PDA

Pogledaj cijelu verziju : muzika bogu iza nogu O.o



grizli
04-06-2009, 13:46
posto se sprema kraj godine a ja u osmom razredu spremamo festu , e sad kuca u kojoj cemo festat je bogu iza nogu i nema struje, e sad ima akumulator i auto radio iz yuga no pošto je hrvatski radio pun kvalitetne muzike trebamo nekak spojit liniju. a ako sam dovoljno pazio na satima fizike i matematike linija treba 220V a akumulator ima 12V sto po mom skromnom misljenju ( ako se ne varam ) nije dovoljno :D e sad epic pitanje je kako osposobiti liniju i jos komp iako je linija vaznija od kompa u ovom slucaju.

linija je sony HCD-RG 55s

cham3leon
04-06-2009, 14:20
Onda ti treba jedan pretvarač kojim ćeš 12V DC struju pretvoriti u 220V AC.

http://nautic-shop.cvs.hr/images/items/000569_00.jpg

Obično su skupi, ima po 500kn, ali moj stari je našao jednog u Kauflandu za siću. Također će ti vjerojatno trebati utičnica po uzoru na onu u autu, za kakve je obično namijenjen DC ulazni utikač pretvarača, osim ako takva utičnica s krokodilkama za spajanje na akumulator ne dolazi sa pretvaračem.

Jedino pazi s tim jeftinjacima, ovom kojeg je rista kupio je crko osigurač gotovo prije nego što je počeo raditi. I imaj na umu da jedan akumulator vjerojatno neće biti dosta za cijelu noć.

I pazite, ne radite sranja s tim, da ne bi na kraju ispalo da sam ubio nekoga savjetom, ste čuli?!

Hellboy
04-06-2009, 14:41
Zar nemate agregat? Potrpate ga Yugu u gepek i vozite. Ako idete u brdo onda vozite u rikverc da ne ispadne van kroz ona čvrsta stražnja vrata. :D A i jači je kad ide u rikverc pa zapravo i može uzbrdo. :D Ovako ćete potrošiti taj akumulator kao od šale.

grizli
04-06-2009, 15:05
agregat kazes ? vidis tog se nisam ni sjetio, e sad treba vidit ko ima XD btw . do not underestimate the power of yugo :)

C
04-06-2009, 16:22
VoltiSnisu sve. Ima tu negdje amperaSi snagaSstruje.
Mislim da možeš nabaviti mali fuš generatorčić za oko 1 000 KN, tako sam barem čuo, ali ne smiješ ga opterećivati, tako da bi bio taman za liniju i zvučnike. Jedino, trebati će ti benzina, pa neka iz ekipe svatko dâ 10 KN za benzin, i imati ćeš ga da ti svira za dva dana. :D

A najbolja opcija ti je spojiti se na ovakav dovod struje, tko bi skontao tko kome tu krade struju?

http://xs840.xs.to/xs840/09234/4407opatrneyz9197.jpg

cham3leon
04-06-2009, 16:26
Ili može jednostavno uzeti dva akumulatora i pretvarač. Ja i rista složili tako nešto da možemo napajati električnog pastira da preko tjedna čuva njive u GK :D

C
04-06-2009, 17:24
Neka zaposli nekoga da trži u kolutu, neka pospaja jedno desetak dinamometara na taj kolut i neka na taj način crpi struju. Ako se nekome neda trčati, neka naprave na biciklu onda, fiksiraju ga i neka samo netko od njih pedalira, malo piva i neće ni znati da je pedalirao cijelu noć, tek nakon dva dana će ga boliti noge, ali džabe je onda, kada se neće sjećati. :rotfl:

cham3leon
04-06-2009, 17:33
Neka zaposli nekoga da trži u kolutu, neka pospaja jedno desetak dinamometara na taj kolut i neka na taj način crpi struju. Ako se nekome neda trčati, neka naprave na biciklu onda, fiksiraju ga i neka samo netko od njih pedalira, malo piva i neće ni znati da je pedalirao cijelu noć, tek nakon dva dana će ga boliti noge, ali džabe je onda, kada se neće sjećati. :rotfl:

Čestitam na pet-hiljaditom postu, kao prvo :D

Šta se tiče pedaliranja, netko mora ostati donekle trijezan za to vrijeme, a znaš da to nitko ne želi. Druga opcija je izdvojiti litru dragocjene rakije, pa na nju pokrenut agregat.

C
04-06-2009, 18:02
Nisam ni skužio da mi je to bio 5k post. ^^
Ma znaš da na ovoj temi koju imam, i koju sam ti pokazao, da moraš mišonju staviti na svoj nick da bi vidio info o tom useru, tako da ne vidim odmah svoje postove, a i ja svakako ne gledam postove. Kada izračunaš, npr. Hellboy i ja, vremenski, tu negdje registrirani, samo što on ima 20k+ postova, a ja 5k, i ni jedna ne spamma, bar ne toliko puno. :D

BTW Mislim da je svakome dragocijenije uliti u sebe alkohol, nego u generator. :D

Hellboy
04-06-2009, 18:04
Ah...da...sad bih imao preko 20k postova. :D

Enikejs, frendovi su organizirali nešto slično i imali su agregat. No sudba kleta nije htjela da sviraju pa je tako agregat krepao i strujnim udarom spalio liniju. Oh the phun they had. :D

C
04-06-2009, 18:11
Sada si mu utjerao strah u kosti da će agregat zaobilaziti u 10 metarskom radiusu. :D

grizli
04-06-2009, 18:22
sva sreca da sam uspio organizirat frenda sa dobrim zvucnicima u autu da dođe tak da sad netreba nist slepat gore osim pijace i hrane XD a i nema straha da nest krepa XD istina necemo imat bas cijeli dan i nos muziku al opet bolje ista nego nista bar ove kuje iz razreda nece poustat cajke :pray: bude bilo hardcore-a :killyou:

C
04-06-2009, 18:27
bude bilo hardcore-a
Sex zabranjen na forumu, upozorenje, opomena, ban pred isključenje.





Kako bi volio da ovo vidi The Great Duck. : )

Ghost_Rider
04-06-2009, 19:33
VoltiShttp://xs840.xs.to/xs840/09234/4407opatrneyz9197.jpg

Od ovog cu se citavu noc pisati od smijeha.

Gwin
04-06-2009, 19:35
otkad to linija radi na 220V ??

pa hi-fi ima u sebi transformator, inače 99% random prijenosnih cd-playera ne bi radilo, s obzirom da se pokreću sa 12V strujom.

za 300kn u pevecu kupit cd-player na baterije i brdo baterija.. ili otvorit kućište i zalemit kleme na + i - polove, pa spojit akumulator

odnosno uštedit tih 300kn i zalemit kleme na već postojeću liniju, odmah iza transformatora

Ghost_Rider
04-06-2009, 19:37
Neka zaposli nekoga da trži u kolutu, neka pospaja jedno desetak dinamometara na taj kolut i neka na taj način crpi struju. Ako se nekome neda trčati, neka naprave na biciklu onda, fiksiraju ga i neka samo netko od njih pedalira, malo piva i neće ni znati da je pedalirao cijelu noć, tek nakon dva dana će ga boliti noge, ali džabe je onda, kada se neće sjećati.S:rotfl:

Krepavam od smijeha :pray: :pray: . :rotfl: :rotfl:

grizli
04-06-2009, 20:34
bude bilo hardcore-a
Sex zabranjen na forumu, upozorenje, opomena, ban pred isključenje.





Kako bi volio da ovo vidi The Great Duck. : )


http://en.wikipedia.org/wiki/Hardcore_techno

NV2LpiVpcok

-.-


nisam ja kriv sto nam moderatiori imaju perverzen umove :P

C
04-06-2009, 20:57
bude bilo hardcore-a
Sex zabranjen na forumu, upozorenje, opomena, ban pred isključenje.





Kako bi volio da ovo vidi The Great Duck. : )


http://en.wikipedia.org/wiki/Hardcore_techno

NV2LpiVpcok

-.-


nisam ja kriv sto nam moderatiori imaju perverzen umove :P
Ne, krivo si shvatio, nije stvar toga, nego je jedan member ispričao vic na politički račun, a The Great DuckSje uletio sa komentarom da je politika strogo zabranjena na forumu. Zato sada za*ebavam. :wink:

grizli
04-06-2009, 21:04
ok :D, al to svejedno ne mjenja stvar da mislis sam o p0rn-u :)

C
05-06-2009, 12:53
A ti to pokazuješ podsvjesno, i tako ispoljavaš svoje misli. :P