PDA

Pogledaj cijelu verziju : TF2 problem



VVombat
17-06-2009, 14:14
bok svima!

imam jedan idiotski problem koji mi se nedavno poceo dogadjat u vezi ove igre... prije sam mogao komotno igrat ovu igru na high bez ikakvih problema, sad kad je vrtim i na low trza :?

ping nikad nije iznad 110 ms

svasta sam pokusao, i stvarno ne znam u cemu bi bio problem, iskreno pocinjem sumnjat da nije nekakav hardware-ski problem...ako je itko imao ovaj problem ili bar slican, neka pomogne.

ovo je sve sto sam dosad sam napravio i bilo preporuceno s strane drugih ljudi, ako se vi neceg sjetite ili imate prijedlog ostavite.

popis ucinjenih stvari:

Instalacija najnovijih drivera, direct X aplikacija
defragmentacija hard diska
ciscenje kompjutera zbog moguceg pregrijavanja
reinstalacija igre
rusenje windowsa :yuck:
bitdefender sam stavljao na game mode (legalan 100%)
mijenjanje graficke kartice (trenutno koristim Ati Gecube 1550XT, a uz nju imam i Ati 9600XT)
steam sam reinstalirao
cak sam i biose restartirao jer sam bio overclockao bartona

konfiguracija:

AMD barton 3k
1GB rama 400 mhz
160 gb hd
Ati 1550XT
maticna Epox 8RDA6+ Pro

P.S.

ne zelim sarkasticne/cinicne komentare tipa mijenjaj kantu i takve gluposti, nego normalne odgovore i prijedloge.

slike ako treba uploadat cu.

croat1gamer
17-06-2009, 14:22
Veza je wireless?

VVombat
17-06-2009, 14:40
znao sam da sam nesto izostavio, veza je wireless, al cudno je to sto mi to prije nije radilo, na wireless sam odkad sam uzeo internet vezu, cak sam i na par servera kojim igram forward-ao portove (iako nisam siguran da to pomaze)

Don Kihot
17-06-2009, 14:42
Aj probaj žicopm spojit, dobio si sigurno 3-4m LAN kabla uz ruter. :roll:

VVombat
17-06-2009, 15:15
nazalost, ne mogu spojit zicom :S jer nemam telefon, a telefon nemam zato jer sam se preselio u novi stan, a stari se obnavlja, i ovdje sam zapeo na 1 godinu, a vlasniku stana se ne da otic u t-centar te uzet jos 1 telefonski broj, pa sam uzeo nazalost wimax internet, a od t-coma mi taman istekao ugovor, sto se tice wimaxa, na svu srecu nemam problema, sto se tice interneta. Iako znam da neki govore kako je smece itd.

A jacina signala je uvijek izmedju 48 i 55% sto je dosta dobro, a duzina kabla na koji je spojen je malo duzi od 1m, i tek sada mi se to dogadja s wimaxom.

a dok sam imao t-com uvijek sam bio spojen s zicom.

edit:

zivim u ovom stanu duze od 6 mj. a wimax imam 4. jer ovaj nikako da ode pa mi puko film.

BINUX
18-06-2009, 18:24
Problem ti je vjerovatno u ATI drajverima koju verziju drajvera koristiš.Zadnje 2-3 verzije ATI Catalysta imaju problema sa igrama na Source enginu.Ako si nedavno mjenjao Drajvere od grafičke to jest instalirao novije catalyste do nijih je ako jesi zbriši ih detaljno sa Driver Cleanerom i nainstaliraj stariju verziju Catalysta.Dosta ljudi se žali po forumima da s novijim catalystima imaju problema sa igrama na source enginu.Simtomi su padanje FPS-a i framratea.