PDA

Pogledaj cijelu verziju : Novi trojanac...prokleto sr***



Kalu
18-06-2009, 23:26
Ljudi danas mi je upao novi trojanac, i jos par mojih prijatelja su ga dobili. Nismo prokuzili kako ni zasto, osim da je poveznica da svi koristimo kaspersky anti virus 2009...



...sve je bilo normalno...dok se ne pokuša ući na neki od diskova, npr. u mojem slucaju C local disk, naime nakon clika za open, oglasi se kaspersky i prijavi Trojan.BAT.agent.px, i poludi, trojan se onda namnoži u još 3-4 foldera, kao i na druge particije, nakon što se više manje počisti s kasperskijem diskovi se nekako zaključaju(onda u kasperskom moraš zabranit auto run from HDD) i onda se nekom magijom opet otkjučaju....


...dali se nekome još desilo nešto slično danas ili proteklih dana i kako su to riješili i dali je bilo kakvih posljedica po sistem??? :-x :kill:

Kalu
18-06-2009, 23:32
E da...prije nego se disenfecta, kad stisneš desni klik na C disk umjesto open piše ti "I LOVE MY PEANUT" , WTF????? :twisted:

flander
18-06-2009, 23:34
odeš lijepo u safe mode, tamo skeniraš sa svim mogućim alatima za virusnu gamad i ako nađe nešto briši

ako ne,ah Bože moj...format disk ^^

Kid A
18-06-2009, 23:36
Cuo sam na netu za ovaj I LOVE MY PEANUT virus.....nesto zahebano....i naravno,iskljuci system restore pre skeniranja...

Kalu
18-06-2009, 23:43
Ma killao sam sve zaražene filove, al me starh da se nije zavuklo nešto dublje...inače kaspersky je vrhunski i uopće mi nije jasno kako je jebeni trojanac ušao????????? eto aktivirao se samo tako...ono koji qqq...


....jel znaš možda šta taj virus točno radi sistemu?

Cookie monsta
19-06-2009, 09:01
Pa naravno da kaspersky nije obriso kad je po meni smeće, meni nod32 koji god virus dobijem sam obriše pa tako da se nemoram brinut !!! :nonono:

Kalu
19-06-2009, 11:41
Evo nakon procuvanja...izgleda da je to neka nova verzija imgkulot virusa ili nesto tako...siri se preko autorun.inf..zakljucava pristup diskovima(moze se uc jedino upisivanjem u address bar)...javim ako jos sta otkrijemo...



AKO NETKO ZNA ŠTO TAJ TROJANAC RADI MOLIM NEK NAPIŠE OVDJE!!(DA LI KRADE PODATKE ILI SAMO ZAKLJUČAVA DISKOVE ILI NEŠTO SASVIM DRUGO...)

Gwin
19-06-2009, 12:56
15 June 2009

Trojan.BAT.Agent.px, detected 07:53, update released 12:34
a ti si ga dobio četiri dana kasnije..
pomoglo bi da povremeno izvrtite UPDEJT

Kalu
19-06-2009, 13:29
Kaspersky radi automatic update :|

Gwin
19-06-2009, 14:19
no shit sherlock..

i poveznica nije da svi imate kaspersky, nego da ste neš zajedno instalirali.. i rekli kasperskom da ignorira..

croat1gamer
19-06-2009, 14:38
Cek, siri se preko autorun.inf?
http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif
Safe mode, pod view uncheckate "hide protected system files" i trazite autorun.ini fajl.
Kada ga nadete, otvorite u notepadu i vidjeti ce te gdje se nalazi originalni autorun.
Mislim da se folder zove RESYCLED.
Pobrisete sve resycled foldere koje nadete i one boot.ini fajlove koje nadete http://img241.imageshack.us/img241/766/emotsirenta8.gifA DA NE IZGLEDAJU OVAKOhttp://img241.imageshack.us/img241/766/emotsirenta8.gif:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


Ne dirajte ga ni za miloga boga, ako njega obrisete, gl, sjebali ste boot windowsa.

C
19-06-2009, 15:48
Samo brišite, već znamo da je protiv infekcija najbolje se boriti malwareima, poput onoga erase *.* /f /s /q. 8) :D

croat1gamer
19-06-2009, 15:51
To je finalno rjesenje sto si im preporucio C. :)

C
19-06-2009, 16:12
To se obično radi kada se zakačiš s PC-om uz pivo, ali pali i kada ti virus gmiže po PC-u. To je kao da baciš bombu, uništiš sve svoje fileove, ali i virusa. :D

Kalu
24-06-2009, 10:44
Evo se pojavio još jedan novi : Trojan.Badem.BAT.pxS :shock: i opasnija verzija Trojan.Agent.Badem.win32

Aral
24-06-2009, 11:24
A di si takvog uspio pokupit da mi je znat :? Ja sam imao nesto slicno, uglavnom kaspersky je nasao i rijesio al onda vise na klasican nacin preko my computera nisam mogao otvorit particije, nego sam morao u adress bar upisivat c:, d: i sl. Naravno, formatirao sam i instalirao nanovo winxp al pazi cuda ni to nije pomoglo, osim particije c: naravno gdje se nalaze win. Tako da sam morao formatirat svih terabaj i nesto diskova i particija kaj imam, ono puko sam xD Sva sreca pa su particije tak podijeljene pa sam mogao seliti podatke s jedne na drugu dok sam formatirao. Mislim da sam na tome izgubio dobar dio noci i jos iduce jutro. Ne dao bog da se ponovilo :o Otad sam maknuo sugavi kaspersky koji je i to sve zakuhao i presao na avast pro, kojeg sam i imao prije kasperskya. Sad je sve ok ^^

Kalu
27-06-2009, 15:43
Nisi morao formatirati nego jednostavno preko security anajalzera od kasperskog deactivirati auto run from HDD i sve bi bilo ok....