PDA

Pogledaj cijelu verziju : [OOC]: Star Wars Roleplay



Stranica : 1 [2]

Grim
18-06-2009, 20:16
Pa mozes zadrzat isto ime zas ne, mozes i lika, ali ces ga morati ubit.
Te mozes pisat na eng i mozes na hrv tvoj izbor, ali ces morati prevoditi na eng poslije.
Barem sam tako ja shvatio. :)

Trebamo jos jedan sastanak da sve lijepo vidimo, vidim da nas ima sada na msn-u, valjda snicla nece dobit srcani udar ako se jos jednom sastanemo.

str1k3r
18-06-2009, 20:19
Za ćuku opet na MSN? Bez spama na MSN-u molim, ako ćemo se već sastati.

Hellboy
18-06-2009, 20:59
Ok, nakon žustre konverzacije na MSN-u, kolege Šnicl, Arbiter i ja se složismo da privremeno stavimo projekt na čekanje. Čini se da trenutno ne možemo iskopati podatke koji su nam potrebni te smo to vrijeme odlučili iskoristiti na brušenje storytelling vještina u IC temi. Daklem, projekt je, bar što se nas trojice tiče u pauzi do daljnjeg. Nadamo se kako ćemo ubrzo nastaviti sa radom.

Arbiter of Change
18-06-2009, 21:05
Ok, nakon žustre konverzacije na MSN-u, kolege Šnicl, Arbiter i ja se složismo da privremeno stavimo projekt na čekanje. Čini se da trenutno ne možemo iskopati podatke koji su nam potrebni te smo to vrijeme odlučili iskoristiti na brušenje storytelling vještina u IC temi. Daklem, projekt je, bar što se nas trojice tiče u pauzi do daljnjeg. Nadamo se kako ćemo ubrzo nastaviti sa radom.
Naravno, to ne znači da treba prestati pisati u ovoj temi, ja znam da ja neću.
Ako nekome dosade trenutni likovi ili želi iskoristiti ove koje je planirao za e-book može slobodno i s njima ovdje pisati.

str1k3r
18-06-2009, 21:07
Upravo radim na skici lika, ako uspije, sutra postam art.

cham3leon
18-06-2009, 21:51
Ok, odlučih - zadržavam Vantara za projekt. Nastavit ću pisati nekom drugom prilikom, trenutno nemam ideje.

Kostolomac
18-06-2009, 21:57
Gadovi jedni, kako se zabavljate sa RP-anjem... a meni se tako neda pisat ništa :(
Ako se i nasilim prvo ću postat dio barem u OOC da vidite jel valja išta :)

cham3leon
18-06-2009, 22:00
Pa napiši kratko u IC, šta? Ako Rider on the Storm može napisati pričicu o zahodu, možeš i ti kakva god da ti je.

Besides, nas sušačke gimnazijalce dobro potkuju u pisanju, ne? :D

Kostolomac
18-06-2009, 22:36
Jašta. :D Aj nasilit ću se smislit nešto. Moram malo proučit to vremensko razdoblje u koje ste smjestili priče :)

str1k3r
18-06-2009, 22:37
Ide mi, sutra bude vjerojatno nekakav ART. :D

BTW, ne zaboravi biografiju i opis lika Kostolmac^^.

Kostolomac
18-06-2009, 23:33
@str1k3r, noticed :)
Ali nikako se ne mogu odlučit za lika. Htio bih možda biti Sith ili nekakav Dark Jedi. Ma, nekako mi je najlakše sklepat nekog Jedi outcasta ili slično. Meh, potrajat će ovo dulje nego što sam mislio :(

Grim
19-06-2009, 06:40
@str1k3r, noticed :)
Ali nikako se ne mogu odlučit za lika. Htio bih možda biti Sith ili nekakav Dark Jedi. Ma, nekako mi je najlakše sklepat nekog Jedi outcasta ili slično. Meh, potrajat će ovo dulje nego što sam mislio :(
Ima vremena, nitko se ne zuri :)

Kostolomac
19-06-2009, 11:05
Evo laganog concept-arta:
http://i62.servimg.com/u/f62/11/32/82/26/th/untitl12.jpg (http://www.servimg.com/image_preview.php?i=78&u=11328226)
Napravljen pomoću HeroMachinea 2.5 (http://www.ugo.com/channels/comics/heromachine2/heroMachine2.asp)S:P

Arbiter of Change
19-06-2009, 11:57
@Hell:
Ovo je bilo zanimljivo budući da se ne sjećam baš da je slaganje sablje igdje bilo nešto posebno istaknuto. :)

Hellboy
19-06-2009, 12:17
Mislio sam još detaljnije opisati svaki dio, ali nisam iz dva razloga:
1. Svatko tko bi čitao tekst bi upao u komu od dosade.
2. Vas dvojica na MSN-u mi niste dali mira. :D

str1k3r
19-06-2009, 18:05
Kao što rekoh, napravio sam art:
Ladies and gentelman, I give to you, Forsyth Qui'nel:
http://www.imagesforme.com/out.php/t549581_Forsyth.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/549581_Forsyth.JPG)

BTW, mislim da sam nešto fulao, no u biti, kako vam se sviđa?
Malo sam se požurio, pa nekim djelovima fali tekstura.

Arbiter of Change
19-06-2009, 18:17
Oh, me likey... Kyle Katarn, much? :D

str1k3r
19-06-2009, 18:19
Zapravo, nisam niti primjetio koliko mu sliči dok mi ti sad to nisi rekao. Bradica... ah? :D

Arbiter of Change
19-06-2009, 18:24
Zapravo, nisam niti primjetio koliko mu sliči dok mi ti sad to nisi rekao. Bradica... ah? :D
Zapravo, podsjeća me na nekakav spoj između Kyla Katarna (http://www.imagesforme.com/show.php/549601_kyle.jpg)Si Kevina Duranda (http://www.imagesforme.com/show.php/549600_KevinDurand.jpg). :)

cham3leon
19-06-2009, 18:25
Da, ali fantastičan crtež!

str1k3r
19-06-2009, 18:26
Heh, malko sam se žurio pa nisam doradio sve teksture. Fakat liči kao nekakav spoj između te dvojice :D
Drago mi je što vam se sviđa^^.

Grim
19-06-2009, 18:57
Da odlican je crtez, ali mi se cini da si mu preduguljastu facu napravio jer nos mu je, vrlo, vrlo, dugacak :)

str1k3r
19-06-2009, 19:01
To zato što je puno lagao... :D

Feanor
19-06-2009, 19:58
JA crtam ali više u clone wars stilu i cjelo tijelo, sinoc sam uspio zavrsit sve osim glave,danas nisam imao vremena(ispiti jebiga,imovinsko pomorsko pravo dobio 2), a večeras je pijanka.Sutra dovršim glavu pa cu ga uredno precrtat na drugi papir pa cu ga postat...

str1k3r
19-06-2009, 21:36
Zanimljivo Feanor, baš me znaim kako to izgleda. Sutra postaj pa da vidim :D .
BTW, upravo počinje early concept na njegovoj trenutnoj pratnji, Dulcei Laas'd. Bit će to jedna foxy lady.

Kostolomac
23-06-2009, 14:47
Evo napokon i biografija moga lika. :) Molio bih da prokomentirate, i da kažete ako nešto ne valja ili ako sam negdje pretjerao.


Ime: Zedd Koori
Rasa: Near-Human (Zeltron/Chiss)
Klasa: Jedi Padawan
Homeworld: Almas
Weapon of choice: plavi lightsaber

Rođen je 50. godine BBY u gradiću Forardu, nastalom oko Jedi Akademije. Njegov otac Vir'q je bio izbjegli doktor sa Csille, a majka Till smugglerica porijeklom sa Zeltrosa kojoj je jednom prilikom život spasio Jedi Knight Marc Xundo, i doveo je u Forard teško ozlijeđenu. Zeddov otac ju je liječio, i tako su se upoznali i zaljubili. Zedda je odmalena čuvao Marc, koji je postao obiteljski prijatelj. Zeddu je neposredno nakon rođenja otkrivena povišena količina midi chloriana, pa ga je Marc odlučio uzeti za Padawana kad malo poraste. Pošto je podučavao na eksperimentalnoj Almas Akademiji, koja je primarno bila za starije Padawane, sa strane je trenirao Zedda do njegove 12. godine.
Dalje je Zedd nastavio trenirati sa ostalim starijim Padawanima, pokazujući zavidnu sposobnost baratanja lightsaberom. Što je više formi učio, to je više uživao u borbi. Inače je bio vrlo miran i staložen, kao Chissanac, ali je u borbi i sparinzima bio vrlo strastven i pomalo divlji, kao Zeltronac. Naginjao je Ataru formi za napad, a Djem So je koristio za obranu.
Kada je navršio 15 godina, Marc je zatražio od Vijeća da mu ga dodijele kao Padawana. Tada je Zedd prvi puta konstruirao svoj lightsaber, uz veliku pomoć Jedi Artisana Felanila Baaksa.
Tri godine kasnije, poslije mnogih uspješno obavljenih misija pod vodstvom svoga učitelja, Jedi Vijeće sa Coruscanta je pozvalo Zedda da polaže ispit za status Knighta. Pošto je Zedd uspio, njegovom učitelju Marcu je odmah sljedeći dan dodijeljena titula Jedi Mastera. Trenutno su obojica još na Coruscantu.

Arbiter of Change
24-06-2009, 11:18
Kulno, prvi pravi Jedi (Hellboy je još Padawan). :)

Hellboy
24-06-2009, 12:20
I trenutno ima previše posla (a i WoW je tu) da bi nastavio priču o Salu. :D

Feanor
24-06-2009, 19:56
http://www.imagesforme.com/out.php/i558906_sw.jpg
Jako jako rana i jako jako nedovršena verzija V'arumka.Ovo sam mislio sve precrtat, osjenčat, ponovit linije s crnim tankim flomasterom još i nakeljit drugačiju glavu al eto... naživciro me, možda mu se posvetim jednom kad uhvatim vremena i volje..
Primjetite zavoj umjesto oklopa na desnoj nozi. :D

Oprostite na losoj kvaliteti slike prodo sam digitalac pa sam mobom sliko.

EDIT:clone wars style naravno...

Anarion.Umarth
24-06-2009, 20:06
Neko takve manekenske građe ne bi baš dugo priživija u SW univerzumu, pogledaj samo koji su najmoćniji pojedinci (Huttovi).
Malo ga nabildaj da bude muško!

Herr Schnitzel
24-06-2009, 20:10
Hvala bogu pa je ovaj svijet nastanjen samo nabildanim muzjacima :roll:

Feanor
24-06-2009, 20:11
opet kazem Clone Wars style....

http://www.imagesforme.com/out.php/i558923_cwAnakinA4C.jpg

Anarion.Umarth
24-06-2009, 20:14
Aha, THE clone wars.
ali isto ga ti udebljaj malo, ža mi ga je tako vidit ko čačkalicu, jer ti sam crtež nije stiliziran kao npr. ovaj iznad

Feanor
24-06-2009, 20:15
Si pročito tekst ispod slike :D .Jako jako jako rana verzija, samo skica ugrubo je to bila.Ali nisam mu mogao smislit lice pa sam odustao..

Arbiter of Change
24-06-2009, 20:16
Ako apsolutno ne moraš, lice nije ni bitno jer obično dođe na zasebni crtež tako da možeš slobodno staviti neku prazninu za lice.
Inače je OK, baca malo na bishy design. :)

Feanor
24-06-2009, 20:23
Oprosti, bishy?

Arbiter of Change
24-06-2009, 20:25
Tzv, "pretty boy" design likova aka. Bishonen. Karakteristike su mu visoki i vitki likovi na koje cure padaju. :)

Herr Schnitzel
24-06-2009, 20:25
bishy - short for bishounen, which literally means beautiful boy or pretty boy in japanese. usually describing a guy who has effiminate features as well as a slight build. Not necessarily a negative or positive word, its all in context.

Urban dictionary <3

EDIT: Damn.

Feanor
24-06-2009, 20:31
Thnx, i ciljao sam na to da bude mršav sa duuuuugim nogama, i velikim stopalima i dlanovima. :D

Wolfwrath
14-07-2009, 16:40
Ime: Poznat samo po kodnom nazivu Wolf
Rasa: genetically improved Human
Klasa: Bounty Hunter
Homeworld: zbog nedavne izmjene informacija između šefova kriminalnih organizacija koje su koristile Wolfove usluge, saznaje se da potječe sa Tatooinea
Weapon of choice: Gauss Crossbow (vlasiti invention), ali viđalo ga se i sa drugim oružjem kao što su sniperi i (navodno) red lightsaber

Biografija: Malo je poznato o podrijetlu Wolfa,osim da potječe sa Tatooinea. Iako su mu roditelji i dob nepoznati, kronološkom usporedbom se doznalo da bi mogao odgovarati jedinom preživjelom osobom iz Pustinjskog Masakra,u kojem je ubijeno 128 osoba iz jednog rubnog sela na Tatooineu. Daljnjom analizom se doznaje da je poznati jedi i lovac na bjegunce Rogue nestao na Tatooineu za vrijeme jednog zadatka. Navodno mu se meta nalazila u istom onom selu koje je pobijeno u Pustinjskom Masakru,ali to još nije dokazano.

str1k3r
08-09-2009, 01:43
Forsyth se polako vraća. Inspiracija mi raste. :)
Što mislite; je li dostojan revive?

cham3leon
08-09-2009, 08:26
Imaš dobru ideju, svaka čast, ali treba malo poraditi na stilu. Primijetio sam da na momente patiš od istih problema kao i ja kad sam ljetos rastegnuo svoj roman za daljnjih sedamdeset stranica (da, bilo mi je dosadno). Događa ti se, pogotovo u opisima, da je opis razbijen na kratke rečenice. I meni se događa, pogotovo kad pustim malo mozak na pašu pa svaku misao odijelim točkom, jer valjda je tako ugodnije za pisanje, ali svakako nije za čitanje. Kod opisa nastoj stavljati duže rečenice, čim više epiteta, metafora, ili čega se već sjetiš, da bude čim vjernije, a kratke rečenice koristi kod akcijskih dijelova.

Feanor
08-09-2009, 10:25
Nastavit cu i ja pricu popodne, samo cekam da me pukne inspiracija... Neznam dal da ubijem twilekicu il.... :cry:

str1k3r
08-09-2009, 12:36
Well... nadao sam se da sam stavio dovoljno epiteta. A one kratke razbijene rečenice su tu sa namjerom. Da malo uspore radnju; da se doima da u tome trenutku vrijeme sporije teče. :)
Anycase; i dalje se nadam da je revive dostojan teme =)

cham3leon
08-09-2009, 13:18
Ne, dojam usporavanja ćeš baš dobiti dugim rečenicama sa puno detalja. Kratke rečenice djeluju brže pa ih je najbolje koristiti kod akcijskih prizora.

str1k3r
08-09-2009, 13:28
Inčresting (=
Probat ću tako u nastavku, pa da vidimo. THX.
@Feanor, s nestrpljenjem isčekujem nastavak :)
@ostali, aktivirajte se. Gdje su bili oni dani kada smo svaki dan pisali :)

Feanor
09-09-2009, 11:10
Str1ker me likes your new piece. Mozda mi neke recenice zvuce malo naivno, recimo ona sa tamno crvenim problemom i usporedba kasnije sa vinom.Ali inace sve u svemu me likes very much, po meni opisa ima u pravoj mjeri i new daju preveliki danak akcijskim sekvencama tako da...(dobronamjerna kritika :D ) :thumbs2: Veselim se nastavku.

Ja cu popodne napisati nastavak sigurno, imam ideju i napisao bih sada ali moram ici, dogovorio sam se s frendom.

Arbiter of Change
09-09-2009, 13:01
Nisam još pročitao strikerov novi komad, ali rezzing je uvijek zabavan. :)

str1k3r
09-09-2009, 13:03
Nisam još pročitao strikerov novi komad, ali rezzing je uvijek zabavan. :)
You better start reading now, nastavak je na pomolu. As always; critics and comments are welcome. :)
@Feanor, htio sam da zvuči naivno, doslovno da zvuči očito :)

Grim
09-09-2009, 19:19
Str1k3r, very good, sto drugo reci kada su ostali sve ostalo vec komentirali. :D

str1k3r
10-09-2009, 14:18
Danas navečer će biti II.Dio. Stay tuned. =)

Chieftain
08-10-2009, 15:40
Ime: Marl Hantis
Rasa: Human
Klasa: Bounty Hunter
Homeworld: Coruscant
Weapon of choice: DC-15 Blaster (http://starwars.wikia.com/wiki/DC-15_blaster)Ssa nadograđenim kundakom i scope-om
Biografija: U izradi...

P.S. Dajte recite ak nekaj ne stima tak da znam prilagodit...

str1k3r
08-10-2009, 23:46
Završena je i ova kratka saga. Završena je namjerno skraćeno jer mi se neda pisati sam Roleplay. Ako hoćete čuti nastavak, pisat ćete skupa samnom :)
Anycase, kako vam se sviđa?

Chieftain
09-10-2009, 15:29
Ime: Marl Hantis
Rasa: Human
Klasa: Bounty Hunter
Homeworld: Coruscant
Weapon of choice: DC-15 Blaster (http://starwars.wikia.com/wiki/DC-15_blaster)Ssa nadograđenim kundakom i scope-om
Biografija:
Marl Hantis znan prije kao Sall Pace rođen je na planetu Coruscant gdje je i živio sa svojim ocem Dacenom u opasnim četvrtima sve dok Jediji nisu primjetili njegov potencijal u sili. Kada je navršio 13 godina dobio je titulu Jedi Padawana i dodijeljen je čovjeku Jedi Knightu Ralo-u Endi na daljnje usavršavanje. U svojoj 22. godini dobio je svoju 2. misiju, ali i svoju 1. bez Ralo-a jer su mu sat vremena prije početka misije javili iz Jedi hrama da Ralo nije u mogućnosti doći zbog Sallu nepoznatog razloga. Misija je bilo osmišljena da će Sall i Ralo Enda pratiti i štititi ako treba skupinu arheologa koji su poslani na planet Dagobah pronaći tragove izgubljene civilizacije, ali je sve pošlo po zlu kada se Sall u kampu prvo jutro probudio i imao što vidjeti. Svi članovi ekspedicije su bili ubijeni i da stvar bude jos kompliciranija zadobiveni ožiljci žrtava mogli su biti jedino napravljeni lightsaberom. Ubrzo se pojavio njegov mentor Ralo Enda cijeli izranjavan koji je prešao na mračnu stranu i nagovarao je mladog padawana Salla da mu se pridruži i iskusi moći tamne strane. Sall je zamalo pao pod okrilje tame, ali pošto se uvijek strogo pridržavao pravilima tako je sada i ovaj puta se pridržavao Jedi kodeksa i uspio se oduprijeti silama tame. Nakon što je Ralo vidio da mu se Sall ne želi pridružiti odlučio ga je ubiti, ali u teškoj i surovoj borbi Sall uspjeva pobijediti. Kada se vratito na Coruscant da obavijesti Jedije što se desilo oni mu nisu povjerovali već su smatrali da je on sve poubijao i prešao na mračnu stranu i da želi svu krivnju prebacit na svog mentora. Sall je uspio pobjeći trojici Jedi Mastera koji su bili zaduženi da ga ulove i ubiju tako što je prilikom borbe u velikoj eksploziji proglašen mrtvim. Lakše ozlijeđen od eksplozije uspjeva se sakriti Bounty Hunteru Gappo-u Verbekke-u na njegov brod i pobjeći sa Coruscant-a. Od trenutka kada je preživio eksploziju, razočaran i ljut na Jedije odlučio je započeti novi život sa novim imenom Marl Hantis sačuvajući samo lightsaber iz svog prošlog života. Kada je Sall nekoliko puta spasio Gappov život i kada je Gappo uvidio Marlovu brzinu, preciznost i reflekse odlučio je učiti Marla životu Bounty Huntera te ga je tako uzeo za svojeg učenika i partnera. 13. godina poslije Gappo biva ubijen tijekom jedne misije, a Marl uzima Gappov brod i opremu i kreće u nove pustolovine kao iskusan i lukav Bounty Hunter čije je znanje i vještine preuzeo od iskusnog Gappa...

Grim
09-10-2009, 18:44
Završena je i ova kratka saga. Završena je namjerno skraćeno jer mi se neda pisati sam Roleplay. Ako hoćete čuti nastavak, pisat ćete skupa samnom :)
Anycase, kako vam se sviđa?
Pročitati ću sutra pošto se sada bacam na Stalkera, ali vidim da piše Kraj, što me zanima. :D