PDA

Pogledaj cijelu verziju : Produkcija igara uskoro bi mogla stajati 60 milijuna USD



IgGy
16-06-2009, 15:40
Direktor francuskog izdavača Ubisoft, Yves Guillemot u odnosima s javnošću iznio je nekoliko vlastitih razmišljanja i predviđanja, te tako tvrdi kako bi produkcija igara uskoro prosječno mogla stajati oko 60 milijuna američkih dolara.

Guillemot se tako ponajprije osvrtao na narednu generaciju igraćih konzola koje striček Yves očito jako voli, pa tako tvrdi kako će nove konzole biti toliko moćne, tako da će igranje igara biti ekvivalentno igranju CGI filma. Upravo će zato prosječan budžet produkcije "novogeneracijske" igre biti oko 60 milijuna američkih dolara.

No, sve uglavnom završava ovako: pola godine nakon izlaska novogeneracijskih konzola pojavit će se PC naslov kojeg grafičkom kvalitetom neće moći nadmašiti niti jedna igra potekla s "novogeneracijskih" konzola u svom petogodišnjem ciklusu.

Macolla
17-06-2009, 20:00
No, sve uglavnom završava ovako: pola godine nakon izlaska novogeneracijskih konzola pojavit će se PC naslov kojeg grafičkom kvalitetom neće moći nadmašiti niti jedna igra potekla s "novogeneracijskih" konzola u svom petogodišnjem ciklusu.


Damn right and I love it !

Medolina
18-06-2009, 11:12
Mislim.... ako smijem dati svoje mišljenje... Recimo, čini mi se da je bila priča da Halo neće izaći za PC, već samo za Xbox... Bzvz mi je to, jer ja sam navikla na svoju kantu i ne bih mogla sada prijeći na ovo, a kamoli na neki novogeneracijski, kad mi je još ovaj neistražen. Pc je zakon, j...sve ostalo!

Arbiter of Change
18-06-2009, 12:09
Ono, dobro da nije svima jasno kako će 90% tog iznosa otići na grafičku prezentaciju, a da će osnovni gameplay ostati isti.
Sve se bojim koliko će igra koštati konačnog korisnika aka. prosječnog gamera. Ionako su već skupe.

keko
18-06-2009, 21:52
Još kad bi i ti novci išli na nešto pametno, a ne na ušminkavanje igara grafikom zbog nedostatka ideja o gameplayu i priči.

Medolina
18-06-2009, 22:08
Još kad bi i ti novci išli na nešto pametno, a ne na ušminkavanje igara grafikom zbog nedostatka ideja o gameplayu i priči.

A to znači da će se slabiji kompjuteri moći pozdravit s činjenicom da će vrtjeti te iste igrice...... Jer budimo realni, ne mogu svi pratiti sve te nove grafičke i procesore i kaj ja znam... sve poskupljuje!!

Žalosna je činjenica da su ideje za igrice presušile i zapravo gledamo u svim novima igricama dijelove nekih starih!

cham3leon
18-06-2009, 22:13
Prije ili kasnije netko će to skužit pa će napraviti originalniju igru sa normalnom grafikom koja će ownati sve. I zato će se isplatiti više.

I što se dogodilo sa onim spikama da tehnički napredak naglo usporava? Tko je onda u pravu? I kako uopće poboljšati današnju grafiku? I ne, one DX11 sličice me se uopće nisu nešto dojmile, stvarni izgled neće biti ni blizu. Slične su objavljivali za DX10.

Deadwalker
18-06-2009, 22:16
Još kad bi i ti novci išli na nešto pametno, a ne na ušminkavanje igara grafikom zbog nedostatka ideja o gameplayu i priči.

A to znači da će se slabiji kompjuteri moći pozdravit s činjenicom da će vrtjeti te iste igrice...... Jer budimo realni, ne mogu svi pratiti sve te nove grafičke i procesore i kaj ja znam... sve poskupljuje!!

Žalosna je činjenica da su ideje za igrice presušile i zapravo gledamo u svim novima igricama dijelove nekih starih!

ah, nije bas situacija tako crna. Hardware vise nije toliko preskup i nejde tako brzo naprijed a fala bogu konacno dobivamo sve bolji i bolji software. A i novi Windowsi kolko sam cuo ce daleko bolji iskoristavati HW...

I please, izbaci tu umanjenicu "igrica" :wink:

Medolina
18-06-2009, 22:29
Još kad bi i ti novci išli na nešto pametno, a ne na ušminkavanje igara grafikom zbog nedostatka ideja o gameplayu i priči.

A to znači da će se slabiji kompjuteri moći pozdravit s činjenicom da će vrtjeti te iste igrice...... Jer budimo realni, ne mogu svi pratiti sve te nove grafičke i procesore i kaj ja znam... sve poskupljuje!!

Žalosna je činjenica da su ideje za igrice presušile i zapravo gledamo u svim novima igricama dijelove nekih starih!

ah, nije bas situacija tako crna. Hardware vise nije toliko preskup i nejde tako brzo naprijed a fala bogu konacno dobivamo sve bolji i bolji software. A i novi Windowsi kolko sam cuo ce daleko bolji iskoristavati HW...

I please, izbaci tu umanjenicu "igra" :wink:

Ok, sorry... nisam htjela.... :shock:

RIDER32
18-06-2009, 23:54
Kaze se IGRA a ne igrica :wink:


Prije ili kasnije netko će to skužit pa će napraviti originalniju igru sa normalnom grafikom koja će ownati sve. I zato će se isplatiti više.

I što se dogodilo sa onim spikama da tehnički napredak naglo usporava? Tko je onda u pravu? I kako uopće poboljšati današnju grafiku? I ne, one DX11 sličice me se uopće nisu nešto dojmile, stvarni izgled neće biti ni blizu. Slične su objavljivali za DX10.
Pa to je npr. CoD4 :D DX9 only, optimizirana, grafika je dobila samo najvise ocjene na amabas svim recenzijama, Igru tjeraju i pentiumi cetvorke i lowfrekvency athloni, grafe također mogu biti stare.
Dokaz igrivosti je preko 11 miliona prodanih igara i nakon 2 godine i dalje drzi poziciju najigranijeg MP shotera.

Sto se hardwarea tice ni on ustvari vise nije skup. Grafe 8800 serije su i danas dobro drze a mogu se naci za 500tinjak kuna. ATi HD4870 je pala ispod tisucu kuna a sa tom grafom mozete igrati amabas svaku igru na apsolutnom maximumu i moci ce ih tjerati bar jos godinu dana. Za 700tinjak kuna kupite dvojezgrenog Phenoma II, otkljucate mu jos 2 jezgre (sanse cu vam preko 90%) i imate cetverojezgreni proc kojeg mozete bez problema na zraku drzati na 4GHz.
Zar je to skupo?
Mislim da je ovo vrjeme idealno za kupnju novog kompa.

Deadwalker
19-06-2009, 10:13
Mislim da je ovo vrjeme idealno za kupnju novog kompa.
ja to radim ovo lito. Stavljam jaci proc i graficku. Planiram ulozit oko 2 soma kn... :)



Pa to je npr. CoD4 DX9 only, optimizirana, grafika je dobila samo najvise ocjene na amabas svim recenzijama, Igru tjeraju i pentiumi cetvorke i lowfrekvency athloni, grafe također mogu biti stare.
Dokaz igrivosti je preko 11 miliona prodanih igara i nakon 2 godine i dalje drzi poziciju najigranijeg MP shotera.

potpis na receno. A i kolko smo mogli vidjeti, nadolazeci Modern Warfare 2 ce također nuditit prekrasnu grafiku, a radit ce na modificiranom engine-u iz cetvorke. U prijevodu - perfomanse ponovo ce biti i vise nego dobre... :)

RIDER32
20-06-2009, 02:46
ja to radim ovo lito. Stavljam jaci proc i graficku. Planiram ulozit oko 2 soma kn... :) .
Bas sam danas frendu sklapo neku "pokusnu" konfu za 6k u ADMu oboica nismo mogli vjerovat kolku zvjer je složio za samo 6k :pray: P2 940BE, HD4890, CF maticna, 4GB 1066 ram, Modularni Corsair 650W...


potpis na receno. A i kolko smo mogli vidjeti, nadolazeci Modern Warfare 2 ce također nuditit prekrasnu grafiku, a radit ce na modificiranom engine-u iz cetvorke. U prijevodu - perfomanse ponovo ce biti i vise nego dobre... :)

I nisam rekao da je to najprodavaniji shoter ikada :D prodavaniji i od slavnog CSa :P

Bas me zanima kolike financije ima IW za MW2 jer ako je prosli nastavak prodan u 11mil primjeraka, a ocekuje se da bi MW2 trebo u prvi mjesec dana biti prodan u također 11mil komada, onda bi te brojke trebale biti visoko iznad 60mil...

ScorpiuS
20-06-2009, 21:49
Ako imaju pristup parama koje dobiva Blizzard od WoW-a onda im neće biti to baš nikakav problem.

A sad da nešto rečem o temi. A, šta ste vi očekivali? Prije ili kasnije ćemo doći do točke gdje više nema mjesta za unapređivanje grafike i kaj onda? Filmovi imaju predobru "grafiku" i svejedno uvijek dođe nešto novo! A to što dizajneri video igara nemaju pojma sparm onima u filmskoj industriji je druga stvar. Svako malo pojavi se indie naslov koji je vrhunac inovativnost, a često taj naslov napravi jedna osoba ili mala skupina ljudi!

Macolla
20-06-2009, 22:14
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster.

ne brinite se za hardware on bar ima buducnost a novih nacina kreiranja softwera nema niti ima ikakvih ideja za iste tako da smo u skripcu sa softwerom...

RIDER32
21-06-2009, 13:51
Ako imaju pristup parama koje dobiva Blizzard od WoW-a onda im neće biti to baš nikakav problem.
Mislis da MW nemoze sam sebe financirati?

ScorpiuS
21-06-2009, 22:14
Ako imaju pristup parama koje dobiva Blizzard od WoW-a onda im neće biti to baš nikakav problem.
Mislis da MW nemoze sam sebe financirati?
Taj može financirat američku vladu, a kamo neće jednu igru.