PDA

Pogledaj cijelu verziju : Safari



W3DR4N
09-06-2009, 08:50
Četvrta generacija popularnog Appleovog browsera je jučer izašla iz beta faze.

Prema provedenim testovima, u zahtjevnim se Java i CSS skriptama stranice učitavaju do četiri puta brže od dosad najbržeg browsera, Firefoxa 3.
Za usporedbu, browser je gotovo 42 puta brži od Internet Explorera verzije 7.
Za to je zadužan Appleov razvijeni Nitro engine.

S obzirom da se radi o potpuno besplatnoj aplikaciji, možete mu dati priliku i vidjeti kako se nosi s vašim zadacima.
Ukoliko vas zanima prilagodba na novo sučelje, Safari 4 je izvedbom najbliži Googleovom Chromu, samo što je sa sigurnosne strane potpuno privatno orijentiran.

http://www.apple.com/safari/

Dojmovi?

Bartuc
09-06-2009, 09:00
Evo upravo pišem iz Safaria :shock:

Stari moj, kako je ovo čudo brzo :shock: :pray: U životu nisam vidio toliko brzo browsanje. Osim toga, sučelje je FENOMENALNO, ima bookmarks toolbar, ma sve kaj ti treba i to full elegantno i "minimalističko". Još ću se malo igrati sa njime ali za sada mi se čini da će ovo u potpunosti zamjeniti FireFox. Faliti će mi pluginovi, ali definitivno se isplati ta žrtva kada vidiš ovu brzinu.


Dojmovi - genijalno :pray:




PS: Jebate led, klikneš link i iste sekunde ti otvori stranicu xD


PPS: A TopSites opcija je SAVRŠENA :pray:



Weki, dabogda ti sve igre na 60 FPS-a radile :pray:

W3DR4N
09-06-2009, 09:08
Meni je history fantastično izveden.

Kad si na Top Sites, samo klikneš dolje na Search History i listaš kroz 3D kartice prethodnih web stranica. Klasični Apple, ušminkan do bola. :)

Bartuc
09-06-2009, 09:11
Bome je odlično dizajniran program. Posebno mi se sviđa prijelazni efekt kada klikneš na TopSite pa te odvede na tu stranicu. Svaka čast Appleu. Ali nekako imam osjećaj da će Apple ponuditi i PlugIn-ove za ovaj Browser. Jel ima kakve riječi o tome? Za sada je ovo van svake konkurencije, ali sa plugin sistemom bi u potpunosti zavladali tržištem.


PS: Probavam skontati kako da importam bookmarkse iz FF-a u Safari. Piše da je moguće, ali ne znam kako, morati ću HelpFile otvoriti :D


PPS: I više nema (bar za sada) onog blokanja PCPlay foruma, kaj je moguće da browser može i takve greške peglati!?

bezimeni
09-06-2009, 09:15
Koristim ga još od bete .

Deadwalker
09-06-2009, 09:15
Weki, dabogda ti sve igre na 60 FPS-a radile
:rotfl: :pray:

hebate, ako su Weky i Bartuc odusevljeni moram to isprobat. Kad dođem s faksa idem to odmah isprobat... 8)

Bartuc
09-06-2009, 09:20
Uspio sam Importati Bookmarkse :pray:

Prvo ih trebaš Exportati iz FF-a ali u HTML obliku, onda u Safariju stisnuti ALT tako da ti izađu skriveni Menii, zatim File - Import Bookmarks.


Papa FireFox, bilo je lijepo dok si trajao :D


PS: Jedino mi se ime od PC Play bookmarksa ne prikazuje kako spada. Umjesto PLA imam 3 točkice!?




EDIT: Evo kako izgleda TopSites. Sredio sam si ga tako da su mi Bookmarkane stranice fino poredane i na TopSites odjeljku :pray:


http://www.imagesforme.com/out.php/t533710_SafariTopSites.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/533710_SafariTopSites.jpg)

Constantine
09-06-2009, 09:53
Evo,probao sam,browser je prejeben,stvarno odlican,ali me zanimaju tri stvari:
1.Kako da importam sve bookmarkse iz firefoxa,znam da je Bartuc napisao to maloprije ali jos uvijek ne kuzim
2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
3.Postoji li nacin da importam sve passworde iz firefoxa?

Raz
09-06-2009, 10:39
2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
Ideš na onu settings ikonu, te tamo nađeš opciju customise toolbar. Tamo ti se nalazi home ikone te ju samo "drag"-aš gore u toolbar.

Malo ga isprobavam, fora je browser iako treba malo navike na njega.

Kalhant
09-06-2009, 10:57
Taman sam mislio otvoriti temu, ali wedran je bio brzi. Inace browser mi je super, jedina mana je sto zdere puno rama(oko 180 kod mene sa 1 tabom).

Constantine
09-06-2009, 11:18
2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
Ideš na onu settings ikonu, te tamo nađeš opciju customise toolbar. Tamo ti se nalazi home ikone te ju samo "drag"-aš gore u toolbar.

Malo ga isprobavam, fora je browser iako treba malo navike na njega.
ok,hvala,a drugo pitanje?

Raz
09-06-2009, 11:23
2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu
Ideš na onu settings ikonu, te tamo nađeš opciju customise toolbar. Tamo ti se nalazi home ikone te ju samo "drag"-aš gore u toolbar.

Malo ga isprobavam, fora je browser iako treba malo navike na njega.
ok,hvala,a drugo pitanje?
To nisam ni ja još otkrio :)

Ali mislim da ću ostati na firefoxu, jer mi netreba trenutačno još veća brzina pošto mi firefox otvara sve strane u roku od 1-2 sec, ima više pluginova a i svi su mi bookmarksi tamo, a nisam siguran kako ih sve premjestiti (a da nije manualno).

Constantine
09-06-2009, 11:51
Sad imam jedan ogroman problem,boje,boje su totalno,ali totalno drukčije,tamnije i plava nije plava nego ljubičasta,kako da to podesim,stvarno hocu koristit Safari ali ako to ne rijesim,vracam se na firefox.

Bartuc
09-06-2009, 11:59
1.Kako da importam sve bookmarkse iz firefoxa,znam da je Bartuc napisao to maloprije ali jos uvijek ne kuzim

Otvori FireFox, odi na Bookmarks - Organise Bookmarks (ili stisni CTRL + SHIFT + B). Otvori ti se novi prozor gdje imaš izbornik "Import and Backup", to klikneš i odabereš "Export HTML" i spremiš file na Desktop. Nakon toga, otvoriš Safari, stisneš ALT tako da ti se pojavi izbornik na vrhu ekrana, odeš File - Import Bookmarks i odabereš onaj HTML file što si spremio na Desktop. Meni nije automatski postavio bookmarkse u ToolBar ali samo ih odvućeš tamo ako ga koristiš.



2.Najvažnije,kako da postavim home button da se vidi,znaci da kliknem na home i da ode na početnu

Settings - Customize Toolbar - odvućeš Home tipku gdje želiš.



3.Postoji li nacin da importam sve passworde iz firefoxa?

Mislim da se to ne može, ali to ti je čas posla upisati prvi put kada ponovno posjetiš stranicu... Možeš podesiti i AutoFill passworda u postavkama, samo nisam to isprobao...

Settings - Preferences - AutoFill - tu imaš opciju za user name i passworde...



Sad imam jedan ogroman problem,boje,boje su totalno,ali totalno drukčije,tamnije i plava nije plava nego ljubičasta,kako da to podesim,stvarno hocu koristit Safari ali ako to ne rijesim,vracam se na firefox.

Kak misliš da su ti boja krive!? Meni je sve super? Sjeti se kaj si radio, možda si nešto ujebo u postavkama fontova ili sl.!?

Constantine
09-06-2009, 12:25
Uspio sam importat bookmarkse ALI,kako da vidim mali sličice ispred svakog bookmarka,ovako sam totalno zbunjen,zatim,zasto imena bookmarka safari skraćioca na npr. PC PLAY= PC...LAY,i da,boje su mi jako cuden,budem postao kasnije screen,nemogu sada.

Bartuc
09-06-2009, 12:28
Meni je isto PC...ay bilo. Očito ima nega greška sa PL slovima u kombinaciji :D Stavio sam PCP Forum na kraju :D

Raz
09-06-2009, 12:28
PC PLAY= PC...LAY ti je jer ti u tabu valjda može bit samo par slova pa ti stavi skraćenicu. Imaš u postavkama kada spremaš u bookmarks da preimenuješ stranicu ili da izmjeniš link.

edit: Bartuc me već prestigao :) . I to je moguće.

Bartuc
09-06-2009, 12:49
Nema veze sa duljinom naziva, baš sa PL kombinacijom slova.


PS: Kako jebeno :pray:

Odeš u Bookmarks knjižicu, zatim na Bookmarks Bar i otvore ti se prikazi Bookmarkanih stranica na vrhu browsera... Možeš skrolati prikaze stranica sa odličnim prijelaznim efektima, svaka čast, izgleda genijalno.

Deadwalker
09-06-2009, 13:37
evo, instalirao sam preglednik. Ma predobro, totalno odusevljen. Od danas sam na Safariu-u... :pray:

Bartuc
09-06-2009, 13:46
Ja sam potpuno maknuo FireFox iz Quick Launch menia :D Ovaj Safari mi je orgazmatičan u najmanju ruku. Osjećam se kao dijete kada dobi novu igračku :D

Deadwalker
09-06-2009, 13:49
Ja sam potpuno maknuo FireFox iz Quick Launch menia :D Ovaj Safari mi je orgazmatičan u najmanju ruku. Osjećam se kao dijete kada dobi novu igračku :D

hehe :rotfl: :pray:
Ja također. Postelal sam si bookmarkse i passworde prema tvojim uputama i sve super stima. Ajd vise konacno dostojna zamjena za firefox

W3DR4N
09-06-2009, 14:16
Safari ima fantastično riješen privatan browsing.

Dok je u drugim preglednicima potrebno isključiti barem desetak opcija kako browser ne bi ostavljao trag korištenja na računalu, Safari u opcijama ima Private Browsing. Kad je uključen, browser ne sprema nikakav history, privremene datoteke, cache, cookije, usere ili nešto sasvim deseto. Potpuno nevidljivo surfanje.

@bartuc
Za plug-inove sumnjam, osim ako ih ne izda sam Apple. Oni vole držati svoj softver u teškim oklopima, kako bi bili sigurniji za korištenje. Nikakav mallware, adware, search trake i druge gluposti neće doći u strukturu safaria. Možda je i bolje tako, jer se ničim ne ruši integritet browsera, pa zadržava početnu brzinu, svježinu i stabilnost.


Nažalost, osim ovako za testove, zbog prirode posla neću moći nastaviti koristiti Safari, već ću instalirati Beta verziju Opere 10, koja je izašla prije kakvih tjedan dana. Sesije i integracija imapa su presudili, mada je browser daleko teži, veći i sporiji.

KingTomy
09-06-2009, 14:35
Prebrz je Safari i puno pregledniji i ljepši od ostalih browsera :D
Neznam za vas, ali prvi put kad sam ušo u Safari, nije me ništa ni pitalo a svi bookmarksi iz Firefoxa su bili u Safariju.

Constantine
09-06-2009, 16:00
Evo kako izgleda problem sa bojama(za ovu drugu sliku sam morao zacrnit neke stvari ali se svejedno vidi drastična razlika):
http://i43.tinypic.com/73nh1c.jpg
http://i41.tinypic.com/2ajm7o.jpg

I jos mi nije nitko odgovorio kako da vidim mini sličice pokraj bookmarksa,to mi je najvažnije od svega,ako toga nema bb Safari.


Ja sam potpuno maknuo FireFox iz Quick Launch menia :D Ovaj Safari mi je orgazmatičan u najmanju ruku. Osjećam se kao dijete kada dobi novu igračku :D
Pocelo ja sa safarijem,za nekih par godina ces kupovat novi macbook :rotfl:

Bartuc
09-06-2009, 16:08
Nemreš staviti favicon u Bookmarks Bar, samo tekst. Ali ljudi su već pisali Appleu da žele taj feature, tako da možda i bude podržan u novijim verzijama.


Ja sam mislio da će mi Favicon faliti, ali priviknuo sam se i bez toga u roku od par minuta. Bez Favicona mi je preglednik i elegantniji, baš ono, minimalistički :pray:

Constantine
09-06-2009, 16:19
Dobro,ajd,valjda ću se priviknut iako sumnjam,ali nesto me jos muci,zasto se dovraga nemogu bookmarksi koji su u folderu nekom otvarat u novom tabu pritiskom na kotačić miša :(
A i nevidim jos uvijek rijesenje za problem sa bojama,citao sam kao nesto da safari 4 ima tu neku tehnologiju za bolji prikaz boja koja je ocito failala.

Ono sto mi se sviđa je da za razliku od firefoxa na windowsima 7 kad stavis mis iznad ikonice u taskbaru vidis preview svih tabova isto kao i kod IE-a a ne samo glavnog prozora kao kod firefoxa.
EDIT:OMFG,sad sam skužio da mi kod skoro svih stranica stvlja kao neki plavi plast oko stranice koji sve mijenja u plavu,wtf!!!!!

Raz
09-06-2009, 16:43
Ok, ipak sam prošao na Safari ali mi sad nekak gif. smajlići s foruma rade sporije.
@ Constantine - Meni isto stavlja neki plavi plašt dok u polja upisujem, valjda na to misliš.

Constantine
09-06-2009, 16:47
ma da,vraga na to mislim,pogledaj screenove ffs.
Sad mi pak ne nudi vise da zapamti password na bilo kojoj stranici,wtf,sad idem na reinstall,ovo je stvarno poluproizvod.

Constantine
09-06-2009, 17:00
M kakvi,odustajem ja od ovoga,nema favicona,boje su retardirane,nema opcije view image,skrolanje pritiskom na srednju tipku misa ne valja,radim doublepostove odjedanput na forumu,previše mana ima,ostajem pri firefoxu makar je ovaj brži,možda eventualno prijeđem na chrome.

Bartuc
09-06-2009, 17:02
Od svih tih problema, vidim samo taj da fale Faviconi :D Perfektan mi je, bez mane xD

W3DR4N
09-06-2009, 18:54
@constantine

Plavičasti rub označava trenutno označeni objekt web stranice.


Što se tiče boja, radi se o podršci za ICC profile boja.
U suštini značajka radi odlično, tako što levelira grafički materijal po internetu.
Tako već pri pretraživanju nemaš blijedih fotografija, pa se surfanje ugodnije.

Primjer tipičnog color testa u dva browsera.
http://img30.imageshack.us/img30/4667/iccs.th.jpg (http://img30.imageshack.us/my.php?image=iccs.jpg)

Možeš primjetiti koliko su boje u Safariju prirodnije i bolje.
Razne skinove za forume rade amateri koji pri izradi grafičkog materijala ne zadovoljavaju standardima prikaza i ispisa na svim platformama.
Probaj u dva browsera otvoriti kakvu web stranicu.
Također, ukoliko imaš pisač u boji, ispiši stranicu u oba preglednika. Sve će ti biti jasno.


@bartuc
U vezi grešaka kod Safaria.

Radi se o tome da je Safari kao preglednik, uz beta verziju Opere 10, jedini preglednik na tržištu (zapravo jedini u finalnoj verziji) koji prolazi zahtjevni Acid3 test web standarda s ocjenom 100/100.
Test je skup skripti koje izračunavaju hoće li preglednik točno i tečno prikazati sadržaj weba.
Za usporedbu, Firefox 3 dobiva ocjenu 71/100, Opera 9 dobiva 85/100, dok posljednja verzija Internet Explorera, IE8, dobiva doista bijednih 13/100 bodova.

Ironija leži u tome da je Acid3 savršeno točan proizvod, te služi kao referenca proizvođačima browsera prilikom njihove izrade.
Zašto developeri ne poliraju browsere do njihovog savršenstva?

bezimeni
09-06-2009, 19:16
Taj Acid3 test si mogu objesiti mačku o rep.IE najtočnije prikazuje stranice i najkompatibilniji je sa svima.Razlike u brzini su minimalne između svih preglednika.IE mi je i najstabilniji.Ipak najbolja mi je lisica zbog hrpe dodataka i skinova.
Safari je odličan.U beti je znao imati mutnjikava slova...sada je to sve ispravljeno.Ali dodaci su nikakvi , skinova nema...u principu ama baš ništa revolucionarno.Da ne dolazi iz "strašnog" Applea ne bi pobudio ni polovinu sadašnjeg interesa.

Constantine
09-06-2009, 19:39
@w3dra,problem je u tome sto ja nisam nista selektirao na stranici niti mogu odselektirat,osim toga,ne kuzim kako taj ICC profile poboljšava boje kad su kod ikonica na pcp forumu boje vidno neprirodne,tamnije i drukčije.

Tegla Ajvara
10-06-2009, 21:58
nemogu igrat battlefield heroes na njemu :cry:

btw. ono mi je ludo bilo na pocetku kad ga upalis pa ti stavi listu popularnih stranica
jel se moze napravit takva lista kad se pali, ali da ja stavim stranice po svome?

i zast nema tipka home?

Tegla Ajvara
10-06-2009, 22:47
sve rjesio :D
ocjena 10

Deadwalker
12-06-2009, 09:01
ja sam se zaljubio u ovaj preglednik preko usiju :oops: Jednostavno, meni je savrsen, radi perfektno i ima sve sta moderni preglednik treba imati...preprezadovoljan :pray: Skidam kapu Apple-u :bravo:

Sphinx
12-06-2009, 11:54
Safari in da haus. Mozilla ce ostati kao backup :D. Ne stvarno, safari je premocan, i prebrz, cak je brzi i od chrome-a :thumbs2:

Kostolomac
12-06-2009, 12:43
Mogao bih ga probat kad ga svi hvalite :) Probao sam i Chrome ali mi je nekako smećast, i bugovit.

Bartuc
12-06-2009, 16:38
Dojmovi nakon par danja intenzivnog korištenja...


Prednosti:

+ sexy do krajnjih granica
+ najbrže browsing iskustvo
+ elegantno sučelje
+ PCPlay forum ne brejka


Mane u odnosu na FF:

- nema pluginova
- nema Favicona na bookmarks baru
- kadkad se pojave problemi sa otvaranjem slika na forumu (uključujući spori rad smajlija)
- kada kliknem back tipku na mišu, uz to što me vrati nazad usput napravi i Refresh stranice što NE želim



Iako je browser pre sexy i stvarno je fenomenalan proizvod, vjerojatno ću se vratiti na FF zbog 1. i 4. mane koju sam naveo. To su mi dvije bitne stavke, tako da mi nekako više paše FF iako je spor i ružan ko mrtva krava naspram Safaria :cry:

Hellboy
12-06-2009, 16:50
Jel postoji koja šansa da dobijem tamniju verziju Safarija? Nisam fan shiny stvari navečer kad mi stvaraju ogroman kontrast između tmine koja me okružuje i samog zaslona koji svijetli poput prolupalog svjetionika u rudniku.

Don Kihot
12-06-2009, 20:09
Firefox, Wyzo & Flock... Sve što trebam. ;)

Bartuc
12-06-2009, 20:45
Wyzo & Flock

Kaj ti je to?

Grim
12-06-2009, 21:51
Evo ja cu mu dati sansu... ak je dobar mozda se cak i ostavim Firefoxa :)

EDIT: Kak da stavim smooth scrooling, nemogu ga nac ?

Don Kihot
12-06-2009, 23:43
Wyzo & Flock

Kaj ti je to?

Browseri na Firefox (bivšem Netscapeovom) enginu. ;)
Ko da vozim 3 Firefoxa odjednom. :D
I na svima rade addoni. ;)

Tegla Ajvara
14-06-2009, 10:29
sto se tice safarija nekak mi sporiji od firefoxa
a ovako je inace funkcionalan ali nema tepku refresh i nemogu igrat bf heroes na njemu
firefox da malo pokupi nekih stvari od safarija a zadrzi ovo sadasnje, daleko ce biti najbolji od svih.

Frky
14-06-2009, 12:44
Probao i ja ovaj safari! Je, brz je i sve to, no kad radi nešto sa strane (neki program što koristi net) onda je sporiji, mnogo sporiji!

Npr. dok mi torrent skida s neki 90 kB/s, safari je ko puž, dok firefox ide nekih 50-60% brže!

Jedan i najveći plus (po meni) je Top Sites! Jednostavno predobro izgleda, i kako sam bio navikao na Operin Speed Dial, ovo me baš ugodno iznenadilo! Btw. što će wam bookmarks ako imate ovaj Top Sites?

Constantine
14-06-2009, 12:46
Dobrro da nisam osta na safariju zato što su mi torrenti aktivni 99.9% vremena.A to top sites nije ništa posebno,chrome ima nesto slicno samo manje atraktivno.

Grim
14-06-2009, 19:04
Je zna ko kak da stavim smoothscrooling, zapravo je ta opcija uopce ima?

Frky
15-06-2009, 21:04
Dobrro da nisam osta na safariju zato što su mi torrenti aktivni 99.9% vremena.A to top sites nije ništa posebno,chrome ima nesto slicno samo manje atraktivno.

Koliko sam skužio, chrome ti stavi najgledanije stranice, dok kod safaria moš sam staviti koju god hoćeš i tamo će biti uvjek (samo je trebaš pin-ati)! Ista stvar kao i operin Speed Dial!

Kid A
16-06-2009, 15:43
Je zna ko kak da stavim smoothscrooling, zapravo je ta opcija uopce ima?
Sta je to smoothscrolling?

Bartuc
16-06-2009, 15:50
To si uključiš tako da kada skrolaš stranicu, dobiješ puno glađi skroll. Nema onog grčevitog skakanja sa skrolom nego se fino i elegantno stranica vrti.


U FF-uSodi ovako:

Tools - Options - Advanced - stavi kvačicu na "Use Smooth Scrolling" i apply...



Za ostale browsere ne znam pošto ih ne koristim...

Shaka
16-06-2009, 18:52
evo danas krenuo koristit i nema jaceg pregeldnika,do danas sam koristio mozzilu i nisam prelazio ni na koji drugi ali ovaj mi je prejeben.Kakav IE,chrome i opera...ovo je zakon!

Grim
16-06-2009, 19:21
Ja neznam ocu moci dugo izdrzat bez smoothscrollinga :(

Constantine
16-06-2009, 19:30
Jel ima smoothscrolling na chrome-u,nikad to nisam koristio na FF-u a zvuči zanimljivo.

Frky
17-06-2009, 20:11
Nemogu ja ovaj safari koristiti da ga je***! Nije to za mene! Opera je i dalje (po meni) najbolja! Sad imam najnoviju v.10 betu! Radi i izgleda baš onako kako ja hoću!

Kid A
17-06-2009, 20:34
To si uključiš tako da kada skrolaš stranicu, dobiješ puno glađi skroll. Nema onog grčevitog skakanja sa skrolom nego se fino i elegantno stranica vrti.


U FF-uSodi ovako:

Tools - Options - Advanced - stavi kvačicu na "Use Smooth Scrolling" i apply...



Za ostale browsere ne znam pošto ih ne koristim...
A ljepote,nisam ni znao za ovo.Hvala...

zombi00
18-06-2009, 17:43
inst. sam safari... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: za 10sec više nit nisam znao što je to firefox ili opera :D
a tek brzina,iss to je brzo ko ludo
inače koristim operu i napravio sam mali test,išao sam na stranicu od xfire-a na oba browsera istovremeno i kliknuo otprilike istovremeno(malo sam kasnio kojih 1sec na safariju) na games jer znam da se to spro očitava,štopao sam i u operi se stranica otvorila 13sec nakon što ju je safari otvorio.
oduševljen sam :D
malo žedere preveć rame al s obzirom da imam jak komp to mi nije problem

Deadwalker
27-08-2009, 10:44
Da, bas sam gledao, Safari fakat zna nekad potegnuti rama. Sa jedno 10-15 tabova potegnuo mi je gigu rama :D . Srecom, ne fali ga kod mene...
Nego, imam jedan iritatan problemcic. Dok se dopisivam na chatu u facebook-u, stalno mi baca nekakav error da fali neki internet plugin...je imao netko takav problem?

W3DR4N
27-08-2009, 11:28
Updateaj javu i flash.

Deadwalker
27-08-2009, 11:34
Hmm, to je sve updateno, upravo skuzih da mi ne baca nikakav error dok sam u profile dijelu face-a nego sam u home sekciji. Weird...

Deadwalker
27-08-2009, 12:40
Jos jedan problem s preglednikom.Naime, nekada dok surfam, safari mi se jako uspori, a razlog tome je sto se pod process listom kada se klikne ctrl+alt+delete vidi ukljuceni jos jedan, bezpotreban safari proces kojeg kada ugasim, surfanje vrati u normalu. Je imao tko problema s time?

Mislim da cu se morati maknuti s ovog preglednika, samo problemi u zadnje vrijeme... :(

W3DR4N
27-08-2009, 13:07
Updateaj safari, bio je prošli tjedan update.

Deadwalker
27-08-2009, 13:11
Updejtan je. Program se ionako automatski updejta, tako sam si slozio. Bas testiram s mozillom, ona taj problem nema. Weird, nemam pojma zasto me safari zeza... :?

RIDER32
28-08-2009, 00:37
Ma zato sto ga pravi apple.
Covjece imam AMD955 na 3,2GHz i 1333 rame i nesretni iTunes mi blokira, mrljavi, sporo se vlada... ono... :yuck:

Constantine
03-09-2009, 13:29
probao sam ga ponovno,koliko god sam se trudio nisam uspio ostat na safariju.
Browser je u suštini savršen i ultrabrz,brži i od chromea,ali jednostavno ima toliko mana,bugova,ne rijesenih stvari i sto je najvažnije malo opcija,makar mi inace to nebi smetalo,s obzirom na to da se radi o pregledniku,smeta me jako,ostajem na chromeu koji je jednostavan isto kao i safari ali je ipak znatno bolji.

W3DR4N
01-02-2010, 18:58
Ako imate Chrome ili Safari, enableate HTML5 umjesto flasha.
Nema napornih reklami i capova, puno manje procesorske snage traži i navodno se brže učitava.
http://www.youtube.com/html5

Constantine
01-02-2010, 20:33
katastorfa,sjebana je kvaliteta,ispixelizirana je slika,ne valj nimalo.

Aral
01-02-2010, 22:48
Da, zato kaj je u beti. Sredit će se to i svi ćemo lagano zaboravit flashek. I s tim da su mi neki pixelasti a neki ne.

Bartuc
09-02-2010, 12:47
Hahaha, Safari uopće nema Smooth Scroll :rotfl: A ovaj smajlić sa lijeve strane trza :|

Opet se igram sa Browserima i Safari je upravo izgubio... idemo dalje.

W3DR4N
09-06-2010, 02:43
Apple je na WWDC-u predstavio Safari 5.

Utrka za najbržim browserom se nastavlja, jer je Safari zauzeo vodeću poziciju i prestigao Chrome i Operu. Nekad moćni Firefox je sad spora kanta.

Odličan feature je i automatsko izdvajanje članka za čitanje i ispis.

http://www.apple.com/safari/

Deadwalker
09-06-2010, 09:56
Lijepo.
Mozda isprobam, ali sumnjam. Nekako sam se previse zaljubio u Operu<3
Al slazem se oko Firefoxa. Pocinje ozbiljno zaostajati sa konkurencijom, a i prema zadnjim trzisnim izvjestajima, opcenito IE i FF gube masovno udjele. Safari, Chrome i Opera su sve zastupljeniji.

Sickmanno1
09-06-2010, 11:39
SVE OD APPLEA JE NAJBOLJE!!!

RIDER32
09-06-2010, 13:18
SVE ŠTO NIJE OD APPLEA JE SMEČE!!!

Deadwalker
12-06-2010, 10:22
smeće Rider
:(

RIDER32
12-06-2010, 22:12
smeće Rider
:(
Ok drugi put ću zapamtit :roll:

cham3leon
12-06-2010, 22:17
Da si koristio Mek već bi to znao jer je poznato da Mek čini ljude pametnijima.

RIDER32
12-06-2010, 22:25
Ja sam glup i ponosan sam što sam glup :)

W3DR4N
03-08-2010, 22:02
Korisnici posljednje verzije Safaria 5 mogu skinuti ekstenziju "Cleaner YouTube"
YouTube konačno ne izgleda odvratno ko cigansko selo, već ima potrebnu "googleovsku" profinjenost.

http://img40.imageshack.us/img40/1976/unknownrb.th.jpg (http://img40.imageshack.us/i/unknownrb.jpg/)

RIDER32
03-08-2010, 23:52
Čuj ti ove picajzle :rotfl:

nefunkcionalno ko racku.

Forbs
07-08-2010, 17:40
Super ovom nadogradnjom 5.0.1 je dobio i ekstanzije...Super..

Razzarach
07-08-2010, 18:04
iWedrane kako sacuvam top sites ako reinstaliram windowse?

Deadwalker
21-09-2010, 11:54
Nisam već dugo, pa isprobavam nove verzije alternativa Operi. Za sada mi se Safari 5 poprilično svidio, zanima me samo kako da instaliram hrvatski riječnik?