PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igraći kontroleri i vrste upravljanja



W3DR4N
07-06-2009, 19:43
Provodimo malo istraživanje.
Molimo vas da odvojite trenutak i odgovorite na postavljena pitanja.

1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.

cham3leon
07-06-2009, 19:56
1. Logitech volan
2. Samo u hardcore simulacijama vožnje
3. Apsolutno. Za navedene žanrove jedino kvalitetan volan daje pravu kontrolu.
4. Da, ako oni koriste gamepad/tipkovnica-miš
5. Samo za one koje svrbi novčanik, neki kontroleri mogu biti dosta skupi, a tipkovnica/miš sjajno ispunjavaju svoju ulogu.
6. Ne sviđa mi se takav pristup jer je jako nepraktično imati po pet kontrolera uz konzolu/pc od kojih svaki služi za dvije-tri igre.
7. Imaju svoje draži i prednosti, ali svejedno još bar neko vrijeme ne mogu istisnuti konvencionalne kontrolere.
8. Treba kupiti kontroler, odabrati pravi model, usto kvaliteta košta, a tipkovnica je uvijek tu.
9. Ne vjerujem.
10. Navodno je gamepad bolji od tipkovnice i miša u svim žanrovima, čak i FPSu kad se malo privikneš, ali mislim da je tipkovnica/miš svejedno sjajan način kontrole.

bezimeni
07-06-2009, 20:02
Logitech Chillstream gamepad

Meni je i više nego dovoljan.Nezamjenjiv je u multiplatformskim igrama.Neke su igre i neigrive bez njega.Volan i joystic su mi potpuno suvišni i nepotrebni dodaci.Daleko je ugodnije upravljati gamepadom i nimalo lošije ili nepreciznije s obzirom da gamepad ima analogne kontrole.Istina i ne igram neke tvrdokuhane simulacije ali probao sam i njih te idu odlično na gamepadu (formula 99 , gtr 2).

Teon
07-06-2009, 20:05
1. Logitech: volan, joystick, gamepad
2. Volan - samo voznje, joystick - samo avio simulacije, gamepad - skoro sve cross platform arkadne igre (znaci tipa Assassin's Creed, MGS), fighterima (Mortal Kombat ...) + jos u PESu
3. Da, pogotovo volan i joystick
4. Ovisi, kod volana je velika prednost
5. Za gamepad ocito da, no sad je neka susa dobrih simulacija voznje i letenja na PCu :(
6. Samo ako dolaze besplatno uz te igre (i ako im zbilja trebaju, jer kam cu stavit svu tu opremu)
7. Mislim da kad se usavrsi takva tehnologija moglo bi bit odlicno, no ipak draze mi je nesto cvrsto drzat u rukama
8. Ja sam zagrizen PC igrac, i ne vidim odbojnost ;)
9. Nema sanse
10. U slucaju gamepada, mislim da proizvodjaci su bili jednostavno lijeni igru prilagodit sa konzole tipkovnici (Uzmimo Splinter Cell gdje je igru prakticki bolje igrat tipkovnica+mis a igra je izvorno za xBox, zasto drugi proizvodjaci takvo sto ne rade?!), no joystick i volan su zbilja dobro dosli kao extra dodatak u uzivanciji igri kojima su namijenjeni.

Arbiter of Change
07-06-2009, 20:10
1. Prastari Team Mad Catz volan, Logitech PS2 gamepad, Logitech PS1 gamepad
2. Volan uopće ne koristim (jesam za starih PS1 dana), PS gamepadove prvenstveno za avanture tipa Assassin's Creed ili konzolašku emulaciju
3. Naravno, ukoliko igra ne radi bolje sa miš + tipkovnica kombinacijom... ili je pripadnik FPS žanra općenito
4. Ne, stvar je preferenci ili očigledne prednosti (kao što nas je Shadowrun naučio)
5. Općenito gledano ne, premda me nekada uhvati blaga manija kad vidim Mad Catz Street Fighter gamepadove
6. Nužno zlo za doživjeti potpuno iskustvo kod takvih igara, problem sa cijenim u naših preprodavača
7. Definitivno zanimljvo i impresivno, ali nešto što neće još duže vrijeme vidjeti praktičnu primjenu u svim žanrovima igara ako i ikada
8. Dodatno plaćanje za periferiju kako bi je iskoristili na, ionako već sa konzola portanim, naslovima jer se developer nisu željeli potruditi i prilagoditi naslov koji dolazi na PC za isti. Ogorčenost pretpostavljam, ali i dobrim dijelom već spomenuti trošak koji PC igrači već troše na unaprjeđivanje svojih kanti
9. Ne, dok god pojedini žanrovi na PC još postoje

Lord Ragnarok
07-06-2009, 20:11
1) Ne
2) Ne igram simulacije/sportove na pc-u, predosadno mi je to
3) Nebih znao, no mislim da sigurno daju bolji osjecaj od tipkovnice
4) Nema nikakvu prednost, sve ovisi o tome kolko je igrac dobar. za primjer imam frenda koji na tipkovnici pes prebrutalno, dok recimo meni ni 100 gameepadova nebi pomoglo
5) Ovisi o financijskom stanju, ako se ima, onda naravno, a ako ne, bas se i ne
6) malo teze pitanje, no mislim da su ok, imaju svoje prednosti, no opet, nista sta tipkovnica+mis nemru nadoknaditi
7) To je ono sa xboxa? full body motion recognition? Igranje postaje fitness, no opet, nisu s vi gameri fizicki spremni tako da nece biti previse kupaca (osim girlz)
8) Pa uglavnom su svi pc gameri naviknuti na tipkovnicu+miš, pa im se preteski prilagoditi pa odustano, ili nemaju financijskih mogućnosti nabavljanja kontrolera
9) Ne, nikako.
10) Ko voli nek izvoli, doduse ja im nebi ni prismrdio na 2 km

Macolla
07-06-2009, 20:19
1. Posjedujem joystick i volan sve od Logitecha a lijen sam previse da vidim imena.
2. Prije sam ih koristio "pravilno tj. volan u GRID-u, NFS-u its, a joystick najvise igrajuci neke simulacije voznje aviona. Sad mi je cool igrat pes volanom.
3. A zavisi koja je igra, recimo RPG zanr ti nemoze poboljsat ni najbolji volan ni najbolji joystick a dok vec u GRID-u imas sjajan filing.
4. Ne bas osim ako se radi o volanu jer se tad dobija na preciznosti.
5. Po meni nije jer su meni sasvim dovoljni mis i tipkovnica ali ako se ima neka lova preporucam da se ulozi na volan.
6. oh noes
7. ja mislim da je to apsolutno buducnost gaminga. najvise mi se svidja mind control te namjeravam kupiti sebi nesto tako cim prije.
8. ma to varira od gamera do gamera, a oni koji nevole razne kontrolere misle da drugi imaju neku prednost nad njima.
9. Dok god sjedim za compom mis i tipkovnica su mi alfa i omega.
10. ma moje misljenje je da razni kontroleri nisu toliko potrebni ali nije lose ubosti koji ako se nadje novca. a ako hocete tri stranice texta dajte mi tri stranice pitanja :D

Constantine
07-06-2009, 20:30
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
samo gamepad
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
nigdje,gamepad mi nije xbox360 orginalni pa ga igre automatski ne prepoznaju a neda mi se podešavat to svaki put.
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
ovisi o kojoj je igri riječ,kod FPS-ova definitivno ne
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
kojim naslovima :S
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
da
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
boli me briga za to,nikad nisam igrao niti jednu igru koja zahjeva nesto posebno od dodataka.
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
Project Natal zvuci jako zanimljivo,ali ima li to budućnost vidjet ćemo
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
zato sto vrijedi mišljenje da su miš i tipkovnica najbolji načini upravljanja što nije uvijek točno
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
lol wut,sto cu igrat cod sa gamepadom,hell no
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta
Da imam para kupio bi si odma xbox 360 kontroler za igranje i vjerovatno bi ga koristio u skoro svim naslovima osim FPS-ova i RTS-ova ofc.

ScorpiuS
07-06-2009, 20:44
1. Gamepad Saitek P2600 koji je otšo u penziju, na ljeto kupujem Chillstream
2. Trkaći, platformeri,
3. Da, ali samou gore navedenim žanrovima
4. Ne
5. Nakon GfW standardiziranja gamepada, da
6. Limit na samo određeni naslov je kočnica, ali ako taj određeni naslov volite onda su vrijedni uloženog
7. Tehnologija napreduje i taj način kontrole ima svijetlu budućnost u mojim očima
8. Navika uglavnom, a nekima strah od promjene
9. Nimalo, strategije i FPS (ma šta god ljudi govorili) nisu isti bez miševa, za RPG je potrebno puno tipaka koje gamepadi nemaju
10. Dafinitivno je gušt zavalit se u fotelju i vozat najdražu trkačinu, ali ako to vodi do ukidanja tipkovnice i miša u igrama, ja sam protiv gamepada, komputorska periferija je nešto što sam zavolio i ako će nestati onda je bolje da nestane i gaming.

Rang€r
07-06-2009, 21:03
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?

ništa :)

2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?

koristim miš/tipkovnicu

3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?

ne

4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?

pa ak u pucačini s mišem/tipkovnicom igraš protiv nekog na joysticku onda si u velikoj prednosti, sve ostalo je ili isto il je miš/tipk bolje

5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)

ne

6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)

nemam mišljenje

7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)

ne mislim...

8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)

u tome što to nije ugodnije upravljanje

9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?

neče

10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.

ne trebam ih, ko ih voli nek izvoli :)

Ghost_Rider
07-06-2009, 21:26
1. Posjedujem GamePad.
2. U svim zanrovima koristim,osim FPS-a.
3. Da smatram.
4. Ne.
5. Zavisi kakve kupujem.
6. Nemam misljenje.
7. Nista.
8. To sto ne mogu nikada svoj GamePad zamijeniti za neki drugi.
9. Mislim da nece.
10. Da imam sada tu nesto novca odma bih sebi narucio Xbox360 GamePad.Odkad je izasla konzola stavno mislim na taj GamePad.Mislim da bi bilo mnogo bolje sa njim igrati neke igre.

DJ Not Nice
07-06-2009, 22:06
1. SmartBox gamepad
2. Avanture, utrke (Prince of Persia, NfS)
3. Definitivno
4. Ovisi
5. Naravno da je
6. Veliki dodatak igrivosti same igre, no i bespotrebni
7. Veselim se tome, posebno OCZu
8. Višak kablova!?
9. Miš i tipkovnice koriste i korisnici konzola, no ne u toj mjeri kao u PC korisnici
10. Kontroleri su dobrodošli, a posebno se veselim novim vrstama kontrola

flander
07-06-2009, 23:48
1. Đojstik - SmartBox
2. Vožnje bilo kojeg tipa, avanture, tabačine,igre kao PoP i DMC
3. da,definitivno
4. Ne
5. pa ono,da, ako recimo volim odigrat DMC do 100% učinka,da sve otovorim i pređem na najvećoj težini,bitno mi je da joystic ne krepa nakon 10 sati igre
6. to su gluposti koje je nemoguće opisat, ako želiš naućiti gitaru kupi pravu gitaru i onda npr zavedi curu ^^,a ne nabrijavat se na guitar hero i zabrijavat kak možeš odsvirat Sweet Child o mine bez problema,isto vrijedi i za Tony Hawka
7. misliš na tipa holodek ? ^^ pa ono sve mi se ćini da bu tako i bilo, ali nema boljeg nego se zavalit u fotelju i odigrat neku poštenu avanturu u miru dok vani pada kiša ili trpa snježina,zato i jesu igre da se opustimo,a ne da uz igru još skaćem i neznam radim Naruto poteze,to radim vani sa ekipom dok haklamo košaricu
8. a ono,kad nešto nemoš imati,a drugi ima ljubomora se javlja
9. da,mislim da već i je
10. pa recimo jedna od prednosti kontrolera je ta što imaš sve na jednom mjestu, sve ti je u malo "rasponu", nezamislivo mi je igrat recimo NFS ili PES,a nedaj Bože DMC ili PoP na tipkovnici, brža mi je igra nekako kad igram na kontroler, fluidnija,dok na tipkovnici mi sve nekak čudno i tupavo

RIDER32
08-06-2009, 01:06
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?SSamo logitechov bežični gamepad koji je tesko spojiti na PC ali kad se spoji radi u rjetko kojoj igri. Support WTF!!!
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?SGamepad sam koristio u TMu oko 1h i vratio sam se na tastaturu :D
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?SDa ali treba prilagodba, ali meni se neda prilagođavat^^
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?SDa. U večini slučajeva.
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)SDa. Ao več posjeduješ izvrsnu "običnu" periferiju :D
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)SKo voli nek izvoli. Ja neču.
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)STeža Gadgetarija... Sretno im bilo, al ja nisam pretjerano zainteresiran.
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)SKao Hardcore PC gamer cu jednostavno odgovoriti "jer su sranje" :D ali kao "iskisan" Gamer "Jer je pravljanje sa mišom mnogostruko refleksnije, lakše, okretnije...
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?SPC i gamepad neidu zajedno dok je tu miš (kod FPSa). Kod simulacija već nekako mozda pobru nek malo vece trziste vec sada ali Keyboard+Mouse nemaju konkurencije.
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.[/quote]
Vecina recena gore tako da nemam sta pno nadopisivati osim da Keyboard+Mouse rulaaaaa naveliko :pray:
Ni najudobniji gamepad se nemože mjeriti sa prosjecnim ergomišom.

E da. Zaboravio sam na volane i "igrače palice".
Volani mi se sviđaju, ali oni malo skuplji koji nude dostojan osjećaj u vožnji. Oni jeftini volani su gori od najgorih gamepadova. Volio bi si priuštiti jedan :roll:
A igraču palicu bi kupio (neku bolju) samo radi HAWXa :)

Raz
08-06-2009, 08:08
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
Gamepad: Genius MaxFire G-08XU
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
Većinom kod NES/SNES/PSX igara te nekih starijih platformera za PC
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
Sve ovisi o žanru i općenito o portu igre. Ako je lošije portana te je teško igrat s kombinacijom miš+tipkovnica, onda je gamepad vjerojatno bolja opcija.
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
Ne nužno, to je stvar navike. Netko će bolje neku igru igrati na tipkovnici a netko na gamepadu.
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
Na duže staze da.
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
Ne mislim ništa o njima, pošto nisam ništa od toga igrao.
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
Tehnologija ide strašno naprijed te će jednog dana gamepad, tipkovnica i miš, etc. izaći iz upotrebe te ih zamijeniti nešto novije i naprednije. Neznam koliko će nabrojani projekti uspjeti, no definitivno će biti zanimljivo pratiti razvoj svega.
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
Zbog lošijih stavova prema konzolama tipa PC je najbolji ili pak nedovoljno želje za promjenom pošto su svi već navikli na PC kontrole.
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
Sigurno neće, bar ne gamepad.
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta
Kontroleri su u mnogim slučajevima dobra alternativa, no neke je naslove veći gušt igrati na mišu i tipkovnici. Sumnjam da će ikad gamepadi zauzet mjesto miš+tipkovnica i vice versa.

Necto
08-06-2009, 09:15
Logitech: Gamepad(C. Rumblepad 2), Joystick(X3D) , Volan(G25).[/*:m:kj6v8yyg]
Volan: Samo simulacije voznje, Joystick: Samo avio simulacije, Gamepad: Skoro sve cross platform arkadne igre(tipa Assassin's Creed, MGS), fighterima(Mortal Kombat ...), sport(PES, Tenis ...) + arkadne voznje(npr GRID).[/*:m:kj6v8yyg]
Da, ovisno o tipu igre za koju su namjenjeni.[/*:m:kj6v8yyg]
Da, ako oni koriste gamepad/tipkovnica-miš[/*:m:kj6v8yyg]
Ne, osim za one kojima je to izrazitu phun i imaju viska para =)[/*:m:kj6v8yyg]
Ne sviđa mi se takav pristup jer je jako nepraktično imati po pet kontrolera uz konzolu/pc od kojih svaki služi za dvije-tri igre.[/*:m:kj6v8yyg]
Sve najbolje ako se nastavi razvijati u smjeru u kojem je krenulo. Podrzavam vise NIA pristup od ovog mahanja i skakanja ispred ekrana (iako bi i to vjerovatno naslo upotrebu u nekim igrama)[/*:m:kj6v8yyg]
Pravi PC igrac ce zasigurno prepoznati prednosti kontrolera u odredjenim naslovima, ali kontrolerska periferija nije jeftina tako da...
Tu su i wannabe pr0 pC g4m3ri koji pljuju po kontrolerima eto cisto da bi oni bili kewl i pr0 (napsi)[/*:m:kj6v8yyg]
NESi nadam se da nece, jer ako slucajno Microshit pokusa progurati onaj svoj Xshit kontroler, ja cu osobno kupiti 2 kom i zgazit ih nogama. Amen[/*:m:kj6v8yyg]
Podrzavam veliku raznovrsnost periferije, tako da svatko moze odabrati sto njemu pase! Naravno ovo treba sljediti i podrska te periferije unutar igara.
Odredjene zanrove igara je ugodnije/bolje/lakse igrati s igracim kontrolerima.
Ali
S kombinacijom mis/tipkovnica se mogu igrati SVE igre, dok se s kontrolerima makar igrali sa sva 3+ skupa nemogu igrati sve igre!
Zato recite NE standardizaciji i nasilnom proguravanju kontrolera od strane mocnih i pokvarenih korporacija![/*:m:kj6v8yyg]

Gwin
09-06-2009, 10:50
Sbrža mi je igra nekako kad igram na kontroler, fluidnija,dok na tipkovnici mi sve nekak čudno i tupavo
čisto znatiželje radi, na kojoj keybi se igraš? nekoj banalis domesticus od 30kn ili si odvojio par stotina kuna za pravu keybu? jer nijedan gamepad koji sam isprobao nije toliko brz u reakcijama kao moja tarantula

enikejs, OT, gamepad koristim samo na xboxu i to samo zato što sam prisiljen. igranje shootera na gamepadu je IMHO glupo i nelogično, podivljao sam igrajući Darkwatch (naravno, xbox exclusive) na gamepadu

investirao sam soma kuna za keybu i miš. dajte da ih prenosim s konzole na konzolu..

Lord Jambrek
13-06-2009, 01:17
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
Koristim Speedlink PS2 to PC konverter tak da imam meni osobno najbolji svjestski gamepad spojen na komp.
Neki stari Gamester volan, mogu reći da mi i nije tak loš, iako moram kupit onaj Gameport to USB converter jer Vista x64 ne podržava gameport (prije neg što xp fanatici počnu pljuvat po tome, navest ću da i XP x64 ne podržava gameport.

2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
Većinom za PSX emulator i emulatore općenito, koristim također za neke portove s konzole poput "LOTR: Return of the king", "Forgotten Realms: Demon stone" i općenito takve igre.

3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
Pa ne baš vjerodostojniji, jednostavno mi je lakše igrat igre koje su napravljene za konzole na gamepadu.

4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
Igram sve singleplayer, tako da nema potrebe. Osim Test Drive Unlimited, iako ga ne igram online, ali igru je puno lakše i bolje igrat sa primjerice G25 nego sa mojim gamesterom

5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
Pa volan je gotovo once in a lifetime investicija, tako da mi čak i osobno nebi bio problem dat novce za G25 (kad bi ih imao naravno :) )

6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
Ma bzvz, sad ću dat hrpu para da bi mogao igrat jednu igru s nekakvim doživljajem. Imam gitaru pokraj kompa, kakav guitar hero.

7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
Znam samo za EyeToy i dosta je ok, iako bi se i na tome još dalo poradit. Kontroler od Wii-a mi je pre zakon. <3 Wii.

8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
U njihovom mentalitetu. Ista stvar kao i fanatizam, koje god argumente iznio, njima jednostavno neće doć do glave.

9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
Nadam se da ne, ipak nema do FPS-a, RTS-a ili nečeg drugog "pc-jaškog" i igranja dotičnih sa mišem i tipkovnicom.

10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.
Pa moje mišljenje je to da postoje igre koje je jednostavno bolje, lakše i veći užitak igrat sa gamepadom nego sa tipkovnicom, pogotovo na emulatorima. Gamepad je također manji, tako da se mogu komotno razvalit u kreveti igrat FF7 :D

Što se tiče volana.

Puno veći gušt igrat vožnju na volanu nego na tipkovnici, pogotovo nešto poput TDU (Test drive unlimited). Dotični ima sistem kuplunga (kvačila) koji radi fenomenalno i pravi je gušt igrat sa tak nečime (igrao sam igru sa 3 volana odjednom samo da bi mogao koristiti sve mogućnosti)

Delirium
13-06-2009, 12:55
ne psojedujem nista samo keyboard i parcova... po meni za dobro igranje ni ne treba puno više!

The Jackal
16-06-2009, 18:00
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
Smart Box Volan, Speed Link Strike2 Gamepad
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
Volan za trke tipa NFS, Test Drive Unlimited, GRID. Gamepad za sve naslove koje se gledaju iz trećeg lica: Devil May Cry 3, The Suffering, GTA III pa nadalje.
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
Da. Definitivno
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
Zapravo i je prednost. Ako je odgovarajuća periferija naravno. Dakle.. da. Smatram
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
Je. Poželjno. Naslovi idu sve više prema igri iz trećeg lica (Prototype, Dark Sektop, Dead Space, Resident Evil 4). Isto tako iza žanr utrka.
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
Po meni je to sve super. Sam kaj poneki proizvodi su skupi.
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
Still Life sam igrao na PS2 i upravlja se manje više samo glasovnim komandama i izuzetno mi se svidjelo. A i EyeToy sam imao prilike isprobat. Zabavne igre al to je više manje za djecu.
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
Self Indulgent Sausages
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
Da. Sigurno će bit.
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.

Ako osoba želi najveći gušt i najveći doživljaj u igranju pojedinih igara... moraSonda koristiti gamepad/joystick/volan/wateva.

IgGy
29-06-2009, 16:57
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?

Gamepad - Logitech Chillstream (Xbox 360 kontroler)

2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?

Sportskim simulacijama (FIFA, PES), trkaćim simulacijama (NFS, GRID, DiRT), tabačinama (Devil May Cry)

3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?

Ovisno o žanru. U nogometnim simulacijama definitivno.

4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?

Opet, ovisno o žanru. U sportskim simulacijama zasigurno.

5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)

Ovisi kakve žanrove igrač preferira. Primjerice, meni je sasvim dovoljan gamepad koji i nije toliko skup, a uporabljiv je godinama.

6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)

Gledano iz socijalnog aspekta, predstavljaju dobru zabavu u društvu. Za solo gaming su generalno nepotrebni, no, opet, stvar je individualna.

7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)

Za pojedine žanrove bi moglo biti oke. Primjerice puzzle i društvene igre, pa možda čak i RTS igre. No zasad mi je teško zamisliti takav način upravljanja u najpopularnijim žanrovima poput shootera, trkaćim i sportskim simulacijama, tabačinama itd.

8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)

U žanrovima poput shootera iz prvog lica, shootera iz trećeg lica i strategija tipkovnica i miš jednostavno su superiorniji način upravljanja, i iskreno, ne bih ih mijenjao s kontrolerima.

9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?

Na računalima postoji nekoliko načina upravljanja igrama, stoga, zašto ne?

10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.

Dobrodošao način upravljanja u biranim žanrovima.

Delirium
04-07-2009, 18:50
Ali
S kombinacijom mis/tipkovnica se mogu igrati SVE igre, dok se s kontrolerima makar igrali sa sva 3+ skupa nemogu igrati sve igre!
Zato recite NE standardizaciji i nasilnom proguravanju kontrolera od strane mocnih i pokvarenih korporacija!

sign

MindReader
05-07-2009, 23:45
logitech gamepad i volan koje ne koristim al razmišljam o ponovnom korištenju,al ih trenutno ne koristim
gamepad uglavnom koristim za tekme s frendovima u raznim sportovima i paraolimpijskim disciplinama

guessWhosback
05-07-2009, 23:56
Ja imam tipkovnicus jeftinicus od 100kn i mishius genius jeftinicus od 50kn...i navikao sam se na tu periferiju...makar kad bih imao para...bi uzeo Logitech wave cordless tipkovnicu i miš...možda i neki gamepad...trnutačno imam smartboxov od 100 kunića...a što se tiče upravljanja mislima...treba tu još puuuuuuuno dorade...ovo od Nia-e je tek nekakav početak...a kasnije će dolaziti i bolji modeli...makar više preferiram gamepad u ruci za vrijeme igranja PES-a nego NIU...volim slušat mjuzu tijekom igranja soccera i komentare kada zabijam golove...no tipkovnica i miš su i dalje glavni! :D

Kalhant
10-07-2009, 23:28
cek, wtf je nia? :?

Hidraulicar Kreso
11-07-2009, 00:14
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
1. Logitech Precision gamepad
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
2. Tuče, ili portovi sa konzola (tipa RE 4)
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
3. Ovisi o žanru, ali preferiram tipkovnicu i mouse.
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
4. Ne.
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
5. Sve zavisi o osobnim željama i dubini džepa.
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
6. po meni totalno bespotrebno, samo da se izvuče novac.
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
7. Ne znam, nikada sse nisam zapitao to.
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
8. Ut ome što smo naučeni na miš i tipkovnicu, i samim time superiorniji u nekim naslovima, ali se to ne odnosi na sve, te također ovisi o osobi.
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
9. Mogao bi, ali ne znači da hoće.
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.
10. Otkada sam prešao na PC gaming totalno sam zaboravio na kontroler sa konzola, i sada mi je nezamislivo neki naslov igrati bilo na konzoli i li na PC-u sa kontrolerom. Mogu se prisliti, ali automatski mi igra postaje prenaporna jer svako malo moram pogledati koju tipku stisnuti. Naravno treba vježbe i privikavanja na kontroler, ali ja ga definitivno ne želim više imati u rukama otkada posjedujem tipkovnicu i miš. Oni su za vrste igara koje ja igram puno korisniji i ubojitiji nego jedan kontroler. Te mi samim time umanjuju doživljaj igre. Jednom su napisali kako igre na PC-u, pogotov FPS-ovi i TPS-ovi izgledaju nerealno brzo jer igrač na PC-u posjeduje miš sa kojim je okretniji nego netko tko igra na konzoli sa analognim palicama. To je istina, ali svatko ima svoj ukus i žanrove koje igra te si time određuje koji mu je način kontroliranja bolji.

e.mouse
13-07-2009, 15:29
Ja imam samo neke Dilong L gamepad . Oko 140 kn su bili ja mislim , cista kopija od Play Stationa .

Na njima igram samo NFS & Burnout , za druge igre ih jednostavno nemogu koristiti :)

Invisible Man
21-07-2009, 14:44
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
- Logitech Rumblepad II cordless, Logitech Force 3D Pro.
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
- Većinom u žanrovima iz trećeg lica; Tomb Raider, Gears of War, Resident Evil, Assassin's Creed a joystick sa avionima...
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
- Pa i ne baš.
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
- Of course not.
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
- Itekako!
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
- Glupost i teški marketing...
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
- Can't wait.
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
- U glavi im je jedina riječ - NE i to je to.
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
- Iskreno se nadam da ne!
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.
- Moje mišljenje je da ko voli nek izvoli. Meni je osobno igranje PES-a ili NBA ili FIFA-e nemoguće bez gamepada. To mi je prirodnije nego tipkovnica a kamoli miš ka što su usrali sa FIFA-om. Neću ni pričati o avionima bez joysticka. Ali stvarno ima većina igara odnosno 90% koje traže igranje mišom i tipkovnicom na PC-u i fala bogu da je tako. :D

Gamer from Sarajevo
01-08-2009, 13:01
1. Volan(Logitech Rally Vibration Feedback Wheel), Gamepad(Genius neki)
2. Volan(simulacije vožnje, arkadne vožnje), gamepad(sportske simulacije)
3. Volan apsolutno, gamepad baš i ne
4. Da, ali ukoliko oni koriste neki drugi kontroler.
5. Ako imate novca, da.
6. To je glupo, zašto da imam 3-4 kontrolera za 1 igru kad to sve mogu sa jednim?
7. Imaju neke prednosti, ali, još ih treba doraditi
8. Treba imati gamepad, negdje je bolji za korištenje, negdje ne.
9. Sumnjam
10. Ko hoće nek ih koristi.

X Sync
22-08-2009, 21:06
1. Logitech ClearChat PRO Headset, Dualshock 3 Joystick, Logitech X-530 zvučnici.
2. FPS-ovi.
3. Da.
4. Surround Sound malo...
5. Kako kome.
6. Ne trebaju mi.
7. Glupost.
8. Ne odustaju od onog "PC Only".
9. Sumnjam.
10. Suzdržan :)

Razzarach
22-08-2009, 21:22
1. logi cordless action ili precision, nisam siguran,uglavnom onaj crniˇˇ
2. neke fps igre kad dođe konzolaška ekipa kod mene pa nemogu igrat bez gamepada
3. Njet!
4. ne,keyba rula
5. ne
6. Awesomnes!
7. eyetoy saka a ono govno ocz-a još više
8. ???
9. Valjda
10. nisam vedran da napišem 3 stranice gramatički točnog textaˇˇ

McPingvin_v2.0
22-08-2009, 21:36
1. Saitek SP550 (gamepad+ joystick)
2. Kad sam igrao IL2, za drugog igrača u PES-u (samo gamepad)
3. Ne baš, ali ponekad olakšava.
4. Možda malo.
5. Ako se igra stvarno misli igrati, zašto ne. Netko tko vozi RB rally ima više od toga da ima volan s puna tri okreta, nego ja koji igram NFS.
6. Krađa.
7. NIA je zgodna stvar, ali jako osjetljiva na zračenja. Podržavam takve stvari.
8. Zato jer imam svoj skupocjeni miš i skupocjenu tipkovnicu koji odlično služe svrsi i ne kanim kupovati još i skupocjeni kontroler.
9. Nema šanse. FPS mi je ubojstvo na gamepadu, probao sam CoD4 na Areni... "Nevermore", rekao bi E.A. Poe.
10. Kontroleri su OK, ali ne kao primarno sredstvo kontrole. Za PC i igranje FPS-ova, RTS-ova i RPG-eva su miš+ tipkovnica combo zakon.

DeusEx
23-08-2009, 13:46
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?
Logitech Precision gamepad
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
Pa ono igre tipa TR, Lost Planet i tak
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
Ovisi o tipu igre, neke jednostavno nisu namijenjene da se igraju tako (FPS)
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?
Moguće, neigram online
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
Ako imaš viška para svakako
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
Tko voli nek izvoli, ako su igre namijenjene da se tako igraju onda je to u redu
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
Misli, to se čeka. Uvališ se u fotelju i upravljaš sve mislima :)
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
Nisu navikli na to
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
Nema šanse, nemreš ti FPS, strategiju ili neki zahtijevniji RPG sa milijun hotkey-va igrat sa gamepadom
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.
Za 50 godina ćemo imat holodek ili VR i neće nam ni trebat nekakav kontroler jer ćemo imat čipove u glavi ili tak neš. Već sad možeš glasovno upravljat (kak se zove ona strategija)

Tegla Ajvara
04-09-2009, 20:24
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?

Genius MaxFighter F23-U
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?
Avioni, battlefield bilokoji
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?
daaaaaaaaaaaaaa
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaSjer znam sta je avin na misa i tipkovnicu i avion na paliju
5. Je li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)
ne
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)
neznam
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)
jadno
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)
nieznam :?
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?
neznam
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.

sta je je, nije djaba kontroler neg da olaksa pojedine igre

Wizard
08-09-2009, 10:36
1. Što posjedujete od kompletne igraće periferije (gamepadi, joystici, volani, drugi igraći dodaci...)[točni modeli]?SSaitek Cyborg Rumble Pad, Logitech Precision gamepad i Logitech Rumblepad
2. U kojim ih žanrovima i pojedinačnim naslovima koristite?SKoristim ih za sportske simulacije, PES, druga 2 prakticki samo za to kad se skupi ekipa pa se igra, a saitek koristim i u igrama tipa PoP ili voznjama kao Pure, Burnout i sl.
3. Smatrate li da daju vjerodostojniji i bolji doživljaj igre?SIgrat PES na na gamepadu i tipkovnici je ogromna razlika tako da da.
4. Smatrate li da je u tim naslovima takav oblik upravljanja prednost nad drugim igračima?SU voznjama ne toliko al u sportskim simluacijama svakako, samo rijetko tko igra to bez gamepada.
5.SJe li poželjno uložiti u skuplju igraću periferiju, gledajući na duže staze? (ne računajući miš i tipkovnicu, već isključivo igraće dodatke)SNeznam, ja sam ulozio u svoje gamepadove radi igranja pesa s drustvom i posteno sam ih iskoristia, da nije toga vjerovatno ne.
6. Što mislite o specijaliziranim upravljačkim jedinicama za pojedinačne naslove? (Guitar Hero, Tony Hawk Ride)SSve je to lijepo al se sve to i lijepo placa, imam Wii i znam koji je gust igrat na drukciji nacin tako da to svakako je pozitivno, treba sto vise takvih naslova.
7. Što mislite o budućnosti upravljanja, bez uporabe kontrolera? (EyeToy, OCZ NIA, Natal...)SMeni se to bas i ne dopada, al nisam previse upoznat s time
8. U čemu leži odbojnost zagriženih PC igrača prema vidno ugodnijem upravljanju nekih naslova kontrolerima? (pretežno multiplatformskih)SVjerovatno misle da tako na neki nacin prosvjeduju protiv konverzija, i losih konverzija, al mislim da nije to tolko ucestalo kolko izgleda.
9. S obzirom na sve veće izjednačavanje platformi, dolazak Games For Windows, OnLIVE i drugih servisa, hoće li gamepad postati univerzalna upravljačka jedinica za sve platforme, uključujući osobna računala?SNe, jednostavno nista nemoze zamjeniti mis i tipkovnicu, gamepad ce mozda postat prihvaceniji, ali ce ostati rezervno sredstvo za igranje pojedinih naslova. Neznam kako ce izgledati gamepadi u buducnosti, al za neke zanrove, vecinu njih jednostavno nemore to funkcionirati.
10. Napišite vlastito mišljenje o kontrolerima, upravljanju i drugim nepostavljenim pitanjima. Želimo vaš stav, bio on u tri riječi ili tri stranice teksta.SZa igre koje su lakse s gamepadom koristit gamepad, al umjesto prisilavanja pc igraca na koristenje gamepada bilo bi bolje da ponude veci izbor tipkovnica i miseva u nekakvoj varijanti, ne kao za pc nego smanjene za xbox i ps nek i oni vide kako se lijepo na tome igrati. A sto se tice kontrolera u buducnosti nek im svima Wii bude uzor, kak bi tada bilo zabavnije vitlat macem u nekoj igri :) , ali wii kontroler neka zamjeni standardne u vecini igara, ali nedirajte mis i tipkovnicu. Sve u svemu nedam svoju tipkovnicu i mis ni za koji gamepad, joystic i nikakvu drugu kontrolirajucu masineriju.

Feanor
08-09-2009, 10:47
1. Logitech Rumble, ona prva verzija(bez windows live podrške)
2. Nogomet i vožnja i fighting games(pes 2009, Dirt, Street Fighter 4)
3. U vožnji definitivno, nogomet i tucnjava su jednostavno laksi za igrat
4. Yup
5. Mislim da je.
6. Mužnja love, al tko ima nek se igra.
7. Me doesn't like, mislim da je da se tako gubi skill faktor.
8. MOzda zato sto je to ociti dokaz da programeri ne posvecuju dovoljno vremena i truda nama zagrizenim picijašima koji bi htjeli odigrat kvalitetnu igru i s tipkovnicom.
9. Sumnjam
10. Iako mi nikad nije bio problem igrat igre u kojima su u PC playu izričito zagovarali kontroler(prince of persia, spidermeni razni itd. itd.) smatram da je u nekim igrama ugodnije i jednsotavno prirodnije igrat s đojstikom ili gamepadom, a nemojmo zanemarit i layback efect tj. uvališ see u stolicu ili krevet i igras bez da stojis ko sivonja za tipkovnicom nagnut...

Madskull
10-10-2009, 23:53
1. Saitek gamepad
2. RPG, Hack 'n' Slash, Sport, Platformer. [Legend of Zelda, Super Mario, Ninja Gaiden, Mortal Kombat (emulator), DMC, The Last Remnant.]
3. Apsolutno.
4. Da.
5. Ako ste u povoljnom ekonomskom stanju, zašto da ne, ali ako niste onda vjerovatno nije dobra ideja.
6. Mislim da su odlični za te naslove, ali nažalost su ograničeni.
7. Možda neki budu bili dobri, a neki će sigurno biti gubljenje vremena i novca. (npr. kao što je bila Powerglove za nintendo :-x :-x )
8. Vjerovatno u cijeni uređaja ili u ograničenosti istog.
9. Vjerovatno hoće.
10. Mislim da je dobro imati univerzalni kontroler ili gamepad koji radi sa većinom igri, ali kontroleri kao što su volan ili joystick su previše ograničeni na određene kategorije igara a i njihova cijena je malo previsoka.

icecoldkilla
11-10-2009, 16:00
e ovak, iskreno neda mi se sad odgovarat na sva pitanja, pa evo ovo je moj odgovor
imam logitech-ov gamepad i stvarno ono neke igre ne bi mogo igrat bez njega (npr. PES kojeg ne mogu jednostavno na tipkovnici), ali tu su igre kao assassins creed, mirrors edge i sada novopeceni batman arkham asylum, pa eto tu su i nfs-ovi koje takodjer igram na gamepadu
meni su npr ove igre koje sam nabrojo(a ima ih puno vise koje sam igro na gamepadu) puno vise su mi se svidjele dok sam igro na gamepadu neg sto sam probo na tipkovnici , previse ima stvari u batmanu npr da bi sad tu na tipkovnici igro, jednostavno mi je bolji gamepad, zato ja podrzavam gamepad i takve stvari jer one sluze da se ljudi bolje uzive u igru da ne budu sve igre na tipkovnice da nije monotono, ali naravno tu je fps kojeg se jednostavno ne moze igrat na takvim stvarima (barem ja ne mogu)
eto ukratko bi to moj bio odgovor :D

Madskull
16-10-2009, 22:15
e ovak, iskreno neda mi se sad odgovarat na sva pitanja, pa evo ovo je moj odgovor
imam logitech-ov gamepad i stvarno ono neke igre ne bi mogo igrat bez njega (npr. PES kojeg ne mogu jednostavno na tipkovnici), ali tu su igre kao assassins creed, mirrors edge i sada novopeceni batman arkham asylum, pa eto tu su i nfs-ovi koje takodjer igram na gamepadu
meni su npr ove igre koje sam nabrojo(a ima ih puno vise koje sam igro na gamepadu) puno vise su mi se svidjele dok sam igro na gamepadu neg sto sam probo na tipkovnici , previse ima stvari u batmanu npr da bi sad tu na tipkovnici igro, jednostavno mi je bolji gamepad, zato ja podrzavam gamepad i takve stvari jer one sluze da se ljudi bolje uzive u igru da ne budu sve igre na tipkovnice da nije monotono, ali naravno tu je fps kojeg se jednostavno ne moze igrat na takvim stvarima (barem ja ne mogu)
eto ukratko bi to moj bio odgovor :D

meni nešto ne radi na arkhamu moj gamepad.. jel treba nešto štimat il bi trebao da radi odmah ?

icecoldkilla
18-10-2009, 09:16
meni nešto ne radi na arkhamu moj gamepad.. jel treba nešto štimat il bi trebao da radi odmah ?

meni je odma radio
ukljuci gamepad prije nego sto udjes u igru, onda bi trebo valjat

light86
06-11-2009, 00:18
Ovog macana posjedujem http://www.geniusnet.com/geniusOnline/upload/images/product/All/500x500-72dpi/F-31U-Vibration.jpg

Kostao 30 kunica u ducanu :)

best buy za ulazak u svijet letenja na MS FSX-u.

Norther
23-12-2009, 19:17
1. Trenutno nista, imao noname joystick pa je riko, planiram sada za bozic uzeti logitechov neki
2. u driving igrama, also starim platformerima kao super mario
3. ne, al mogu lezat na krevetu i igrat :D
4. ne
5. ne
6. pare, pare, pare.
7. mis i tipkovnica >
8. rat izmedju konzola i pca ?
9. ne vjerujem, i nadam se da ne.
10. kao sta sam spomenuo, nekad je dobro imati joystick, al u 99% slucajeva mis + tipkovnica > sve.

SeriousTomislav
01-01-2010, 18:58
1. Smartbox gamepad.
2. Zasada samo za sportske simulacije.
3. Da,odkad ga koristim,puno mi je bolje i ugodnije igrati.
4. Ne mislim.
5.Poželjno je ako ćemo joystick/gampad/nešto treće koristiti više godina,a ako ćemo ga baciti u zid nakon dva dana treba kupiti nekim jeftiniji :D
6. To mi je super zato što pojednostavljuje igru
7. Ipak su kontroleri bolji
8. Neznam,navika? :roll:
9. Neće jer ima puno ljudi koji više vole tipkovnicu na PC-u
10. Kontroleri su odlično riješenje za gaming.Igra je s njima puno lakša!