
19-06-2009, 16:50
u principu su to četverojezgreni procesori kojima je jedna jezgra defektna pa su je u tvornici zaključali..

rade najnormalnije

bolji su od dvojezgrenih, a jeftiniji od četverojezgrenih :D

marijanovic
19-06-2009, 17:03
u principu su to četverojezgreni procesori kojima je jedna jezgra defektna pa su je u tvornici zaključali..


Nije nužno defektna. Bila je kod prvih trojezgrenih, al onda je AMD uvidio da ključanjem jedne jezgre taman popunjava mjesto između performansi dvojezgrenih i četverojezgrenih pa je zbog malog broja defektinh počeo i s ključanjem ispravnh.
Svi Phenom II su u biti četverojezgreni procesori. Zato se na večini i otključa jezgra 4 naknadno.

Gwin
19-06-2009, 17:06
onak.. CITIRAO si me i onda namjerno IZIGNORIRAO frazu "U PRINCIPU"S..

Lord Ragnarok
19-06-2009, 17:09
a kako otkljucati tu 4-tu jezgru? :)

Don Kihot
19-06-2009, 17:13
a kako otkljucati tu 4-tu jezgru? :)
Možeš AMD 710/720 i AMD 550 otključati sa pločama koje imaju ACC,
dakle sve sa SB750 ili Asrockice sa SB710 koje imaju ACC.

Na 810/820 procesorima možeš otključati dodatnih 2mb chache memorije...

Gwin
19-06-2009, 17:14
pod uvjetom da si dobio čip koji ima ISPRAVNU četvrtu jezgru, a zaključan je samo zato što je pofalilo trojezgrenih procesora na tržištu..

marijanovic
19-06-2009, 17:15
onak.. CITIRAO si me i onda namjerno IZIGNORIRAO frazu "U PRINCIPU"S..

Pa kad ju nisi pravilno upotrijebio.
Da si rekao nešto poput "To su četverojezgreni procesori kojima je U PRINCIPUSjedna jezgra defektna pa su je u tvornici zaključali" bilo bi drugačije značenje...
Tvoja izjava dala bi zaključak tipa "Kod večie je defektna četvrta jezgra", dok ova modifikacija tvoje bi dala ispravni "Kod većine je četvrta jezgra ispravna ali ju AMD iz principa naziva neispravnom" radi prodaje.

IGoR_2803
19-06-2009, 17:18
don't you play bloody word games with me rodney... (oni koji su gledali mučke znaju) :D

Niko Bellic
19-06-2009, 17:21
Pa vi niste normalni... :rotfl:

Yakuzas
19-06-2009, 17:21
onak.. CITIRAO si me i onda namjerno IZIGNORIRAO frazu "U PRINCIPU"S..

Pa kad ju nisi pravilno upotrijebio.
Da si rekao nešto poput "To su četverojezgreni procesori kojima je U PRINCIPUSjedna jezgra defektna pa su je u tvornici zaključali" bilo bi drugačije značenje...
Tvoja izjava dala bi zaključak tipa "Kod večie je defektna četvrta jezgra", dok ova modifikacija tvoje bi dala ispravni "Kod većine je četvrta jezgra ispravna ali ju AMD iz principa naziva neispravnom" radi prodaje.

Da, Gwin je dobro napisao, trojezgreni procesori su četverojezgreni koji imaju jednu neispravnu jezgru, osim u slučaju da takvih na tržištu pofali, u kojem slučaju zaključavaju procesore s ispravnim jezgrama, ne kuzim zasto inzistiraš ispravljati ispravno napisanu rečenicu?

Don Kihot
19-06-2009, 17:23
onak.. CITIRAO si me i onda namjerno IZIGNORIRAO frazu "U PRINCIPU"S..

Pa kad ju nisi pravilno upotrijebio.
Da si rekao nešto poput "To su četverojezgreni procesori kojima je U PRINCIPUSjedna jezgra defektna pa su je u tvornici zaključali" bilo bi drugačije značenje...
Tvoja izjava dala bi zaključak tipa "Kod večie je defektna četvrta jezgra", dok ova modifikacija tvoje bi dala ispravni "Kod većine je četvrta jezgra ispravna ali ju AMD iz principa naziva neispravnom" radi prodaje.

Da, Gwin je dobro napisao, trojezgreni procesori su četverojezgreni koji imaju jednu neispravnu jezgru, osim u slučaju da takvih na tržištu pofali, u kojem slučaju zaključavaju procesore s ispravnim jezgrama, ne kuzim zasto inzistiraš ispravljati ispravno napisanu rečenicu?

To se zove "cepidlačenje". :D


"Jer i vaša dlaka može biti tanja!" :rotfl:

Gwin
19-06-2009, 18:25
ne.. dečki.. nemojte.. marijanović ima inside informaciju iz AMDa.. oni su njemu rekli da su u stvari SVE jezgre ispravne, ali da ih zaključavaju bez razloga..

onak.. iz zafrkancije...

marijanovic
19-06-2009, 19:08
ne.. dečki.. nemojte.. marijanović ima inside informaciju iz AMDa.. oni su njemu rekli da su u stvari SVE jezgre ispravne, ali da ih zaključavaju bez razloga..

onak.. iz zafrkancije...

Kak znaš???
jb*t sad moram novi acc pravit i ovaj brisat
Samo mi nemoj reći blebnuo i ostao živ :twisted:
Pozz svima