PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kampanje protiv igara



Mr Vercetti
03-06-2009, 11:00
To mi baš ide na živce, na radiju se ovih dana jako često priča o tom kako fps-ovi imaju jako loš utjecaj na našu djecu. I onda sam nedavno čuo neku ženu kako govori (na radiju) kako FPS-ovi poboljšavaju koncentraciju i motoričke sposobnosti, kao i reflexe. Zato moram reći: Ovo je isto kao i srednji vijek. Ljudi su palili "vještice" jer nisu imali pojma. Sada ljudi mrze gamere i igre jer su "nasilne i imaju krvi". Pa koji se mališan ovih dana grozi krvi?

The Boz
03-06-2009, 11:15
SPa koji se mališan ovih dana grozi krvi?
Onaj koji je igrao Phantasmagoriu.

Kid A
03-06-2009, 11:18
ili gledao scenu u SH3 gdje Claudia pojede fetus

K4ciga
03-06-2009, 11:34
Davno smo zaključili da su takve "kampanje" besmislene,i sad će svaki post biti nešto tipa "slažem se",ili "da,onaj tko je već lud samo treba okidač...".

Hellboy
03-06-2009, 11:42
Slažem se. Onaj tko je već lud samo treba okidač. :D

Grim
03-06-2009, 13:35
Vec je bila tonu ovakvih tema i dosli smo do zakljucka: Onaj tko je već lud samo treba okidač. :)

croat1gamer
03-06-2009, 19:32
Evo jedno trik pitanje:
Zasto se uopce zapocinju takve anti gaming kampanje?

Hellboy
03-06-2009, 19:36
Začetnik takve kampanje obično saka u nekoj igri i potom iz osvete pokreće kampanju protiv iste. Kao kad bi recimo Viking digao graju protiv WET-a. :D

ssalG
04-06-2009, 02:18
Evo jedno trik pitanje:
Zasto se uopce zapocinju takve anti gaming kampanje?

Jednostavnost i publicitet.
Tragedije privlače pozornost daleko više nego bilo koja druga vrsta vijesti i zato se najlakše daju iskoristiti za publicitet, a budući da većina ljudi nerazumije gaming lako ga je optužiti za razne stvari.

Mr Vercetti
04-06-2009, 12:10
Pa, ja mislim da ljudi započinu te kampanje jer im ide na živce (ili se boje) svega što NIJE ozbiljno. Mislim, zamislite situaciju. Imate 25 godina, i družite se sa negamerskim društvom. Izjavite neku novost ili pohvalu u vezi igara. Odmah će vas ili protjerati iz društva ili pogledati ko da ste retardirani. Glupost. :-x

cham3leon
04-06-2009, 12:42
Zavisi u kakvom društvu se krećeš. Mislim čak da prosječno hrvatsko društvo te dobi ima mnogo otvorenije mišljenje o gamingu, ako nisu već i sami gameri.

Osim toga, tko ima pravo govoriti da FPS-ovi s mnogo nasilja kvare djecu? Na kutiji ti se nalazi prokleta naljepnica, piše za koju je dob namjenjena igra. Je li ikome palo na pamet da PROČITA naljepnicu? Pa to su samo dvije znamenke.

Općenito vlada nekakvo mišljenje da su "igrice" namijenjene djeci od 10 godina. Otud im i taj popularni naziv.

A da je dobar publicitet prozivati igre velikom pošasti, jest. Zato je svaka emisija koja se pojavila na našoj TV bila uredno orijentirana pljuvanju po igrama. Praksa je bila takva da se pozove jedan jedini gost koji će braniti interaktivnu zabavu, dok će deset psihologa koji ne znaju ni što je igra objašnjavati javnosti o čemu se radi u "igricama". Onom jednom se ne pušta ni 5 minuta da govori, tako da je zaključak emisije uvijek taj da su igre apsolutno zlo. Tako je bilo na svakom šupskom talk showu na domaćoj televiziji. Od one spaljene Sanje Doležal do Latina.

croat1gamer
04-06-2009, 15:12
Gledaj sa ironicne strane, ako svijet bude postao paranoican na samo spominjanje igara.

Divovska guzve u trgovini.
Zaderes se :"JA IGRAM KOMPJUTERSKE IGRE (igr**e radi takoder)"
Tvoj red je prazan.
Imas 5 minuta prije nego sto policija dode da platis kupovinu & co.

Mr Vercetti
09-06-2009, 10:05
Mrzim medije samo zbog svega ovoga. Pod mediji mislim RTL i HRT. Radio također.

Arbiter of Change
10-06-2009, 14:33
Moglo bi biti gore... dobro da nismo u Njemačkoj:
Germany's Interior Ministers Ask Bundestag For Total Ban on Violent Games (http://www.gamepolitics.com/2009/06/05/germany039s-interior-ministers-ask-bundestag-total-ban-violent-games)

ssalG
10-06-2009, 17:59
Što se takvih stvari tiče Nijemci su teži debili, nedavno su zbog onoga degenerika što je u ožujku napravio masakr u školi zabranili paintball.

Death By Sexy
10-06-2009, 18:03
Što se takvih stvari tiče Nijemci su teži debili, nedavno su zbog onoga degenerika što je u ožujku napravio masakr u školi zabranili paintball.

Hehe, ovo je retardirano...

D.E.M.O.
11-06-2009, 18:04
Sada ljudi mrze gamere i igre jer su "nasilne i imaju krvi".
ti si gamer. nitko te ne voli.

Tekkenizer
18-06-2009, 12:35
nadam se da neče počet palit gejmere :o

Ajemric
25-06-2009, 00:24
Gameri će povest pobunu i doći će do 3. svjetskog (građansko-svjetskog) rata.
Gameri vs. ostatak populacije
ala smo naje*ali ako će ostatak populacije vodil švarceneger

gtaIvan
25-06-2009, 12:28
Davno smo zaključili da su takve "kampanje" besmislene,i sad će svaki post biti nešto tipa "slažem se",ili "da,onaj tko je već lud samo treba okidač...".




:pray:
tako je...vec smo odavno zakljucili da su to sve ciste gluposti.Otvaranje ovakvih tema je posve nepotrebo po meni jer smo zakljucak donijeli vec odavno.

Mirko L
25-06-2009, 15:00
A e.Ovo je gamerski forum i namjenjen je gamerima(ko bi reka) tako da niko ni nemože ništa drugo reč osin ''slažen se''.
I da, ovakvih tema je bilo bezbroj, tako da se sve ponavlja

Samael
25-06-2009, 18:14
Njemačka je prestala biti kul nakon Drugog svjetskog rata.

Ajemric
25-06-2009, 23:57
Ja ne kužim zašto "gamerima" smeta kad neko kaže igrice a ne igre

Raz
26-06-2009, 00:00
Ja ne kužim zašto "gamerima" smeta kad neko kaže igrice a ne igre
Vjerojatno zato jer znamo koliko je truda i vremena uloženo u te igre. Nikoga ne čuješ da jednom Hollywoodskom filmu kaže "filmić" ne?

croat1gamer
26-06-2009, 00:03
Generalno, vecini ljudi smeta dio kod koristenja umanjenica, te sto se time asociraju sve igre prije 30ak godina i takoder se umanji trud autora igre (kao da za doktorsku disertaciju kazes doktorska disertacijica, kao, nije bilo veliki posao to sve napraviti).

Ajemric
26-06-2009, 10:32
kad neko kaže igra mene to asocira na igre tipa čovječe ne ljuti se itd.

_ZlayA_
26-06-2009, 19:51
debil filter.
nisi ga prosao

TeraBajt
26-06-2009, 19:58
malo sam si lolnuo.

http://www.imagesforme.com/out.php/i562367_malosamsilol.JPG