PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gelid GC-Extreme (i slicni proizvodi)



Niko Bellic
15-06-2009, 13:03
Zna li netko kada ce ova "cudotvorna" termalna pasta Gelid GC-Extreme doci i u nase supermarkete i vjerujete li u njezine "super moci"? Posto se ovdje radi o termalnoj pasti napisite usput i koju pastu/ljepilo Vi koristite ili planirate koristiti te koliko cesto ju mijenjate ako to uopce i radite. Pitanje je tu cisto da se dobije uvid u to koliko vam je bitan taj "dio" ako ga se uopce tako moze nazvati pa procavrljajte malo o termalnim pastama/ljepilima, ali bez fenbojizma molim lepo...

marijanovic
15-06-2009, 13:12
Do sada ove paste:
Fanner 420
Titan silver grease TTG-s104
Artic Silver Ceramique

Prva je bila 10Kn, druga 15Kn, a treća 25Kn.

Artic Silver Ceramique se nekako teško nanosi i ne radi svoj posao baš najbolje.
Proc mi je najhladniji uz Titan Silver grease, koja se lako nanosi i dugotrajna je.
Fanner 420 sam već i zaboravio kakva je koliko je davno bilo. Nije dugotrajna.

Don Kihot
15-06-2009, 13:15
Vjerovao ili ne, ja koristim Spire Silver pastu već godinama, i za te novce je najbolja silver pasta uopće (14kn tubica).
Točnije se zove Spire SP-700.

Mjenjam ju jednom u godini dana, makar su njena svojstva na početku i na kraju 12mj ista (svojstva zadržava do max 5 godina).

A inače mi je jako dobra ARCTIC COOLING MX-2, ali je skupa.
http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 50.912.066 (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&tab=komentar&id_kategorija=05091215&id_artikl=050.912.066)

A inače, ne znam gdje se kod nas može kupiti Artic Silver Ceramique, po meni jedna od najboljih pasti uopće.
Dila se na na AC S1 i Freezeru, i odlična je.

Niko Bellic
15-06-2009, 13:31
U mene je Spire BLUEFROST i mogu reci da je sasvim solidna. Mana joj je da treba poprilicno vremena da se "rasporedi" i sroka temperature za par stupnjeva. Zelim si nabaviti ovu iz naslova cisto da isprobam. Btw. Kako nanosite pastu tj. drzite li se one "zrno rize" tehnike ili imate neku custom metodu?

Don Kihot
15-06-2009, 13:39
U mene je Spire BLUEFROST i mogu reci da je sasvim solidna. Mana joj je da treba poprilicno vremena da se "rasporedi" i sroka temperature za par stupnjeva. Zelim si nabaviti ovu iz naslova cisto da isprobam. Btw. Kako nanosite pastu tj. drzite li se one "zrno rize" tehnike ili imate neku custom metodu?

Moja metoda: uzmeš komad prozirne vrećice, recimo one za zamrzavanje, i to stavim na prst (komadić od 5x5cm).
Pastu stavim na proc ili grafički čip, i onda tako prstom razmažem tanak sloj, i sve super. :)

marijanovic
15-06-2009, 13:42
A inače, ne znam gdje se kod nas može kupiti Artic Silver Ceramique, po meni jedna od najboljih pasti uopće.


Ja sam ju kupio u VeMilu u Osijeku.

Moja metoda: "zrno riže" na jezgru CPU razmazati prstom u najlonskoj vrećici ili rukavici.

Ta Ceramique se neda razmazat, ko da se spekla, a nova je.

Don Kihot
15-06-2009, 13:44
Ja sam ju kupio u VeMilu u Osijeku.

Moja metoda: "zrno riže" na jezgru CPU razmazati prstom u najlonskoj vrećici ili rukavici.

Ta Ceramique se nedaSrazmazat, ko da se spekla, a nova je.

E ona takva mora i biti.. U principu ona je trajna, može biti 100 godina i ne gubi svojstva.
Najbolje da ju ni ne razmazuješ. nego staviš 2 zrna riže i stisneš.
Tad su sve mikropukotine popunjene 200%.

Niko Bellic
15-06-2009, 13:47
Moja metoda: uzmeš komad prozirne vrećice, recimo one za zamrzavanje, i to stavim na prst (komadić od 5x5cm).
Pastu stavim na proc ili grafički čip, i onda tako prstom razmažem tanak sloj, i sve super. :)Tak sam i ja radio, ali koristio sam onu foliju za zamatanje. Mekanija je i bolje prijanja na prst...

marijanovic
15-06-2009, 13:51
Prije bih rekao da ona pravi mikropukotine.
Ona ko da sadrži komade pocrculana.
Ako je tako dobra, to ću ond ai korisitit ubudće.