PDA

Pogledaj cijelu verziju : Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?



Arbiter of Change
11-02-2008, 21:44
Evo da se informiram - što ste naučili od svojih roditelja? Ne mislim sada jesu li već učili da idete na WC i slične elementarne stvari, nego ovo malo naprednije, ali što se ipak u neku ruku od njih i očekuje. Na primjer, jesu li vodili sa vama "razgovor" koji dolazi kad se počnete viđati sa curama/dečkima i to. Evo moji roditelji, premda se stvarno ne mogu požaliti na njih jer su uvijek bili uz mene kao potpora i sada shvaćam njihove postupke koji su me prije iritirali do ludila, nikad nisu sa mnom razgovarali na taj način. Mislim, sve što ja znam o recimo odnosima (jel' te), prevencijama, boleštinama i sličnim stvarima sam saznao sam na svoju inicijativu... isto tako i sa brojnom drugim stvarima o kojima mi nije palo na pamet porazgovarati sa roditeljima.

Ajde sad vaša iskustva... pomogućnosti konstruktivno formulirana.

Kron
11-02-2008, 21:50
moji malo saxaju, krv mi piju i nisu bas svoji. Dosta sam sam naucio

Jerry
11-02-2008, 21:50
većinom sve saznajem samostalno,jer sam dosta samostalan,ali roditelji mi samo živce dižu :D

mrs.croft
11-02-2008, 21:52
a k...od ovce su prenijeli, eto šta.

MindReader
11-02-2008, 22:00
dosta sam naučio, najviše o socijalnom životu.. a ovo što mi pomažu kad zapnem u nečem u vezi škole, ak se isto broji - i tu su mi puno pomogli

Sonic_Moronic
11-02-2008, 22:03
Roditelji - mrzimo ih jer su prečesto u pravu. :D

Hm, ontopiq... Da, mnogo toga su me naučili i još će, ali valjda kao i svi, neke postupke ne mogu objasniti... Npr. zašto ja ne smijem ići van i moram čamiti u kući dok svi ostali imaju život... Ali hajde. Još su dobri prema meni, ali međusobno baš i nisu... Ali ne želim o tome.

Kron
11-02-2008, 22:04
dosta sam naučio, najviše o socijalnom životu.. a ovo što mi pomažu kad zapnem u nečem u vezi škole, ak se isto broji - i tu su mi puno pomogli
pomognu i meni, besmislenim zabranama, neefektivnim tjeranjima, pilanjem zivaca i sisanjem krvi na slamku

*Fila*
11-02-2008, 22:13
praktički nemam starog jer mi dela u italiji i jednom mjesečno je at home
tako da me stara pila sa svojim forama
ali moram priznat da sam dosta stvari naučio i da me odgajaju što najbolje znaju i nadam se da ću i ja svoju djecu uspjet isto tako

GrimReaper
11-02-2008, 22:18
moji su mi pomogli u djetinjstvu puno pubertet i ostale stvari sam proso sam,i drago mi je zbog tog..

ucio sam na svojim i tuđim greškama,vise na tuđim nego na svojim i drago mi zbog tog

Fencing_LORD
11-02-2008, 22:22
Puno su mi pomogli i još pomažu. Uvijek mi pruže potporu, a inače vrlo često vodim dugačke i filozofske rasprave s njima...

Ogg The Dogg
11-02-2008, 22:30
ja sam od svojih naučio kakav roditelj ne treba bit. mislim mene svi smatraju dobrom osobom al svejedno ja znamda svoju djecu neću odgajat na način kak su mene moji. ali ima i dobrih strana... pogotovo stara. stari mi je jebeno strog.

Samael
11-02-2008, 22:32
qurac, ja sam naučio neke stvari, kao npr. ne dopuštati da te hebe drugi u zdrav mozak i slične stvari...no ipak moram priznati da mi više sisaju krv na slamku.

nedaju mi da odlučim što ću sam u životu, od malenih pa do većih stvari. nemaju razmjevanja za neke stvari, ako npr. gaming itd.

ofkors, hoće najbolje, ali najbolje nije ono samo što oni žele, nego trebaju pitati i mene nešto. no opet, kad me pitaju, onda popizde jer im se moja ideja čini previše pobunjenička.

misle da je meni najbolje u gimnaziji, premda sam htio ići u grafičku. misle da moram obavezno nešto trenirati, jer ću kao zamriti sa kompom (za kompom sam samo preko noći), seru u vezi učenja.

mislim da ću svoju djecu odgajati bitno drugačije nego što su moji mene odgajali.

naravno, ako si prije ne oduzmem život...

Kron
11-02-2008, 22:44
jesam napomenuo da nesmijem biti vani dulje od 11 jer je tako po zakonu (3.r. srednje)

Samael
11-02-2008, 22:58
jesam napomenuo da nesmijem biti vani dulje od 11 jer je tako po zakonu (3.r. srednje)

signed

I nemojte se vi javljati i srati kako smo lejm, meni je već policija spičila dosje...ironično, vraćam se kući u 12ipo i nigdje u gradu policije, ja dođem pet metara od kuće i policija se stvori u autu ispred mojih nogu...a ja pijan.

a na ljeto, završio MMS, ja i frend se vraćamo u 2ipo doma, policija ni čuti u gradu, a maloljetnika pun qurac i to pijanih, ali zato oni kruže borikom i mojim kvartom gdje žuive duše nema. zato se ja moram po grmljima bacati

Maloki
11-02-2008, 23:02
jesam napomenuo da nesmijem biti vani dulje od 11 jer je tako po zakonu (3.r. srednje)

Mislio sam da sam jedini ^^

Od staraca sam naučio da ja ne smijem pušit, ali stari smije 2 kutije crvenog marlbora dnevno (dobro, ne puši već 6 godina, al svejedno).
Naučio sam da se ne smijem opijati jer ću biti propalica, ali on se opijao skoro svaki dan kad je bio mojih godina i bio je vrlo miran dok je bio pijan, ko bubica.
Naučio sam da se sada sa svojih 16 (za 4 mjeseci 17) godina moram mučiti kako bi mi sa 70 bilo lakše i ugodnije za živjeti.

Starci, hvala vam na tome :*

Lord Jambrek
11-02-2008, 23:05
Naučio sam dosta tog, ali to su više ovak neke stvari, dosta logičkog razmišljanja sam nasljedio od stare i takve te stvari, stara mi je psiholog i koliko god mrzim psihologe ipak se može i nešt naučit.

Stari je bauštelac tak da sam od njega naučio neke stvari o autima, alatima i tim stvarima.

Većinu stvari sam naučio solo, uvijek sam raskapao stvari da proučim strukturu, o kompovima me susjed motivirao, vidio sam kak mi on instalirao winse i slično i tu sam počeo radit s kompovima, dalje sve sam i uz pomoću časopisa. Joj to su bili dani, čeprkanja po windows registry-ju, direktorijima i slično, format legao svaka 2-3 dana jer se winsi stalno rušili.

Frky
11-02-2008, 23:07
Moji su mene dosta toga naučili!
O prijateljima, o ponašanju, o stavovima....
Na kraju krajjeva naučili su me kuhati ako ništa drugo!

Ali nikad nisam imao one razgovore o djevojkama, sexu, ....

prcko
11-02-2008, 23:08
Ja sam sebe sam ucio iz okoline mene nisu ucili ja samsam sebe naucio skoro svemu

Ogg The Dogg
11-02-2008, 23:19
Moji su mene dosta toga naučili!
O prijateljima, o ponašanju, o stavovima....
Na kraju krajjeva naučili su me kuhati ako ništa drugo!

Ali nikad nisam imao one razgovore o djevojkama, sexu, ....
št ose tiče razgovora o sexu.... kad sam prošle godine išo sam s frnedovima na more stari je reko da pazim šta radim da netrčim tamo za kojekakvim curama, nešta očeo petljat. aja onak ladno: šta je, ne želiš da ti doesem unuke s mora? on je sam reko: pa tak neš. :)

njub
12-02-2008, 00:19
malo :(

Nemesis
12-02-2008, 00:20
dosta.samo što sam ja kao mali bio jako znatiželjan pa sam tako,recimo,sa 4 godine već pisao i čitao.

Jopax
12-02-2008, 08:58
Jako malo, a što je najgore slični su FireSpiritovim jer im nikad nisam dovoljno dobar, to što imam jednu jebenu jedinicu iz matematike(imam još i 2) je puno važnije od toga što iz ostalih predmeta imam 5 petica, ne mogu ih skužiti nikako, ne daju mi poslije 10 da ostanem(eventualno 10 i 30 ili ako je nešto važno(mačkare) možda do 11), kad idem vani ispituju me gdje idem, kad se vratim kući ispituju me gdje sam bio i što sam radio, kad se vražam iz škole more me što je bilo, kad sam im rekao da ne znam ko je dobio dobru ocjenu iz matke a bio je moja grupa počmu mi srat da sam debil i glupan jer ne mogu zapamtit ni to, mislim FFS taj dan sam imao 7 sati a matematika je bila 2, još tome didati lektiru iz hrvatskog, tri četri nove lekcije iz ostalih predmeta i teško bi se itko sjetio.
Najgore je što mi seru stalno isto i non-stop, seru kako ću bit propalitet i slična sranja, da nesmijem pit pivu jer od tog neću rasti itd.
Jedino dobro je što sam od stare nasljedio zajebantsku narav i ništa više, kad sam pao na polugodištu srali su mi planine kako ću propast u životu kako nikad posao neću naći ili kako se neću upisati na fakultet, mislim tek sam prvi jebeni razred i na polugodištu sam pao, smirite se malo, a najgore je što oni meni seru da me nije briga, mene jest briga ali ne toliko koliko vas jer mene ta jedinica iz matematike ne dira uopće jer znam da je mogu popraviti

Kablam
12-02-2008, 09:02
Malo,vrlo,VRLO malo

Arbiter of Change
12-02-2008, 10:48
Ne znam baš koliko je toga znanje, ali ja sam definitivno upio neke stvari od mojih roditelja. Ljubav prema čitanju knjiga je definitivno jedna od njih (starci stalno nešto čitaju pa sam primjerom učio, premda su nam ukusi različiti (dobro ajde, stara uvijek čita SF i fantasy tako da sam s njom bliži po tom pitanju :)) dok je druga poprilično sličan karakter i ponašanje koje me nisu aktivno "učili" već sam vidio kako se oni ponašaju i kopirao. Ironično, većinom su mi govorili da ne radim stvari koje oni rade (puše kao Turčini, ali meni su uvijek govorili da je to glupa navika i da mi to ne preporučaju... sad su i oni prestali pušiti).

Lord Jambrek
12-02-2008, 10:57
/el katinjo


o ima za to riješenje, ima itekako, samo pukni i zderi se na njih, psuj im sve po spisku, boli te oćeš dobit batina i sličnog, ak dobiješ, zoveš murju i tužiš ih, boli te, ne mogu ti ništa. Bitno je da si čvrst i da se fino zdereš na njih, čim bude "odi u svoju sobu" zdereš se neću i gotovo, mogu se j3bat kad vide da imaš totalno čvrst moral. Sam ne smiješ bit kukavica i trpit ta podjebavanja, moji su starci isto prije bili dosta u qurcu, ali kad sam se zderao na njih i j3bao im sve po spisku smirili su se i postali normalni.

12-02-2008, 11:14
Nekada su me učili ponašat se,a danas to ja učim njih.Majka je već polako skrenula zbog posla(direktor Zagrebačke banke) a tata je počep glumit starog djedicu i sili u penziju.

Tako da doma pored njih ludim.

Svinjoguz
12-02-2008, 11:24
hmm naucili su me, kad te netko lupi po glavi, lupi ti njega...
i imaju uzasno malo razumijevanja za tehnologiju, neki dan bas isli rezat troskove i kad cujem...internet je svaki mjesec po 700-800kn, a imam flat za 220 :rotfl:
i uzasni su kad idem se malo sa skuterom okolo vozit(Aragon, 50 kubika, damn yea i like it :D )...uvijek-da ti nije palo na pamet da te policija zaustavi il da uvijek imam kacigu(i uvijek nosim kacigu)
a kad napravim neko sranje steraju me u vrtnu kucicu(veelika soba+kupaona, imam lcd tv i kucno kino tam...pa tam gledam star trek loool)

Korpse
12-02-2008, 12:12
makjka mi matematiku owna, pa me pokušava naučiti.

Mjutant
12-02-2008, 12:45
Mene je stari ucio, i još sad uci matku, a mama.....ide u skolu kad se treba svađat sa svima

flander
12-02-2008, 12:55
/el katinjo part due

hehe mislim da kad bi se ja na svoje strace izderal kao šti ti tvrdiš, jednostavno bi Isusu pravio društvo, bez zajebancije, mada moram priznat da imam odlične roditelje, jel me nikada nisu pohebavali radi ocjena, je stara malo ono onak ali sad da bi mi davala neke zabrane i neznam kaj, to nikada, nikda mi ne fantaziraju sa nekim svojim filozofijama aka "kad sam ja bila mlada/mlad ja sam već delao...." i te spike, tako da za sad sve teće ok, kada mi neš zatreba zatražim i čekam dok ne dobim , je da su koji put dosadni ali ok, odem van ili u sobu koja je na prvom katu kuće i nitko mi ne smeta :D tako da za sada vgg, e da zna mi zasmetat malo jel imam mlađu sestru pa ono njoj uvijek popuse, ali navikneš se sa vremenom :D

Što se tiće znanja, to nebih znao da li su išta prenjeli, nadam se da jesu :D

Lord Jambrek
12-02-2008, 13:55
el katinjo part...hmm...draj :D

To misliš, kad im tak dokažeš da vide da nisi budala i da se s tobom nije baš ni za zajebavat, onda ušute i postanu normalni.

Jerry
12-02-2008, 18:19
dosta sam naučio, najviše o socijalnom životu.. a ovo što mi pomažu kad zapnem u nečem u vezi škole, ak se isto broji - i tu su mi puno pomogli
pomognu i meni, besmislenim zabranama, neefektivnim tjeranjima, pilanjem zivaca i sisanjem krvi na slamkutakođer,jebote pa mi morate sve zabranjivat i "sisat" krv jer sam dobio 2 iz zemljopisa omg pa pozitivna je ocjena :S

x0xmajax0x
12-02-2008, 18:23
mene uopće ne gnjave za školu... odlična sam učenica, nekad se malo žale, ali ja opet po svome... malo nekad dave, kao, piši zadaću i to, ali zaborave oni... hehe :D

Ryd3R
12-02-2008, 21:07
Puno sam toga od njih naučil, i uvijek su mi potpora u svemu kaj radim tak da se na te stvari nemogu požaliti, no da znaju biti uber-dosadni istina je.

MindReader
12-02-2008, 23:08
dosta sam naučio, najviše o socijalnom životu.. a ovo što mi pomažu kad zapnem u nečem u vezi škole, ak se isto broji - i tu su mi puno pomogli
pomognu i meni, besmislenim zabranama, neefektivnim tjeranjima, pilanjem zivaca i sisanjem krvi na slamku
meni doslovno pomognu - rješavat zadatke iz fizike, kemije, matematike, informatike.. oboje završili fer pa ima u njima toga

i ne sjećam se kad sam zadnji put bio u zabrani zbog škole.. znam da sam jednom bio prije jedno 4-5 godina jer nisam htio pokosit travu :|

flander
12-02-2008, 23:40
lol ja se pak ne sjećam kad su mi starci pomogli oko ikakve zadaće lol, ili sma pital frendove da mi pokažu ili sam ošal na instrukcije, a sad da pitam starog ili staru kako se riješavaju jednađbe zomg hell no :D

Jopax
13-02-2008, 01:58
Pazite ovu ludost
Sutra tj. danas me pita lektiru, još mi je izričito rekla da će me pitat samo Ilijadu, ali moji starci su zapeli da ja napišem i životinjsku farmu, mislim ffs ako je rekla jebenu ilijadu onda će me pitat jebenu ilijadu, ovo mi je samo extra sjebaona, moram matku učit, hrvatski, biologiju i napisat jebenu lektiru a imam predsat još, stavrno gg od njih gadovi jedni
Još jedno sranje od njih je gitara, uvijek su mi tupili kako se ne bavim ničim osim kompom i igrama, da uzmem neki sport ili instrument, kad sam odabrao parkour srali su mi jer sam našao još jedno "sranje" sa interneta koje je glupo i debilno i onda su mi rekli da sam idiot, kad sam htio bubnjeve odbili su, dobro to sam shvatio jer mogu biti iritirajući a i skupi su, na kraju je ostala gitara koju su jedino dopuštali, kad mi je frend rekao da zna lika koji prodaje SX-ovu polu-akustičnu gitaru koja je kao nova za kojih 300 maraka možda više(frend svirao na njoj kaže da je super) počeli su srat kako će to mene držat 3 dana i dosadit mi, pa su mi počeli srat kako note ne znam, kako je to skupo i slična sranja da bi se vratili na jebene ocjene i prodike o zasluživanju koje su trajale dobrih pola sata, srećom pažnja mi odluta lako kao Homeru, zatim mi je stara srala kako da bi ikako zaslužio u jebenu gitaru trebao imat više pozitivnih nego negativnih ocjena(mislim što im 7:1 pozitivnih i negativnih nije dosta) pa su srali da je to skupo(opet) kad sam rekao da imam para od krizme i da mogu sa njima kupit gitaru stara je rekla a ko će mi instrukcije plaćat, onda mi je opet srala o ocjenama i tad je film završio i ja sam sa srednjim prstom iza leđa otišao u sobu

Lord Jambrek
13-02-2008, 02:23
jopax, bježi od kuće, ćopi sve pare koje imaš i odi na 3-4 dana pa nek te traže.

Korpse
13-02-2008, 11:42
jopax, bježi od kuće, ćopi sve pare koje imaš i odi na 3-4 dana pa nek te traže.
da, pretvoriti će te u serijskog ubojicu, a živš jedan grad od mene, točnije 20 kilometara, pa ne želim da me zakolješ. :)

medusa
13-02-2008, 12:01
na mene us prenijeli znanje primjerom. stari mi voli čitati knjige pa sam to pokupio. stara mi je liječnica pa mi je znaje o sexu došlo tim putem XD. stara mi je poprilično liberalna pa otud moje viđenje svijeta. itd. itd. otprilike to su najvažnija znanja koja sam dobio

jopax, bježi od kuće, ćopi sve pare koje imaš i odi na 3-4 dana pa nek te traže.
yep. ja kažem staroj pobjeći ču od kuće ak me ne ostaviš i to je donekle smiri.
inače jopax, vidim da imaš roblema sa starcima. evo moj savjet: kod moje svađe sa starom sve se svodi na provociranje. ona mene provocira na slična sranja kao i tebe, a ja nju na neka njena. samo nemoj si dozvoliti da poludiš, jer bijes je ubojica razuma (parafraziram benne gesserit :D ). ako ti počne skakati s teme na temu počni se smijati. manijakalno. i onda provali nešto što će je isprovocirati. ako počne s prijetnjama obješenjački se nasmij i samo reci "s tobom nema normalne konverzacije. idem sad. javi mi se kada budeš spreman/spremna za normalnu konverzaciju kao odrasla individua"i okreni se i odi u sobu. odbijaja raspravljati dok ne prestane prijetiti i skonta da te ne može slomiti.
ak nastavi srati pobjegni od kuće

THUNDER_DINIX
13-02-2008, 12:07
skoro nista, sve sam naucio sam ili uz neciju pomoc

flander
13-02-2008, 12:21
ja neznam zake se svi vi živcirate, vi koji ste -17 godina starosti, to je potpuno normalno za vaše dobi, em ste maloljetni, em je normalno da bu vas starci svako malo neš zapitkivali i neznam kaj pratili na svakom koraku, to je meni potpuno normalna stvar, pa ista sranja sam i ja prešao, mislim nisam niš stariji od vas al ono, isto dok sam bio 8 razred osnovne pa do 2 srednje sam imao ambicija boli glava, i naravfno da svaku koju kažeš starcima će poćet fantazirat, isto se sjećam scene frend je u razredu kao došao i rekao da traži ljude koji su zainteresirani za sviranje tamburice, naravno ja onak jako ambiciozan htio svirat tamburicu, došao sa tom idejom starcima, odhebali me u roku "keks", tak da ne vidim rzloga za nerviranje, kad postaneš punoljetan 18+ sve ti to njih prođe, zato kaj jednostavbno to tako ide, pa ja neznam kad su mi zadnji put neš srali, evo sad me lupilo da poćnem ućit gitaru :D frend sa faksa me zagrijao za to, i jućer došao starom sa tom spikom i on normalono samo rekao "ok, donesi gitaru da je naštimamo" i gotovo, bez ikakve svađe, isto spika sad sa poslom, da sam recimo htio ići delat negdije sa 16 17 godina odjeb u startu, sad me već tjeraju da delam :D i ista spika sa parama, naravno da bu ti starci uzimali pare dok si maloljetan jel kao što rekoh imaš punu glavu ideja i neznam kaj, kasnije te više ni ne diraju, imaš svoje pare i kaj ih briga, ja samo izražavam svoje mišljenje da nebi bilo da nekome pamet solim i neznam kaj, sve bu to jednog dana prošlo, budite 100% sigurni, znajte da se oni ipak brinu o vama ali hebiga na takav naćin na koji mi nismo navikli ;) have a nice day

Kron
13-02-2008, 12:30
znas kolko su mi super kad odbrojavam do faksa kolko imam?

flander
13-02-2008, 12:31
znas kolko su mi super kad odbrojavam do faksa kolko imam?

ne

Neven <R>
13-02-2008, 12:36
jopax, bježi od kuće, ćopi sve pare koje imaš i odi na 3-4 dana pa nek te traže.
Kaj tebe pere neka teenage rebbelion faza? :D

Nodakim
13-02-2008, 13:05
ja sam dijete televizora(mama) i interneta(tata)

la50
13-02-2008, 13:12
dosta sam od svojih naučio,al najmanje iz matiše(hehe)

Grimm-Reaper
13-02-2008, 18:02
Kako sam starog izgubio u ratu, stara me odgajala relativno pasivno. Idi, opeci se, i više nećeš. Tako je i bilo. Sam odlučujem što mogu, što ne mogu, i dovoljno sam odgojen da znam što smijem a što ne.

Znam da će svi to reći za svoje roditelje/roditelja, ali ja to vidim kao najbolji način odgoja. Pusti dijete da samo shvati što je dobro a što loše, da svaka akcija ima reakciju, pozitivnu i negativno, i na kraju će ispasti dobro. Znam da ja jesam.

GrimReaper
13-02-2008, 18:03
Kako sam starog izgubio u ratu, stara me odgajala relativno pasivno. Idi, opeci se, i više nećeš. Tako je i bilo. Sam odlučujem što mogu, što ne mogu, i dovoljno sam odgojen da znam što smijem a što ne.

Znam da će svi to reći za svoje roditelje/roditelja, ali ja to vidim kao najbolji način odgoja. Pusti dijete da samo shvati što je dobro a što loše, da svaka akcija ima reakciju, pozitivnu i negativno, i na kraju će ispasti dobro. Znam da ja jesam.

slazem se dijelom s tobom jer sam ja tako funkcionirao,s tim da ja se nisam otisao opec nego sam posalo drugog pa da vidim oce se on opec... naravno to je slikovito ucio sam iz tuđih grešaka..

al tu ovisi karakter covjekov.moj buraz stalno upada u teška sranja i nemres mu nis nego direktno govorit sta da radi inace ce biti olos od covjeka za god dvije

K4ciga
13-02-2008, 19:07
Tvoje jedino riješenje je samoubojstvo;)

Lord Jambrek
13-02-2008, 19:16
[quote="Lord Jambrek":1napbtsd]jopax, bježi od kuće, ćopi sve pare koje imaš i odi na 3-4 dana pa nek te traže.
Kaj tebe pere neka teenage rebbelion faza? :D[/quote:1napbtsd]

Nope, samo dajem prave savjete, koliko god ludo zvučali nevjerojatno su dobri i uglavnom riješe problem.

Treba tak zgibat, kad starci već počnu hvatat paniku gdje si, onda se vratiš i kad krenu sa "joj gdje si bio, užasnuti smo bili" i sličnim sranjima onda se zdereš fino na njih da si pobjegao zbog njih, da to nisi mogao trpit, ta maltretiranja i ostala sranja.

Nije to nikakva teenage rebellion faza nego čisto da im dokažeš da su majmuni.

Babitz
13-02-2008, 20:22
ja mrzim svoje i gade mi se

malo je duza prica, al ne da mi se o tom


al eto, uskoro cu se odselit i odjebat ih jednom zauvijek

Kron
13-02-2008, 20:42
ja mrzim svoje i gade mi se

malo je duza prica, al ne da mi se o tom


al eto, uskoro cu se odselit i odjebat ih jednom zauvijek

skoro indenticno, samo mi je zao sto ce mlađi brat trpit njihov terror. Ma, doći će on kod brace na faks preko praznika ^^

Samael
13-02-2008, 20:51
[quote="Neven <R>":2d9sbxhq][quote="Lord Jambrek":2d9sbxhq]jopax, bježi od kuće, ćopi sve pare koje imaš i odi na 3-4 dana pa nek te traže.
Kaj tebe pere neka teenage rebbelion faza? :D[/quote:2d9sbxhq]

Nope, samo dajem prave savjete, koliko god ludo zvučali nevjerojatno su dobri i uglavnom riješe problem.

Treba tak zgibat, kad starci već počnu hvatat paniku gdje si, onda se vratiš i kad krenu sa "joj gdje si bio, užasnuti smo bili" i sličnim sranjima onda se zdereš fino na njih da si pobjegao zbog njih, da to nisi mogao trpit, ta maltretiranja i ostala sranja.

Nije to nikakva teenage rebellion faza nego čisto da im dokažeš da su majmuni.[/quote:2d9sbxhq]

To sam ja napravio...biciklom prošao 60 km u Dalmatinsko zagorje i vratio se navečer...policija i slična sranja ali sve dobro završilo :pray:

RIDER32
13-02-2008, 21:04
Moji starci nisu losi ali su prestari.
Nist me ne kuze sta ja ocu biti.
Samo mi tule skola, skola ,skola... a la glup.
1. Zanimaju me motori. Njih to boli briga. Kuzim da nemamo para i da se brinu "da ne poginem" al oni su mi 3.5g najvaznija stvar na svijetu i da nisu uspili skupit pare ni za jebeni automatic. jednog cu dana sijesti za motor koji se po performansama moze mjerit sa najbrzim autima na sijetu i imam 16.5 g a nemam nikakvog vozackog iskustva a to je najvaznije za sigurno vozikanje.
2. "Ja sam ovisan o kompu". To mi tule svaki dan. Ja im stalno tulim da nisam ovisan. Imam ga tek 1.5g a prije toga nisam imao nista a oduvjek su me zanimali i sad kad sam ga dobio normalno da ocu sve znat o njima i dobro mi to ide al sa 15g pocet sve kuzi je bolno.
Govorim im i da kad mi kupe motor necu toliko vremena provodit za njim al onda opet ono prvo. Jebe im se za mene i moju buducnost. Samo skola... Svaki dan me ubije ovaj modem. od nove godine sam stalno na internetu. Sutra-preksutra bi treba stic racun za tel. Dobit ce fraz kad vide racun. A ljepo im svaki dan govorim da mi treba adsl al im je to skupo. Sad ce vidit da je ovo skuplje.
Kuzim da imaju 55-60g al ja imam 16.5g i zivim i odrastam u 21st.
Nek se pomire sa tim.
3. Nikad sa njima nisam porazgovarao o "seksualnom odroju". Da sam peder, a nisam, njih bi to bolilo briga.
Nikad me nisu pitali jel imam curu. Nikad sa starim nisam pricao o trebama. Alo, ja sam musko i u pubertetu sam. Ne zanimaju me vise traktori.
itd. ulica me uglavnom odgoila i nemam nikakih njihovih osobina.

K4ciga
13-02-2008, 21:12
1.Normalno da se brinu za tvoje školovanje.Ti si misliš priuštiti "motor koji se po brzini može mjeriti sa najbržim autima" sa 1500 kn/mjesečno?
2.Pomiri se s time da će roditelji uvijek srat za kompjutere.Oni su odrasli igrajući se rata u žitu,ti igrajući se rata za stolicom,ova novija generacija roditelja će na to gledati puno blaže.Ti,primjerice,vjerojatno nećeš srat klincima da su ovisni o kompjuteru.
3.Klasični pubertertlija,neshvaćen od svih.Get in line.

Nodakim
13-02-2008, 21:19
emo
*shy*

NiX4
13-02-2008, 21:30
jako malo sam naučio , često se sam informiram , roditeljima ne govorim o svojim problemima,

zadnje kaj je bilo drot me izbacio sa predavanja jer sam mu se smijao i rekli da će zvat roditelje (pedagogica) ja se ispričao njoj i to je to.


ili 4 mobitela su mi se sjebala ili su bila ukradena , ništa ne znaju.


samo sam skupio novac i kupio novi mob.

ma za sve ne znaju oni sranja koja radim.

BlackDCRO
13-02-2008, 22:53
Skoro sve sam u zivotu sam naucio i to vecinom na vlastitim greskama...

ChakNorris
13-02-2008, 23:24
ja sam naucio par VAZNIH stvari od njih iako mi ih nisu nikad rekli, od matere sam naucio da nesmijem biti perfekcionist jer cu se samo bespotrebno zivcirati (bas kao ona) i sve oko sebe (bas kao mene), a od oca sam naucio da su droge losa stvar

i ne, ovo nisam izmislio...

Lord Jambrek
13-02-2008, 23:43
1. Zanimaju me motori. Njih to boli briga. Kuzim da nemamo para i da se brinu "da ne poginem" al oni su mi 3.5g najvaznija stvar na svijetu i da nisu uspili skupit pare ni za jebeni automatic. jednog cu dana sijesti za motor koji se po performansama moze mjerit sa najbrzim autima na sijetu i imam 16.5 g a nemam nikakvog vozackog iskustva a to je najvaznije za sigurno vozikanje.


zajebi motore, to su najgore stvari ikad napravljene, nisi ničim oklopljen, nikad ne znaš kaj će ti se desit, pogineš na mjestu čovječe. U autu si barem zaštićen limom, ak ničim drugim. Što se mene tiče, automatic bi mi dobro došao, baš za vožnju po selu, više od tog mi ne treba

flander
13-02-2008, 23:57
1. Zanimaju me motori. Njih to boli briga. Kuzim da nemamo para i da se brinu "da ne poginem" al oni su mi 3.5g najvaznija stvar na svijetu i da nisu uspili skupit pare ni za jebeni automatic. jednog cu dana sijesti za motor koji se po performansama moze mjerit sa najbrzim autima na sijetu i imam 16.5 g a nemam nikakvog vozackog iskustva a to je najvaznije za sigurno vozikanje.


zajebi motore, to su najgore stvari ikad napravljene, nisi ničim oklopljen, nikad ne znaš kaj će ti se desit, pogineš na mjestu čovječe. U autu si barem zaštićen limom, ak ničim drugim. Što se mene tiče, automatic bi mi dobro došao, baš za vožnju po selu,Sviše od tog mi ne treba


mislim jel su ti motori dobri ili ne,odlući se?

bolje se razbit u autu nego na motoru? hmm aj dobro onda nek te pobere kamion i nek te smelje u autu od n eznam 200 konja....nema tog prijevoznog sredstva na kojem nemoš poginut :roll:

Jopax
14-02-2008, 00:43
Ja znam jedan slučaj i samo jedan koji mi je stari ispričao kako motoristu nije bilo ništa a vozač auta je poginuo, naime lik je vozio neku objesnu motorčinu od 500 i kusur kila i kad je pred njega izletio neki čovijek koji je normalno vozio svojom stranom u svom malom trabantu(ili je bio stojadin nisam siguran) ovaj lik je kliznuo motor i skočio sa njega a motor je proletio i usmrtio čovjeka na licu mjesta :(
Neg Jambrek dobra ideja nestanem na dan sa bajkom i vratim se uvečer, samo je problem moj dedo koji se puno brine ni zašto a njega ne bih volio zabrinuti :(
Sam da znate nestajao sam ja i prije, u drugom razredu kad sam dobio prvi ključ za stan(stara je bila počela raditi pa me nitko nije čekao kući) ja sam svratio kod frenda na rundu playke i to se malo oteglo, koja 2 sata, kad sam se vratio kući starci su me tražili po kvartu i umirali od brige :D

Lord Jambrek
14-02-2008, 02:33
zajebi motore, to su najgore stvari ikad napravljene, nisi ničim oklopljen, nikad ne znaš kaj će ti se desit, pogineš na mjestu čovječe. U autu si barem zaštićen limom, ak ničim drugim. Što se mene tiče, automatic bi mi dobro došao, baš za vožnju po selu,Sviše od tog mi ne treba


mislim jel su ti motori dobri ili ne,odlući se?

bolje se razbit u autu nego na motoru? hmm aj dobro onda nek te pobere kamion i nek te smelje u autu od n eznam 200 konja....nema tog prijevoznog sredstva na kojem nemoš poginut :roll:[/quote]

Motore kao prijevzna sredstva po autocestama i većim prometincama treba faking maknut, pa daj čovječe kolona auta, a svi motoristi između auta, preko njih, ispod njih i slično, ide tramvaj, ne hebe to ovog, ovaj projuri sa kawasakijem pol metra od tramvaja, vozač opizdio po kočnici.

Automatic je mali moped i ko stvoren bi mi bio za ove seoske puteve kod mene, takve male mopede smatram dosta korisnim izumom, ali motor koji ide 300kmh?

Nisam mislio na primjer "kad te kamion pobere" nego općenito, u autu si barem ograđen limom, lim te barem donekle štiti, što te na motoru štiti? koža i kaciga, ak se spucaš s motorom pri 60kmh u auto gotov si odma, ali u autu još možeš preživit. Pa susjed se zafitiljio sa 150 po staroj karlovačkoj, preletio 2 auta na parkiralištu kad se spucao u nekaj, odletio s autom na 7m visoku tablu, srušio tablu i prošao s ogrebotinom na glavi. Drugi frend se sa 60 zabio s motorom u stup i amputirana mu noga.

Meni su se isto prije sviđali motori, ali kad sam vidio kaj se ljudima dešava na motorima pri mizernim brzinama reko zahebi.

Arbiter of Change
14-02-2008, 09:22
Ma koliko vaše životne priče bile zanimljive i ja suosjećao s njima dajte ih probajte povezati sa time što su vas starci (pokušali)naučili. :wink:

King tiger
14-02-2008, 11:45
Ma koliko vaše životne priče bile zanimljive i ja suosjećao s njima dajte ih probajte povezati sa time što su vas starci (pokušali)naučili. :wink:

da zaista.

motori nemaju veze s tim.

ChR0NoS
14-02-2008, 13:01
na mene je najviše znanja prenio moj djed

i dan danas prenosi znaje, govori mi kako se trebam odnositi prema ljudima, kako se trebam ponašati u određenim situacijama i priča mi svoje zgode i nezgode

roditelji nisu baš prenijeli neko znanje na mene

cropir
14-02-2008, 13:08
mene je internet odgojio. :D

Booby
14-02-2008, 15:12
ja sam od svojih naučio kakav roditelj ne treba bit.

sign

Inače, znam ja da oni meni žele sve najbolje, al nemaju pojma kak to postić. Ono, poštujem ih kao osobe, al kao roditelji su živi k****.

unknown
14-02-2008, 16:08
ne znam odgovor na ovo pitanje....

RIDER32
14-02-2008, 17:48
Znam da je normalno da mi seru za komp al malo pretjeruju. Da samo malo manje seru bilo bi normalno al pretjeruju.
Motori za mene nisu samo prjevozno sredstvo. Uglavnom svi "vole" motore ali im nista ne znace u zivotu.
Meni su motori ONE LOVESi potpuno sam svjestan opasnosti. Nebi odma sijeo za 1000 kubika(300kmh) nego bi na to sjeo za 10ak g. Sve ostalo prije toga je praksa.
U mom gradu isto puno gine na motorima ali svi koji stradali nisu omali gotovo nikakvog iskustva.
Boli me briga sto su auti sigurniji. Ja volimSmotore i boli me briga sta ce mi bit.
Neznam kako vi al ja se nikad nisam vidio stariji od 25g. Mozda mi to 6. culo govori da necu dugo zivit. Svejedno...


Upravo su mi se opet israli a nisam bio ni 20min. na internetu. :-x

Lord Jambrek
14-02-2008, 17:54
Boli me briga sto su auti sigurniji. Ja volimSmotore i boli me briga sta ce mi bit.
[b]Neznam kako vi al ja se nikad nisam vidio stariji od 25g. Mozda mi to 6. culo govori da necu dugo zivit. Svejedno...


http://www.destinacije.com/Slike/Hrvatska/GradevineiObjekti/Psihijatrijska_Bolnica_Vrapce.JPG

RIDER32
14-02-2008, 19:37
Sta ti je ovo? 8)

RIPtheREAPER
14-02-2008, 19:44
Roditelji - koliko su znanja prenijeli na vas?

lol, kaj je to neki vic?

Lord Jambrek
14-02-2008, 19:53
Sta ti je ovo? 8)

pogledaj ime slike

GradevineiObjekti/Psihijatrijska_Bolnica_Vrapce.JPG

Svinjoguz
14-02-2008, 20:10
nemojte mi sad tu stavljat za ludaru u vrapcu...inache zivim u tom kvartu pa me to malo vrijedja..

RIDER32
14-02-2008, 21:26
Sta ti je ovo? 8)

pogledaj ime slike

GradevineiObjekti/Psihijatrijska_Bolnica_Vrapce.JPG

Jesi ti tamo bio?

D.E.M.O.
13-12-2008, 01:11
leukemiju :gitara:

Fenrir
13-12-2008, 10:33
Na mene je stari npr. dosta prenio nekakvog školskog znanja, pogotovo povijest, zemljopis i tak, što mi dođe dosta korisno u školi, ali što se tiče tih nekih međuljudskih odnosa, trudi se da mi prenese neka svoja iskustva, ali ga rijetko poslušam, nekako više volim učit na svojim greškama po tom pitanju.

###DK###
13-12-2008, 12:23
Moji mene često upozoravaju na određene loše stvari, premda ja rijeko kad slušam. Uglavnom naučim na teži način.
Ne zabranjuju mi skoro ništa, dokle god sam dobar u školi.