PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamjena ATI drivera Nvidijinim



Insert
15-06-2009, 21:35
Sutra ugrađujem novu grafičku. Imam ATI drivere na ovoj trenutnoj, a nova je Nvidia.
Trebam li neki program da uklonim stare drivere i koji?
Molio bih dodatno objašnjenje ako je postupak složeniji.

Temu otvaram ovdje (iako je softverske naravi) jer se hardveraši kuže u ovakve stvari.

zoky
15-06-2009, 21:38
Treba ti driver cleaner! :wink:

Kad ga pokreneš označiš sve od ATI-a i obrišeš...restartaš komp i onda instaliraš nove drivere! (bar mislim da tako ide)

...nije ništa komplicirano :roll:

Insert
15-06-2009, 21:43
postoji li free verzija driver cleanera?

i, trebam li to raditi u safe modu?

Don Kihot
15-06-2009, 21:48
Ma ne trebaš ni micat drivere..

Kod mene Plug&Play, imam i nVidiju i ATi i rade skupa po potrebi, ili jedna ili druga ili obje. :p

Samo ako imaš XP, onda deinstaliraj drivre...

Vista i 7 ne trebaš dirati, sve bude radilo. :)
(oni sami deaktiviraju drivere koji nemaju hardware-a)

Insert
15-06-2009, 21:51
eh, ja imam baš xp :D

može sad odgovor na ovo:

postoji li free verzija driver cleanera?

i, trebam li to raditi u safe modu?

IGoR_2803
15-06-2009, 22:00
samo ti uninstaliraj drivere stare; mozda najbolje da ih uninstaliras pod add/remove programs i onda jos driver cleanerom prije nego izvadis sadasnju grafu, tada zamjenis grafu, i kad stavis novu, instaliraš najnovije drivere za nju.

15-06-2009, 22:01
eh, ja imam baš xp :D

može sad odgovor na ovo:

postoji li free verzija driver cleanera?

i, trebam li to raditi u safe modu?

Probaj sa googlom...kucaj "driver cleaner free" ili "driver cleaner demo" ili "driver cleaner trial"....možda se nešto nađe... :)

I ne netrebaš to raditi iz save moda.

Jednostavno skini program,instaliraj ga...pokreni ga....addaj sve što ima ati u imenu i klikni na START CLEANING...nakon toga zatvori program i napravi jedan restart.


HINT:Preporučam da to učiniš prije samog vađenja ati kartice...i tek nakon što to sve izbrišeš...možeš izvaditi aticu....stavi nvidiu i odmah rokni ati drivere pri prvom bootanju u winse.

Ako si njubina...kod tog prvog buta češ vidjeti da je rezolucija ekrana puno smanjena...no ne brini...to je znak da su drivere dobro obrisani...


HINT2: Prije driver cleanera uninstaliraj ati drivere sa add/remove programs u control panelu...kad ih izbrišeš nemoraš odmah restartat pc....več to učini kad nakon toga upotrijebiš driver cleaner o kojem sam pisao nešto iznad...


Eto ako ce jos nesto biti nejasno,javi ;)

Insert
15-06-2009, 22:05
hvala. evo, našao sam free verziju driver cleanera. sad trebam čekat do sutra dok dostave grafičku.

marijanovic
15-06-2009, 22:12
Ja koristim Driver Sweaper.
Naravno, prvo uninstall starih i onda tek on da ukloni ostatke.
Radi po ko loju i besplatan.

Karlo_from_Bjelovar
16-06-2009, 10:49
HINT:Preporučam da to učiniš prije samog vađenja ati kartice...i tek nakon što to sve izbrišeš...možeš izvaditi aticu....stavi nvidiu i odmah rokni ati drivereSpri prvom bootanju u winse.
frik se vjerojatno zabunio... kada stavis nvidiu stavis envidia drivere... ;)

16-06-2009, 10:51
:kill:

:D

Insert
16-06-2009, 12:43
nema veze, nisam toliko smotan :D