PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji USB stick da kupim?



Bartuc
06-06-2009, 11:30
Bok, trebam savjet između ovih USB stickova {8GB}...


1) Crucial Gizmo (http://www.links.hr/index.php?naziv=RAM+USB+FLASH+DRIVE+8+GB%2C+CRUCIA L+Gizmo%21%99&option=artikl&id_kategorija=051209&id_artikl=051.209.173)S- zvjerskih 60mj garancije, Crucial je jebeno ime ali ne znam kakve stickove imaju

2) SHARKOON Flexi-drive EC2 (http://www.links.hr/index.php?naziv=RAM+USB+FLASH+DRIVE+8+GB%2C+SHARKO ON+Flexi-drive+EC2&option=artikl&id_kategorija=051209&id_artikl=051.209.137)

3) Corsair Voyager (http://www.links.hr/index.php?naziv=RAM+USB+FLASH+DRIVE+8+GB%2C+CORSAI R+Voyager&option=artikl&id_kategorija=051209&id_artikl=051.209.106)



* Cijena NE smije preći 200 kuna.
* Dućan može biti - Links ili Diskont24
* Stick MORA biti Vista ReadBoost kompatibilan - znači dovoljno brz da ga Vista prihvati kao ReadBoost.


Links ima najbolju ponudu, ALI... Diskont24 ima faking 8GB za 100 kuna :shock: Samo ne znam jel valjaju ti od A-Data i Transcenda stickovi!?

Diskont24 ponuda (http://www.diskont24.com/home.php?cat=503&sort=price&sort_direction=0)S- pogledajte ove jeftine, poredano po cijeni.



Ajde pliz pomagajte, danas bi to kupio, a ako ne danas, najkasnije u ponedjeljak pa mi trebaju brzi i konkretni savjeti.


Hvala unaprijed :friends:

bezimeni
06-06-2009, 11:34
Zadnji..a što se tiče ReadBoosta na 64 bitnoj visti je potpuno nevidljiv ako imaš dovoljno sistemske memorije.64 bitna radi brže u nekim stvarima od 32 bitne gdje se ReadBoost i primjetio ( učitavanje foldera sa velikom količinom slika i sl.).

marijanovic
06-06-2009, 12:14
Ja imam MS od 8GB, platio 150Kn početkom dvanaestog prošle godine.
Dosta je brz i radi Readyboost bez problema. Koristim 4GB što je max za readyboost.

A-Data i Transcend stickovi nisu loši, dosta mojih poznanika ima takve.
Dobro, kod A-data se lako dobije da nemože readyboost, ali to se onda u registry-u podesi
i onda također radi.

Cookie monsta
06-06-2009, 12:52
To je sve preskupo ( barem meni ) ja kupio za 218 kn 16 GB u metro-u u Osijeku.

Dux
06-06-2009, 12:53
nikako ne A-data, kupio u vemilu prije tjedan-dva od 4 gige za 99 kn. Uglavnom 30-ak % fajlova koje prebacim postanu "corrupted" i više ih se ne može čitati, niti prebacivati. Naravno još k tome dodajmo da film od 700mb pišem na njega točno 6 minuta. Neću više nikad kupit A-data, već idem kupit Voyagera, svi ga hvale, a vidio sam i testove, meni dovoljno. I odsad se držim one stare, najeftinije je najčešće najskuplje.

Bartuc
06-06-2009, 13:12
Zadnji..


Kupljen je Corsair Voyager 8GB, hvala. Dobio sam i besplatno B-Plan, neki časopis od 100 i nekaj stranica, prvi put čujem za njega ali stari će se veseliti dok će kenjati :D


Ako hoćete kakve testove performansi, recite koje pa ih spucam...

Macolla
06-06-2009, 13:15
Hajte mi pojasnite taj ReadyBoost on znaci Koristi memoriju USB-a kao RAM???

Bartuc
06-06-2009, 13:18
Nešto tako, da. Da ne pišem, evo quota sa PCE-a - http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=60590




Sto je ReadyBoost - par Q/A, citat:
Odgovore pruzio Matt Ayers, Program Manager of Microsoft Windows Client Performance group.


Q: What perf do you need on your device?
A: 2.5MB/sec throughput for 4K random reads and 1.75MB/sec throughput for 512K random writes

Q: My device says 12MB/sec (or 133x or something else) on the package but windows says that it isn't fast enough to use as a ReadyBoost device... why?
A: Two possible reasons:

1. The numbers measure sequential performance and we measure random. We've seen devices that have great sequential perf, but horrible random
2. The performance isn't consistantly fast across the entire device. Some devices have 128M of lightning fast flash and the rest of the device is really slow. This is fine for some applications but not ReadyBoost.



Q: What's the largest amount of flash that I can use for ReadyBoost?
A: You can use up to 4GB of flash for ReadyBoost (which turns out to be 8GB of cache w/ the compression)

Q: Why can't I use more than 4GB of flash?
A: The FAT32 filesystem limits our ReadyBoost.sfcache file to 4GB

Q: What's the smallest ReadyBoost cache that I can use
A: The smallest cache is 256MB (well, 250 after formatting). Post beta2, we may drop it another 10 MB or so.

Q: Ok... 256M-4GB is a pretty big range... any recommendations?
A: Yes. We recommend a 1:1 ratio of flash to system memory at the low end and as high as 2.5:1 flash to system memory. Higher than that and you won't see much benefit.

Q: Isn't this just putting the paging file onto a flash disk?
A: Not really - the file is still backed on disk. This is a cache - if the data is not found in the ReadyBoost cache, we fall back to the HDD.

Q: Aren't Hard Disks faster than flash? My HDD has 80MB/sec throughput.
A: Hard drives are great for large sequential I/O. For those situations, ReadyBoost gets out of the way. We concentrate on improving the performance of small, random I/Os, like paging to and from disk.

Q: What happens when you remove the drive?
A: When a surprise remove event occurs and we can't find the drive, we fall back to disk. Again, all pages on the device are backed by a page on disk. No exceptions. This isn't a separate page file store, but rather a cache to speed up access to frequently used data.

Q: Isn't user data on a removable device a security risk?
A: This was one of our first concerns and to mitigate this risk, we use AES-128 to encrypt everything that we write to the device.

Q: Won't this wear out the drive?
A: Nope. We're aware of the lifecycle issues with flash drives and are smart about how and when we do our writes to the device. Our research shows that we will get at least 10+ years out of flash devices that we support.

Q: Can use use multiple devices for EMDs?
A: Nope. We've limited Vista to one ReadyBoost per machine

Q: Why just one device?
A: Time and quality. Since this is the first revision of the feature, we decided to focus on making the single device exceptional, without the difficulties of managing multiple caches. We like the idea, though, and it's under consideration for future versions.

Q: Do you support SD/CF/memory stick/MMC/etc.?
A: Mostly. In beta2, we added support for a small number of SD/CF cards on internal USB2 & PCIe busses. RC1 has a much broader support range.

Q: Why don't you support SD on my USB2.0 external card reader?
A: We unfortunately don't support external card readers - there were some technical hurdles that we didn't have time to address. In general, if a card reader shows a drive without media in it (like a floppy drive or CD ROM does), we can't use it for ReadyBoost.

Q: Will it support all USB drives, regardless of how they are ID'd to the OS ("hard disk drive" or "Device with Removable Storage")?
A: We have no way to tell what is on the other end of a USB cable so we do some basic size checks (since no one has a 200GB flash device ;-) ) and then perform our speed tests. HDD will not, however, pass our speed tests, and there is no benefit to using a USB HDD for ReadyBoost.

Q: Can you use an mp3 player to speed up your system?
A: Not currently. MP3 players use the 'plays for sure' interfaces to expose themselves to Windows. We require that the device appear as a disk volume. These aren't currently compatible.

Q: How much of a speed increase are we talking about?
A: Well, that depends. On average, a RANDOM 4K read from flash is about 10x faster than from HDD. Now, how does that translate to end-user perf? Under memory pressure and heavy disk activity, the system is much more responsive; on a 4GB machine with few applications running, the ReadyBoost effect is much less noticable.

Q: I can't get my device to work with ReadyBoost... can I lower the perf requirements?
A: Unfortunately, no. We've set the perf requirements to the lowest possible throughput that still makes your system faster. If we lowered the perf requirements, then there wouldn't be a noticeable benefit to using ReadyBoost. Remember, we're not adding memory, we're improving disk access.

Q: Which manufacturers support ReadyBoost?
A: Well, I hope that all of them do, eventually. Right now, we're working with manufacturers to create a program that will allow them to identify ReadyBoost capable devices on their packaging.

Bartuc
06-06-2009, 14:04
Koga zanima...


Corsair Voyager 8GB



S- Prijenos 700MBSna USB Stick - 2 minute i 24 sekunde


ATTO Disk Benchmark:

http://www.imagesforme.com/out.php/i529602_ATTO.jpg


HD Tune Disk Benchmark:

http://www.imagesforme.com/out.php/i529604_HDTune.jpg


HD Tach Disk Benchmark:

http://www.imagesforme.com/out.php/i529603_HDTach.jpg

marijanovic
06-06-2009, 14:28
Bartuc, jesi ga formatirao u NTFS ili FAT32?

Stick u NTFS vs stick u Fat32 = Brzina vs. bolja popunjenost & veća kompatibilnost s dvd-playerima, auto radijima i sličnim uređajima koji imaju USB...

IGoR_2803
06-06-2009, 14:30
dobro, dao si nam lijepo rezultate testova, nego daj ti meni reci kakav ti je tvoj osoban, subjektivan dojam o memoriji... ima dotičnu kojih pola godine i mogu reći da sam zadovoljan, mostly... ima jedna stvar koja me nervira, a to je da vrijeme prijenosa podataka zna dosta varirati, a ne mogu skuziti zbog cega... znam da nije isto kad se prebacuje 700 MB mp3ca ili avi datoteka od 700 MB, ali meni vrijeme prebacivanja izmedju dvije datoteke od 700 MB zna varirati i po minutu, dvije neovisno o tome kaj se radi na kompu (najcesce idle) i s tim da se ista stvar zna dogadjati i na curinom laptopu... nije da mi smeta jer nikad nisam u tolkoj zurbi, najcesce ni ne cekam da se nesto prebaci nego radim nest drugo, ali eto, zapeo mi je taj fenomen za oko...

bezimeni
06-06-2009, 14:36
Šteta što više nema Ptriota 8 gb u ponudi...nudio je najviše za 160 kn.


http://www.imagesforme.com/out.php/i529625_UntitledATTODiskBenchmark.jpg


Uzmi u obzir da imam prvi 770 čipset sa SB 600 koji je poznat po nešto lošijim usb perfomansama jer na drugim čipsetima ide brzina čitanja na nekih 35.

IGoR_2803
06-06-2009, 14:41
Šteta što više nema Ptriota 8 gb u ponudi...nudio je najviše za 160 kn.


da, šteta... ja sam ga bezuspješno tražio, pa na kraju uzeo corsair... nije da se zalim, ali eto... :)

Bartuc
06-06-2009, 15:08
Cjebote Bezimeni, koja brzina zapisivanja :shock: :pray: Fenomenalno.


@Igor, danas sam ga kupio, nemam subjektivan dojam :D Ali već godinama imam Corsair Voyager od 1GB, stick je tenk ali je spor što se pisanja tiče. Drito je 2x sporiji od ovoga sa 8GB memorije, tako da ne sumnjam da ću biti zadovoljan. Ali opet, mojih 8,5 MB/s nije niti blizu Bezimenovih gotovo 20 MB/s :o



@Marijanovic, na FAT32 ga držim, sumnjam da bi mi DVD Player čitao NTFS format, a stick će mi najviše služiti za HQ DivX filmove. Da da Sickmanno, predomislio sam se u vezi DivX-a od onoga dana kada sam zaboravio vratiti filmove u videoteku pa morao platiti vražju kaznu :cry: :D

IGoR_2803
06-06-2009, 15:31
@Igor, danas sam ga kupio, nemam subjektivan dojam :D Ali već godinama imam Corsair Voyager od 1GB, stick je tenkSali je spor što se pisanja tiče. Drito je 2x sporiji od ovoga sa 8GB memorije, tako da ne sumnjam da ću biti zadovoljan. Ali opet, mojih 8,5 MB/s nije niti blizu Bezimenovih gotovo 20 MB/s :o


da, taj voyager je fakat izdrljiv vrag... negdje je bio clanak u kojem su prikazali kakvim "torture" testovima su ga podvrgli... zaleđivanje, potapljanje u čaši vode preko noći, gaženje s terencem... ne moram opce govoriti da je stick poslije "testa" radio sasvim normalno... :)

Bartuc
06-06-2009, 17:23
Da, a to mi se sviđa pošto igram košarku sa stickom i čašom često :D

Gwin
06-06-2009, 21:16
@Marijanovic, na FAT32 ga držim, sumnjam da bi mi DVD Player čitao NTFS format, a stick će mi najviše služiti za HQ DivX filmove. Da da Sickmanno, predomislio sam se u vezi DivX-a od onoga dana kada sam zaboravio vratiti filmove u videoteku pa morao platiti vražju kaznu :cry: :D
ček.. misliš da dvd player neće prepoznat stick ako je formatiran u NTFS?? ne bi smjelo imat veze..

bezimeni
06-06-2009, 21:22
Ima veze..ne znam ni za jedan linijski dvd player koji bi prepoznao hard disk ili usb memoriju ako nisu u fatu...barem oni playeri koje sam ja probao.

Bartuc
06-06-2009, 21:47
Pa trebao bi probati, ali NTFS format prepoznaje samo Windows operativni sustav. Ostali sustavi imaju problema sa tim formatom, pa pretpostavljam da bi i DVD player zezao.


Ajde budem probao pa javim...

marijanovic
06-06-2009, 22:16
Do sad sam probao NTFS na Quadro 933 dvd player - nije išlo, na mp3 player od 2Gb -nije išlo i na auto-radio Kenwood i Pioneer i također -nije išlo.

Al svejedno držim 8GB stick u NTFS jer ga ne koristim s ničim što sam naveo.
Za to imam MP3 od 2GB i MS 1GB stick te jedan od 256MB.

Bartuc
06-06-2009, 23:15
Evo isprobao sam i NTFS te sam ga u tom formatu testirao, pa koga zanima... :D


Uglavnom, DVD Player NE prepoznaje NTFS format USB Sticka, baš kako sam i očekivao. Stick je za nijansu brži ali potpuno zanemarivo! Evo i rezultata testova...



Prijenos 700MBSna USB Stick - 2 minute i 10 sekundiS- 14 sekundi brže nego u FAT32 formatu. Isprva sam mislio da će biti gotov u pola minute pošto je do 60% došao u roku od 10-ak sekundi, a do 99% u roku od 1 minute, ali onda je još 1 minutu i 10 sekundi stajao na 99% :D


HDTune Disk Benchmark:

http://www.imagesforme.com/out.php/i530395_HDTunev2.jpg


ATTO Disk Benchmark:

http://www.imagesforme.com/out.php/i530394_ATTOv2.jpg


HDTach Disk Benchmark:

- Error, nemre ga završiti...



Access time je duplo bolji u NTFS formatu, ali ostalo je više manje isto u oba formata samo što je FAT32 generalno podržan od strane svih postojećih sustava tako da ga nema smisla držati u NTFS formatu :thumbs2:

bezimeni
06-06-2009, 23:22
ntfs ima smisla ako prebacuješ foldere veće od 4 gb poput mene...

Bartuc
06-06-2009, 23:24
95% ću stick koristiti za DVD Player, tako da se mogu strpiti tih par sekundi ili minuticu da mi se prekopira film sa kompa :D Nije da mi se žuri kada kopiram na stick :P

Gwin
06-06-2009, 23:28
bartuc, istina.. ali nećeš moć prebacit bilo koji fajl preko 4GB. što je meni veći problem jer znači da moram .iso fajlove prvo rarat pa izrezat

IGoR_2803
06-06-2009, 23:55
bartuc, istina.. ali nećeš moć prebacit bilo koji fajl preko 4GB. što je meni veći problem jer znači da moram .iso fajlove prvo rarat pa izrezat

da, to bi mogao biti problem, ali i ovako danas polako veliki broj zanimljivihSiso datoteka prelazi 8 GB tak da mi za to treba i veci stick...

Niko Bellic
07-06-2009, 00:02
Ja sam si uzeo Corsair Flash Voyager GT od 16 GB pa nemam tih problema. Da li bi mogao instalirati Windows XP na taj stick? Zna netko?

Bartuc
07-06-2009, 08:45
bartuc, istina.. ali nećeš moć prebacit bilo koji fajl preko 4GB. što je meni veći problem jer znači da moram .iso fajlove prvo rarat pa izrezat

Ozbiljno :shock: Jebiga, nisam znao za to, a niš, budem ga preformatirao kada će mi trebati za 4GB+ :(

bezimeni
07-06-2009, 10:11
he,he ...to isto ti ja napišem a ti meni briješ o brzini :D .

Bartuc
07-06-2009, 11:17
Ma mislio sam da ti pričaš o brzini, a ne o nemogućnosti prijenosa fajla iznad 4GB :D


I kaj ako sad redimo skinem film od 4,7GB!? Nemrem ga staviti na stick u FAT32, a nemrem ga gledati ako je stick u NTFS formatu xD Jel ima kakav trik da se kopiraju veliki fajlovi na FAT?

bezimeni
07-06-2009, 11:19
trik ti je 10 m hdmi kabela i spremiš dvd player na tavan :D .

Bartuc
07-06-2009, 11:26
Znam za taj trik :D Doći će i njegovo vrijeme :D

bezimeni
07-06-2009, 11:36
Evo da ti malo pomognem...imaš dvije zvučne kao i ja
1.integrirana ....spojiš na nju neke jeftinije 2.0 ili 2.1 zvučnike poput logitecha x-210 + slušalice.Tako imam ja i to mi je sasvim dovoljno za igranje .
2.na audigy se spojiš one 5.1 zvušnike koje imaš i rasporediš ih po sobi te ih koristiš za gledanje filmova i slušanje muzike.( kupiš si u hami tri produžna kabela za slušalice od 5 metara ako ti je centralni zvučnik daleko od kompa ...jeftini su .Komad 20 kn)

U takvoj kombinaciji ne moraš ništa prespajati sa kablovima već samo prebacuješ u windowsima koja će ti zvučna biti primarna

http://www.imagesforme.com/out.php/i530948_Sound.jpg

šorkat si staviš ne dektop i sve je gotovo u par sekundi.Kupiš si onaj hdmi kabel od 10 m za 100 kn u admu i spojiš si telku

http://www.imagesforme.com/out.php/i530958_CatalystControlCenter.jpg

pošto imaš isto 32# telku kao i ja staviš si na extended i nariktaš si za svaki ekran nativnu rezu .Nakon toga kupiš power dvd 9 koji ti radi odlični upscaling i riješiš se dvd playera.Za 500 kn kupiš lg blu ray čitač i imaš riješeno pitanje za idućih 10 godina.

Bartuc
07-06-2009, 13:25
Dobar plan, sviđa mi se. Nisam se niti sjetio te fore da iskoristim obje zvučne kartice, stvarno korisna ideja. Čak mi niti ne trebaju produžni kablovi pošto ovi moji zvučnici dolaze sa nekoliko metara kabla (po satelitu :D)... Trebam samo naći HDMI-DVI adapter.

Sphinx
07-06-2009, 15:16
@Bezimeni

Ja tu foru sa prebacivanjem s integruše na audigy SE koristim za slusalice i pojacalo, sluske su na integrusi i ukljucim ih kad idem igrati TF2, a kad ne igram samo se prebacim na audigy za slusat muziku. Neda mi se stalno prespajat iza, jer je ovo puno brze :D

Don Kihot
07-06-2009, 15:20
Pa zar to ne rade svi?
Audigy FX za 5.1, a integriruša za micr i sluške. :)
Osobito na windows sedmici to fino i glatko radi sa prebacivanjem, nema zajebavanja ko na XPu. :)

Bartuc
19-06-2009, 09:52
Sada snimam na stick file od 6,x GB i vidim 2 minute procjena, brzina preko 60 MB/s :o Ali onda je nakon par sekundi pao na 5 MB's i 20 minuta procjena prijenosa :D A taman se poveselio xD



Preformatiram stick kada moram spremiti veći file od 4GB, zar nema bolje metode?



PS: Osim one što je bezimeni spomenuo :D

Karlo_from_Bjelovar
19-06-2009, 12:25
el bi se moglo na XPu poriktat da disableam/enableam unutar windowsa integrusu, htio bi spojit liniju na integrusu, a da imam sluske na creativki...