PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp se gasi u cudnim situacijama



Niko Bellic
15-06-2009, 20:19
Odkad sam promijenio plocu komp mi je poludio. Jednom se ugasio i nakon tog upalio samostalno?! Kad se upalio svi prozori su bili otvoreni kako sam ih i ostavio prije tog (bio sam metar i pol od kompa i to s cudjenjem gledao). Komp je stalno offline pa mislim da virus mogu eliminirati. Nakon tog vise se niti jednom nije ponovilo ovo gasenje i paljenje nego se komp naglo u sekundi ugasi i sve prestane raditi u trenu kao npr. kod nestanka struje. To se ne dogadja u igrama (sto bi jos i imalo nekog smisla) nego se dogodilo dva puta dok sam gledao film i jednom dok sam pisao nesto u Word-u. Temperature svega su normalne i nestanak struje sigurno nije uzrok, jer lampa koja je ustekana u isti produzni gori kad se to dogodi. Zadnje sto sam radio bio je update BIOS-a koji je prosao rutinski. Sve ostale komponente radile su okej na staroj ploci, a nova je GA-MA790X-UD4 (F2 BIOS). Ima li tko ideju sto da radim?

Don Kihot
15-06-2009, 20:52
Pa šta si kupio điđibajt! :D

Šala mala, dobar je điđibajt, al ne toliko dobar pored drugih ploča. ;)

Ajde skidaj procesor, pogledaj da slučajno nema prljavšitine kod kontakata...
Onda dali je hladnjak dobro sjeo.

I provjeri dali su ti kablovi dobro na ploči prištekani...

AKo ne pomogne, torpediraj ploču...

Niko Bellic
15-06-2009, 21:00
Sve sam to provjerio i inace pazim na takve stvari. Jedino mi pada na pamet da je do BIOS-a, ali nije mi jasno sta neka komponenta profitira od gasenja kompa kad nakon sto ga upalim sve radi ok i igram igre uz normalne temperature, a onda usred neke radnje koja nije zahtjevna ni za proc, grafu ili memoriju dodje do fijaska. Zanima me sto bi mogao biti uzrok, da ne stavljam opet novi BIOS ako nema potrebe. Nisam jos cuo za ovakav slucaj.

Don Kihot
15-06-2009, 21:26
Probaj sa zadnjim beta BIOS-om...
Zna dosta pomoći...

croat1gamer
15-06-2009, 23:19
Provjeri ako je napajanje dostatno i ako je ispravo spojeno sve.

Kid A
16-06-2009, 15:42
I ja sad dodje s posla,palim komp i odmah nakon sekunde nestade struje.Dodje nakon 10 minuta,palim ga opet tek ono na pocetnom ekranu pise "Overclocking failed,press F1 to adjust system settings,press F2 to load default values.Ono,wtf?!?