PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bing



W3DR4N
09-06-2009, 19:09
Ukoliko niste upoznati s događajima u ICT-u, evo još jedna vijest.
Sad već ima oko tjedan dana kako je Microsoft u rad pustio dugoočekivanu tražilicu naziva Bing.
Bing je Microsoftov odgovor na Googleovu dominaciju web pretraživača.
Iako se navodi kako je još uvijek u Beta verziji, Bing je kompletan i vrlo kvalitetan proizvod iza kojeg stoji jedno od najjačih imena softverske industrije.

U suštinu, ne razlikuje se puno od Googlea, no nudi doista odličan engine za pretraživanje slika, prilikom kojeg nije potrebno vraćati se na index, kako se po otvaranju slike ostale nalaze popločene uz rub ekrana. Također, filtri za pretraživanje su odlično posloženi i grupirani, pa je i pretraživanje grafike lakše i detaljnije.

Možete mu dati šansu na web odredištu http://www.bing.com/
Možda vam se i svidi, pa Google otpišete za sva vremena.


Nekoliko zanimljivosti, ako nekoga uopće interesiraju takve stvari:
- Od svih web tražilica na svijetu, Google trenutno zauzima 97% desktop i mobilnog tržišta. Iako ima velik broj nepoznatih tražilica, u ovih 3% su se našli i pioniri pretraživanja poput Altaviste, te popularni servisi Yahoo i Ask. Poprilično poražavajuća činjenica za Googleovu konkurenciju.
- Kako bi pogledali i isprobali što nudi Microsoftov Bing, većina korisnika ga je prvo potražila pomoću tražilice Google.
- Bing ima izmjenjivu pozadinu na dnevnoj bazi, na kojoj su se od njegovog lansiranja do danas izmjenjivale fotografije iz prirode. Sve fotografije možete pogledati na web odredištu http://cid-05e2b49731ef1d07.skydrive.li ... %7C5DE%7C6 (http://cid-05e2b49731ef1d07.skydrive.live.com/browse.aspx/Bing%20Backgrounds%20%7C5DE%7C6)

Luka
09-06-2009, 19:18
Prilično ok, ali ne namjeravam prelaziti.

Ima nekih super stvari, npr. jesi vidio pretraživanje hotela? Može se namjestiti cijena, udaljenost od središta, pregledavati galerija... perverzno :)

Constantine
09-06-2009, 19:48
Bezveze,kao da netko ima šanse protiv svemoćnog google-a,meni je iGoogle sasvim dovoljan,lijepo imam RSS postavljen,vidim sve vijesti i svaki dan mi se mijenja tema.

Raz
09-06-2009, 19:57
Čini mi se kao dobar konkurent Googleu, dobro će poslužit kao neka alternativa ponekad. Iako, još uvijek ostajem kod Googlea.

Neven <R>
09-06-2009, 20:05
Nekoliko zanimljivosti, ako nekoga uopće interesiraju takve stvari:
- Od svih web tražilica na svijetu, Google trenutno zauzima 97% desktop i mobilnog tržišta. Iako ima velik broj nepoznatih tražilica, u ovih 3% su se našli i pioniri pretraživanja poput Altaviste, te popularni servisi Yahoo i Ask. Poprilično poražavajuća činjenica za Googleovu konkurenciju.

Ne, google ima 70-75% tržišta ovisno o izvoru.

Hellboy
09-06-2009, 20:11
Mhm, ako pitaš Google, oni ni ne znaju za ostale konkurente. :D

Inače, oku ugodno sučelje no i pored imena koje stoji iza njega lako je moguće da se i ovaj pretraživač utopi u moru neuspjelih pokušaja da se svemoćni i sveprisutni Google ukloni sa trona. Sam Google svakim danom unaprijeđuje svoj pretraživač i već sad ima hrpetinu dodatnih usluga. Ne predviđam svijetlu budućnost ovome.

Deadwalker
09-06-2009, 20:13
Mhm, ako pitaš Google, oni ni ne znaju za ostale konkurente. :D

Inače, oku ugodno sučelje no i pored imena koje stoji iza njega lako je moguće da se i ovaj pretraživač utopi u moru neuspjelih pokušaja da se svemoćni i sveprisutni Google ukloni sa trona. Sam Google svakim danom unaprijeđuje svoj pretraživač i već sad ima hrpetinu dodatnih usluga. Ne predviđam svijetlu budućnost ovome.

slazem se. Iako si brijem da ce ova trazilica biti dio bilo kakvog software koji nosi naziv Microsoft... :wink:

Anarion.Umarth
09-06-2009, 20:29
dio je ie, ako pretražuješ preko adress bara

Luka
09-06-2009, 20:49
dio je ie, ako pretražuješ preko adress bara

nije teško izgenerirati http://www.bing.com/search?q=TRAZENI_TE ... H&filt=all (http://www.bing.com/search?q=TRAZENI_TEKST_OVDJE&go=&form=QBLH&filt=all), tako da je upitno koliko je dio IEa :)

Anarion.Umarth
09-06-2009, 20:55
ma adress bar, ili kako se već zove, ono pokraj alatne trake, di piše web adresa

Deadwalker
05-08-2009, 14:00
Nakon nedavnog dogovora Microsofta i Yahoo-a o međusobnoj suradnji na 10 godina, cini da je Bing poceo polako jacati na trzistu. Zabiljezio je porast te zajedno s Yahoo-om cini 20 % trzista pretrazivaca. Google je imao lagani pad. Mislite li da Bing uz podrsku Yahoo-a ima sanse se suprostaviti Googlu?

Vijest mozete vidjeti ovdje (http://www.bug.hr/vijesti/bing-dalje-raste/97976.aspx)

Grim
05-08-2009, 14:05
Mozda i ima sanse da postane popularan, ali tesko da ce se suprostavit Googlu. :D

LPFireDog
05-08-2009, 14:07
prebacio sam se na njega jer mi je google vec malo dosadio...

svida mi se sta se svaki dan mjenja slika pa nije tako monotono..
a o pretrazivanju slika da negovorim :roll:

iako nisam veliki fan MS-a nadam se da ce bing jos napredovati te da ce uzeti veci postotak na trzistu..

Constantine
05-08-2009, 14:13
prebacio sam se na njega jer mi je google vec malo dosadio...

svida mi se sta se svaki dan mjenja slika pa nije tako monotono..
a o pretrazivanju slika da negovorim :roll:

iako nisam veliki fan MS-a nadam se da ce bing jos napredovati te da ce uzeti veci postotak na trzistu..
postavi si iGoogle pa ti se isto bude svaki dabn mijenjala slika,ako namjestiš.

RIDER32
05-08-2009, 20:35
Jos jedan pretrazivac? -.-'
Kolko vidim ovo i nije tako lose ali nekuzim sta ce na 1000000 pretrazivaca.
nedavno sam reinstalirao windowse i svaki drugi program mi nudi da stavim njihovu trazilicu pod homepage. Daemon, BSplayer, Winamp, blablabla...
Google pretrazuje sve servere jos od 95e (ako se dobro sjecam) i sad bi neko doso i za mjesec dana bio bolja trazilica od googlea :(

Npr, koliko je puta je Bing, a koliko Google dosao na nas forum?

Luka
05-08-2009, 20:49
@Rider - Bing nije novi pretraživač, samo novo ime staroga...

Constantine
05-08-2009, 21:31
osim toga i nema nesto pretraživača,google najpoznatiji,yahoo za kojeg neznam da itko to koristi osim zaposlenika dotične tvrtke te taj bing.

Hellboy
05-08-2009, 21:53
Heh, postoje tisuće pretraživača samo što ih rijetki koriste iako nadmašuju konkurenciju po brzini/kvaliteti/vatever. Google dominira tržištem dok Yahoo i Microsoft pokušavaju uzeti svoj dio kolača što pak ostavlja ostatak ekipe u sjeni.

Constantine
05-08-2009, 21:56
i govorim za velike,koga briga za male.

Hellboy
05-08-2009, 22:00
Lawl, pa mali najčešće i imaju fenomenalne stvari koje potom veliki preuzimaju/kupuju/kradu/vatever.

Constantine
05-08-2009, 22:07
neka,odgovarama nekakav "monopol" googlea kad su im proizvodi odlicni.

Don Kihot
05-08-2009, 23:27
Najgori od svih je ASK...
Užasan je...

A šta je sa onim koji je imao ljude koji traže za vas?
Jel taj propao?
Kako se zvao?

SkunK
06-08-2009, 09:42
Imao sam prilike recenzirati istoimeni Microsoftov pretraživač i dojma sam iako još ne predstavlja prijetnju Googleu, u nekim stvarima je (pretraživanje slika i video sadržaja) veoma inovativan i pljeni pozornošću. Svakako isprobajte i preporučam da pratite budnim okom što će dalje implementirati u Bing, jedino neznam kako će se sve to rješiti kada Google Wave počme stupati WWW-om.. vidjeti ćemo... svakako je zdravo imati dobru konkurenciju.

Deadwalker
06-08-2009, 11:15
Upravo tako. Sto je veca konkurencija, vise ce novih ideja isplivati u iducim inacicama preglednika, a nama kao krajnjim korisnicima to naravno najvise odgovara :)

Deadwalker
13-11-2009, 11:10
Bing i Wolfram Alpha (http://www.bug.hr/vijesti/bing-wolfram-alpha/99389.aspx)

Sta mislite, hoce li taj "cin" oteti Googlu koji postatak na trzistu? :)
Osobno smatram, vrlo dobra stvar, ovo bi itekako moglo obogatiti koristenje "search-a" na netu...