PDA

Pogledaj cijelu verziju : help



vjever_masni
03-06-2009, 17:09
moja prijateljica ima problem:
e ovak,imam problem s kompom,barem mislim...malo sam cillala po cmd-u,i tako ja upisem komandu netstat -n da vidim koje su mi sve otvorene konekcije s ip adresama.i eto cuda-uz moju stojao je jos jedan,nepoznat ip...taj ip nije moj...nekad mi se zna zaledit komp u zadnje vrijeme,otkazat mi net eto tako,pa mi se sam od sebe logira na msn..nesto cudno se tu dogada,kao da me neko uhodi.upalila sam sve moguce antivirusne,nema virusa...mozda samo izmisljam? ali jednom kad sam bila na xfireu,prekinula mi se konekcija i pisalo je nesto u stilu novi korisnik se logirao...sta da radim,help????

Berax0r
03-06-2009, 17:12
Jel tkoristi jos tko komp doma? Jel ima jos koji komp spojen na ruter? Bezicni?

Kid A
03-06-2009, 17:40
Ovo mi se sve cini kao da joj se neko prikacio na konekciju i leecha...

vjever_masni
03-06-2009, 19:10
od nje odgovor:

ne,nitko ne koristi moj komp.samo ja..ali ne bi ja to ni skuzila,nego mi se poceo ledit..kad idem u my computer,kao da mi se na trenutke zaledi...a kada recimo pisem neki tekst,kao da mi se rezolucija mijenja...nitko mi ne koristi komp,a modem je telsey od optime..router je sasvim ok.isse,da nije neki keystroke logger? mislim,imam dojam da je..evo pisala bi ja po forumu,al ne mogu..ne mogu pisat po forumima,cak ne mogu ni igrat na netu jer mi ne ocitava servere a igre su sasvim u redu (recimo imam org wow i cod a ne mogu igrat)

Kid A
03-06-2009, 19:13
od nje odgovor:

da nije neki keystroke logger?
...tj. keylogger.....postoji sansa da je.....simptomi koje si opisala ukazuju na to,ali posto nisam bas strcan u toj temi,cekamo komentar Hellboya ili Bartuca...

Hellboy
03-06-2009, 19:28
Ne samo što postoji šansa da je keylogger, nego aplikacije poput primjerice NetDevila mogu biti korištene za preuzimanje kontrole nad računalom žrtve. Sve što je potrebno je dići klijent aplikaciju na žrtvino računalo. Kakav firewall koristi?

vjever_masni
03-06-2009, 20:12
od nje odg.:

pa obican firefox.od antivirusnih imam ad-ware,ad-watch,malwarebyte,pc tools antivirus i aviru...ajme,netko je poremecen....nije bas ugodno,no tko zna tko je to?mozda neki tajni obozavatelj,joj majko mila :S

Hellboy
03-06-2009, 22:23
Prvo - više antivirusa je izrazito loša ideja.
Drugo - Firefox nije firewall. Firefox je samo preglednik. Primjerice Zone Alarm je firewall. Firewall je aplikacija i/ili računalo koje služi kao barijera između računala/mreže i šire mreže, u ovom slučaju interneta. Neka ubode besplatnu verziju ZoneAlarma i nek poskida sve osim jednog antivirusa.

Kid A
03-06-2009, 22:26
Da,jbt.....to nikako nije bilo pametno.....cesto se desi da blokiraju jedan drugoga i onda kao da ga nemas...i nakon ovoga sto Hellboy kaze,kad obrises sve viruse sem jednog dobro procesljaj komp sa CCleanerom i nekim registry cleanerom da ne bi nesto ostalo u registryu....

C
09-06-2009, 08:14
Firefox nije firewall.
:rotfl: :pray: :gitara: