PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stardock preporučuje što raniji prelazak na Windowse 7



IgGy
18-06-2009, 16:17
Nismo baš sigurni je li ovo Microsoftova suptilna kampanja promoviranja Windowsa 7 kroz gaming, no moramo priznati kako je Stardockov Brad Wardell dosada bio prilično iskren i pošten prema svojim gamerima, te tako sada poručuje kako bi bilo pametno što se prije prijeći na Microsoftov nadolazeći OS Windows 7.

Brad Wardell, naime tvrdi kako im je Windows 7 prilično zanimljiv ponajprije zbog takozvanog featura "WARP", odnosno "Windows Advanced Rasterization Platform". WARP generalno centralnom procesoru dopušta akceleraciju DirectX-a ukoliko grafička kartica to nije dovoljno u mogućnosti, ili čak ukoliko je uopće nema.

"Želimo da igra izgleda nevjerojatno na svim high-end sustavima, ali isto tako da i omogućimo igranje iste na laptopu starom tri godine", objasnio je Wardell.

Brad Wardell kaže kako su performanse pod Windowsima 7 iznimno dobre.

Hellboy
18-06-2009, 16:20
Ne dobre nego nema boljih performansi na nijednom sustavu dosad. Sam sustav je nevjerojatno lagan za hardver i iznimno je blagonaklon igranju. Hell, sad mi je još više drago što sam prešao na RC Se7ena. :D

flander
18-06-2009, 17:43
to kao izlazi 22.10. ?

RIDER32
18-06-2009, 23:36
Ne dobre nego nema boljih performansi na nijednom sustavu dosad. Sam sustav je nevjerojatno lagan za hardver i iznimno je blagonaklon igranju. Hell, sad mi je još više drago što sam prešao na RC Se7ena. :D
Moj 3500+ se nije iskazao sa Se7enom i CoD4 :(
Na XPu ga puno lakse tjera.

Hellboy
19-06-2009, 00:41
Tvoj 3500+ je single core?

Moj Turion gura sedmicu kao od šale. Boota se brže od Viste, spremna je za akciju brže od Viste, izgleda ljepše, lakša je za sustav.

RIDER32
19-06-2009, 01:17
Da. Single core. To je zadnja serija single core MAD procesora. I ja ju bas upecam. A za 2 mjeseca gotovo da i nije bilo konfiguracije bez 2 jezgre. Peh... :(

ugl. se7en mi u windowsu radi odlicno uopce se na taj dio nezalim. Dakako, bolje i brze vec na XPu. boot je super brz. Gašenje pogotovo (dobro XP star godinu dana i zatrpan je hrpom idiotskih programa xD). Ali ingame imam losije rezultate. Ok nisam ga previse testiro ali sto sam probo nisam se bas odusevio.

Aral
19-06-2009, 05:10
to kao izlazi 22.10. ?
Aha, potvrdjeno od strane Microsofta. Ja sam trenutno na RC-u i radi savrseno. I programi i igre.

RIDER32
19-06-2009, 05:54
I ja sam sad upalio win7 i updateo ga. Jel ja sad onda imam isto RC ili moram ispocetka skidati novi?
Nigdi nempise da je RC pa pitam :D

Hellboy
19-06-2009, 10:17
RC je. Full verzija izlazi na jesen.

IgGy
19-06-2009, 14:54
Još bi trebala i RTM verzija nakon RC.

Aral
19-06-2009, 15:15
Da, to je onda ono finale pred finale. Ali ako se RC pokaze stabilnom i da nema vece bugove i propuste ici ce ovako kako je, uz malo poliranje.

IgGy
19-06-2009, 15:17
Da, to je onda ono finale pred finale. Ali ako se RC pokaze stabilnom i da nema vece bugove i propuste ici ce ovako kako je, uz malo poliranje.

64-bit verziju koristim mjesec dana, i zasad nemam nekih zamjerki. Odličan OS.

Aral
19-06-2009, 15:19
Super, evo ja imam nekih 3-4 dana ali 32bitnu, zasad radi sve super, bez greske. Programi, igre...sve radi. Cini se da bi ovo moglo biti "ono pravo" iz Ms-a.

Hellboy
19-06-2009, 15:22
Itekako. 64-bitna verzija je dosad najbolji sustav kojeg sam imao priliku koristiti. Niti jedni Windowsi mu nisu dorasli a tek je u RC fazi što znači da i eventualne greške mogu savršeno ispolirati do izlaska. Definitivno ga neće čekati ista sudbina koju je imala Vista po izlasku kad si trebao imati zvijer da bi uopće pokrenuo sustav.

IgGy
19-06-2009, 15:27
Bumo vidli. Meni opako fale neki integrirani gaming servisi poput boljeg Games for Windows LIVE klijenta itd. Fali mi neki gumb "Update my gaming features" (karikiram, jel) s kojim bi updateao posljednje drivere, directx, sve updateove za igre itd. Hoću sve na jednom mjestu.

Aral
19-06-2009, 15:31
Da, ni to ne bi bilo lose sto se tice toga, ali barem ovog dijela koji je povezan sa GfWL, a to je danas dobar dio igara. Vista je imala nesrecu sto je sluzila kao most izmedju xp-a i sedmice, sto naravno nije tako lose jer smo sad dobili konacan proizvod koji funkcionira. Naravno, daleko od toga da Vista sa service packom nije dobra. Ako nista drugo drago mi je kaj je sve dobro ispalo sto se tice sedmice ;)

Tegla Ajvara
28-08-2009, 13:25
Nismo baš sigurni je li ovo Microsoftova suptilna kampanja promoviranja Windowsa 7 kroz gaming, no moramo priznati kako je Stardockov Brad Wardell dosada bio prilično iskren i pošten prema svojim gamerima, te tako sada poručuje kako bi bilo pametno što se prije prijeći na Microsoftov nadolazeći OS Windows 7.

Brad Wardell, naime tvrdi kako im je Windows 7 prilično zanimljiv ponajprije zbog takozvanog featura "WARP", odnosno "Windows Advanced Rasterization Platform". WARP generalno centralnom procesoru dopušta akceleraciju DirectX-a ukoliko grafička kartica to nije dovoljno u mogućnosti, ili čak ukoliko je uopće nema.

"Želimo da igra izgleda nevjerojatno na svim high-end sustavima, ali isto tako da i omogućimo igranje iste na laptopu starom tri godine", objasnio je Wardell.

Brad Wardell kaže kako su performanse pod Windowsima 7 iznimno dobre.

igro sam crysis na sedmici i maximalnim detaljima
stekalo ko blesavo, pocela se slika lomit i graficka mi se skoro zapalila (oko98 stupnjeva je bila)

Arbiter of Change
03-10-2009, 11:04
U zanimljivom preokretu situacije, šef Stardocka je sada bijesan na G4WL i tu politiku poslovanja. Obavezno pročitajte komentare komune.
http://kotaku.com/5373331/stardock-boss ... ndows-live (http://kotaku.com/5373331/stardock-boss-hauls-off-on-games-for-windows-live)


I started out as a big Games for Windows Live advocate. I intended for Elemental to be on Games for Windows Live, but then as we got closer, the Xbox group took it over more and more. And they have things where, oh, if you want to use Games for Windows Live to update your game, you have to go through [their]Scertification. And if you do it more than X number of times, you have to pay money. It's like, "My friends, you can't do that on the PC."

On the console, I don't have to update my game because an anti-virus program got an update and is now identifying my VB scripts as viruses and I have to apply an emergency patch. That would just add insult to injury. We've had to upgrade our games plenty of times over the years, not because we found some bug, but because some third-party program, or driver, or whatever screwed it up. If Games for Windows Live maintains that strategy and they take over, I'm done. I'm not making PC games. I would be done.