PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tehnički problemi



Nodakim
14-06-2009, 15:49
Užasno me iritira kada neka odlična igra dobi loše ocjene upravo zbog njih.
Nešto tipa STALKER ili Gothic 3,jer ipak 75-85% je za igre takvog kalibra i kvalitete jako loša i po meni je totalno neopravdano im oduzeti 10-15 % zbog bugova i neoptimiziranosti.
Kod GTA4 s druge strane takvi problemi su u recenzijama totalno ignorirani,jer ipak mali komentari ispod Screenshota su totalno beznačajni.Razlog tomu je čisti hype machine.
Ne znam kako ide to za vas,ali ja ću rađe igrati maestralnu igru s hrpom bug-ova nego prosječno djelce tipa Far Cry.

Constantine
14-06-2009, 16:02
Stalker je jedna od takvih igara,samo se gledalo na bugove i lošu optmiziranost,a sad nakon par patcheva je jedna od najboljih igra ikad.

Arbiter of Change
14-06-2009, 16:10
STALKERu su i zbog težine bitchali, ali da, tehnička strana je bila dosta važna tamo.

Slažem se sa OP-om, samo što bi ja još jačeSistaknuo da meni zapravo ne smeta da nekoj igri skrešu ocjenu zbog tehničke strane, samo neka su standardni isti za sve igre. Vjerojatno najbolji primjer toga je već spomenuti GTA 4 koji je praktički ne igriv normalno i fluidno na PC-u neovisno o konfiguraciji koju imao ili ne imao, ali to prolazi gotovo ne spomenuto na većini službenih recenzija dok komuna kuka o tome 90% vremena vs. STALKER kod kojega su recenzije izgleda gledali samo na to jer dolazi iz malog studija kojeg nije pratio hype (slična situacija je bila zapravo i sa Witcherom kod kojega je ama baš svaki profi site bitchao o dugim loadinzima i štekavanjima za vrijeme animacija).

Aral
14-06-2009, 16:36
Ako prema ocjenama koje drugi ljudi daju ocjenjujete igru i pri tome tudje misljenje stavljate ispred svojeg nemate kaj trazit u gaming svijetu. Igras ono kaj volis, kaj ti pase, bez obzira sto drugi rekli. Ako ti je npr. Daikatana (list goes on) najbolja igra svih vremena onda je igraj i uzivaj u njoj ^^

Nodakim
14-06-2009, 16:52
Ali ne ono,možda ja neku igru nisam još igrao i samo mogu vidjeti te recenzije.Pa sigurno me neće privući ocjena od 70 %...

Aral
14-06-2009, 17:01
Naravno, ako nista drugo u vecini slucajeva si pratio igru dok je jos bila u povojima. Nedaj boze da Starcraft2 ili jos gore Diablo3 ispadnu nekak krivo, ili da budu jako bugoviti ili nesto trece, i dobe onak ocjenu ispod 80% xD Brijem da bi ih onda jos vise ekipe igralo neg da dobiju preko 90% (sto ce, nadam se i dobiti).

bezimeni
14-06-2009, 17:16
Recenzije kompletno subjektivna stvar ili pak plaćene nekom reklamom. Mogu poslužiti tek kao neki orjentir a nikako za konačnu odluku .Za konačnu odluku su mi daleko najbitnija forumska mišljenja , pogledani in game film , video recenzija ili odigrani demo.Uostalom pisane recenzije polako ali sigurno gube svaki smisao .

Arbiter of Change
14-06-2009, 18:07
Pa sigurno me neće privući ocjena od 70 %...
Zašto ne? Kažeš kao da je to loša ocjena.
Kriva je industrija kad za trećinu ocjene bude zaslužan hype.

Nodakim
14-06-2009, 18:45
To je neka vrsta prosjecne ocjene,ali ako nesto placas 350 kuna,vjeruj mi to ne ide zajedno.

Outmind
14-06-2009, 18:51
Užasno me iritira kada neka odlična igra dobi loše ocjene upravo zbog njih.
Nešto tipa STALKER ili Gothic 3,jer ipak 75-85% je za igre takvog kalibra i kvalitete jako loša i po meni je totalno neopravdano im oduzeti 10-15 % zbog bugova i neoptimiziranosti.
Kod GTA4 s druge strane takvi problemi su u recenzijama totalno ignorirani,jer ipak mali komentari ispod Screenshota su totalno beznačajni.Razlog tomu je čisti hype machine.
Ne znam kako ide to za vas,ali ja ću rađe igrati maestralnu igru s hrpom bug-ova nego prosječno djelce tipa Far Cry.

Jedno je stalker koji je patchevima postao skroz stabilan, a drugo je gothic koji na stroju 2 godine mlađem od njega samog nakon svih službenih patcheva nije igriv jer štuc svako malo.

Nodakim
14-06-2009, 19:06
Nema to previše veze,jer dok je pisana recenzija nije se znala ta informacija,a tak tak mi ne smetaju previse bugovi...

Grim
14-06-2009, 19:14
Ah, sve recenzije, video recenzije itd. su vise subjektivno nego objektivno misljenje. Tesko napisati recenziju totalno objektivno, tj. skoro nemoguce tako da ce ovoga uvijek biti.

Nodakim
14-06-2009, 19:23
Moguće je,ali takve recenzije su dosadne i uglavnom ne poželjne.

Grim
14-06-2009, 19:48
Pa da, zato su vecinom subjektivne ili pak kupljene, i onda dobijes ovo.

Arbiter of Change
14-06-2009, 19:48
To je neka vrsta prosjecne ocjene,ali ako nesto placas 350 kuna,vjeruj mi to ne ide zajedno.
Osobno se ne bi složio jer je po meni 6 prosječna ocjena, sve iznad već valja nešto malo više ali ajde... semantika ili što već. :)

Rang€r
14-06-2009, 19:52
ma da, tak isto kad su i za AC objavili min. sys. req.(prva igra koja je zahtjevala dvojezgrenog za minimalac) i to su oduzimali od ocjene mada je igra super optimizirana naspram grafike i odličnih animacija...

Nodakim
14-06-2009, 20:23
Nemam ništa protiv da se uzme do nekih 5% od ocjene i to posebno ako postoji već drugi problemi ,tipa monotonost ,zbog ozbiljnih tehničkih problema,ali da kao jedini razlog ocjene od bjednih 65 % za Gothic 3 staviš bugove i neoptimiziranost...