PDA

Pogledaj cijelu verziju : Proc fuck-up



ScorpiuS
06-06-2009, 18:57
Danas sam maknuo cijeli cooler sa procesora da bi ga malo lakše očistio, jer je ljeto došlo pa bi i trunka prašine zasmetala u hlađenju. Očistio sam ga i vratio, a siguran sam da sam ga vrato pravilno, no ipak primjećujem trzanja u CoD 4 kada igram na netu, no ako pogledam na task menageru procesor usage ostaje isti.

vex
06-06-2009, 19:14
Jel cooler sjeo kako spada?

ScorpiuS
06-06-2009, 19:33
Upao bez problema, rekao sam da sam ga sigurno dobro stavio

vex
06-06-2009, 20:20
Ovo će možda zvučati čudno ali može biti i do windowsa.
Ja sam na svom starom kompu vadio grafu , promjenio cooler i vratio ju natrag.
Windowsima je trebalo 3 min da se upale, igre su trzale , ništa nije radilo kako treba.
Reinstall mi je pomogao.
Što opet ne mora biti slučaj kod tebe.
Ako ne naiđeš na pravo rješenje probaj s ovim , osim vremena nemaš ništa za izgubiti.
:)

tigerija
06-06-2009, 23:07
E ovako, meni na CoD4 nešto ne šljaka kako se spada, sličan problem iam.
Znači kad igram kad hodam u strafe i otkrivam novi teren pogledom(ako ste ovo skužili) svako malo vidim sitni trzaj.
FPS mi ~200, skoro sve na high, maknuo sam water details, sync every frame , AA I AF mi max, ali probao sam i na low konfiguraciji pokrenut i isti problem, Online ili Offline isti problem, može netko neki savjet ?
Ja sam mislio windows 7 gore i direct x 10.1, windowse sam reinstalo, ali nisam format hard. E sad neznam, ostale igrice ok rade, FEAR2 npr.

Dropper
07-06-2009, 10:31
Upao bez problema, rekao sam da sam ga sigurno dobro stavio


koji je socket? ako je 775 on ima zajebano ucvrscivanje coolera za plocu...ovo ti je 99% da ga nisi dobro zakacio za plocu....

RIDER32
07-06-2009, 13:42
A da jednostavno usporedis temperaturu prije i poslje skidanja?

ScorpiuS
07-06-2009, 14:29
A da jednostavno usporedis temperaturu prije i poslje skidanja?
Nisam gledo temperaturu, a možda ga i jesam grivo ušteko, jer je 775 socket. Ništa, probat ću ponovno ga uštekat.

BTW, koliko će smetat to što nisam stavio novu termalnu pastu prije vraćanja hladnjaka

vex
07-06-2009, 14:43
Ako je već bila nanesena i nisi ju micao neće smetati jer se ona pod pritiskom hladnjaka sama rasporedi.

nick praskaton
07-06-2009, 14:50
pa daj otvori taj everest ili nesto i reci temperature u idle i load !

Dropper
07-06-2009, 16:43
ja se vazda zajebavam za vracanjem 775 coolera tako da se uopce nebi cudio da si krivo nastelovo...evo bash danas sam cistio comp i zajebavo se 5min dok nije sve upalo kako spada...probaj ga malo mucit da sve onu 4 upadnu i da upadnu tako da kad ih probac izvuc samo potezanjem da nemogu ispast..onda si dobro namjestio,amen :pray:

IGoR_2803
07-06-2009, 16:55
BTW, koliko će smetat to što nisam stavio novu termalnu pastu prije vraćanja hladnjaka

čekaj, ti si skidao cooler i onda ga stavio natrag bez promjene paste? ne kuzim od cega si ga onda cistio? kad maknes cooler i ides ga cistiti onda lijepo dobro izglancas bazu coolera i sam CPU od tragova stare paste i stavis frisku pastu...

Dropper
07-06-2009, 16:59
pa nema veze jeli dizo cooler , jedino ako je digo pastu i nije novu stavio...