PDA

Pogledaj cijelu verziju : U domačoj trgovini Crossfire GF; smješno i tužno



marijanovic
17-06-2009, 12:58
Nećete vjerovati što sam Vidio neki dan. Sjetio sam se da sam zaboravio napisati na forumu.
Šetam gradom i vidim u jednoj domaćoj trgovini (neću navest ime zbog mogućeg negativnog...) u izlogu konfiguraciju
za igranje (po njihovom) za 8000Kn s monitorom.
Kako obožavam čitati specifikacije takvih "gotovih" kompi latim se na čitanje.

MONITOR: 22" W2284F LG DVI -malo skup monitor za to što nudi
CPU: Athlon X2 7750 Box -ok, za 8k može i bolje
Gigabyte MA-790X-DS4 -mislim si dobra ploča, novo, ok
DISK: HDD Seagate 500GB 32MB 7200.11 -ok hard; stara serija (greška! 11).
MEMORIJA: 4GB DDR2 OCZ 800 -recimo ok RAM, valjda skupo; pitanje koji OCZ...
GRAFIKA: Crossfire 2 Gainward GTS 250 512MB - WTF??? Crossfire GeForce???
ZVUK: Audigy SE
CD: DVD RW LG Sata 20x
PSU: Chieftec 650W
KUTIJA: Kučište Briza Silver
MIŠ: Logitech MX518
TIPKOVNICA: Logitech Internet 350 USB black
+ POKLON: USB WebCam Labtec 3300

Jasno vam je zašto nisam nastavio opisivati komponente. :rotfl:
Naravno, nisam mogao izdržati te sam ušao i pravio se ozbiljan. Kao ono kupio bih kompjuter.
Taj mi se kao sviđa (pravim se n00b, kučište i monitor te pročitano da je MX518 najbolji miš).
Fino pitam da mi čovjek objasni što je to Crossfire i on fino objašnjava onako temeljito kako je to super i sve :kill:
I onda zastane, kaže "ispričajte me", uze telefon i nazove nekog (mislim servisera ili tako nešto).
Nakon par minuta ispričava mi se za pogrešku, ne prodaju više taj komp. Ja rekoh može se dogoditi, pozdravim i odem.

Dakle dobro pazite kad kupujete gotovu konfiguraciju. :evil:

Kid A
17-06-2009, 14:43
N00b sam i ja.....sta je fazon sa crossfire,jel ne pase na tu konfiguraciju?

Shaka
17-06-2009, 14:51
crossfire je za ATI kartice,a SLI je za nvidiu...nemas problema mnogi ne znaju =)

Grim
17-06-2009, 14:58
Ah, to nije takva rijetkost, cesto se takve gluposti vide.

Aral
17-06-2009, 15:01
Heheh, presmijesno. A jos smijesnije je ako kupite vec gotovu konfu, u biti to je tragedija :rotfl:

Grim
17-06-2009, 15:08
Pa te gotove konfe su obicno preskupe, kao ono GAMER sadrzi u naslovu i to je za gamere, a ustvari je konfa smece... :(
Ali i ponekad se nadu dobre stvari, ali to je rijetkost.

Niko Bellic
17-06-2009, 15:32
U gotove konfe se uredno trpa ono sto se ne prodaje dobro kao zasebna komponenta ili cega je previse na lageru, a dolazi jaca/bolja komponenta koja bi ovoj srusila cijenu. Cista realnost koja se lomi na ledjima neukog puka.

Bartuc
17-06-2009, 15:45
Zato su posjetitelji PCPlay foruma dovoljno osviješteni da znaju kako se kupuje komponenta po komponenta i to po preporukama, a ne te gotove konfe što trgovac nabrzaka po špranci složi. Do sada sam samo jednom u životu vidio gotovu konfu koja je valjala i po cijeni i po specifikacijama. Ali opet je nitko normalan neće kupiti pošto i ta dobra konfa ziher ima dijelova koji ti ne odgovaraju te si vjerojatno želiš napraviti neke izmjene...

Kid A
17-06-2009, 15:49
Zato mi je i drago sto sam na ovom forumu.Kad dodje vrijeme za novi komp(a doslo je ima vec 3 godine :cry: )mogu otvoriti temu i uvijek se pouzdati u nesebicnu pomoc iskusnih forumasa.

Mr. G33k
19-06-2009, 22:15
Nemogu vjerovat da u Osijeku ima takvih trgovina...
Šta oni radnu snagu kupe ispod mostova???

Razumio bih da se tako što dogodilo u nekoj maloj sredini, ali OS wtf?
TO se ne događa ni kod nas u Slatini xD.

Jao si ga onome tko si je kupio taj komp, ako su nekog zeznuli...

Ljudi, dobro sve provjeravajte i visite na forumima da vam se ne dogodi "nisam znao". :rambo:

RIDER32
22-06-2009, 00:39
Prežalosno. Neznam jel žalosnije to što trpaju GF u CF ili sto to sve skupa košta 8 somova. Pa da obrišem čmar sa osam somova pametnije bi potrošio pare.

Eo sta sam juce slozio za 6 riba:
AMD 920 (ostalo znate >_>)
HD4890 1GB
CF ocabilna matcna
Barracuda 7200.12 (nisam previše tragao za HDDom)
4GB kingmax 1066
650W corsair modularno
prža
Antec od 800 kn
I sad dodajte monitor i periferiju za 2K i usporedite. 2 godine grand kanjona performansi!!! :(

Da se osvrnem na svoju najbolju lokalnu trgovinu zvanu "EX" iliti ex-professo. Nisu bas najslavniji po pitanju novih komponenti ali zato im gotove konfiguracije nisu tolko lose i usklađene su :pray:
Takvu sam jednu kupio :)