PDA

Pogledaj cijelu verziju : problemi sa pregrijavanjem



Hidraulicar Kreso
18-06-2009, 12:22
Dakle frend ima jako čudan problem, od prije nekoliko tjedana grafička GF 7600 GS mu je počela izbacivati razne artifacte. Zvao je mene, ja sam mu stavio staru grafičku 7300 LE, i od tada mu je radilo sve do danas. Ali još prije kad sam izvadio onu 7600 sam skužio da se abnormalno pregrijavala, te zaključio da je uzrok artifacata bilo pregrijavanje, pošto je grafička bila pasivna to nije čudno. Ali što je još čudnije, nismo ništa radili, već smo samo u windowsima pustili upaljeno računalo. Ali kada sam stavio sad ovu 7300 ona je radila tjedan dana normalno, i danas mu se komp zablokirao nekoliko puta, i onda mu se više nije htio upaliti, nego je samo pištao. Ali prije toga sam mu provjerio temperature, bile su 63 stupnja u winsima dok ništa ne radi. Kada je počeo igrati temperatura se popela na 73 stupnja. Igra COD 4 MP, i niti jednu drugu igru, ništa u računalu mu nije OC-ano. Sad moje pitanje je dali je to do hlađenja, jer ova 7300 ima neki jako maleni aktivni hladnjak, ili je matična krepala. BTW sutra mu vjerojatno nosim novu grafu HD 2600 XT koja ima malo veći hladnjak pa će možda biti bolje.

cham3leon
18-06-2009, 12:33
Ako samo daje beep signale, onda je matična crkla sigurno. Samo je pitanje zbog čega, i je li šta drugo povukla za sobom u vječna lovišta. Možda je nevezano za zagrijavanje. Jučer, koliko se sjećam nije grmilo kod nas, pa ne vjerujem da je udar groma.

Don Kihot
18-06-2009, 12:39
Ako samo daje beep signale, onda je matična crkla sigurno. Samo je pitanje zbog čega, i je li šta drugo povukla za sobom u vječna lovišta. Možda je nevezano za zagrijavanje. Jučer, koliko se sjećam nije grmilo kod nas, pa ne vjerujem da je udar groma.
Ako daje signale, onda nije mrtva 100%...

Hidraulicar Kreso
18-06-2009, 13:23
a dobro, ali dvije grafe da se pregrijavaju abnormalno, to i nije toliko zdravo. Ništa stavit ću ovu novu, njezin hladnjak zavrtit na 100% i malo testirat.

cham3leon
18-06-2009, 15:25
Nije mrtva 100% ali ne radi, pa ju treba promijeniti. Svede se na isto, zar ne?

Don Kihot
18-06-2009, 16:22
Ima dvije pasivne grafe, i kućište bez protoka...

Ako treba, ja mu dam ovaj zalman za 7300/7600
http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTe ... Sifra=3058 (http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=3058)

Taj mu paše na karticu, i neće se više pregrijavati...

Cjena 100kn