PDA

Pogledaj cijelu verziju : dreamweaver problem



zombi00
18-06-2009, 17:26
kada napravim tablice u Dreamweaver i proširim ju,uvijek mi tekst počinje pisat u sredini tablice,kako da složim da piše od početka tablice?

Bartuc
18-06-2009, 18:59
Kada klikneš na polje tablice, imaš isto kao u Wordu opcije poravnanja teksta. Dolje ti je u properties odjeljku.


http://www.imagesforme.com/out.php/t547974_drimvjuver.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/547974_drimvjuver.jpg)

zombi00
18-06-2009, 19:17
ne ne nisi me svatio
http://img329.imageshack.us/i/dada.gif/

to mi se dogodi i kad poravnam tekst on dojde na početak reda,al ja bi htio da dojde na početak tablice

Bartuc
18-06-2009, 19:32
OK, opet ne kužim :D Morati ćeš malo bolje objasniti problem :D

zombi00
18-06-2009, 19:55
OK, opet ne kužim :D Morati ćeš malo bolje objasniti problem :D

gledaj ja sam napravio tablicu 1X1 i prosirio ju pa je velika kao što vidiš na slici.
meni kada ju proširim tekst mogu pisati samo u sredinšnjem redu.ako kliknem na početak tablice,u gornji kut ili bilo gdje drugdje osim sredine ništa se ne dogodi,tj nebrem nigdje pisat osim u srednjem redu tablice,mogu poravnat tekst ali on se poravna samo u sredini tablice i nikako mi neželi pisat,znaći poanta je ne želi mi pisati gdje hožu nego samo u prokletom srednjem redu,a tablica je velka 1X1

Bartuc
18-06-2009, 20:04
Ahaa, pa to je normalno :D Text moraš poravnati normalno u lijevo, a nakon toga ga namjestiš pomoću Enter ili Shift+Enter gdje želiš da bude u tablici. Kako dodaješ entere nakon texta, tako ti se diže text. Na žalost, nemaš druge opcije. Ili to ili podjeliti tu tablicu u brdo redaka ali opet nije to to.


PS: Nakon što dodaš nekoliko entera, vjerojatno ćeš morati kliknuti izvan tablice kako bi vidio gdje je zapravo text. I normalno, moraš pratiti razvoj stranice i u FireFoxu i u IE-u.



Nego, zašto radiš sa tablicama? To je lagana metoda ali nije dobra. Ako se interesiraš oko web dizajna, probaj savladati CSS i XHTML. Kada svladaš, full je lagano, a stranice su višestruko bolje i odlično optimizirane za korisnika i za tražilice.

Luka
18-06-2009, 20:31
Ustvari, možda se i može namjestiti - znam da se može u nekim aplikacijama u Officeu ("Text anchor point").

Bartuc
18-06-2009, 20:39
Mislim da toga nema, inače je Dreamweaver očajan program što se unosa texta tiče. Neviđeno loš program, ali opet je najjednostavniji za napraviti solidnu stranicu. Ima fino riješeno Coder sučelje, tako da mi je i draži od Notepada iako je Notepad ++ sve što ti treba za CSS te je potpuno besplatan.

zombi00
18-06-2009, 22:11
Ahaa, pa to je normalno :D Text moraš poravnati normalno u lijevo, a nakon toga ga namjestiš pomoću Enter ili Shift+Enter gdje želiš da bude u tablici. Kako dodaješ entere nakon texta, tako ti se diže text. Na žalost, nemaš druge opcije. Ili to ili podjeliti tu tablicu u brdo redaka ali opet nije to to.


PS: Nakon što dodaš nekoliko entera, vjerojatno ćeš morati kliknuti izvan tablice kako bi vidio gdje je zapravo text. I normalno, moraš pratiti razvoj stranice i u FireFoxu i u IE-u.



Nego, zašto radiš sa tablicama? To je lagana metoda ali nije dobra. Ako se interesiraš oko web dizajna, probaj savladati CSS i XHTML. Kada svladaš, full je lagano, a stranice su višestruko bolje i odlično optimizirane za korisnika i za tražilice.

joj a sam bedast :( :( opće mi tak nekej napamet nije palo :D thx puno

a meni treba samo website za clan,a opet ne želim tuđe template neg se malo i igrati,a prošle sam godine počeo ućit html i dosta ga dobro skužio,al došla škola pa nisam imao vremena,al ko zna ovo ljeto ak će mi se dat možda i počnem natrag pisat html documente i napravim neki mali web site al zasad mi je ovo dosta za clan.
još jednom hvala na pomoći.

Bartuc
18-06-2009, 22:26
Nemaš frke, riješenje nije bajno ali je jedino za koje znam da funkcionira pošto se nemre Dreamweaver usporediti sa klasičnim text editorima.