PDA

Pogledaj cijelu verziju : SW Materijali - Usporedbe, Rasprave i Ideje



Arbiter of Change
04-06-2009, 20:21
Dakle, kao što sam i spomenuo prije, otvaram (službenu) temu za rasprave o svim SW filmovima i serijama. Kakvi su vam bili: volite li više prequel (nove filmove; epizoda 1, 2 i 3) ili preferirate originalne uratke (epizoda 4, 5 i 6), koje su vam se ideje iz kojih svidjele, što bi TREBALO napraviti u novi film ili seriju.. pucajte.

Deadwalker
04-06-2009, 20:23
Po meni, trebalo bi ekranizirati neke videoigre, a ne samo pratiti one sluzbene triologije. Recimo, SW Kotor, SW Republic Commando ili Sw Jedi Knight bi bili odlicni. Moze i u obliku animirane serije kao sto su ekranizirali Clone Wars-e.

Po meni jako fali SW sadrzaja danas i bilo kakvi projekti su i vise nego dobrodosli. SW je vrlo veliki izvor za stvaranje i stvarno ne vidim razloga da se ne iskoristiti kako spada

EDIT: Da, da jos jednom kazem, u biti vise mi se dopada prequel radi Anikina, cijelog tog Jedi ordera, klonskih ratova i raznih zanimljivih događanja iz tog djela SW povijesti. Originalna triologija mi je predobra radi puno humora, Han Solo-a, Vadera ofkors ali radi i Boba Fetta. Neznam u originalnoj trilogiji su mi likovi nekako puno upecatljiviji, ali mi je razdoblje iz prequela nekako zanimljivije. Ma, meni se dosta tesko odluciti koja je triologija bolja, obje su mi dosta podjednake. Znam, ili volis jednu ili drugu, tako je kod vecine, al su meni obje vrlo drage upravo radi svoje posebnosti i razlicitosti

Hellboy
04-06-2009, 20:30
Prequel. Osim onoga što sam naveo za Anakina, obožavam atmosferu u tim filmovima. Stara Republika je daleko impresivnija od nove koju vidimo u ABY igrama i knjigama. Nekako je grandiozna, uzvišena...zlatna. Jedi red je oličenje grandioznosti sa velebnim Jedi templeom. Osim prequel trilogije, obožavam i remastered RotJ. Najviše zbog scene sa Anakinom kao Force ghostom. Dobiješ osjećaj da je krug završen. Osobno, ekranizirao bih Republic Commando. Hell, sama igra ima dovoljno akcijom nabijenih scena. Jedino što bi bilo rijetko su lightsaberi.

keko
04-06-2009, 20:38
Mogli bi napraviti film o životu clone troopera, jedan od rođenja do order 66, a drugi od order 66 do pada Carstva, također bi volio vidjeti i ekranizirane ratove protiv Sitha prije Klonskih ratova. Pa tu ima toliko materijala da bi se filmova i igara dalo raditi u beskonačnost.

Srle
04-06-2009, 20:57
Više volim orginalne SW kad je u pitanju radnja, ali kad pomislim da vremenski pripadam novim dijelovima sve su mi podjednako drage (osim epizoda I i II one su na drugom mjestu).
Mislim da se u ovom novom SW projektu (http://starwars.wikia.com/wiki/Star_wars_live_action_tv_series), odnosno serija koja bi se trebala početi prikazivati slijedeće godine, reklo da će se prvih par sezona baviti razdobljem između epizoda 4 i 5, međutim ukoliko se serija dopadne širem auditorijumu odlučiće se za spin-off-ove dali kroz potpuno nove serije ili nove epizode, te im je na vrhu liste događanja iz kotor-a, i iz doba uspostavljanja rule of two.
A volio bih i vidjeti rep. commndo ako ništa onda u sklopu ove the clone wars crtane serije, koju uzgred gledam samo zato što je SW, iako je ja lično za sebe ne priznajem za cannon (tu me lično zabole šta Lucas veli o tome),i da, nakon cinematica za TOR sve CGI animacije izgledaju zastarelo, a TCW pogotovo....
Iskreno ja sam protiv novih SW filmova...serije da ali filmovi ne... ipak je jedan Darth Vader i on jedini zaslužuje film o sebi, dok je za ostale serija...
BTW: jel ova tema možda postaje nešto kao "Star Wars: generalna rasprava o svemu"? bilo bi dobro da jeste....

Hellboy
04-06-2009, 21:01
Da, vidiš, ima tu istine. Anakin je Anakin i jedini zaslužuje cijelu heksalogiju.

Maloki
05-06-2009, 00:25
Najviše zbog scene sa Anakinom kao Force ghostom.
Meni je ta scena totalno glupa, ne vidim nikakav smisao u njoj.
Inače originalna trilogija mi je višestruko bolja od prequel trilogije. Jednostavno ima "dušu", za razliku od prequela.

Hellboy
05-06-2009, 07:20
Dunno, kad pogledaš svih 6 filmova zaredom u komadu, nekako ti takva scena dođe kao divna poveznica i završetak priče. I da, nekako mi duša originalne trilogije ne odgovara. Ne volim Imperijalnu eru. Fan sam Republike. Stare Republike

Feanor
05-06-2009, 08:30
Kako ono ide onaj podatak, da se lightsaber u Phantom Menaceu pojavio vise puta nego u sva tri dijela stare trilogije(ok manje je Jedija bilo kasnije,ali u phantom menaceu jedino tko je posezao za lightsaberom su bili quin-gon, kenobi i maul),tako da mi to samo govori na sto se LUcas odlucio skoncentrirat u novoj trilogiji, na fensi-smensi bitke lightsaberom s kojom ce privuc mlađu ekipu kojoj lightsaber bas ljepo sjaji....

cham3leon
05-06-2009, 08:43
Točno. U oriđiđi trilogiji je lajtsejber bio loše animiran i plosnat, ali mi ga je bilo mnogo ljepše vidjeti nego ikad.
Mislim da nijedan SW serijal nikad neće nadmašiti originalnu trilogiju. SW svemir je dovoljno zanimljiv i maštovit da ugosti mnogo drugih zbivanja i uradaka, ali ova tri filma su najbolja SF priča ikad ispričana.

Anarion.Umarth
05-06-2009, 09:07
Prednost orginalne trilogije nad novim filmovima je da je i najsporedniji lik dobro okarakteriziran. To mi se čini općenito kao značajka starijih filmova, danas izgleda naguraju previše akcije, pa ništa ne stane u film kako triba.

Arbiter of Change
05-06-2009, 18:01
Dunno, kad pogledaš svih 6 filmova zaredom u komadu, nekako ti takva scena dođe kao divna poveznica i završetak priče. I da, nekako mi duša originalne trilogije ne odgovara. Ne volim Imperijalnu eru. Fan sam Republike. Stare Republike
Dobro, tu već znam da se razilazimo budući da ja spadam u kamp s onima koji vjeruju u praktične, moderne i "imamo talenata osim toga da smo Jediji" Jedi likove koji su odlika ABY perioda, dok si ti više ljubitelj "ogrtač se vijori na vjetru i skidam kapuljaču" i "klati ćemo se sabljama prakticirajući najspektakularnije forme ikad izmišljene" Jedija. Ne znam, meni je osobno taj stari feel nekako gotovo prisilno stvoren kako bi bio kontrast ovom kasnijem, tim više jer Jediji praktički ništa ne radeSu Staroj Republici dok ih u ABY eri barem vidimo kao interaktivne likove koje su stalno zaposleni, kako sa svakodnevnim stvarima tako i sa onima galaksijskih razmjera.

EDIT:
Slažem se sa 3 tipa iznad mene koji su iznijeli dobre točke.

Hellboy
05-06-2009, 18:14
Zadnja stvar koju kod Jedija gledam je lightsaber. Cijenim stari red samo zbog njihove grandioznosti i uzvišenosti. Novi red mi izgleda kao da je složen od hrpe random tipova koji su opljačkali teretnjak koji je prevozio lightsabere. Nema...grandioznosti. Ali da, štujem njihove plašteve na vjetru i skidanje kapuljača.

Srle
05-06-2009, 19:11
jer Jediji praktički ništa ne rade u Staroj Republici
Ima istine u ovome, osim ponekih rešavanja nesporazuma oni ništa i ne rade, što u meni budi pitanje: kako su se prije Jediji finansirali...mislim, možda ih republika malo podpomaže al čisto sumljam da miliarde poreznih obveznika republike želi da njihov novac ide u ruke besposličara....

Herr Schnitzel
05-06-2009, 19:33
Grijesite u startu jer dijelite heksalogijuSna dvije zasebne trilogije. To ne ide. Treba se gledati cijela prica, od pocetka do kraja te na kraju odluciti je li prica kao jedna cjelinaSdobra, a ne gledati filmove zasebno. Jer su dijelovi cjeline.

Arbiter of Change
05-06-2009, 23:42
Grijesite u startu jer dijelite heksalogijuSna dvije zasebne trilogije. To ne ide. Treba se gledati cijela prica, od pocetka do kraja te na kraju odluciti je li prica kao jedna cjelinaSdobra, a ne gledati filmove zasebno. Jer su dijelovi cjeline.
Ionako se ne priča o samoj priči nego o odlikama vremenskih razdoblja u kojima je ista smještena tako da je normalno za očekivati da ćemo imati podjelu, čisto da bi se lakše orijentirali... a i u suprotnom ne bi imali o čemu raspravljati po toj temi. :)