PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows 8



bezimeni
06-06-2009, 08:27
Da ...Microsoft radi ubrzano na osmici...svi vi koji sa nestrpljenjem čekate sedmicu primite na znanje da će i ona biti kratkoga daha .Microsoft je očito odlučio svakih par godina izbaciti novi operativni sustav.Na donjem linku možete vidjeti koncept kako će Windows 8 vjerovatno izgledati i to u obliku filma....

Windows 8 (http://windows8center.com/)

Nekako mi se i više sviđa prelazak sa Viste na osmicu...sedmica mi više djeluje kao novi skin za vistu nego kao novi operativni sustav.

Hellboy
06-06-2009, 08:42
Podijeljenog sam mišljenja. Dok je s jedne strane ovo prilično impresivno izgledalo, makes me think - ne skaču li sami sebi za vrat ovime? Vista je još relativno svježa. Sedmica još nije ni gotova. A eto, osmica kuca na vrata. Zašto rade sustave koji će kratko trajati? Sigurno će svatko na jesen prijeći na sedmicu ostavivši Vistu iza sebe. Isto tako će sigurno dobar dio populacije prijeći na osmicu bez da u potpunosti iskoriste sedmicu.

bezimeni
06-06-2009, 08:52
Vjerojatno se pribojavaju slabih prodajnih rezultata sedmice .Korisnik Viste i nema nekih motiva za prelazak s obzirom da su promjene minimalne.Osmica već izgleda bitno drugačije .

Hellboy
06-06-2009, 08:54
Still, bolja optimiziranost sustava i općenito oku ugodniji vizualni dio sustava su dovoljne za promjenu. Ionako samo treba nadograditi Vistu. Besides, ima dosta malih izmjena koje čine Sedmicu boljom od Viste.

bezimeni
06-06-2009, 09:05
Sve zavisi koliko će koštati...ako će koštati prelazak sa viste na sedmicu minimalno ili čak besplatno biti će puni pogodak ali ako će koštati dva soma kuna i ne vidim kako su ti minimalni pomaci dovoljan motiv.Za korisnika ostarjelog XP-a nema dvojbe ali za korisnika Viste ima i to mnogo...Naravno za one drugeSkorisnike takvih dvojbi nema...

cham3leon
06-06-2009, 09:20
Ja koristim XP i planiram preći na sedmicu... Nakon toga ću vjerojatno ostati na sedmici neko vrijeme. Čuo sam da je mnogo "lakša" što se tiče hardverskih zahtjeva od Viste.

Bartuc
06-06-2009, 09:40
Znam da je još pre rano, ali za sada mi se ne sviđa. Nekako mi sučelje nije intuitivno, sve je sakriveno iza hrpe padajućih izbornika, za sve ti treba dupla doza da nešto napraviš nego što ti treba na dosadašnjim sustavima, ObjectDock od Stardocka je i dalje ljepši nego ovaj dock od MS-a, a i sve je strašno trzavo (što i nije zamjerka s obzirom da je to tek na početku razvoja)...

cham3leon
06-06-2009, 09:43
Da, i ja sam to primjetio. U videu žele pokazati kako je sve user friendly i pregledno, a zapravo minimalizam na desktopu iza sebe skriva šumu menija.

Lord Ragnarok
06-06-2009, 09:59
way previse komplikacija, svi oni damn padajuci izbornici sam su me zbunili, nisam nis od videa pokopcao :(
no eto ubacili su i pomicni start meni (drag&drop) sto sumnjam da ce biti pretjerano korisno s obzirom da 90%populacije sa pc-em je koristila xp poduze vrijeme, te im je nezamislivo pomaknuti ga na gornju/desnu stranu ekrana
ukratko mnogo fensi, ali beskorisno, moglo je biti puno lijepse i jednostavnije

Niko Bellic
06-06-2009, 10:19
Windows Explorer je zakon. Koristim ga za pristup svemu i samo kad mi dopizdi kliknem na "Folders" i nema ga. Kad ga zatrebam opet kilknem na "Folders" i tu je sve! Forward i Back tipke imam na misu i vise mi ne treba. Kad mi je upaljen komp, vecinom igram igre i izgled operacijonog sistema ni ne vidim, a te sitne kerefeke koje nazivaju "ogromnim napretkom" nek si B1ll G4t3s zabije u smezurano dupe. Prelazak na 64-bit (zbog radne memorije) je jedini korisniji pomak, ostalo je Pay 'N' Spray za nase oci. Kad ce vise taj hill~B1illy G4t3s da sklopi okice da napravim rostilj i proslavim! Majkrosoftsakeees!

Bartuc
06-06-2009, 10:29
Meni je Windows Explorer odvratan program, nikada ga nisam i nikada ga neću koristiti, osim ako baš moram... Za tu primjenu imam višestruko bolji TotalCommander. Najkorisniji i najbolji program koji je vidio svjetla dana na PC-u.


Level of user friendliness:

WindowsExplorer - 3/10
TotalCommander - 13/10


:P

Luka
06-06-2009, 12:22
@Hell - Pa nova verzija OSa se uvijek radi. Na Visti se također radilo otkad je XP izašao...


Meni je Windows Explorer odvratan program, nikada ga nisam i nikada ga neću koristiti, osim ako baš moram...

Misliš onaj dio za browsanje datoteka? Jer explorer je ogroman program, a njegovi dijelovi se koriste i u drugim programima (e.g. Save/Open-File dialog).

Bartuc
06-06-2009, 12:25
Da, na browser mislim.

Accessories - Windows Explorer

Hellboy
06-06-2009, 12:40
@Hell - Pa nova verzija OSa se uvijek radi. Na Visti se također radilo otkad je XP izašao...


Meni je Windows Explorer odvratan program, nikada ga nisam i nikada ga neću koristiti, osim ako baš moram...

Misliš onaj dio za browsanje datoteka? Jer explorer je ogroman program, a njegovi dijelovi se koriste i u drugim programima (e.g. Save/Open-File dialog).
Da, znam da se radilo, i da se na sedmici radi otkad je Vista izašla, ali ovo je prerano da izađe video prikaz novog sustava.

Luka
06-06-2009, 12:48
Ali sad imaju dobru osnovu... neće raditi ništa revolucionarno. Kao situacija prije 10 godina ^^

Niko Bellic
06-06-2009, 19:41
XP ja volim, nemrem da mu odolim...
Dinamo ja volim, za njega se molim...
Windows 8, nos ti posran...
Ode malo van, nek lufta se stan...
Asti gospe, prdim kao zver...

:gitara:

Hellboy
06-06-2009, 19:48
Krista ti Isusa, glup si kao kopačka.
Ne rimuje se, ali preživjet ću.

bezimeni
06-06-2009, 19:50
Zamisli kako je tek njegovima doma...mora da su svi redom posjedili ...

cham3leon
06-06-2009, 20:08
XP ja volim, nemrem da mu odolim...
Dinamo ja volim, za njega se molim...
Windows 8, nos ti posran...
Ode malo van, nek lufta se stan...
Asti gospe, prdim kao zver...

:gitara:

A čemu to? :(

Niko Bellic
06-06-2009, 20:13
Malo san maka (http://www.igra.hr/singlestart.asp?id=174)... :wink:

Luka
06-06-2009, 20:31
-.-

natrag na topic

Ghost_Rider
06-06-2009, 22:56
Meni je ovo bas super,neznam sto ga vi prezirete.

Quick Play

Constantine
07-06-2009, 01:04
bezveze,ne kuzim čemu sad ovo,ono što će izbacivati novi OS svake 2 godine,ovim samo potkopavaju prodajne rezultate sedmice koje je btw VIŠESTRUKO bolja od Viste i donosi puno vise promjena nego sto je donjela vista,vise je user friendly i stabilniji je OS(ono,koristim ga od pre beta verzije do RC verzije i preci cu na finalnu naravno.

Što se tiče filmica,prije svega dizajn mi se ne sviđa,odvratan je i podsjeća na xp što je grozno.Ocito je da če 8 donjet neke revolucionarne promjene što je pohvalno,al nisam zadovoljan sa viđenim.

Luka
07-06-2009, 01:07
pogledah sad filmić, impresivno

ono što sam primjetio je otvaranje foldera izravno na desktopu, bez posebnog explorer prozora... to sam oduvijek priželjkivao :D

Tegla Ajvara
10-06-2009, 20:34
meni je sve ok, al kad bi se ubacilo nest da bude kao na xpu sve
moj stari je kompliciran do bola, promjenis mu pozadinu i vec se nemere snac, a zamisli tek novi windows
sto manje budu komplicirali i ostanu klasicniji, to ce bit bolji

btw, koji DX ce bit uz 8?

Don Kihot
10-06-2009, 21:41
Naah, baš mi taj 8 koncept loš...
Vista je preloše koncipirana, zahtjevna bez neke opravdane činjenice za potrebom hardwarea.
Sedmica je super, koristim od 6801 bulda, dakle skoor 6 mjeseci, i prezadovoljan sam (sad sam na RC1 7100 x64, nema potrebe da skidam 7201 RC2).

Sve što je bilo dobro na Visti, na sedmici je još bolje.
Sve što ke bilo dobro na XP-u, na sedmici je megabolje.
Em je manje hardware-a gladna od XP-a (kad se isključe teme etc), em ima sve drivere, na svakom laptopu radi super.
Mašina sa 512mb rama radi bolje sa sedmicom nego XP-om, to mi već puno znači..

A i podrška je već sad odlična za drivere (sjeća se tko viste, nikakih drivera prva 3 mjeseca fuj).

Luka
10-06-2009, 21:45
Vista je preloše koncipirana,

Hahaha.

LOL.

HAHAHAHAHA.

RIDER32
20-06-2009, 05:00
Najavljuju Win8 a ni 7 nije vani. Kake su to gluposti :?


Meni je Windows Explorer odvratan program, nikada ga nisam i nikada ga neću koristiti, osim ako baš moram... Za tu primjenu imam višestruko bolji TotalCommander. Najkorisniji i najbolji program koji je vidio svjetla dana na PC-u.


Level of user friendliness:

WindowsExplorer - 3/10
TotalCommander - 13/10


:P
Kake su ti to sad gluposti :S WE rula. Samo pomicesa sve sa njega da bude potpuno minimalistican i eo ti divote :P

Arbiter of Change
20-06-2009, 05:08
Ovaj... da.

Gledano kao koncept video što i je, izgleda solidno. Vjerojatno glavna odlika na prvi pogled je ta da izgleda uber futuristički i gotovo SF (više-manje korak iznad Viste i Win7), što će primamiti casual korisnike, ali koliko ja vidim ima tu i dosta funkcionalnosti koja se nazire već u ovom videu (iako, istini za volju, dosta od toga izgleda kao integrirani gadgetsi sa funkcijama sidebara... dakle, stvari koje će dobri stari Arby pogasiti na korist performansi). Ali onda opet, i Vista je izgledala prokleto impresivno kad su je najavljivali pa svi znamo kako je stvar funkcionirala dok nije patchirana bila.

Sad bi još samo bilo kulno kad bi izdavali novi OS svakih par godina i onda nudili opciju da upgrejdaš prijašnju inačicu na tu uz manju cijenu. Talk about anti-piracy methods, još posebno ako ti bude provjeravala originalnost software kroz neke neke redovite intervale (napredniji sustav od trenutnog, naravno).


meni je sve ok, al kad bi se ubacilo nest da bude kao na xpu sve
moj stari je kompliciran do bola, promjenis mu pozadinu i vec se nemere snac, a zamisli tek novi windows
sto manje budu komplicirali i ostanu klasicniji, to ce bit bolji
Fora je baš u tome da bi svaki novi Windows trebao biti, i je ako ćemo biti realni, sve jednostavniji i intuitivniji prema računalno nepismenom korisniku... ukoliko taj razumije što se ispisuje na ekranu i ima nekakvu zdravu percepciju logičkog slijeda. Problem je što su te računalno nepismene osobe obično zakinute na polju poznavanja engleskog jezika, tako da treba naći lokaliziranu verziju koju po popularnom razmišljanju samo seljaci i uredske tete koriste, tako da se tvoj stari pretpostavljam više snalazi po pamćenju i navici, a to ti je vjerojatno par iz pakla što se tiče novih stvari.

Hebiga.

Aral
20-06-2009, 09:30
Da ...Microsoft radi ubrzano na osmici...svi vi koji sa nestrpljenjem čekate sedmicu primite na znanje da će i ona biti kratkoga daha .Microsoft je očito odlučio svakih par godina izbaciti novi operativni sustav.Na donjem linku možete vidjeti koncept kako će Windows 8 vjerovatno izgledati i to u obliku filma....

Windows 8 (http://windows8center.com/)
Nekako mi se i više sviđa prelazak sa Viste na osmicu...sedmica mi više djeluje kao novi skin za vistu nego kao novi operativni sustav.
Vista je smece bila kad je dosla, sedmica je trenutno najbolji ms-ov os. Vista je nesto kao ficek a sedmica kao mercedes.
Naravno, da nije bilo viste sedmica ne bi bila danas kaj je. Iako, danasnja Vista sa service packom radi sasvim dobro i pristojno svoj posao.
Logicno je bilo za ocekivat da ce u novijem os-u koji ce izac, u ovom slucaju 8 napraviti neke vece promjene ali opet, to nije revolucija nego samo evolucija. XP ce se jos dugo drzat ali pregazit ce ga vrijeme i programi koji na njemu nece radit. Na sedmici cu bit dok ne dodje osmica i samo ako bude radila kak treba, a valjda bude, ce se prec na nju. A do tada, sedmica je jedini logican izbor.

bezimeni
20-06-2009, 09:44
Svaki MS OS je do izlaska SP 1 ili Sp 2 bio "smeće" .Barem je tako do sada bilo.Možda sedmica bude izuzetak , makar sumnjam.

Hellboy
20-06-2009, 09:57
Već je sad u RC verziji bolji od svih dosadašnjih Windowsa uključujući i Vistu sa SP1 und 2

Don Kihot
20-06-2009, 10:47
Sedmicu razvijaju dva tima istodobno, jedan je već razvio RC1 SP1,
dok drugi nema SP-a.

Zar to ne govori puno?

Plus što su dali velikoj većini zajednice da testira i surađuje,
te skoro svi driveri postoje za sedmicu (a ne kao sa vistom, kad se čekalo po 2-3 mjeseca, a neke drivere nismo ni dočekali).

Constantine
20-06-2009, 10:55
Sviđa mi se što se MS ugleda na Apple(dobro,ajd,neke ideje su ciste kopije onoga sto apple ima odavno),to se pogotovo vidi u sedmici koja je vidno funkcionalnija i user friendly.

Don Kihot
20-06-2009, 10:58
Inače, imaš MAC OS X 10.5.6 koje je lik modao i prilagodio AMD platformi, pa ako nisi, bar isprobaj. :thumbs2:

Constantine
20-06-2009, 11:03
ma htio am to prije stavit(mac OSX na PC) ali sam odustao,radfije bi kupio Mac,ipak,taj Mac OSX izgleda predobro.

Don Kihot
20-06-2009, 11:07
A da ne zalutamo previše sa osimce...
Po ovom videu što sam pogledao izgleda da Microsoft dodatno ponovno komplicira...

Ja nebi htio takav izgled sutava koji tako radi...

Jedino bi bio funkcionalad kad bi se koristio na touchscreen monitorima,
bilo kod kuće, na poslu, ili negdje drugdje, za to bi mi bio simpatičan, ali mišom nikako...

Po tome mi sustav ide unazad za razliku od sedmice...

PS - Sedmica je prvi sustav koji se radi otkad je BG rekao "zbogom" i otkad se radi bez njegove nadzorne palice.
Good job!

Mr. G33k
20-06-2009, 14:08
Mislim da, ako će "8" izaći početkom 2012, da trebaju neki značajniji update napraviti.
Neko korisničko sučelje na drugom principu; možda glasovno da dobro funkcionira...

Što se tiće stvari prikazanih u videu, to sve lići na Windows 7 + neki dodatni programčići.

Aral
20-06-2009, 15:09
Pa no, evolucija a ne revolucija. To kaj oni zele izdavat svakih par godina novi os je njihova stvar, kad sedmica bude finalizirana i izdana imat cu je kak sam i imao xp, naravno sigurno puno krace a i to dosta ovisi o tome kakva ce biti osmica.

Don Kihot
20-06-2009, 15:12
Pa no, evolucija a ne revolucija. To kaj oni zele izdavat svakih par godina novi os je njihova stvar, kad sedmica bude finalizirana i izdana imat cu je kak sam i imao xp, naravno sigurno puno krace a i to dosta ovisi o tome kakva ce biti osmica.

Jesi shvatio da MS izda par loših pa dobar OS?
Ajmo samo od platforme Windowsa:
Loši: Win95, Win98
Dobri: Win98SE,WinNT
Loši: WinME
Dobar: Win2000
Loše/dobar: WinXP/WinXPSP2(postao dobar)
Loši: WinVista
Dobar: WinSe7en
Loš. WinEi8ht ???

Aral
20-06-2009, 16:42
To je normalna stvar, uvijek jedan os mora bit zrtvovan na trzistu da bi se onaj iz njega "ponasao" normalno. Pitanje je kakva ce bit osmica, ali ako bude radjena na istom principu kao sedmica nadam se da nece biti nekih vecih problema. Osobno nemam nis protiv toga da dobimo nesto usminkano i fancy, bitno samo da radi kak treba. Never the less, cim izadje odma ga bacam na vmware.

Luka
20-06-2009, 16:55
PS - Sedmica je prvi sustav koji se radi otkad je BG rekao "zbogom" i otkad se radi bez njegove nadzorne palice.
Good job!

Lol. Windows 7 je građen na kodu i iskustvu prethodnih verzija.

Nemam komentara na ovo ocijenjivanje sustava sa dobro/loše. Vista je odličan sustav.

Don Kihot
20-06-2009, 17:00
PS - Sedmica je prvi sustav koji se radi otkad je BG rekao "zbogom" i otkad se radi bez njegove nadzorne palice.
Good job!

Lol. Windows 7 je građen na kodu i iskustvu prethodnih verzija.

Nemam komentara na ovo ocijenjivanje sustava sa dobro/loše. Vista je odličan sustav.
Dobar u odnosu na?
Brži od XPa? NE
Stailniji od 2000? NE
Pregledniji, ugodniji za rad od beta 7? NE
(samo sam poređivao sa NT platformama)

bezimeni
20-06-2009, 17:07
U mojoj knjizi je Vista najbolji OS koji sam koristio .Sedmicu sam isprobao u nekoliko navrata na drugim kompovima i također mi se sviđa ali ne toliko da bi me "natjerala" na formatiranje vlastitog. Preči ću na sedmicu vremenom ali sada sa daleko manje volje s obzirom da znam da ni ona neće biti dugog životnog vijeka. Pitanje je koliko će i osmica biti dugo na tržištu...malo su počeli pretjerivati ...

Po mom mišljenju je Vista brža od Xp-a.Ne po pitanju butanja ili kopiranja fajlova već po pitanju brzine izvođenja igra jer bolje iskorištava hardver koji imam.Na istome hardveru mi Dirt radi cc 30% bolje nego na XP-u .Što se stabilnosti tiče kod mene je 100% stabilna .O žilavosti naspram XP-a ne moram ni govoriti...

Ali svatko gleda na neki os iz vlastite perspektive ....

Luka
20-06-2009, 17:16
Brži od XPa? NE
Stailniji od 2000? NE
Pregledniji, ugodniji za rad od beta 7? NE
(samo sam poređivao sa NT platformama)

Da, brži, stabilniji, moćniji, ugodniji, lijepši, jednostavniji od svih dotadašnjih sustava.

7icu nisam isprobao, ali je logično da je 7ica bolja.

Constantine
20-06-2009, 18:07
Brži od XPa? NE
Stailniji od 2000? NE
Pregledniji, ugodniji za rad od beta 7? NE
(samo sam poređivao sa NT platformama)

Da, brži, stabilniji, moćniji, ugodniji, lijepši, jednostavniji od svih dotadašnjih sustava.

7icu nisam isprobao, ali je logično da je 7ica bolja.
Slažem se sa ovim za Vistu,ali smatram da je wi7 ZNATNO bolji OS os Viste i minjama daleko od xp-a,puno vise nego sto je to vista.

Deadwalker
21-06-2009, 15:17
pa da, normalno je da sedmica bude bolja od Viste, inace prelazak na novi sustav nebi imao smisla, boze :roll:
Isto tako vrijedi za spomenutu 8-icu, koja ce sigurno biti veliki napredak naspram sedmice...(sad sam otkrio toplu vodu :) )


Po mom mišljenju je Vista brža od Xp-a.Ne po pitanju butanja ili kopiranja fajlova već po pitanju brzine izvođenja igra jer bolje iskorištava hardver koji imam.Na istome hardveru mi Dirt radi cc 30% bolje nego na XP-u .Što se stabilnosti tiče kod mene je 100% stabilna .O žilavosti naspram XP-a ne moram ni govoriti...

potpis. Posebice ako je rijec o 64-bitnoj verziji sustava...


Preči ću na sedmicu vremenom ali sada sa daleko manje volje s obzirom da znam da ni ona neće biti dugog životnog vijeka. Pitanje je koliko će i osmica biti dugo na tržištu...malo su počeli pretjerivati ...

da, to i mene muci. Ono, xp je izasao 2001., a Vista tek 2007. godine. Sad ce 7-ica 2009., i dok sustav jos nije niti krenuo u prodaju, mi vec imamo ovakve materjale o 8-ici. Sta ce sada Microsoft poceti s praksom izdavanja novih Windowsa kao sto izdaju service packove!? :?
Stvarno, mislia sam da ce sada sedmica biti barem 5 godina na trzistu do dolaska novog sustava. Cak sam negdje vec davno prije cuo da bi sedmica bila kao zadnji windowsi "tog tipa", te bi poslije nje trebali biti windowsi potpuno drugacijeg koncepta. Ocito nas ceka ipak neka drugacija buducnost...

Bartuc
21-06-2009, 16:00
Sedmicu sam isprobao u nekoliko navrata na drugim kompovima i također mi se sviđa ali ne toliko da bi me "natjerala" na formatiranje vlastitog.


Znaš ti mene i koliko smatram da je Vista odlična naspram prastarog XP-a, e... Prešao sam na sedmicu bez imalo žaljenja i namjeravam je koristiti dok kod mi se ne počne komp gasiti nakon svakih 2 sata korištenja :D


WinXP = 4/10
Vista x86 = 7/10
Vista x64 = 8/10
Win7 x64 = 9/10



Ono sve što je Vista naspram XP-a je Windows 7 naspram Viste :D Brži, ljepši i kvalitetniji sustav. O stabilnosti neću pošto mi se niti jedan od 4 navedena nikada nije rušio osim kada bi pobrao teži Virus tipa Brontok i sl. Tako da su svi sustavi odlično stabilni i tu nemam zamjerke. Nisam dao 10-ku Win7 samo zato što još nema ekskluzivnih drivera baš za njega.



Jebiga, ništa ne gubiš ako ostaneš na Visti pošto je OS gotovo savršen, ali kada Sedmica izađe, polako će se zaboravljati Vista, a do sada se XP već davno i trebao zaboraviti :D

Deadwalker
21-06-2009, 16:08
ja cu si sedmicu kupiti vjerojatno origigi i onda necu cuti za novi sustav barem nekoliko godina...zapravo, možda ni necu morati, mi na FOI-u dobivamo origigi winse za badava. :P
Htio sam si tako i Vistu skinuti, al sam imao nekih problema s racunom na potrebnoj stranici, sto sam doduse konacno rjesio... :)

Grim
21-06-2009, 16:56
Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.

Constantine
21-06-2009, 17:07
Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
ne nece,prijeđi na wi7 i zaboravi na osmicu,samo zbog jedne vijesti odustaješ,tko zna kad će izaš wi8,2012,2014?,a ti ces dotle imat vistu ili nedaj bože xp.

Aral
21-06-2009, 17:09
Tko moze nek predje na win7, nece pozalit.

Grim
21-06-2009, 17:19
Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
ne nece,prijeđi na wi7 i zaboravi na osmicu,samo zbog jedne vijesti odustaješ,tko zna kad će izaš wi8,2012,2014?,a ti ces dotle imat vistu ili nedaj bože xp.
Mogu cekat, ja trenutacno imam Windows Server 2008 x 64 bit, odlican mi je i vrlo sam zadovoljan s njim, neznam kakav je Win 7 ali mi se ne cini bolji od trenutacnog. Ako me ne pukne velika zelja (da me neko nahajpa) ne namjeravam stavit Win 7 te cu cekat dok Win 8 ne izade.

Constantine
21-06-2009, 17:25
Ja preskacem Win 7 i cekam osmicu, valjda ce se isplatit.
ne nece,prijeđi na wi7 i zaboravi na osmicu,samo zbog jedne vijesti odustaješ,tko zna kad će izaš wi8,2012,2014?,a ti ces dotle imat vistu ili nedaj bože xp.
Mogu cekat, ja trenutacno imam Windows Server 2008 x 64 bit, odlican mi je i vrlo sam zadovoljan s njim, neznam kakav je Win 7 ali mi se ne cini bolji od trenutacnog. Ako me ne pukne velika zelja (da me neko nahajpa) ne namjeravam stavit Win 7 te cu cekat dok Win 8 ne izade.
Da bolji je znatno,vjeruj mi,ne mozes sudit o OS-u po filmicima na youtubeu,ajde lijepo prolistaj par stranica ovog topica i pogledaj što ljudi misle -.-

Deadwalker
21-06-2009, 17:27
cak i Stardock savjetuje prelazak na sedmicu... :P

EDIT: meni je prelazak na novi sustav vazan samo radi perfomansi, tj. bolje komunikacije između hardware-a i software-a. Do sada svi dostupni testovi pokazuju da sedmica daleko bolje iskoristava resurse mainstream racunala od Viste, dok Vista pak daleko bolje od XP-a. Dakle, prelazak na novi sustav je i vise nego za preporuciti... :wink:
A di su joj svi moguci novi featursi koje ima Win 7 a koje ce tek imati Win 8. Jednostavno je glupo preskakati sustav ako je on dobar...

Grim
21-06-2009, 17:28
Nije da sudim po filmicima, nego vjerujem da ce Win 8 biti bolji, jer ne vidim veliku razliku da predem na Win 7, zapravo nevidim ikakvog razloga, na Win 8 cu prijeci kada izade za dvije tri godine, dotada vjerojatno ostajem na ovom, i do tada ce biti znatne razlike izmedu ti OS, koje god da bile.

Mislim Winsrv 2008 je i vise nego odlican OS, nevidim razloga za zamjenu, i puno je brzi i bolji od Viste.

Constantine
21-06-2009, 19:33
upravu si :bravo:
Inace,zasto bi presao na wi8,mislim,nema razloga,sigurno će win9 biti bolji pa zasto se trudit prijec na windows 8 ako mozes prijec na win9 za manje od desetljeća :thumbs2:

Grim
21-06-2009, 21:27
upravu si :bravo:
Inace,zasto bi presao na wi8,mislim,nema razloga,sigurno će win9 biti bolji pa zasto se trudit prijec na windows 8 ako mozes prijec na win9 za manje od desetljeća :thumbs2:
Gle reci mi zbog cega bi s Win Srv 2008 presao na Win 7 samo zbog malo vise fenci šmenci teme.

Constantine
21-06-2009, 21:32
nije samo jebena fesi šmesni tema,ne dopire to do tebe jelda,meni se neda objašnjavat,eto zamolio bi hellboya,on je nedavno prešao pa da opiše zašto se isplati prijeć.

RIDER32
21-06-2009, 22:10
Kad malo bolje pogledam nijedan OS mi nije ravan XPu. Eo nakon jednog posljepodneva i iduceg prijepodneva koristenja sedmice vratio sam se na XP. Sve mi je nekako kičasto i ostavljaju ti dojam da ekran nije ravan nego pun kojekakih gulica i pločica. Na XPu mi je sve crno na bjelo i jednostavno. Znam di sam i šta radim.
Ok biti cu prisiljen kad tad preci na win7 sto cu napraviti cim dobijem novi procesor ali malo grubosti nebi škodilo. Sve mi se pogotovo zgadilo nakon ove hrpetine ispadajućih trakica.
Sve je to kul i fensi šmensi, al preglednost WTF!!! :thumbs2:


GrimTheReaper @ nemozse suditi da ce won8 biti r/evolucija po broju ispadajućih trakica. Ako ti je do toga onda instaliraj Astonshel :wink:

Ionako je onaj video najono vjerojatnije obican se73n sa temom pripremljenom za next generation OS.
Pa i se7en je kao trebao imati neki krug na po' desktopa pa sve nakačeno na njemu -.-'

Constantine
21-06-2009, 22:23
Kad malo bolje pogledam nijedan OS mi nije ravan XPu. Eo nakon jednog posljepodneva i iduceg prijepodneva koristenja sedmice vratio sam se na XP. Sve mi je nekako kičasto i ostavljaju ti dojam da ekran nije ravan nego pun kojekakih gulica i pločica. Na XPu mi je sve crno na bjelo i jednostavno. Znam di sam i šta radim.
Ok biti cu prisiljen kad tad preci na win7 sto cu napraviti cim dobijem novi procesor ali malo grubosti nebi škodilo. Sve mi se pogotovo zgadilo nakon ove hrpetine ispadajućih trakica.
Sve je to kul i fensi šmensi, al preglednost WTF!!! :thumbs2:


GrimTheReaper @ nemozse suditi da ce won8 biti r/evolucija po broju ispadajućih trakica. Ako ti je do toga onda instaliraj Astonshel :wink:

Ionako je onaj video najono vjerojatnije obican se73n sa temom pripremljenom za next generation OS.
Pa i se7en je kao trebao imati neki krug na po' desktopa pa sve nakačeno na njemu -.-'
jebiga,prilagodi se.Kad se prilagodiš wi7 postaje fenomenalan i drevni xp postaje čudan i pitaš se kako neko uopće može radit na tome.Meni je super to sto imam samo 3 ikone na desktopu,sve ostalo je u taskbaru a ako nije u taskbaru onda u roku od pola sekunde nađem to preko searcha,zatim prewiew funkcija i Aero Peak,ono što mi nije jasno je kako ti moze xp bit jednostavniji.Pa na xp-u mi je trebalo stoljeće da nađem nešto,neznam,tražim neki folder moram svuda kopat da ga nađem,ovdje samo upisem u search ili klknema na ikonu explorera ako sam vec ga prije imao otvorenog.-

RIDER32
21-06-2009, 22:36
Meni je pocetak svega Start>moje racunalo>disc X>određena mapa i sve znam di je sta.
Jednostavo nakon 3 godine takvog managmenta sam se 100% prilagodio :roll:
Volim kad je nesto sirovo :P

Al prilagodit cu se kad tad.

Aral
23-06-2009, 15:14
Ja sam nakon dan dva rada u sedmici, covjece mislim da bi se tesko prilagodio da se opet vratim na xp, iako sam godinama i godinama radio na njemu. U vecini slucajeva uvijek imam otvoren jedan prozor i sve u njemu mogu radit, da ne pricam o stvaranju favoritesa, odnosno shortcutu do omiljenih foldera, sto puuuno olaksava stvar. Jednostavno sam ocaran sedmicom. A osmica? Pa neznam, prerano je jos sudit ali cemo vidjet, ako nista drugo imat cemo evoluiranu sedmicu, sa nekim novim fičrsima i nadam se dobrom kompitabilnoscu sa tada, kako starim, tako i aktualnim programima.

Garrus
08-07-2009, 10:32
lol daz jos nije niti sedmica izalas a pogledaj ovo ...osmica na vratima...ja brijemda je to neki april fool joke xD
:rotfl:

Gamer++
09-07-2009, 11:40
Ja koristim XP, dok je Vista izašla stavio sam je na komp nakon 2 tjedna se srušila, stavio sam je oet tjedan dana opet isto, stavljam 3. put i radi radi radi 5 tjedana i opet bum, usto da se mislilo da je kriv hardware, ništa u HG-spotu uzeli meni kompjuter po 4. put (već sam do tad platio 450 kuna za podizanje sustava pošto volim sve orgigi) i odveli na popravak čekam 2 mjeseca kad evo meni stigo kompjuter 800kn njima u džep sav sretam upalim računalo kad ono diže se vista, upali se računalo a tamo piše da se učitava program ViVista (nezz verziju) i još BetaSuzeo komp i sve otišao u HG-spot rekao da mi stave WindowsXP i još me je radnik pitao dalki želim barem temu od viste i nasmije mi se u lice, drugi dan dođem ponovno po računalo već pripremam 150 kn za dizanje operacijskog sustava kad ono, stave oni meni McAfee, Office 2007, WinRAR cijeli i Alchocol 120% također cijeli i još kažu da netreba platiti, i od tada radi bez prijekorno!

jedna pouka: Ne vjeruj Windows Vistu dok još nema drivera i ne vjeruj HG-Spotu!!! :nonono:

usto čim izađe Win/ odmah stavljam a 8-ica mi je malo čudna previše ovih padajućih izbornka mi djeluje zbunjujuće bar dok se ne naučim na taj sustav!

RIDER32
09-07-2009, 22:54
Ti mislis da su ti oni 4 puta stavili originalnu vistu za 450kn :rotfl:
4500 mozda da al 450 :rotfl:

Deadwalker
10-07-2009, 12:12
Ja koristim XP, dok je Vista izašla stavio sam je na komp nakon 2 tjedna se srušila, stavio sam je oet tjedan dana opet isto, stavljam 3. put i radi radi radi 5 tjedana i opet bum, usto da se mislilo da je kriv hardware, ništa u HG-spotu uzeli meni kompjuter po 4. put (već sam do tad platio 450 kuna za podizanje sustava pošto volim sve orgigi) i odveli na popravak čekam 2 mjeseca kad evo meni stigo kompjuter 800kn njima u džep sav sretam upalim računalo kad ono diže se vista, upali se računalo a tamo piše da se učitava program ViVista (nezz verziju) i još BetaSuzeo komp i sve otišao u HG-spot rekao da mi stave WindowsXP i još me je radnik pitao dalki želim barem temu od viste i nasmije mi se u lice, drugi dan dođem ponovno po računalo već pripremam 150 kn za dizanje operacijskog sustava kad ono, stave oni meni McAfee, Office 2007, WinRAR cijeli i Alchocol 120% također cijeli i još kažu da netreba platiti, i od tada radi bez prijekorno!

jedna pouka: Ne vjeruj Windows Vistu dok još nema drivera i ne vjeruj HG-Spotu!!! :nonono:

usto čim izađe Win/ odmah stavljam a 8-ica mi je malo čudna previše ovih padajućih izbornka mi djeluje zbunjujuće bar dok se ne naučim na taj sustav!

Kao prvo, probaj tekst napisati u nekoliko recenica, a ne samo u jednoj, lakse je za citanje. Kao drugo, ne kuzim smisao tvog posta kao ni poveznice s ovom temom. Ovo sta si napisao je vise za Pljuvacnicu.

SkunK
10-07-2009, 13:39
SMcAfee, Office 2007, WinRAR cijeli i Alchocol 120% također cijeli i još kažu da netreba platiti, i od tada radi bez prijekorno!


Voliš sve legalno ha? :)

Lord Jambrek
10-07-2009, 14:42
Kad malo bolje pogledam nijedan OS mi nije ravan XPu.

Da po nestabilnosti. Kad se nekaj zblokiralo na XP-u, onda je restart bio jedina opcija, ovak fino opičiš ctlr+alt+del i otvori se poseban dio koji će se uvijek pojavit, koliko god komp bio zbrejkan, tak je bilo i na visti. NA XP-u kad je došla blokada, onda je bila blokada i gotovo.


Eo nakon jednog posljepodneva i iduceg prijepodneva koristenja sedmice vratio sam se na XP. Sve mi je nekako kičasto i ostavljaju ti dojam da ekran nije ravan nego pun kojekakih gulica i pločica. Na XPu mi je sve crno na bjelo i jednostavno. Znam di sam i šta radim.

XP je star, star i manjak opcija, kad proučiš svaki detalj, onda tek shvatiš moć novijih OS-ova. Win 7 je po meni do sada najbolji microsftov OS, a nije još ni do kraja napravljen. Podrška mu je nevjerojatna. Na XP-u i zvuk lošije radi i sve.


Ok biti cu prisiljen kad tad preci na win7 sto cu napraviti cim dobijem novi procesor ali malo grubosti nebi škodilo. Sve mi se pogotovo zgadilo nakon ove hrpetine ispadajućih trakica.

Sve se da podesit i isključit, samo treba malo vremena proučavanja


Sve je to kul i fensi šmensi, al preglednost WTF!!! :thumbs2:
Preglednost je puno veća nego na smeću od XP-a.

Zašto?
Evo par razloga:
Win 7 kao i na visti ima shortcutove u svakom dijelu explorera. Dakle u kojem god sam folderu, ne moram se kao na xp-u vraćat nazad ili pak opizdit show desktop pa opet otvarat my computer i ići sve redom opet do foldera koji trebam.

Druga stvar je taskbar. Taskbar je tako savršen. Samo ikone, ne može ti se više 2 milijarde stvari nagomilat tak da se nemreš snać kao što to biva na xp-u. Samo mišem odeš na ikonu i on pokaže sve prozore od te kategorije, nema jednostavnijeg i preglednijeg. Na xp-u si ili morao pozatvarat 20 stvari ili lupat alt+tab 200 puta.


XP je star, zastario i treba ga ukinut. Točka. Win vista nije bila toliko uspješna, većinom jer su ljudi slušali ljude koji su srali po visti, vistu koristim od početka i odlična je, bolja od XP-a u svakom segmentu.

Ghost_Rider
10-07-2009, 16:01
Da,klinci seru po visti i win 7 jer ih nikad nisu isprobali.

Djecurlijo jedan savjet.Nemojte nesto pljuvati prije neg ga isprobate,ispascete otako stoka :wink: .

Constantine
11-07-2009, 11:53
U potpunosti se slažem sa Jambrekom.

Deadwalker
11-07-2009, 11:56
U potpunosti se slažem sa Jambrekom.

+1

cham3leon
11-07-2009, 18:54
Nevezano za temu, to što sedmica ima veće zahtjeve u memoriji i to, znači li to da na njemu igre općenito idu sporije nego na XPu?

Kostolomac
11-07-2009, 19:15
Iz osobnog iskustva - ne. Dapače, neke igre rade fluidnije. Ali to vrijedi za računala sa više od 1gb rama i sa višejezgrenim procevima :)

Don Kihot
12-07-2009, 03:09
Nevezano za temu, to što sedmica ima veće zahtjeve u memoriji i to, znači li to da na njemu igre općenito idu sporije nego na XPu?
Sedmica je nježnija prema memoriji nego XP...
Na moje dvije starije mašine radi mnogo bolje nego XP...

A da ne pričam da ne moram ni jedan driver instalirati...

RIDER32
12-07-2009, 04:19
Eo nakon jednog posljepodneva i iduceg prijepodneva koristenja sedmice vratio sam se na XP. Sve mi je nekako kičasto i ostavljaju ti dojam da ekran nije ravan nego pun kojekakih gulica i pločica. Na XPu mi je sve crno na bjelo i jednostavno. Znam di sam i šta radim.

XP je star, star i manjak opcija, kad proučiš svaki detalj, onda tek shvatiš moć novijih OS-ova. Win 7 je po meni do sada najbolji microsftov OS, a nije još ni do kraja napravljen. Podrška mu je nevjerojatna. Na XP-u i zvuk lošije radi i sve.
Ako opce i proradi... Ja sam za svoju zvucnu drivere iscupao iz nekog uzbekistanskog foruma... :D


[quote:kpoj1kwe]Ok biti cu prisiljen kad tad preci na win7 sto cu napraviti cim dobijem novi procesor ali malo grubosti nebi škodilo. Sve mi se pogotovo zgadilo nakon ove hrpetine ispadajućih trakica.
Sve se da podesit i isključit, samo treba malo vremena proučavanja
[/quote:kpoj1kwe]
I privikniti cu se, naravno, al kada za tim bude potrebe...


[quote:kpoj1kwe]Sve je to kul i fensi šmensi, al preglednost WTF!!! :thumbs2:
Preglednost je puno veća nego na smeću od XP-a.

Zašto?
Evo par razloga:
Win 7 kao i na visti ima shortcutove u svakom dijelu explorera. Dakle u kojem god sam folderu, ne moram se kao na xp-u vraćat nazad ili pak opizdit show desktop pa opet otvarat my computer i ići sve redom opet do foldera koji trebam.
[/quote:kpoj1kwe]
A istina ali kad se naviknes na jedno onda ti je sve bolje previse... :D
Zapravo najveci problem mi stvaraju ikone koje jos nerazlikujem dovoljno dobro. Npr u to vrjeme sa bas bio cacko sa nekim modovima za CoD4 po directoriju koji je prepun sarenih ikona... Tesko sam se snalazio, itd...
I sam explorer je drugaciji. Npr na XPu sam si pomicao krdo stvari sa njega koje nekoristim a ostavio samo one koje mi puno sluze. Ovdje je sada sve pretrpano detaljima koji me zbune...

XP je star, zastario i treba ga ukinut. Točka. Win vista nije bila toliko uspješna, većinom jer su ljudi slušali ljude koji su srali po visti, vistu koristim od početka i odlična je, bolja od XP-a u svakom segmentu.
Naravno. Slažem se sa tim da ga treba ukinuti. Naravno Microsoft je najavio kako ce uskoro poceti smanjivati podrsku za XP. Neka. Dotada cu nadam se dobiti taj tolko zeljeni procesor pa cu preci, ako ne na 7 onda na vistu (iako za Vistom naravno nema potrebe) prije svega zato sto bolje iskoristava hardware.
I GLAVNA I NAJVECA stvar koja me konstantno vraca na XP je PunkBuster koji nikako da uvede podrsku za Win7 :-x

Ugl. molite se dragom Bogu da cjena žita bude sto veca jer o tome ovisi puno toga u mojoj familiji (ulozis 90+kn a oni ti daju 70 i nesto sitno. Pa za sta mi poljoprivrednici radimo cjelu godinu? :-x i onda jos dođem u pekaru i kuja za blagajnom mi kaze da je kila kruha 7kn :-x )

tigerija
13-07-2009, 09:30
Iskreno kakve su to gluposti ? XP je trajao dugo i sad odjednom Vista, 7, 8.... u mjesec dana.... -.-'

Aral
13-07-2009, 09:39
Pa i dalje ce trajat, bez sumnje. Ja sam ga koristio od pocetka al sad je tome dosao kraj, sedmica ima sve sto je potrebno za uspjeh, a sto je najvaznije i ugodno "browsanje" i rad tak da ono...cemu odugovlacit.