PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mišić



Dommyshell
09-06-2009, 16:58
Za te pare
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=R ... r&x=15&y=5 (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Razer+DeathAdder&x=15&y=5)

frend mi ga ima i odusevljen je njime kaze jednostavno predobar mis.

Don Kihot
09-06-2009, 17:17
Evo i meni treba miš od 300 do 400kn.

Nisam gamer, dakle meni treba za rad, dakle bežični.

Razerovi modeli mi se ne sviđaju, nego bi ja logitech,microsoft i slične bežične miševe sa puno gumbi i velikom masom. :)

Pa ako može neka preporuka za mene. ;)

bezimeni
09-06-2009, 17:34
Imam ga i ja i kažem kupi.Nakon 5 godina buš ga bacao o zid jer bu ti dosadio ...nikako da rikne sam od sebe pa da pruži barem kakav takav motiv za promjenom.

Yakuzas
09-06-2009, 18:48
Po tvornički navedenim specifikacijama (senzora i elektronike) ta dva miša su gotovo jednaka, tako da "estetika" i ergonomija čine glavnu razliku, a to su sama po sebi subjektivna pitanja, tako da ti je čovjek sasvim korektno odgovorio. Kod odabira miša unutar neke cjenovne kategorije ili ako hoćeš kategorije kvalitete, a deathadder i mx 518 spadaju u istu, glavne stavke i jesu ergonomije i estetika, jer različitim ljudima se svidjaju različite stvari i pašu različiti oblici miševa.

No da ne duljim, ako si u dilemi između 2 miša, najbolje je da odeš u trgovinu i isprobaš kako ti koji sjedi u ruci i na temelju toga izabereš.

W3DR4N
09-06-2009, 19:42
Samo za informaciju, Logitech je digao osnovnu cijenu svojim miševima, pa se sad G5 teško može pronaći ispod 500 kuna.
One trgovine koje su ga držale po 420-460 kuna, ili su rasprodale zalihe, ili ne ažuriraju web po pitanju cijena.

Čak se i slabiji MX518 danas teško može pronaći ispod 320 kuna. Za usporedbu, u travnju prošle godine je bio na Vemilovoj akciji po 199 kuna.

S obzirom da se sad model G5 nalazi u cjenovnom razredu naprednijih miševa od sebe, više niti nije neki izbor za kupnju. Recimo, tu je već Lachesis daleko bolji odabir, s obzirom da Razer nije mijenjao cijenu svoje periferije.


U ovoj situaciji, Logitech ne bih kupio iz inata.

TimeLord
09-06-2009, 21:16
e a tip je malo pretjera,a onda si i ti ka i on pretjera al štaćeš......
Netko će vas još prijavit........ :kill:

NITROS
09-06-2009, 22:45
Možeš li malo obrazložiti zašto je puno kvalitetniji i bolji miš od G5 .
Bolje je oblikovan i bolje lezi u ruci (meni) od MXa
Lakse se njime "upravlja"
Precizniji je
PO podlozi doslovce klizi dok MX 518 vec osjetis treba malo vise da krene
Ljepsi za oko
Kvalitetnija izrada
Bolji software
Brzi odaziv
Bolji senzor
itd itd neznam ni sam vise al eto opet kazem ja sam zamjetio te razlike navedene i to mi je na Razeru u usporedbi sa MXom bolje sad kako kome.
I da ipak je to Razer brand.
Ok mozda sam malo pretjero nije mozda puno bolji al niko mi nemoze uvalit MX518 pored Deathaddera pa vi govorite sta god ocete o isplativosti ja sam svoje reko.

Ajde mislim da sam tu kompetentniji od tebe, pošto sam dugogodišnji korisnik i razer i logitech miševa.

Imao sam MX510, 4 godine intenzivnog gaminga. Miš koji je moj prvi gamerski miš. Sve i svašta preživio od razlijevanja coca cole pa nadalje. Jako zadovoljan i ima 800DPI i nije ništa fulavao i neznam kako spor odaziv imao. Ovo su sve porez za budale i marketinške gluposti što proizvođači stavljaju gore. Tek tolko da nešto naprave. Logitech software je bolji od razerovog. Lakše se konfigurirao i općenito mi je bio stabilniji i pregledniji.
Crknuo prije par mjeseci, otišao senzor izgleda.

Imao sam G5. 2 godine intenzivnog igranja. Jedna tipka sastrane koja je bila jedina mana miša. Meni je bio ugodniji od svih razera, ali je sudbina željela i njega oduzeti mi, tako da je i on u vječnim lovištima. Klizio je jako lako i brzo po mojoj func 1030 podlozi. Čak bolje i od razera

Sada sam na Razer Copperhead. Nakon što su mi pocrkali miševi, imao sam još doma razera copperheada pa sam njega ubo. Evo sada ima nekih 7-8 mjeseci korištenja. Iako sam ga i prije na bratovom kompu koristio. Na početku problemi s ergonomijom jer je potpuno drugačiji od logitecha, ali s vremenom sam se priviknuo i sada mi je odličan.

Brat ima kombinaciju copperhead na destructor podlozi. Predobra kombinacija i stvarno mi se sviđa.

Na kraju zaključak. Mogu ti samo reći da nećeš pogriješiti s niti jednim. Ovisi koliko dugo koristiš miš. Nisam imao bolove u ruci niti s jednim, ali bih ipak radi ergonomije prije preporučio logitecha s kojim sam puno duže radio.
Svi su ti miševi tu po karakteristikama. Nećeš primjetiti razliku od 1000 dpi na monitoru od 17" - 19"

Moja preporuka kupi jeftinijeg. Prvo isprobaj miševe, ali kao što sam rekao. Subjektivan je dojam i možda nakon nekog vremena shvatiš da si pogriješio. Evo ja još nisam pogriješio s tom periferijom.

I ovo za lijepši izgled. Sve je subjektivno. Meni su MX i G serija prejebeno izgledali, ali isto mi lijepo i moj razer sada izgleda.

RIDER32
10-06-2009, 02:56
NITROS God Post :thumbs2:

Osobno sam ubo MX518 za 200kn i nisam pozalio :pray: Mis je zvjerski. Ljep je, ergonomican, stane u cjelu ruku i mozes odmorit ruku na njemu samo sto je onda problem sto su mu tipke premenane tako da mi se kadkad dogodi da pitiscem tipke dok gledam nesto na youtubeu ili tao nesto, ali ingame ti je ruka aktivna tao da ti se nece omaknit koji metak dok pokusavas izvest ninja defuse :P >>> TdGQD5yv8ZAS :D

Sto se tice DPIa to su price za malu djecu. Pa znam hardcore CS gamere koji sa 3 godine starm MSima sa izbjeljenim tipkama igraju CS ko profici...

Gwin
10-06-2009, 09:24
tema počišćena i otklljučana

@dommyshell, john doe, imate opomenu i na mojoj ste privatnoj crnoj listi. još jedna ovakva glupost i šaljem preporuku za neplaćeni godišnji odmor.

@vjever_masni i passko.. niti je razer cigla, niti to što vama dvojici i vašem frendu miš ne leži u ruci ne znači da je miš loš.. samo nije za vas.. bog je stvorio raznolikost s razlogom. da su sve žene iste bilo bi nam dosadno :pray:

@el klinjo, WTF? pričaš o argumentima a onda izjaviš da se razeri kvare više i češće od logija?? otkud ti taj podatak? argumentiraj.
tvoj frend ima peh, zato postoji nešta zvano "garancija". meni dva copperheada i dvije tarantule rade besprijekorno. jedini miš koji mi je umro je bio logitech. ono, zakon velikih brojeva.. kad tad i njihov miš mora umrijet.. i mercedesi se kvare..

@nitros, GG

@bezimeni.. err..imam molbu.. cinizam zadrži za nekoga tko će ga shvatit, a ne za ovakve tipove koji će krenut u križarski pohod jer misle da si ih uvrijedio..

Mjutant
10-06-2009, 17:18
Za te pare
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=R ... r&x=15&y=5 (http://www.nabava.net/trazilica.php?q=Razer+DeathAdder&x=15&y=5)

frend mi ga ima i odusevljen je njime kaze jednostavno predobar mis.


Kao što je rekao,prezadovoljan sam
Uz njega sam kupio Razer eXactMatX podlogu,i fenomenalno je

Imao sam mx518,no ovaj je puno udobniji i precizniji nego mx..jos ima drivere s raznim filterima
koja jos dodatno olakšavaju igranje...

ako možeš,ja bih uzeo deathaddera,mx518 mi je sad u ladici kupi prašinu :D

marijanovic
10-06-2009, 17:29
Možeš li mi, molim te, ovo malo pojasniti?


...jos ima drivere s raznim filterima
koja jos dodatno olakšavaju igranje...

:shock: :?

Jesi tu mislio na fičere ili neke FILTERE? Ako su filteri, kojeg su tipa?

Mjutant
10-06-2009, 17:32
Možeš li mi, molim te, ovo malo pojasniti?


...jos ima drivere s raznim filterima
koja jos dodatno olakšavaju igranje...

:shock: :?

Jesi tu mislio na fičere ili neke FILTERE? Ako su filteri, kojeg su tipa?

Filteri (acceleration dobiješ sa driverima)
al brijem da ima jos njih za downloadat

JohnDoe
10-06-2009, 19:33
@NITROS, slažem se, manje-više.

Trenutno sam na MX510 i miš nakon 5,6,7, neam pojma koliko godina intenzivnog korištenja radi, samo lijeva tipka malo šteka kad se jače stisne, a što se tiče DPI-a, ja ga smatram jako korisnim jer ovako na MX510 moram u svakoj igri pojačavat sens a na 518 bi samo stisnuo veću postavku DPI-a i stvar rješena.

@Pokretač teme

Iskreno, jedino što baš moraš gledat pri kupovini je ergonomija, tj. kako TEBI miš leži u ruci, drugo su marketinške fore za naivce, prosječnom user-u bi 518 klasa bila vrh-vrhova.

NITROS
10-06-2009, 22:50
JohnDoe

U većini igara je sens jednak. Ja sam low sensivity i igram sa 1.0 u većini igara i znam da je bio isti sens za W:ET, za COD i za QW.

JohnDoe
11-06-2009, 00:16
Znam NITROS da je sens tu negdje, ali ja igram sa lagano povećanim sensom, dakle, funkcija mijenjanja DPI-a "on the fly" mi je jako bitna i korisna, zato ću, ja se nadam ubrzo, ubost opet MX518 jer mi je on provjeren i prezadovoljan sam sa njime. Još kad bi našao način da rješim onaj batman znak na batman edition-u to bi bilo zakon, on mi je baš fensi al me taj znak bode.