PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ako netko zna, dam mu 10kuna



StarcraftNeed
04-06-2009, 20:17
neki dan ostavio sam komp upaljenim dok sam bio u skoli da mi se downloada wow. no medutim nestalo je struje dok je meni komp bio upaljen. kada sam se vratio doma nisam ga vise mogao upalit dode mi do onog izbornika gdje imam opcije
"Safe mode"
Safe mode with nesto ... "

"last know good configuration" (tako nesto)

i onaj "Start windows normaly" (tako nesto )

probao sam prvo start normal ali kada dode do one windows slike i ucitavanja samo se resetira komp i opet dode do tog izbornika
probam last know good configuration i opet isto. bilo sta od ponudenog resetira mi se komp i nemogu ga upalit.

jedno rjesenje bilo je da stavim cd od windowsa. ima li nesto jednostavnije ?

croat1gamer
04-06-2009, 21:08
Moguce je da se nesto od hardvera pokvarilo pri povratku struje, jer obican download nije u stanju to napraviti (osim ako je neki virus koji ce sve to napraviti cim ga skines)
Preporucam da provjeris u nekome kompjuter shopu ako sve radi.

Takoder probaj bootati u safe modu.

StarcraftNeed
04-06-2009, 21:30
ali nemogu doc uopce do safe moda. nemogu do nicega :/


boky nisam te trazio za komentare. sta spamas. samo to znas. meni seres da sam novi a ti slucajno imas 200postova. so stfu

SkunK
04-06-2009, 22:18
Ista stvar se meni dogodila 1999.

80% hard disk riknuo, na to ukazuje "simptom" kad te vraća na početak boot procesa (ne želi podignuti Windowse).

Čux
04-06-2009, 22:51
jedino moš probat friške winse stavit, ak ni to nemre lako moguće da ne neš od hardweraja ispustilo dušu. Dešavalo se meni da se sistemski fileovi zjebu nakon tak nečeg, al nikad restarte nije baco... Format pa vidi kaj bude

StarcraftNeed
05-06-2009, 11:42
Ista stvar se meni dogodila 1999.

80% hard disk riknuo, na to ukazuje "simptom" kad te vraća na početak boot procesa (ne želi podignuti Windowse).


kupio sam nedavno novi hard i sad ovo :(

IGoR_2803
05-06-2009, 12:02
nemojte stvarati paniku jer ne mora biti da je hardware failure (makar je moguce, pogotovo ako ima neko low-life napajanje)... lijepo uzmi cd od windowsa, bootaj sa njega i na napravi repair instalaciju (NE repair console, jer u njemu se neces snaci) nego dok te pita da li želiš frišku instalaciju ili repair, odaberi repair pa ce sve sistemske datoteke zamjeniti novima dok ce ti podaci na particiji ostati intact... trebalo bi biti ok, ali vidjet ces... probaj to pa se javi da vidimo kako je proslo...

C
05-06-2009, 13:28
Pokušaj staviti nove Winodws-e, ako ne ide, znači da je HDD ili pak nešto drugo, ali najvjerojatnije da je HDD riknuo. A ako novi Windows ide, znači da je starog nešto skrešalo.

IGoR_2803
05-06-2009, 13:31
Pokušaj staviti nove Winodws-e, ako ne ide, znači da je HDD ili pak nešto drugo, ali najvjerojatnije da je HDD riknuo. A ako novi Windows ide, znači da je starog nešto skrešalo.

na čemu temeljiš svoje tvrdnje? mislim, svi ste svjesni kolko windowsi mogu biti nestabilni i sigurno je svatko od vas svjedočio nekom random rušenju koje je zahtjevalo format... nemojte čovjeka plašiti, nek proba napraviti repair kao što sam mu rekao ukoliko na toj particiji ima neke bitne podatke, a ako nema onda nek odma napravi format + friški install i nek onda vidi...

@starcraftneed: javi kako je prošlo...

C
05-06-2009, 13:48
Ja sam realan i rekao sam što mislim. U ostalom, neka se poigra i karikira, može staviti novi Windows na neku slobodnu particiju, dovljno je 10 GB-a za to, i neka iz nje vidi kakvo je stanje na onoj glavnoj (sa bilo kojim programima, dali će ići defragmentirati, pa vidjeti da radi/neradi, ili će izvršiti check, itd., bilo kako, ima beskonačno opcija/mogućnosti, kao i programa za te stvari), kod većine je to C:\, kao glavna. Vjerojatno nisi razumio moju zadnju rečenicu u pršlom postu.
"A ako novi Windows ide, znači da je starog nešto skrešalo." Rekao sam ovu rečenicu sa milijun načina i razloga, te na milijun načina za popravak, a ti uzmeš kao da sam rekao da formatira sve, sve sruši, sve zaboravi i pokuša staviti sve na novo. A to nisam rekao.

IGoR_2803
05-06-2009, 14:14
Ja sam realan i rekao sam što mislim. U ostalom, neka se poigra i karikira, može staviti novi Windows na neku slobodnu particiju, dovljno je 10 GB-a za to, i neka iz nje vidi kakvo je stanje na onoj glavnoj (sa bilo kojim programima, dali će ići defragmentirati, pa vidjeti da radi/neradi, ili će izvršiti check, itd., bilo kako, ima beskonačno opcija/mogućnosti, kao i programa za te stvari), kod većine je to C:\, kao glavna. Vjerojatno nisi razumio moju zadnju rečenicu u pršlom postu.
"A ako novi Windows ide, znači da je starog nešto skrešalo." Rekao sam ovu rečenicu sa milijun načina i razloga, te na milijun načina za popravak, a ti uzmeš kao da sam rekao da formatira sve, sve sruši, sve zaboravi i pokuša staviti sve na novo. A to nisam rekao.

o čemu ti pričaš?! ja govorim o tvojim pretpostavkama da je neki hardware failure tj. točnije HDD...

C
05-06-2009, 14:23
Ja sam otvoren za sve. Ako ne može staviti drugi Windows, i ako C:\ na radi, itd., već sam sve rekao, i ako to sve ne radi, logično je da ima garanciju na HDD i reklamaciju, jer bi tada sve upućivalo na HDD.
Pri nestanku struje, pa dolasku, znaju komponente izgoriti. Ako ćeš točno, meni su dva TV-a, hladnjak, DVD Player i PSU riknuli, samo zato jer je nestalo struje i zato što je ona došla. A i znamo svi koliko HDD-u šteti prekid rada, i kada sa glavom zariba diskove zbog random struje na koju nitko ne može utjecati.

IGoR_2803
05-06-2009, 14:42
Ja sam otvoren za sve. Ako ne može staviti drugi Windows, i ako C:\ na radi, itd., već sam sve rekao, i ako to sve ne radi, logično je da ima garanciju na HDD i reklamaciju, jer bi tada sve upućivalo na HDD.
Pri nestanku struje, pa dolasku, znaju komponente izgoriti. Ako ćeš točno, meni su dva TV-a, hladnjak, DVD Player i PSU riknuli, samo zato jer je nestalo struje i zato što je ona došla. A i znamo svi koliko HDD-u šteti prekid rada, i kada sa glavom zariba diskove zbog random struje na koju nitko ne može utjecati.

sve je to meni jasno ali prvi korak bi uvijek trebao biti mogućnost softverskog problema jer isto tako kao što znamo kolko elektronici štete random "fluktuacije" u struji, da se tako izrazim, tako i znamo koliko microsoftov OS može biti nestabilan i bilo kakav random crash ga može skršiti do temelja...

C
05-06-2009, 14:46
Pa zato sam i rekao da prvo pokuša sa novim Windows-om. Već sam u jednom povećem postu rekao upustva za popravak unknown kvarova. Zato ajde više šuti i ne ponavljaj. Ako je za tebe stavljanje sporednog Windowsa i testiranje particija hardwareski čin, a ne softwareski, onda šuti.

StarcraftNeed
06-06-2009, 13:10
Ja sam realan i rekao sam što mislim. U ostalom, neka se poigra i karikira, može staviti novi Windows na neku slobodnu particiju, dovljno je 10 GB-a za to, i neka iz nje vidi kakvo je stanje na onoj glavnoj (sa bilo kojim programima, dali će ići defragmentirati, pa vidjeti da radi/neradi, ili će izvršiti check, itd., bilo kako, ima beskonačno opcija/mogućnosti, kao i programa za te stvari), kod većine je to C:\, kao glavna. Vjerojatno nisi razumio moju zadnju rečenicu u pršlom postu.
"A ako novi Windows ide, znači da je starog nešto skrešalo." Rekao sam ovu rečenicu sa milijun načina i razloga, te na milijun načina za popravak, a ti uzmeš kao da sam rekao da formatira sve, sve sruši, sve zaboravi i pokuša staviti sve na novo. A to nisam rekao.


hvala decki na pomoci :) zapravo nisam jos uspio nabavit cd od windowsa ali nabavit cu ga ! e da, ako mi je hard krepao a kupljen je prije mozda mjesec - dva, moci cu traziti novi ? ja sam jos maaali pa se ne razumijem tolkoo u te stvari :D.

e i da ja igre spremam u D:\ a u C:\ su mi programi. tako mi je namjestio jedan tip (ako to ima kakve veze)

IGoR_2803
06-06-2009, 14:39
hvala decki na pomoci :) zapravo nisam jos uspio nabavit cd od windowsa ali nabavit cu ga ! e da, ako mi je hard krepao a kupljen je prije mozda mjesec - dva, moci cu traziti novi ? ja sam jos maaali pa se ne razumijem tolkoo u te stvari :D.

e i da ja igre spremam u D:\ a u C:\ su mi programi. tako mi je namjestio jedan tip (ako to ima kakve veze)

ako je krepao hard, samo odnesi di si ga kupio, nemoj nikakav nestanak struje spominjati niti ništa slično nego se samo pravi blesav i reci da je jednostavno prestao raditi... dobit ćeš novi... ukoliko je, naravno, stvarno vrisnuo hdd...

c:\ ti je sistemska particija, kao što i jest u 99% slučajeva, ali to je nebitno za repair jer će ti prilikom instalacije sam prepoznati već postojeću instalaciju windowsa na c:, pa lijepo to odabereš i staviš repair... ukoliko ces stavljati potpuno friške windowse, c: particiju prije toga formatiraj, samo pazi da se ne zabunis i ne odaberes d, posto ce "nestati" svi podaci s te particije...

Frky
06-06-2009, 15:04
Meni je frend ima takav problem i samo je ištekao kabel iz struje i ponovo uštekao! I normalno mu je radilo! O.o?

StarcraftNeed
07-06-2009, 09:56
Meni je frend ima takav problem i samo je ištekao kabel iz struje i ponovo uštekao! I normalno mu je radilo! O.o?
vjeruj mi stari, ja sam 3puta iscupao kablove pa stavio, mjenjao kabel za napajanje, pocistio sam svu prasinu u kucistu i dalje mi je taj problem.