PDA

Pogledaj cijelu verziju : Temperatura grafičke



SkunK
16-06-2009, 23:26
Uglavnom imam grafičku karticu : Powercolor Radeon HD 4870 PCS+ koja sama kontrolira broj okretaja svojeg ventilatora ( znači kad je veće opterećenje brže ga okreće, kad je manje onda manje itd.).


E sad, kartica me super služi, ne vidim nikakve probleme i sve radi kako treba.

Driveri su zadnji od ATIja, znači 9.5.

Konfa je :

MBO : Gigabyte EP35-DS3
CPU : Intel Core 2 Quad Q6600
GPU : Powercolor Radeon HD 4870 PCS+
PSU : Chieftec 650W
RAM : 2X2GB Kingmax 800mhz


No kako je počelo ljeto, veće temperature su i htio bih vas pitati neke stvari :


1. Primjetio sam da grafička proizvodi (čak i kad nema opterećenja, npr. dok surfam) nešto veću buku ( baš se čuje ventilator ) e sad, jeli to normalno i događa li se to drugim ljudima u ovim ljetnim vremenima? ( Inače živim na moru gdje temperature vani mogu biti dosta velike i može biti dosta vruće)





2. Evo screenshot temperatura iz Everesta (ako za bolji uvid trebate neke dodatne screenshotove ili informacije, samo kažite) :

http://www.imagesforme.com/show.php/545261_1.jpg

http://www.imagesforme.com/show.php/545263_2.jpg


E sad, na nekim forumima kažu da je ovo pregrijavanje i da bi trebao nešto poduzeti ( iako je dosta vruće kod mene + PC radi skoro pa cijeli dan).

A isto tako jedan poznanik koji se dosta kuži u hardware ( Bartuc :D ) kaže da su temperature OK.


E sad, što mi je činiti?

Eksperti ? :D

Shaka
16-06-2009, 23:34
ja bi reko da je za grafu u granici normale...prije bih bacio oko na seagatea koji se po mome dosta grije ~50 C nije bas malo.

SkunK
16-06-2009, 23:56
ja bi reko da je za grafu u granici normale...prije bih bacio oko na seagatea koji se po mome dosta grije ~50 C nije bas malo.

Ne. Za ovog Seagatea je to normalno.

RIDER32
17-06-2009, 01:22
ja bi reko da je za grafu u granici normale...prije bih bacio oko na seagatea koji se po mome dosta grije ~50 C nije bas malo.
A sta kazes na mog WDa koji se kuva na 56 i baracuda na 48 :D

IGoR_2803
17-06-2009, 07:26
rekao bih da su to normalne temperature za tu grafu pogotovo sa onim standardnim dual slot coolerom... sve dok ti u loadu ne prelazi kojih 90 i kusur C je ok po meni, makar uvijek vrijedi što hladnije to bolje... ako ti ne smeta buka previše probaj se igrati sa postavkama brzine ventilatora... nisam siguran da li mozes u CCCu direktno, ali imas recimo riva tuner profile koje mozes namjestiti...

Don Kihot
17-06-2009, 07:31
To je super temperatura, ali skini ovo:
GPU-Z
Real-Time HDR ibl

Onda pokreni GPU-Z i namjesti da očitava i logira temperature i dok nije glavni (dok radi u pozadini).
Pokreneš i vrtiš Real HDR i čitaš kasnije temperature.
Do 95°C bi smjelo ići, ne preko toga nikako...
(naravno vent će ubrzati)

SkunK
17-06-2009, 11:33
Evo još jedan screenshot, ovaj puta od GPU-Z-a

Osim standardnih MSN-a,Anydvd,Skype,Flasghet, NOD32, 4-5 Word dokuemanta, 2-3 foldera i Firefoxa s 20 tabova nemam više ništa otvoreno.

http://img30.imageshack.us/i/78535509.jpg/



Ima li kakvih nepravilnosti ovdje tipa broj okretaja itd.?

Don Kihot
17-06-2009, 11:35
Pa to je uredu za neopterećen stroj...
Nemaš se šta brinuti...

RIDER32
17-06-2009, 12:35
Pa to je i super. Meni procesor radi na toj temperaturi :D