PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što ste danas spoznali. Part Deux



Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96

Slender Man
13-08-2015, 23:10
Pa da, normalno da potražnja formira cijenu, ali točno koliko ponuda. Ako se cijena snizi, uvijek će se povećati potražnja. Isto tako ako se potražnja poveća za nekim proizvodom, povećati će se i cijena. Ali neće se istodobno povećati potražnja i za BMW-om i Peugeutom, a u nekom glupom slučaju da bude (naprimjer kad pada cijena goriva, malčice se poveća potražnja za svim autima), to je opet zbog odnosa prema cijeni (goriva).

Evo naprimjer, dokazat ću ti na identičnom primjeru kao restorani. Rekli smo da ako se smanji cijena posluživanja u restoranu, porasti će potražnja, koja će u većini slučajeva nositi jednak profit (više prodanih proizvoda po manjoj cijeni = manje prodanih proizvoda po većoj cijeni).

Čak i da gledamo na taj tvoj način koliko su ljudi spremni platiti za BMW, dobit ćeš X ljudi je spremno platiti Y cijenu za BMW, dok je X-20% ljudi spremno platiti Y+20% cijenu, što će se opet izbalansirati. Ne govorim da je tako u svim slučajevima, ali pretpostavimo da se radi o jedinično elastičnom proizvodu. Vidiš da opet cijena diktira potražnju, a ne obrnuto. To da odjednom naraste potražnja za BMW-om, cijena bi se povećala kao reakcija na potražnju, ali besmisleno je očekivati da će se odjednom značajno povećati potražnja za BMW-om po istoj cijeni.

Ne svađamo se, ovo je neka zdrava rasprava.

Xero
13-08-2015, 23:52
Ako je ovo zdrava rasprava onda vas moram zamolit da prestanete odmah. Ovo je PC Play forum.

Vedro
14-08-2015, 01:03
Isto tako ako se potražnja poveća za nekim proizvodom, povećati će se i cijena.

Ma nemoj. Kod mene u dućanu kada poraste potražnja proizvod ide 2 tjedna na akciju. Znači pada cijena. Ako se i dalje puno prodaje možda se ide na neke brže metode prizvodnje zbog čega vjerojatno bude manje kvalitetno i jeftinije.
Razmisli malo dalje, ne baljezgaj previše.

cham3leon
14-08-2015, 05:36
Ma nemoj. Kod mene u dućanu kada poraste potražnja proizvod ide 2 tjedna na akciju. Znači pada cijena. Ako se i dalje puno prodaje možda se ide na neke brže metode prizvodnje zbog čega vjerojatno bude manje kvalitetno i jeftinije.
Razmisli malo dalje, ne baljezgaj previše.

Ako se smanji kvaliteta onda je to možda i ista stvar jer proizvodnja vjerojatno manje košta u tom slučaju, pa se opet zaradi više na većoj potražnji. Samo mi nije baš jasno zašto bi se smanjivala cijena onoga što ljudi žele kupit, nije li poanta akcije da se riješiš brzo stvari koje ljudi ne žele?

Slender Man
14-08-2015, 08:18
Da, ovaj put kameleon govori dobro, smanjenje kvalitete u većini ionako znači jeftiniju proizvodnju, pa i smanjena cijena ne znači ništa.

Ali Vedro, ako tvoj dućan smanjuje cijenu kada se poveća potražnja, vjerojatno ga trebaš zapaliti za dobrobit sviju.

W3DR4N
14-08-2015, 09:31
Dugi, Bundek se izgradio od zagrebačkog poreza. Glazbena akademija, muzej suvremene umjetnosti, gradski domovi za starije i nemoćne, vrtići...

cham3leon
14-08-2015, 09:38
...fontane...

dugi
14-08-2015, 09:41
I nekoliko fontana. Nije loše za 20 godina ubiranja poreza, neka drugačija vlast bi napravila još jedan Novi Zagreb za te novce.

Vedro
14-08-2015, 09:47
Ako se smanji kvaliteta onda je to možda i ista stvar jer proizvodnja vjerojatno manje košta u tom slučaju, pa se opet zaradi više na većoj potražnji. Samo mi nije baš jasno zašto bi se smanjivala cijena onoga što ljudi žele kupit, nije li poanta akcije da se riješiš brzo stvari koje ljudi ne žele?

Pa ista stvar ti je ako kupuješ veću količinu (na veliko) dobiješ jedinicu po nižoj cijeni. Kak vam nije jasno? Vrijeme je novac.
Raznih akcija također imamo: 1 mj. prije isteka roka proizvoda je 50 posto niža cijena, eliminacija artikla iz ponude je isto valjda 50 posto (nisam siguran točno), Plus market akcija :D, Tiha akcija :)))))
U biti brijem da moš zvat direktora i žicat ga da ti spusti cijenu ako uzimaš veću količinu :D

Vedro
14-08-2015, 09:52
To ono kad ide na šlepere dobiš popust. Znali smo imat po 5 milja kuna dnevnog prometa što ne vidimo, niti nam prođe roba kroz ruke u dućanu, već se pretovari negdje i samo se napravi račun.

W3DR4N
14-08-2015, 10:05
I nekoliko fontana. Nije loše za 20 godina ubiranja poreza, neka drugačija vlast bi napravila još jedan Novi Zagreb za te novce.

Pa na kraju krajeva i fontane. Pa i Bandić je napravio kompletne kvartove. Spojio je Jankomir sa Španskim, Špansko s Rudešom, dignuo Lanište, Jelkovec i hrpu drugih kvartova na istoku Zagreba.

Vedro
14-08-2015, 11:21
Ali Vedro, ako tvoj dućan smanjuje cijenu kada se poveća potražnja, vjerojatno ga trebaš zapaliti za dobrobit sviju.

Imaš 13 godina, ideš u školu i nikada nisi radio u trgovini. Kada sam vidio koliki ti je post znao sam da je pun gluposti. Ali ajde znam odprije da bezveze trabunjaš, tak da sam ti mogao odgovoriti bez da ti pročitam post. Odi pričaj o igricama bolje.

Vedro
14-08-2015, 13:13
Dobar dan! Tražio bih vas više komada ovoga, hoćete li spustiti cijenu?
Hoćemo, ali imamo problem jer treba to pretovariti a radnik slendermen to ne želi napraviti tak da najvjerojatnije palimo sve upičkumaterinu!

Slender Man
14-08-2015, 14:07
Radim i ja u trgovini i ne znaš šta pričaš. Naravno da će individualni kupac dobiti popust na količinu. Kakve to ima božje veze s ponudom i potražnjom?

Maloki
14-08-2015, 14:35
Ja sam mislio da smo svi već skužili da je Vedro iz nekog paralelnig svemira ili tak neš jer u 95% situacija frajer priča neš kaj nitko ne razumiije

dugi
14-08-2015, 14:50
Pa na kraju krajeva i fontane. Pa i Bandić je napravio kompletne kvartove. Spojio je Jankomir sa Španskim, Špansko s Rudešom, dignuo Lanište, Jelkovec i hrpu drugih kvartova na istoku Zagreba.

kakve to veze ima sa porezima, pa to su stanovi po tržišnim cijenama od kojih veliki broj nije nije ni prodan...mrtvi kapital a krediti na naplatu.

To što si nabrojao jedan muzej i jedna muzička akademija uz par fontana je debela nula s obzirom na količinu poreza i prireza. Sve što je rađeno i dalje je na otplati.

W3DR4N
14-08-2015, 15:46
A tko je napravio infrastrukturu u novim, proširenim i obnovljenim kvartovima?

dugi
14-08-2015, 16:05
investitior u procesu traženja građevinske dozvole gdje se plaćaju velike dađbine poput komunalne naknade po kvadratu tj. kubiku izrgađene površine, u krajnjem slučaju kupac kroz cijenu kvadrata Tu su i komunalne tzv. stanarina koju plaćaju svi građani zagreba i nisu dio prireza na plaću te poreza državi.

Vedro
14-08-2015, 19:16
Radim i ja u trgovini i ne znaš šta pričaš. Naravno da će individualni kupac dobiti popust na količinu. Kakve to ima božje veze s ponudom i potražnjom?

Nije to random kupac, nego kupac koji to što je kupio poslije prerađuje ili prodaje i sl. Druga je stvar što je on židov pa će dignut cijenu u nebesa meni koji na kraju to konzumiram. Kakav ti primjer imaš u korist svoje tvrdnje? Vjerojatno si od bake dobio novac i otišao u dućan kupiti grafu pa ti je bila preskupa. I odmah si pomislio kako si ti bog i batina sa 1000kn i koji je njima kurac da tako skupo to prodaju.

Vedro
14-08-2015, 19:32
Htio sam reći "pohlepan", a ne "židov" :D

W3DR4N
14-08-2015, 20:16
investitior u procesu traženja građevinske dozvole gdje se plaćaju velike dađbine poput komunalne naknade po kvadratu tj. kubiku izrgađene površine, u krajnjem slučaju kupac kroz cijenu kvadrata Tu su i komunalne tzv. stanarina koju plaćaju svi građani zagreba i nisu dio prireza na plaću te poreza državi.

lol

Vedro
14-08-2015, 23:00
To on trola vjerojatno :D

Vedro
14-08-2015, 23:06
Mislim da je Bandić zaslužan za puno dobrih stvari u gradu, ali opet mislim da je mogao puno više napravit da nije vjerojatno upao u kriminal.

W3DR4N
15-08-2015, 07:41
Dugi, odi gladat za Sinčića. Imate isti mindset.

dugi
15-08-2015, 07:55
Ne glasam ja od 2000 više za nikoga. Tada sam glas dao SDP-u a napravili su suprotno najavam iz predizbornih kampanja, jednostavno su srezali radnička prava. Od tada moj glas više ne ide nikome, imam pametnijeg posla nego gubiti vrijeme na izborima. U stvari mislim da sam glasao svega par puta. Prvo glasanje za pobjedu HDZ-a i odcjepljenje od juge i 2000. za "prekretnicu".
Ne želim više davati legitimitet za uhljbe, nerad i visoke privilegije. Najbolje se osjećam kad sve bojkotiram. Sinčić je OK iako je to 99% populizam. Da dođe na vlast radio bi kako drugi kažu a ne ono što priča u kampanjama, nema tu neke razlike. Politika i njeno praćenje je jedan od najglupljih načina za izgubiti vrijeme. Igranje WOT-a ili kenjanje po forumu je mila majka.

cham3leon
15-08-2015, 08:26
Protiv uhljeba, ali za "radnička prava". Zanimljivo.

W3DR4N
15-08-2015, 08:39
O kakvim ti radničkim pravima briješ lol. Pa radnik nikad nije bio zaštićeniji i na sudu uvijek firma najebe.

dugi
15-08-2015, 09:07
Je ako nisi npr. dio agencija, tj. agencijski najamnik što je bio novitet Račana uz smanjenje otkaznih rokova i otprenina. Toliko o socijaldemokratima, njihovoj borbi za radnička prava i novih 200000 zaposlenih iz predizbornih obećanja.

W3DR4N
15-08-2015, 10:27
Ne kužim, pa što kraći otkazni rok je u interesu radnika. Ti se nekome najaviš raditi, ali veliš sorry bajo, moram u firmi odraditi još godinu dana otkaznog koji kurac dugi???!!!

dugi
15-08-2015, 11:15
Zavisi u kojoj branši, u kojim godinama i ovisi o firmi tj. ugovoru. Generaliziraš do idiotluka. Uostalom imaš opciju odraditi otkazni rok ili ne.

dugi
15-08-2015, 11:18
Ili npr. ako si proglašen viškom duži otkazni rok ide tebi u prilog dok se ne snađeš za drugi posao.

Maloki
15-08-2015, 11:20
Ako ti u ugovru stoji da je obvezan otkazni rok, ti daš otkaz i kažeš "jebe mi se, neću radit otkazni rok" nećeš se dobro provest.

dugi
15-08-2015, 11:50
Ma jasno, ovisi o ugovoru. Kod malih poslodavac to je i tak nebitno jer je većinom minimalac u plaći i pravima...plaća kad bude, bude.

W3DR4N
15-08-2015, 12:13
Mjesec dana je zakonom propisan otkazni rok. A dugi je nečim frustriran do ibera.

dugi
15-08-2015, 12:38
Postoji propisani i ugovoreni otkazni rok. I da frustriran sam zbog vrućine, novog kućnog ljubimca koji mi sere po kući, kratkog vikenda i prekratkog godišnjeg odmora.

Xero
15-08-2015, 12:45
To je sve SDP kriv.

McPingvin_v2.0
15-08-2015, 13:09
To je sve SDP kriv.
Can confirm, am partija.

Iako, moram priznati da mi je dugi sve objasnio.

Sinčić je OK
A ja budala se trudim raspravljati.

Maloki
15-08-2015, 14:55
Kod malih poslodavac to je i tak nebitno jer je većinom minimalac u plaći i pravima...plaća kad bude, bude.

I onda ti nešto sereš o generaliziranju lol.

dugi
15-08-2015, 15:18
A ja budala

Da bi riječ rekao.



To je sve SDP kriv.

I HDZ. Ja u biti i ne vidim neku veliku razliku osim u folkloru.

dugi
15-08-2015, 15:22
I onda ti nešto sereš o generaliziranju lol.

Moguće da iskustva iz moje bliže i daljnje okoline nisu reprezentativni uzorak.

Electromaster
16-08-2015, 01:34
Anegdotalni dokaz nikad nije validan lol.

Slender Man
16-08-2015, 13:25
Kakav ti primjer imaš u korist svoje tvrdnje?

Primjer u korist koje tvrdnje? One o elastičnosti cijena i zakonima ponude i potražnje koji su bili jasni u srednjem vijeku? Za vrijeme Keynesa koji je izvukao svijet iz krize početkom 20.-og stoljeća?
Koji su još neosporeni danas? OK.


Vjerojatno si od bake dobio novac i otišao u dućan kupiti grafu pa ti je bila preskupa. I odmah si pomislio kako si ti bog i batina sa 1000kn i koji je njima kurac da tako skupo to prodaju.

Oprosti ali na ovo ti ne mogu odgovoriti jer mi uopće nema smisla. Ne kužim kakve to ima veze sad s ičim.

Slender Man
16-08-2015, 13:32
Upravo sam shvatio, čitajući unazad, da Vedro misli da veća ekonomska potražnja znači ako jedan čovjek dođe u trgovinu i traži više komada nečega. Mislim da je to dovoljan razlog da mu se više ne obraćamo.

W3DR4N
16-08-2015, 13:58
Kaj nemaš ti pametnijeg posla? Ići na sud ili koji kurac?

Vedro
16-08-2015, 16:52
Upravo sam shvatio, čitajući unazad, da Vedro misli da veća ekonomska potražnja znači ako jedan čovjek dođe u trgovinu i traži više komada nečega. Mislim da je to dovoljan razlog da mu se više ne obraćamo.

U prvom postu nisi spominjao nikakvu ekonomiju. I sada se izvlačiš nekakvim podacima od prije 500 godina, kada su ljudi išli na lomaču zbog jednog jointa.

Vedro
16-08-2015, 16:57
veća ekonomska potražnja znači ako jedan čovjek dođe u trgovinu i traži više komada nečega
1+1=2

Slender Man
16-08-2015, 18:06
Ma šta nisam spominjao ekonomiju? To što nisam napisao riječ ''ekonomija'', ne znači da nisam primjenjivao općepoznata pravila iste.

A taj čovjek koji kupuje na veliko ima minuskulan utjecaj na globalnu ponudu i potražnju, nebitan je. Uostalom, nije ni da odjednom poveća potražnju za proizvodom jer ljudi šta kupuju naveliko da prodaju dalje ionako kupuju tu robu u istim intervalima, tako da se opet i njegova potražnja nije povećala od zadnjeg puta kad je kupio tu količinu.

Ti stvarno misliš da par ljudi koji kupuju naveliko mogu promnijete opće cijene ekonomije il nešto? Adam Smith bi se okrenuo u grobu da te je čuo kako si rekao se povećanjem potražnje snizi cijena.

Vedro
16-08-2015, 18:16
Ajd dobro, nisam nikakav ekonom niti išta da bi mogao raspravljat o tome, samo govorim i pokušavam povezat ono što znam iz svojeg iskustva. Nije bitno, ok.

Slender Man
16-08-2015, 19:31
Pa dobro, ne razumiju se svi u sve jednako, ali zašto onda ulećivaš i govoriš da sam debil ako ne znaš o čemu pričaš? Mi smo govorili o općim razinama cijena u restoranima u Hrvatskoj a ti si uletio s ''dođe meni lik u dućan i kupi više komada robe a za manju cijenu kako to sad tvoji zakoni ekonomije su invalidni.''

Vedro
16-08-2015, 19:43
Zato jer cijena pada ako potražnja raste.

Paran0a
16-08-2015, 19:59
Upravo se vratih sa mora, jos tjedan dana godisnjeg. hehe

Maloki
16-08-2015, 20:03
Porastom potražnje dobije se porast cijene. Zbog toga Apple košta po 20-30% više od sličnih proizvoda, jako su poželjni. I zato su karte za rasprodani koncert/tekmu par puta skuplje prek njuškala.
Padom potražnje dobivamo višak proizvoda na lageru pa spuštamo cijenu da se to počisti. Zbog toga imaš rasprodaje po dućanima.

Ako netko dođe i traži veliku količinu nekog proizvoda onda ćeš mu spustiti cijenu jer imaš zagarantirano da ćeš točno tu količinu proizvoda i prodati pa odmah znaš koliko trebaš proizvesti/naručiti i imaš zaradu na količini.
Jedna osoba koja kupuje na veliko ne ulazi u taj omjer potražnje i cijene.

Vedro
16-08-2015, 20:25
Neam pojma, gledam da kupim kvalitetno.

cham3leon
16-08-2015, 21:37
Zato jer cijena pada ako potražnja raste.

Majko mila.

Vedro
16-08-2015, 21:40
Majko mila.

Da, sve sami stručnjaci za politiku i ekonomiju zadnjih par stranica, a još ni školu nisu završili.

dugi
16-08-2015, 21:47
Kao da se u školi nešto nauči osim pit vino u zadnjoj klupi i kartati belu.

Vedro
16-08-2015, 21:51
Bolje čupat sebi nokte nego čitat takve proljeve.
Mislim mene bi bilo sram izmišljati i pričati o stvarima kojima se nebavim i nemam blage veze.

dugi
16-08-2015, 21:55
Pa kad si ti dećko i pol.

Slender Man
16-08-2015, 21:55
Ne kužim kojom to logikom si zaključio da još nisam završio školu ali dobro, nitko ovdje baš ne kuži tvoju logiku.
Odustani dok se još dublje nisi zakopao.

I ako ti nemoš kurca razumjeti šta pišem, ne znači da ja to ne razumijem.

Vedro
16-08-2015, 22:04
Ne kužim kojom to logikom si zaključio da još nisam završio školu ali dobro, nitko ovdje baš ne kuži tvoju logiku.
Odustani dok se još dublje nisi zakopao.

I ako ti nemoš kurca razumjeti šta pišem, ne znači da ja to ne razumijem.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Zakon_ponude_i_potra%C5%BEnje

Izgleda da taj zakon vrijedi samo ako opskrba ostane nepromjenjena, a tebi i takvima dalje ništa ne vjerujem jer kurca znate o opskrbi.
A u biti zaključak je da je sve u ravnoteži tak da fakat melješ gluposti.

Vedro
16-08-2015, 22:15
I to je ekonomija, a ne priroda i matematika, tako da je to relativno, odnosno bolimekurac možete raspravljat do sutra ako hoćete.

Slender Man
16-08-2015, 22:40
I eto, uspio si se dublje zakopati, bravo. Pročitaj mi postove nazad, vidit ćeš da sam izričito napomenuo kako i ponuda jednako utječe na cijenu. Inače, cijena se po defaultu diže porastom potražnje. Ne bi naprimjer kad bi značajno porasla i ponuda, ali to je toliko logično da sam mislio da ne treba ni tebi to napominjati.

Razmisli bar malo o tome. Jedini razlog zašto se cijena diže porastom potražnje je jer nastaje višak potražnje i manjak ponude u odnosu na potražnju, iliti više ljudi hoće proizvod kojeg je sada manjka otkada se povećala potražnja. Naravno da se cijena neće povećati ako i ponuda naraste za toliko koliko i potražnja, jer onda neće biti manjka ponude i nema razloga za povećanje cijene. Što misliš da si sada s time dokazao? Ja ću te reći šta, da ne razumiješ šta pričaš.

Vedro
16-08-2015, 22:56
Dobro ja razumijem što pričam, samo tebi i nekima ovdje matematika slabo ide. :D

Vedro
16-08-2015, 23:18
I eto, uspio si se dublje zakopati, bravo. Pročitaj mi postove nazad, vidit ćeš da sam izričito napomenuo kako i ponuda jednako utječe na cijenu. Inače, cijena se po defaultu diže porastom potražnje. Ne bi naprimjer kad bi značajno porasla i ponuda, ali to je toliko logično da sam mislio da ne treba ni tebi to napominjati.

Razmisli bar malo o tome. Jedini razlog zašto se cijena diže porastom potražnje je jer nastaje višak potražnje i manjak ponude u odnosu na potražnju, iliti više ljudi hoće proizvod kojeg je sada manjka otkada se povećala potražnja. Naravno da se cijena neće povećati ako i ponuda naraste za toliko koliko i potražnja, jer onda neće biti manjka ponude i nema razloga za povećanje cijene. Što misliš da si sada s time dokazao? Ja ću te reći šta, da ne razumiješ šta pričaš.

Dobro gazda, mene ti ne brine zakopavanje ovdje na forumu. Sutra ujutro idem radit hvala bogu i imam posla, računanja i vremena svaki dan da ti mi mozak stane. Nastojat ću da mi ne izgori firma u požaru.

Vedro
17-08-2015, 00:39
Mislim stvarno netko mora biti smrad kada ide dizat cijenu nečega što se dobro (sve bolje?) prodaje.

Paran0a
17-08-2015, 07:16
Pa starke su svake godine 10kna skuplje.

McPingvin_v2.0
17-08-2015, 08:49
Ajd dobro, nisam nikakav ekonom niti išta da bi mogao raspravljat o tome, samo govorim i pokušavam povezat ono što znam iz svojeg iskustva. Nije bitno, ok.
Nisi ti ni za ekonoma, iako ni ne znaš što ta riječ znači.

Ajmo skupiti neke donacije za SOS dječje selo Lekenik. Ako skupimo preko 1000 kuna benamo dugog i Vedra.

dugi
17-08-2015, 09:11
Pa vama u SDP-u to ne bi trebao biti problem skupiti, ipak ste vi u prvom redu socijalno osvješteni.

McPingvin_v2.0
17-08-2015, 11:17
Ciljam na forumaše, kakve veze partija ima s forumom?

dugi
17-08-2015, 11:42
Pa zar nisi ti donio SDP na forum?

McPingvin_v2.0
17-08-2015, 11:45
Kao što vidiš po mojim postovima, svaki počinje sa "Kao član Socijaldemokratske Partije..."

dugi
17-08-2015, 11:50
Gle ti si se deklarirao kao član SDP mladeži ako se ne varam, i onda me TI pitaš kakve veze ima forum i partija. Da bi riječ reko.

Vedro
17-08-2015, 12:40
Nisi ti ni za ekonoma, iako ni ne znaš što ta riječ znači.

Ajmo skupiti neke donacije za SOS dječje selo Lekenik. Ako skupimo preko 1000 kuna benamo dugog i Vedra.

Evo neću guglat. Ekonom je neka vrsta manekena koja se bavi statistikama.

McPingvin_v2.0
17-08-2015, 12:44
Gle ti si se deklarirao kao član SDP mladeži ako se ne varam, i onda me TI pitaš kakve veze ima forum i partija. Da bi riječ reko.
Forum mladih SDP-a. SDP nema mladež.

Pa da. Nisam ja server na kojem se vrti PC Play forum, kakve veze onda partija ima s tim?

Evo neću guglat. Ekonom je neka vrsta manekena koja se bavi statistikama.
Ne, ekonom nema nikakve veze s ekonomijom.

Vedro
17-08-2015, 12:45
Možeš me benat sto puta i neće mi bit krivo jer još uvijek nisi zreo za raspravu. Glavna rečenica ovdje ti je benat ću nekoga. Možda misliš da si duhovit ali ne nisi.

dugi
17-08-2015, 12:46
Ako nisi server zašto postavljaš takva pitanja? Ili misliš da sam ja server?

Slender Man
17-08-2015, 13:00
Možeš me benat sto puta i neće mi bit krivo jer još uvijek nisi zreo za raspravu. Glavna rečenica ovdje ti je benat ću nekoga. Možda misliš da si duhovit ali ne nisi.

Da ti ideš s djetetom od 8 godina razgovarati o filozofiji ili znanosti, bi li stvarno argumentirano raspravljao ili bi ga potjerao ća?

Vedro
17-08-2015, 13:17
Eto kakve gluposti govoriš. Potjerao bi dijete...

Slender Man
17-08-2015, 13:23
Jesi li ti troll?

Xero
17-08-2015, 13:33
Koje kurac se dešava na ove zadnje dvije stranice?

dugi
17-08-2015, 13:37
Dešavaju se dijabolične stvari.

Vedro
17-08-2015, 13:41
Jesi li ti troll?

Takvo što ne postoji.

dugi
17-08-2015, 13:48
Pogotovo na pcplay forumu.

Paran0a
17-08-2015, 13:53
Koje kurac se dešava na ove zadnje dvije stranice?

Slender nema gdje izrazavat svoje mudrolije pa ih prica tu, a Vedro zabusava na poslu.

Vedro
17-08-2015, 14:37
fak ju :DDD
Vučem paletu za sobom i čitam forum. Može li niže od toga?

McPingvin_v2.0
17-08-2015, 15:02
#nemrem

Vedro
17-08-2015, 16:29
Spoznao sam da je bratić kolege sa posla prešao iz Intera u Real, a frajer doma ima sve dresove od Barcelone. Lik baš nema sreće.

ProzoЯ
20-08-2015, 20:17
>2015
>prati sportove

Paran0a
23-08-2015, 21:00
Sutra na posao a ja uspijem dns dobit streptokok. Jebemti sve

Slender Man
25-08-2015, 21:26
Spoznao sam Deep Web. Kul stvar.

Maloki
26-08-2015, 14:32
Ej pa već imaš problema sa zakonom.

marijanovic
26-08-2015, 15:00
Ej pa već imaš problema sa zakonom.

Deep Web i Dark Web nisu isto.

Vedro
26-08-2015, 15:01
svaka ptica svome jatu leti

W3DR4N
26-08-2015, 16:21
Deep Web i Dark Web nisu isto.

Daj se nemoj pravit pametan el o el.

Paran0a
26-08-2015, 17:07
Daj se nemoj pravit pametan el o el.

To je jedino sto ima u zivotu, nemoj mu i to oduzet.

Slender Man
26-08-2015, 17:54
Ne razumijem se u pravo pa me zanima: kako je moguće imati na internetu stranicu di moš naručit jebenog hitmana, ili droge, kurve, counterfeit novčanice itd.?

Mislim, čak i ako je na neki način legalno bilo šta objaviti odvojenom, nereguliranom internetu, svejedno rade ilegalnu stvar. Što spriječava nekoga iz policije ili detektiva da naruči hitmana i uhiti ga ili možda tracka pošiljku droge kad već nemože trackati njihov IP?
I isto tako, zašto im je toliko dugo trebalo da skinu silk road?

cham3leon
26-08-2015, 18:41
Ne znam ništa o tome ali nagađam da može seliti stranicu okolo kad god poželi po serverima u različitim državama, možda napraviti cijeli lanac proxyja koji samo preusmjeravaju promet diljem nekoliko zemalja. Pa ti sad uskladi debelo tromo birokratsko prase od američke policije sa još debljim birokratskim krmcima iz niza drugih država da plešu kolo. Brijem da već ta internacionalna barijera može biti solidna zaštita godinama. Ako dobiju sve potrebne naloge, pitanje je da li od ikoga na kraju mogu dobiti logove na koje se sve IP adrese spajao njegov server da dobiju IP s kojeg se on spajao na to? I što ako gazda nikad nije pristupao od kuće nego je npr. krao WiFi na drugom kraju grada cijelo vrijeme, ili dobivao wifi u kafiću, a MAC adresu mijenjao svaki put?

Zapravo, još mi je impresivnije da su ga uhvatili.

Xero
26-08-2015, 18:56
Nitko nije deblji od amerikanaca.

Vedro
26-08-2015, 19:19
Nisam znao za to, do jučer kada je Slender spomenuo. Instaliro Tor i odma otišao na porn i skinuo hrvatski Playboy :D

Slender Man
26-08-2015, 20:26
You're welcome :)

To zvuči kao solidno objašnjene, al opet mi nije jasno kako ne mogu naručiti hitmana i upratiti ga i uhititi uživo il nešto.

cham3leon
26-08-2015, 21:39
Ako se hitman koji je angažiran drži istih mjera opreza kao i gazda, onda za njega vrijedi ista stvar, a onaj koji naručuje vjerojatno kaže da mu treba hit na toga i toga, ovaj kaže da će to obaviti i kada se uvjeri da je posao obavljen, naručitelj plaća. Ne vjerujem da je silkroad imao sličice dostupnih hitmana i njihovu biografiju, pa da je onaj koji je naručivao specifično zatražio onog ćelavog sa bar kodom.

Slender Man
27-08-2015, 15:46
Pa da, razumijem to. Naravno da neće te uživo upoznati hitman, ali mogu naprimjer naručiti hit na nekoga, napraviti namještaljku (gdje je ''žrtva'' sigurna, naravno) i postaviti nadzor oko mjesta. Ne znam bi li to bilo 100% efektivno, ali mogu se bar potruditi nekako. Nije ubojstvo baš ništavan zločin.

Još lakše za naručivanje kurvi, pošto te upoznaješ uživo, ali valjda im se ne isplati jebati s nekom takvom sitnicom.

Za droge razumijem da je teško, jer ne mogu locirati i nemaju nikakve podatke odakle dolazi. Isto nisam siguran mogu li na neki način upratiti paket koji je odaslan njima.

Vedro
27-08-2015, 19:14
Ne možeš samo tako naručiti hitmana. To ne može naručiti bilo tko. Ako je pravi hitmen misliš da neće skužit da ga netko trola. Kao na poslu, ak imaš iskustva, znanja i petlje ne bu tebe niko jebal u tvojoj kuruzi.

Vedro
27-08-2015, 19:20
Mislim, vjerojatno postoji krug ljudi koji se bave time i posao se zna kakav je. Teško je pristupiti tamo. Kao da ti dođeš npr. kod mene u dućan i počneš preslagivat robu po skladištu, kaj misliš da te ne bi skužili i odmah najurili :D. To je nešto kao nekakav špijun koji bi se trebao tamo zavući da razotkrije sve kao u filmu.

Slender Man
27-08-2015, 20:27
Pa ne bi imalo smisla da ne može naručiti bilo tko, ne bi onda bila stranica na internetu :)

Da je samo za ljude koji se bave time ili koji znaju nekoga tko zna hitmana, onda bi se među sobom dogovorili, a ne preko internet stranice.

Vedro
27-08-2015, 20:39
Vjerojatno postoje nekakve šeme i šablone prema kojima se sve odvija, tak da je mala šansa da će netko zajebati ili najebati.

Vedro
27-08-2015, 20:41
Ali na kraju krajeva, ak imaš dovoljno keša možeš napraviti što hoćeš.

Neven <R>
10-09-2015, 19:18
Kaje ovo zamrlo skroz? Jos sam veki posta lol

Maloki
10-09-2015, 20:21
Ne spoznajemo ništa novo.

beba nema zvečku
25-09-2015, 16:01
Ovu profinjenu tortu sam našla u jednoj knjižici sa receptima, a posvećujem ju našem Svetom Ocu Papi Benediktu XVI, povodom posjeti našuj zemlji, gdje ćemo moliti za sve naše obitelji. Sveti Oče, moli za nas!!!

http://www.coolinarika.com/recept/torta-benedikt-bademi-i-jagode/


ako svako jutro spečeš kroasane i kremšnite subotom posvećene Bozaniću zagarantiran ti je odlazak u raj

Rad R4C3R
02-10-2015, 17:35
Koliko neki ljudi mogu bit užasni i odvratni

https://archive.moe/r9k/thread/22785073/#22785073

Xero
02-10-2015, 17:55
Amerikanci.

cham3leon
02-10-2015, 18:10
Šta je tu užasno? Na r9k bude puno gorih stvari.

Windwalker
02-10-2015, 19:08
Reboot ne radi, dosadno mi je, pa moram tu pisat.

Rad R4C3R
02-10-2015, 19:09
Nisam upoznat sa r9k, ali su komentari nakaradni... Jel su ovo ljudi sto samo trolaju al im crni humor nema granica ili misle ozbiljno? ili je kombinacija?

Izgubljeni_v2.0
02-10-2015, 19:21
Ja uopće ne kužim koje su to stranice i kako uopće dođete do tih sranja. Pod "te stranice" ubrajam tih par najpopularnijih za koje znam tipa 4chan, reddit i slična potpuno retardirana i nepregledna sranja.

Worthaur
02-10-2015, 19:29
Koliko neki ljudi mogu bit užasni i odvratni

https://archive.moe/r9k/thread/22785073/#22785073

Koji kurac je beta? To u smislu alpha male?

Rad R4C3R
02-10-2015, 21:01
Ja uopće ne kužim koje su to stranice i kako uopće dođete do tih sranja. Pod "te stranice" ubrajam tih par najpopularnijih za koje znam tipa 4chan, reddit i slična potpuno retardirana i nepregledna sranja.

Ova tema sa 4chana je bila prenesena u drugim medijima na internetu u sklopu vijesti o onom masovnom ubojstvu na koledzu u Oregonu, tako sam došao do njega. Ovaj koji je otvorio temu je ubojica. Navodno.

Slender Man
03-10-2015, 13:01
Ljudi koji koriste 4chan imaju gorih problema od ubojstava...

hansi
03-10-2015, 13:38
mrzim ovaj forum i ljude na njemu

cham3leon
03-10-2015, 14:05
Ljudi koji koriste 4chan imaju gorih problema od ubojstava...

Edži

ProzoЯ
03-10-2015, 14:31
leddit je bolji tamo ima memeova poput Scumbag Stevea xD

Worthaur
07-10-2015, 20:37
Gadi mi se 4chan, ali ovo je predivno.

FEMINISTS FALL FOR 4CHAN TROLL CAMPAIGN BY PEEING THEMSELVES (http://www.infowars.com/pissforequality-feminists-fall-for-4chan-troll-campaign-by-peeing-themselves/)

hansi
14-10-2015, 02:37
bernie vs hillary atm dis gon b gud

hansi
14-10-2015, 02:45
http://i.imgur.com/uq3TrlX.png

http://i.imgur.com/JG4z3Rs.png

hansi
14-10-2015, 02:55
zasto cnn hosta ovo serem se na svaku tv postaju, internet portal i novinu koja je ikad postojala prokleti novinari
"Black lives matter"
-Bernie Sanders
we made it fam

cham3leon
14-10-2015, 07:33
Vau, dvoboj komunjara, o čemu oni mogu debatirati uopće?

Xero
14-10-2015, 09:04
Ćuti fašisto.

Maloki
14-10-2015, 09:08
A?

Vedro
14-10-2015, 10:23
http://www.theladbible.com/articles/someone-s-going-round-pimping-strangers-rides-with-cardboard

umjetnik
http://maxsiedentopf.com/

Windwalker
18-10-2015, 16:46
https://www.youtube.com/watch?v=_YpJHX3zGkM

Zraka... :rotfl:

Kostolomac
18-10-2015, 17:52
Strašno :D

ProzoЯ
20-10-2015, 07:10
ja bi bas glasao za jugosipovica

Slender Man
20-10-2015, 13:00
Stvarno su strašni ovi izbori. Za koga glasati? SDP i HDZ su jedine ozbiljne opcije, a obe su smeće.

Ostalo su subpar pseudo profesionalne stranke. Mislim, oću glasati za Živi zid rofl?

beba nema zvečku
20-10-2015, 13:23
mirela holi

cham3leon
20-10-2015, 14:48
Ja brijem da neću ni glasat. Ionako će pobjednika odlučivati prikrpavanje ovih malih govana ko što su Osovina Čačić-Josipović, Živi Zid, Orah, kao i političkih satelita stare škole a la HSS velikom dvojcu. A koji od velike dvojice će pobijediti nije toliko bitno.

W3DR4N
20-10-2015, 16:40
Glasam za Milana Bandića jer je dobra osoba.

Kostolomac
20-10-2015, 17:20
Most

Vedro
20-10-2015, 23:05
mirela holi

užitak do boli

glasam za pun tanjur

McPingvin_v2.0
21-10-2015, 12:49
Zečina prijavila krivi Hrast na listu. Prekrasno.

3.14colovac
22-10-2015, 15:56
Glasam za Milana Bandića jer je dobra osoba.

Voli majku, voli životinje, bavi se sportom i puca od samopouzdanja.

#vote4milan

Paran0a
22-10-2015, 16:24
Dns izaso OP


https://www.youtube.com/watch?v=Hr7Em9BwfJg

Vedro
22-10-2015, 23:34
Dobro ajd budem ja kad niko neće. Nek se ima.


https://www.youtube.com/watch?v=Q0VGRlEJewA

Vedro
22-10-2015, 23:38
Evo baš gledam i kao da fakat ponovno dijelić filma gledam.

ProzoЯ
31-10-2015, 14:27
http://www.telegram.hr/price/zivim-kao-transrodna-zena-u-hrvatskoj-i-ovo-zelim-da-znate-o-meni/

jeli ovo predo?

Xero
31-10-2015, 14:35
A bogte.

Paran0a
31-10-2015, 15:04
Ni jednom nije spomenuo pcplay . Govno nezahvalno

Izgubljeni_v2.0
31-10-2015, 15:12
:pray:

Vedro
31-10-2015, 15:15
Ni jednom nije spomenuo pcplay . Govno nezahvalno

Baš je gej.

Kostolomac
31-10-2015, 15:18
Pročitao cisgender... raspad sustava.

marijanovic
31-10-2015, 15:30
Ni jednom nije spomenuo pcplay . Govno nezahvalno
Da te ispravim, SPOMENULA a ne "spomenuo".

W3DR4N
31-10-2015, 17:40
Zbog Prede želim da HDZ dobije izbore. Ako ništa drugo, barem su dovoljno zatucani da HZZO ovakva sranja nikad ne plati.

Electromaster
31-10-2015, 18:34
Topkek.
Dakle radim već cca. mjesec dana u TransAidu/Zagreb Prajdu, i pred koji tjedan su zvali iz Telegrama da hoće netko dat intervju. Rekoh budem ja, boli me kifla. Pa eto.
Super mi je kak mi faca izgleda ko da sam goblin kad me se tjera da se smješim za kameru.

Inače je ovo vjeć tjedan dana na kioscima lol, valjda sad kak je došo novi broj su stavili na net.

Paran0a
31-10-2015, 18:41
Twitch chat i bob ross
http://www.twitch.tv/bobross

Izljecilo mi mamurluk no joke

dugi
31-10-2015, 18:42
Imaš moju podršku i žao mi je zbog svih sranja koje doživljavaš sa roditeljima...makar nije ni njima lako s obzirom da su iz male sredine.

Maloki
31-10-2015, 23:20
Al jebemu, 2000kn fakat nije teško zaradit kao student.
Budu se starci vjerojatno s vremenom pomirili s tim al ono, žao mi ih je.


Zakaj nisi spomenula da si imala dečka Sonika kojeg si maltretirala kasnije?

Maloki
31-10-2015, 23:21
I trebala si se zahvalit PCP forumu jer smo ti odabrali ime.

Kid A
31-10-2015, 23:30
Ej alo pa di je PCP u tom clanku

Mi smo te prakticki OTHRANILI ovdje

Electromaster
31-10-2015, 23:34
Gle, moji starci imaju dovoljno novaca da me financiraju, samo neće. No srećom, zakon to ne dozvoljava.
Također, nać poso uz FFZG je dosta sjebano jer je raspored ono all over the place, imaš kroz cijeli dan nešto s hrpom glupih pauza sat-dva.

Sonik i ja nikad nismo dejtali, lol. Iako jest jedna od prvih (Prva?) osoba kojoj sam se autala.
Također žena mi je pomogla izabrat ime, ne forum, wat.

Kid A
31-10-2015, 23:36
I da ovo sto Maloki kaze, kako si nisi mogla naci neki posao da si namiris 2000 kuna (to je kaj, 500 KM mjesecno ovdje) al nvm


Malo je bedak to razvlacenje sa starcima al sta se moze, ne mogu zamisliti kakav je osjecaj kad odhranis/odgojis djece i ono te poteze po sudu kasnije

Electromaster
31-10-2015, 23:38
Pa probala sam, fakat sam išla na razgovore sim i tam, al bi uvijek završilo tak da me raspored blocka.

Također, gle, oni su tu istu svotu meni slali i prije, samo kad sam im se autala su me odjednom odlučili odjebat i prestat mi financirat studij, iako su mi ocjene na faksu bile jednake. A to je seronski.

hansi
01-11-2015, 04:43
subtle kampfer preporuka prije 5-6 godina ;_;

Sonik
01-11-2015, 10:10
subtle kampfer preporuka prije 5-6 godina ;_;

Sve su to opaki azijati počeli. I mene je prvi dickgirl hentai sa 13-14 poslao na krivi put :boohoo:

Xero
01-11-2015, 11:12
Kaže se futa.

Sonik
01-11-2015, 11:14
Nisu svi upoznati sa terminologijom. Ili se pretvaraju.

marijanovic
01-11-2015, 15:36
Samo čekam da netko spomene "Boku no Pico"...

Čux
01-11-2015, 16:19
Jabate koja čupa, lajkam.

Sonik
01-11-2015, 16:47
Samo čekam da netko spomene "Boku no Pico"...

PicoxChicoxCoco je 10/10 remekdjelo, prijašnji su ok.

Maloki
01-11-2015, 17:46
Gle, moji starci imaju dovoljno novaca da me financiraju, samo neće. No srećom, zakon to ne dozvoljava.
Također, nać poso uz FFZG je dosta sjebano jer je raspored ono all over the place, imaš kroz cijeli dan nešto s hrpom glupih pauza sat-dva.

Sonik i ja nikad nismo dejtali, lol. Iako jest jedna od prvih (Prva?) osoba kojoj sam se autala.
Također žena mi je pomogla izabrat ime, ne forum, wat.

Vidiš kak je on dobar, nikad nije pričao o tvojim problemima a ti si mu se odmah išla rugat na forumu jer je pušio kurce.

Kid A
01-11-2015, 19:29
Šta je čupa?

Babitz0r
02-11-2015, 02:43
Svi ste vi pederi.

McPingvin_v2.0
02-11-2015, 12:02
boli me kifla
Heh.

Maloki
02-11-2015, 15:54
Svi ste vi pederi.

Disi talijan

cham3leon
02-11-2015, 16:05
E dakle ovaj članak ću si negdje arhivirati i pročitati s vremena na vrijeme ponovno.


Svi ste vi pederi.

Od Babića samo brutalna istina kao i uvijek.

Slender Man
02-11-2015, 16:53
Zanimljivo je što je Babić neko vrijeme živio s predom.
Da mi je bilo vidjeti interakciju između te dvije persone.

Babitz0r
02-11-2015, 18:50
Disi talijan
Vidim pričao si s Nenčijem. Jebao te PSN izdajico jedna. Kako život i tako to?




Od Babića samo brutalna istina kao i uvijek.Naravno. Da nisam tako lijen, otvorio bih neki blog ili jutub kanal gdje bih donosio ljudima istinu i samo istinu koju toliko trebaju u životu, al eto, kao što rkeoh, lijenost. Mada sad je u modi ovaj patreon. Tko bi mi ovdje sve uplaćivao mjesečno neku mizeriju da mogu blogati i / li vlogati o istini? BIlo o igrama ili rl pizdarijama.
Hipotetsko pitanje, valjda imate dovoljno samopoštovanja pa da ne bacate novce na patreon.


Zanimljivo je što je Babić neko vrijeme živio s predom.
Da mi je bilo vidjeti interakciju između te dvije persone.
Vjerojatno bi te zaprepastilo koliko je ta interakcija bila normalna i generalno nezanimljivo tipična.

Electromaster
02-11-2015, 19:16
http://forum.pcplay.hr/attachment.php?attachmentid=665&stc=1

Babitz0r
02-11-2015, 20:12
Isusa ti jebem.:rotfl:

Trebao sam snimit tvoju windows temu.

Maloki
02-11-2015, 20:15
Vidim pričao si s Nenčijem. Jebao te PSN izdajico jedna. Kako život i tako to?


Naravno. Da nisam tako lijen, otvorio bih neki blog ili jutub kanal gdje bih donosio ljudima istinu i samo istinu koju toliko trebaju u životu, al eto, kao što rkeoh, lijenost. Mada sad je u modi ovaj patreon. Tko bi mi ovdje sve uplaćivao mjesečno neku mizeriju da mogu blogati i / li vlogati o istini? BIlo o igrama ili rl pizdarijama.
Hipotetsko pitanje, valjda imate dovoljno samopoštovanja pa da ne bacate novce na patreon.


Vjerojatno bi te zaprepastilo koliko je ta interakcija bila normalna i generalno nezanimljivo tipična.

Postao sam kežual jbg. Kupi i ti ps4 pa možeš gejmat s Vedranom i samnom.
Nenčija sam vidio pred par tjedana, ubili se u KFC-u.
I ja bi ti uplaćivao 5 dolara al ne bi gledao. Samo zato jer sam dobar frend.
Kak ti, kak u Italiji? Ste ti i Adela još skupa?

Electromaster
02-11-2015, 20:27
Isusa ti jebem.:rotfl:

Trebao sam snimit tvoju windows temu.

To mi ostalo od kad me pred koju godinu tvoja žena pilila na fejsu da zake joj se ne javljaš na mob.

Što se pak teme tiče:

https://www.youtube.com/watch?v=jAqLW7p3QLY

Sonik
03-11-2015, 13:07
Lol. Nisam nikad mogao zagađivati komp sa takvim glupostima, koristim vanilija Basic. Aero mi je dopizdio za par dana.

3.14colovac
04-11-2015, 18:45
Prejaka fotka! :-D

http://i.imgur.com/Dkl9Wgb.jpg

Paran0a
07-11-2015, 09:59
Di ima negdje fino nes za pojest blizu centra zga a da nije previse fensi? Mislim na nekakav restoran.

hacker
08-11-2015, 14:01
Imaš Burgeraj, polu restoran polu fast food. Frend mi radi tamo pa #promocija

https://www.facebook.com/burgeraj.zagreb/

Paran0a
08-11-2015, 18:01
Kakve su cijene?

hacker
08-11-2015, 22:06
40kn za burger + krumpir. Imaš dosta vrsta burgera ali okvirno oko 40kn.

Electromaster
09-11-2015, 02:46
Evo me opet:
http://www.hrt.hr/enz/labirint/307576/
Negdje od 20te minute.

Slender Man
09-11-2015, 03:56
:pray:

Kid A
09-11-2015, 11:03
Heh kad novinar rece hrabra odmah se sjetio SP epizode sa Jenner i "stunning and brave"


btw sta si jela u onom smotuljku, bitno mi je to

Čux
09-11-2015, 12:27
Uuuu skullgirls, dobra šora.

Electromaster
09-11-2015, 13:23
U smotuljku je piletina s gljivama u lisnatom tijestu iz Dinare. Gg.

Iako da pun mi je kufer toga da me svi tapšu po ramenu kak sam hrabra.

marijanovic
09-11-2015, 13:30
Nisi ti hrabra, samo si okusila medije pa ti je sad to zanimljivo. Proći će.

Xero
09-11-2015, 14:43
https://www.youtube.com/watch?v=EuQLMXyGQOE
Bogovi.

Slender Man
09-11-2015, 14:53
I još uvijek ne spominje forum.

Systematic Reverse
09-11-2015, 14:58
https://www.youtube.com/watch?v=EuQLMXyGQOE
Bogovi.

malo sam povratio.

Lord Ragnarok
09-11-2015, 17:57
nije tolko losa pjesma, arem ne nekome ko ne prati tu scenu previse.
ima djelova kaj su mi previse ponavlajuci, al sve u svemu je ok. bolja od vecine domacih pjesama.

@predo i labirint
rofl, bolje ne

Paran0a
09-11-2015, 18:00
Pa kaj nije pjesma ista i sve druge njihove. Ja to nemrem razlikovat.

ProzoЯ
09-11-2015, 18:03
http://i.imgur.com/1BW4WB3.jpg
gg dijaspora. neka mi netko objasni zasto dijaspora uopce moze glasati na izborima?
Sto ce neki svabi odlucivat kako ce ljudi u hrv zivjet?

Vedro
09-11-2015, 18:39
Zato što švabe žive najbolje što valjda znači da su pametniji, pa pomažu nama sa poteškoćama u razvoju.

dugi
09-11-2015, 18:49
http://i.imgur.com/1BW4WB3.jpg
gg dijaspora. neka mi netko objasni zasto dijaspora uopce moze glasati na izborima?
Sto ce neki svabi odlucivat kako ce ljudi u hrv zivjet?

Tri zastupnička mjesta, nije da sad to znači odlučivanje. Kada su slali pare devedesetih za oružje onda su bili dobri?

Vedro
09-11-2015, 19:02
Kada su slali pare devedesetih za oružje onda su bili dobri?
Velika razlika.
Zapravo ne možeš tako pričat, fakat. Razmisli malo.

dugi
09-11-2015, 19:05
Zašto?

Vedro
09-11-2015, 19:13
Zato što se nisu borili.

dugi
09-11-2015, 19:19
Misliš nisu dolazili DRAGOVOLJNO i ginuli dok su hrvatine bježale u Minhen?

Vedro
09-11-2015, 19:22
Tko? Ti ljudi koji su dali novac za oružje?

dugi
09-11-2015, 19:28
Dijaspora općenito. Hrpa je njih pomagala kako je mogla, mnogi i novčano i direktno. Zašto nekome ukinuti pravo glasa ako je napustio domovinu u potrazi za poslom? Tri zastupnička mjesta su simbolika.

Vedro
09-11-2015, 19:31
Kada su slali pare devedesetih za oružje onda su bili dobri?
"Evo ti puška bori se. Ja sam dobar."
To si rekao.

dugi
09-11-2015, 19:35
Previše se drogiraš.

beba nema zvečku
09-11-2015, 19:44
Evo me opet:
http://www.hrt.hr/enz/labirint/307576/
Negdje od 20te minute.


Damir Keđo.yo.

Vedro
09-11-2015, 19:45
Previše se drogiraš.

Melješ gluposti.

dugi
10-11-2015, 17:15
Evo zanimljiv članak.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dijaspora-u-hrvatsku-salje-ogroman-novac-radi-se-o-milijardama/854909.aspx

Vedro
10-11-2015, 17:48
O boktejebo, o,1 posto koji imaju familiju vani hlade jaja ovdje. Kaj to još nisi vidio?

dugi
10-11-2015, 17:51
Opet se drogiraš, ili si prestao ali su ostale ozbiljne posljedice.

Vedro
10-11-2015, 17:53
Imaš li ti problema kakvih dečko?

dugi
10-11-2015, 17:54
Si potezo danas palete ili si skupljao lopte?

Vedro
10-11-2015, 17:56
I ja mislim.

Paran0a
10-11-2015, 18:08
rofl old people

cham3leon
11-11-2015, 09:45
Dijaspora općenito. Hrpa je njih pomagala kako je mogla, mnogi i novčano i direktno. Zašto nekome ukinuti pravo glasa ako je napustio domovinu u potrazi za poslom? Tri zastupnička mjesta su simbolika.

Ista stvar ko i sa braniteljima. Radi onoga što je bilo 91. njima bi po toj logici trebalo izići u susret i napraviti od njih novu aristokraciju i davati prava i djeci i unucima. Lijepo od dijaspore što su slali oružje, ali danas od njih niti nema neke koristi. Ako hoće glasati na izborima u svojoj domovini, neka se tamo presele, a ako im je posao bio važniji od domovine pa su otišli, jebiga. Neka tamo glasaju, to je za njih važnije od glasanja u zemlji u koju eventualno dođu na ljetovanje, a dio ih ju nije ni vidio.

dugi
11-11-2015, 10:21
Super. Ajmo bit svi skupa "pederi" i uzeti im pravo glasa jer imaju pravo na simbolična tri zastupnička mjesta. Kad je grmilo mogli smo im se zahvaliti na donacijama u stilu, ne hvala možemo i mi bez vas. Ako su ta tri mjesta prevaga onda neka se zamisle stranke zašto nisu ostvarili prevagu na izborima ako o ovise o tako malom postotku. Uostalom, ako se ne varam, istu stvar imaju Portugal, Italija, Turska...tj. zemlje sa puno iseljenika.

Vedro
11-11-2015, 11:32
Ma svaki čovjek bi trebao glasat gdje god i kada budu izbori. To bi bilo jebeno.

Slender Man
11-11-2015, 19:10
Stvarno ne kužim kojom logikom bi dijaspora smjela glasati na izborima.

dugi
11-11-2015, 19:21
Logikom da hrvatski državljanin ima pravo glasa.

Slender Man
11-11-2015, 19:28
Da ali to su ljudi koji nemaju veze više s Hrvatskom. Imali su prije 20 godina, ali sada ne. Na njih apsolutno ne utječe koja vlada je aktualna u nas. Ta logika da su nam slali oružja uopće ne valja. I Ukrajinci su nam slali oružja; Ameri vojnike pa oni opet ne mogu glasati. To što su oni porijeklom iz Hrvatske ne znači ništa u današnje vrijeme, jer, ponavljam, naša vlada nema apsolutno nikakav utjecaj na njih.

Nama koji živimo ovdje je strašno važno tko će nam vladati, pogotovo u ovo doba krize. I sad zašto bi neki random čovjek koji je nekada živio u hrvatskoj glasao ako on ni ne razumije kakvo je nama stanje ili što nam zapravo treba?

dugi
11-11-2015, 19:45
Aj da se još jednom ponovim pa odustajem od rasprave.

Tri mandata ne odlučuju o ničemu, ako su presudna ta tri glasa onda je to apsolutna sramota za vladajuće i oporbu. Ukidanjem tih mandata i tih glasova neće procvjetati demokracija u hrvatskoj, a iseljenici koji pate za domovinom izgubiti će i taj minimum koji imaju sada. Po meni zaslužili su to pravo (očito ne samo po meni s obzirom da IMAJU to pravo), kada je trebalo bili smo jedinstveni. Bili su složni crveni i crni, domaći i iseljenici i to je bio ključ pobjede i golog opstanka. Tko je svjedočio tih godina jasno mu je to ko dan.
Što se ostalog tiče oni koji nam daju oružje u zamjenu za našu odanost u Afganistanu utječu na odluke daleko u našoj svakodnevnici i puno više od simbolična tri saborska mandata. I tako je cijeli sabor protokolarna marioneta stranke na vlasti i puko preglasavanje uz hrpu odbijenih prijedloga, bili oni dobri ili loši. Obična predstava.

Vedro
11-11-2015, 20:08
Aj fala bogu.

Maloki
11-11-2015, 22:54
Ukidamo ta tri simbolična mjesta jwdr moramo rezat i uštedit.
Eto, dovoljno dobar razlog.

Ajmo usput svi glasati za HDZ jer su STVORILI Hrvatsku, a SDP odjebat jer su napustili sabor kad se izglasavala neovisnost. Pred 24 godina.

Vedro
11-11-2015, 23:25
Hrvatski narod je radio i borio se za Hrvatsku.

Kostolomac
11-11-2015, 23:44
Ukidamo ta tri simbolična mjesta jwdr moramo rezat i uštedit.
Eto, dovoljno dobar razlog.

Ajmo usput svi glasati za HDZ jer su STVORILI Hrvatsku, a SDP odjebat jer su napustili sabor kad se izglasavala neovisnost. Pred 24 godina.
Stvarno misliš da se promijenilo SDP-ovo razmišljanje otad?

Ja bih ukinuo i nacionalne manjine
http://i.imgur.com/k23hgDQ.gif

Vedro
12-11-2015, 00:16
cp teksta Krešimira Miletića sa fejsa. (lik sa pravnog fakulteta iz Zagreba)

Zašto sam zadovoljan rezultatima izbora?
1. HDZ i SDP više nemaju monopol u hrvatskom političkom prostoru. Ovo je naravno pod preduvjetom da Most, istinski pobjednik ovih izbora, ostane homogen i dosljedan.
2. Hrvatski sabor konačno će postati mjesto odlučivanja, za razliku dosadašnje prakse da su se odluke donosile u kabinetima šefova stranaka, a u saboru tek 'izglasavale'. Primjeri silovanja demokracije i kršenja Ustava poput onih Željka Jovanovića, Milanke Opačić i dr. su sada nemogući.
3. Kompletna buduća vlada, u kojem god sastavu bila, biti će ovisna o rezultatima rada TIJEKOM mandata, a ne samo nakon mandata jer postoji dovoljan broj zastupnika bez kojih nitko ne može raditi što ga je volja u izvršnoj vlasti.
4. HDZ je konačno dobio šansu da se iznutra korjenito reformira, jer vodstvo stranke koje je uspjelo unatoč onakvoj vladi SDP-a, praktički izgubiti izbore - treba podnijeti ostavke i raspisati unutarstranačke izbore. Moja je procjena da će prije na vrbi roditi grožđe, negoli će HDZ doživjeti transformaciju. Da se podsjetimo, HDZ je odbacio Prgometa koji je danas zvijezda izbora, opstruirao izmjene izbornog sustava, .... (uf, mogao bi se zaletiti pa na 100 stranica).
5. Postoji konačno realna šansa da će bez potrebe za organiziranjem referenduma, sabor izglasati promjene izbornog zakona. Ne zato što bi to HDZ i SDP htjeli, nego zato što to sada konačno moraju napraviti radi Mosta. Između ostalog, prof. Podolnjak je saborski zastupnik, a bio je jedan od autora referendumskog pitanja prilikom inicijative za promjenu izbornog sustava.
6. U slučaju ponovljenih izbora, značajno veći broj birača koji su razočarani imaju razlog za izlazak na izbore jer bi se u tom slučaju dogodila borba između dva temeljna koncepta - onog kojeg nude SDPHDZ (a koji se apstinentima gadi) i onog koji nudi promjene (trenutna pozicija Mosta, pod uvjetom 1.), a koji je sada očito dohvatljiv.
Mogao bih i dalje... Da su pobijedili HDZ ili SDP bez potrebe za koaliranjem sa Mostom, ništa oni ne bi mijenjali. No, sve ovo itekako ovisi o tome što će se događati ovih dana. Šansa je tu, daj Bože da se stvarne promjene i dogode. Ono što je svakako jasno je i slijedeće - jako je potrebno da ostane i opstane ekipa koja će nastaviti sustavno zagovarati temeljne vrijednosti: dostojanstvo ljudske osobe, brak, obitelj... Bilo kroz civilno društvo, bilo kroz politiku. Niti jedna od postojećih opcija te vrijednosti nažalost ne vidi kao ključne, kao važne, kao temeljne. A kuća koja se gradi na pijesku - nema budućnost. BVB!

Vedro
12-11-2015, 00:30
Slučajno sam pročitao taj tekst preko lajka prijatelja i svidio mi se.
Sada tek vidim da je Krešimir između ostaloga i dopredsjednik stranke Hrast, jer na profilu nema informacija.
http://www.dnevno.hr/zivotopis/kresimir-miletic-zivotopis-83475

cham3leon
12-11-2015, 08:25
Stvarno misliš da se promijenilo SDP-ovo razmišljanje otad?


U kojem smislu? Ako misliš na vraćanje u Jugoslaviju, o tome danas eventualno još sanjaju oni đedovi štono se okupljaju u Kumrovcu i možda poneki profesori i studenti FFZG-a, a ostalima je jasno da je nemoguće i besmisleno. Osim toga, za takav sentiment danas služi EU i ona struja u njoj koja želi federalizaciju i to.

Ako misliš na "jugoslavensku" politiku, i HDZ i SDP nastavljaju se na istu politiku iz doba komunizma koja je s vremenom odbacila petogodišnje planove i počela dopuštati privatno vlasništvo kad su vidjeli da socijalizam ne funkcionira, ali i dalje poprilično vjeruju u državno centralno planiranje u svim segmentima gdje im se to (još) nije obilo o glavu. Mene fascinira npr. to da država diktira otkupne cijene poljoprivrednih proizvoda 25 godina nakon pada juge i tobožnje tranzicije.

Što se tiče manjina, apsolutno se slažem jer je bilo kakva integracija automatski spriječena dok god ih se zakonski i ustavno posebno tretira.

Sonik
12-11-2015, 11:32
Ta dijaspora su svi redom HDZovci pa ne trebaju ni glasat.

Ono, znam dosta likova iz šire familije koji su emigrirali i skoro svi štuju Tuđmana lol.

Kostolomac
12-11-2015, 12:04
@cham3leon, ma palim malo. Ali ono, Slučajna država™. Ma neće se stanje promijeniti još dvadesetak godina dok ne poumiru penzići koji glasuju za Titu i Tuđmana, i dok mladi ne prestanu srat i počnu izlazit na izbore.

Maloki
12-11-2015, 15:10
Al fakat mi nisu jasni ti posebni predatavnici manjina, pogotovo kad uzmeš u obzir da za par manjina bude jedan predstavnik.
Kad krenu rezovi neka prvo izbace predstavnike manjina i dijaspore. Odmah 11 zastupnika manje.

W3DR4N
12-11-2015, 15:17
I Apis lol.

Horny Devil
12-11-2015, 17:40
Što se tiče manjina, apsolutno se slažem jer je bilo kakva integracija automatski spriječena dok god ih se zakonski i ustavno posebno tretira.

U Francuskoj su svi Francuzi. Nema manjina, ali svejedno nema integracije.


Al fakat mi nisu jasni ti posebni predatavnici manjina, pogotovo kad uzmeš u obzir da za par manjina bude jedan predstavnik.
Kad krenu rezovi neka prvo izbace predstavnike manjina i dijaspore. Odmah 11 zastupnika manje.

'no'

McPingvin_v2.0
16-11-2015, 12:35
Al fakat mi nisu jasni ti posebni predatavnici manjina, pogotovo kad uzmeš u obzir da za par manjina bude jedan predstavnik.
Kad krenu rezovi neka prvo izbace predstavnike manjina i dijaspore. Odmah 11 zastupnika manje.

Smanjenjem broja zastupnika ne bi dobio neku mjerljivu uštedu u proračunu.

Babitz0r
23-11-2015, 00:21
Postao sam kežual jbg. Kupi i ti ps4 pa možeš gejmat s Vedranom i samnom.
Nenčija sam vidio pred par tjedana, ubili se u KFC-u.
I ja bi ti uplaćivao 5 dolara al ne bi gledao. Samo zato jer sam dobar frend.
Kak ti, kak u Italiji? Ste ti i Adela još skupa?
Jesmo, još smo skupa. Ok je u Italiji.
Jesi završio faks? Radiš?

King tajger
23-11-2015, 01:20
Disi babicu. S malokijem i nevenom i terabajtom se cujem. Kako je inace na forumu?

Grüss aus Wien

TeraBajt
23-11-2015, 15:49
ane diste, serem vodu i rigam zelucanu kiselinu pa u dosadi doso na forum lol
vidim mrtviji je nego ikad

TeraBajt
23-11-2015, 16:03
btw jel igra ko rust?

Paran0a
23-11-2015, 16:33
kaj ti je? znam ja pomoc znaci moras pit puno vode i jest dukat LGG jogurt

Slender Man
23-11-2015, 16:50
btw jel igra ko rust?

Nemožeš to pitati. Zadnjih godinu dana na forumu su jedine teme marijanovićevi unboxing videi, imigranti i Vedran.

Paran0a
15-12-2015, 22:01
Kak je najbolje štedit? Ja sam u ZABI. Za pocetak sam mislio uzet 5 godina stambene stednje. Cisto radi ovih poticaja od 200kna koje daju kad stavis 5k kna. Mislim da je kamat 3,5%. Kasnije ti daju i bolji kredit ako se odlucis.

E sad htio bi nesto jos uz to. Brijao sam FAVORIT stednju na 12mjeseci 2.16% su kamate.

Postoje tu i neki investicijski fondovi pizde materine al brijem da se to ne isplati. Ima ko pametniji da mi malo da savjeta?

Maloki
15-12-2015, 22:48
Jel moraš tu štednju "zamrznut", odnosno stavit da ne diraš te pare x godina?
U principu su sve te štednje i osiguranja kurčina.
Takvu štednju je jebeno imat samo ako su u pitanu milijunski iznosi, onda si otvoriš tu štednju i dižeš kredite po brutalno niskim kamatama, negdje u rangu da ti kamata koju dobiš na štednju pokrije ratu kredita.

Vedro
15-12-2015, 23:28
Kak je najbolje štedit? Ja sam u ZABI. Za pocetak sam mislio uzet 5 godina stambene stednje. Cisto radi ovih poticaja od 200kna koje daju kad stavis 5k kna. Mislim da je kamat 3,5%. Kasnije ti daju i bolji kredit ako se odlucis.

E sad htio bi nesto jos uz to. Brijao sam FAVORIT stednju na 12mjeseci 2.16% su kamate.

Postoje tu i neki investicijski fondovi pizde materine al brijem da se to ne isplati. Ima ko pametniji da mi malo da savjeta?

Štednja je najbolja stvar. Razmisli koliko dugo želiš štedit i zgrabi im tu kamatu. Nemaš kaj izgubit.

Paran0a
16-12-2015, 08:00
@Maloki Ova stambena je orocena na 5 godina. ( Il kolko vec uzmes ), a ovu sa 2,16% bi obnavljao svakih godinu dana.
Cak i na moje sitne novce koje mislim za pocetak stavit dobijem malo vise od 700kna za prvu godinu, a to mi je svakako bolje od toga nego da mi sjede u banci kao sto su do sada sjedjeli.

@Vedro slazem se.

Vedro
16-12-2015, 22:36
Znači zgrabi kamatu i uživaj trošiti.

Zeryx
17-12-2015, 11:26
prije tocno 5 godina sam otvorio stambenu stednju u PBZu. mislim da je zlatna.
uplacivao sam minimalnu ratu godisnje. cca 5 000 kn.
za 6 dana dizem 36 000 kn.
sto znaci 5 x 5000 = 25 000
ostalo su doprinosi i kamate.
svake godine sam dobio oko 700 kn DPS(doprinosa nekakvih)

ja sam zadovoljan.
sad imam opciju nastaviti stednju, dic kredit (po povoljnijim uvjetima) ili podici novce.
mislim si kupiti auto.

Paran0a
25-12-2015, 13:56
Jeo vepra prvi put u zivotu. Fkt je jeben.