PDA

Pogledaj cijelu verziju : Važna obavijest za sve 3. razrede strukovnih škola Hrvatske!



ToNy :)
25-01-2008, 00:54
Dakle, nadam se da vas ima
evo o chem se radi;

Svi koji ste trenutno 3. razred neke strukovne škole u Hrvatskoj znate da po zakonu ne bi trebali polagati državnu maturu jer smo mi trenutno zadnja generacija koja je toga lišena. Nažalost, moram vas hitno obavijestiti da se situacija drastično promijenila!
Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja je donio odluku da svi 3. razredi strukovnih škola, uz naravno i gimnazije, polažu pripremne ispite od 28. svibnja do 4. lipnja ove godine koji nas "osuđuju" i na državnu maturu.Tako da ćemo morati polagat državnu, a i staru maturu. Gimnazijama to nije problem jer su to znali kad su krenuli u prvi razred, ali mi iz strukovnih škola to nismo. Gimnazijalci su već dva puta pisali pripremne ispite i znaju što ih čeka, ali mi nemamo pojma!

(dokaz: http://www.ncvvo.hrS- pročitajte vijest 23. siječnja)

Otprilike imamo dva tjedna da nešto poduzmemo:
- šaljemo pisma "prosvjeda" na njihovu e-mail adresu ncvvo@ncvvo.hr
(molimo unaprijed da se suzdržite od korištenja psovki i ostalih uvrijedljivih riječi u tom e-mailu, te da bude gramatički točno)

-organizirajte se! Pokušajte se dogovoriti s drugim razredima strukovnih škola u vašoj okolici o bilo kakvoj vrsti prosvjeda ili bojkota ove odluke. Nemojte misliti da ćete vi biti "preskočeni" ovime - Ovo će biti provedeno u svakom 3. razredu svake strukovne škole u Hrvatskoj!

O ovim ispitima vam ovisi daljni upis na fakultet jer morate polagati predmete koji su vam potrebni za vaš izbor fakulteta uz obavezni hrvatski, matematiku i neki strani jezik po izboru, a zašto bismo mi odjednom morali pisati ispite kada su nam obećali da naša generacija neće njima biti obuhvaćena i da za razliku od gimnazijalaca mi se nismo mogli pripremati za te ispite ove posljednje dvije godine.

Ako se uspijemo udružiti i nešto poduzeti, možda će nas čuti i shvatiti da je na ostvarivanje naše željene budućnosti postavljen težak, dodatni teret za koji se nismo mogli pripremiti!

Neka se čuje naš glas!

NITROS
25-01-2008, 01:00
hehehe shit happens people die :P

McPingvin_v2.0
25-01-2008, 01:37
To nam je danas pedagogica napomenula... Mene fascinira što 1. i 2. razredi ove godine NEĆE imati te ispite... Ići će se na ulice očito...

ToNy :)
25-01-2008, 09:11
To nam je danas pedagogica napomenula... Mene fascinira što 1. i 2. razredi ove godine NEĆE imati te ispite... Ići će se na ulice očito...

ma e
totalno smeche, imamo nekih 15-20 dana da to sprijechimo inace je odluka konachna :|
a kako cijelu Hrvatsku upozorit na to, jer vechina škola nije ni primila tu obavijest, a mi koji smo primili, primili smo svega 15 dana prije konacne rezolucije, tako da jedva stignemo reagirat
naša škola planira štrajk učenika, tj. vjerovatno nećemo ići u školu nekih tjedan dana ako se to ne ukine :|
jer stvarno, zalosno, tako nam to ubacit u 3. razredu sad
i polagat dvije mature, woohoo :|

reiki_
25-01-2008, 10:37
a jebo vas , organizirajte prosvjede i to je to . a ne samo se žalit na forumu ko p*č*e.

ToNy :)
25-01-2008, 10:43
a jebo vas , organizirajte prosvjede i to je to . a ne samo se žalit na forumu ko p*č*e.

kao prvo odrasti
kao drugo osijek je organiziran, recimo ...
kao trece moramo nekako javit cijeloj hrvatskoj, rechi im da se i oni organiziraju, a najbolji nachin za to je napisat ovo na mnogo posječenim forumima
i kao cetvrto odrasti

molim bez glupih odgovora nadalje, ty

Mahadeva
25-01-2008, 10:55
To nam je danas pedagogica napomenula... Mene fascinira što 1. i 2. razredi ove godine NEĆE imati te ispite... Ići će se na ulice očito...

pa 1. i 2. su imali nacionalne ispite? Sta nije to to?

medusa
25-01-2008, 11:24
e ljudi, za 2. razrede ne znam. meni su prošle godine cijelo vrijeme tupili, no kako su ove godine bili izbori i smjena vlasti govorili su da možda neće biti nac. ispita. sad kruže glasine da će možda biti. kažem ovo da pokažem da ništa nije sigurno. jedan jači prosvjed bi mogao zaustaviti te "reforme"

reiki_
25-01-2008, 11:28
[quote="reiki_":47028uy9]a jebo vas , organizirajte prosvjede i to je to . a ne samo se žalit na forumu ko p*č*e.

kao prvo odrasti
kao drugo osijek je organiziran, recimo ...
kao trece moramo nekako javit cijeloj hrvatskoj, rechi im da se i oni organiziraju, a najbolji nachin za to je napisat ovo na mnogo posječenim forumima
i kao cetvrto odrasti

molim bez glupih odgovora nadalje, ty[/quote:47028uy9]

je , pcplay forum je najposjeceniji . i drugo :yuck: .

Maloki
25-01-2008, 11:41
e ljudi, za 2. razrede ne znam. meni su prošle godine cijelo vrijeme tupili, no kako su ove godine bili izbori i smjena vlasti govorili su da možda neće biti nac. ispita. sad kruže glasine da će možda biti. kažem ovo da pokažem da ništa nije sigurno. jedan jači prosvjed bi mogao zaustaviti te "reforme"

Kolko ja znam ove godine nećemo pisati nacionalne, ali na godinu pišemo probnu maturu.

flander
25-01-2008, 12:11
ahahaha nebi ja :P

nhf

Marcellius09
25-01-2008, 12:36
vi se ovoga plasite :pray:

Neven <R>
25-01-2008, 12:38
Imate 1.5 godinu ionak ćete ići učiti za to dva tjedna ranije max. (oni nadobudni) tak da ne vidim smisla zašto se žalite. Kao da biste nešto više zadnje 2 i pol godine učili. :/

flander
25-01-2008, 12:45
Imate 1.5 godinu ionak ćete ići učiti za to dva tjedna ranije max. (oni nadobudni) tak da ne vidim smisla zašto se žalite. Kao da biste nešto više zadnje 2 i pol godine učili. :/


a vidiš da fantaziraju i ovak bu ih pustili, svaka generacija prije mature strepi od straha kako nebu prošli, kad dojdeš an tu maturu vidiš da je ista sprdnja koda pišeš svaki drugi test ili odgovaraš

Outmind
25-01-2008, 13:02
Joj, strašna li usuda! Vjerujte mi, ako uspijete upisat pmf, fsb ili fer, do kraja prvog semestra ćete se tih ispita sjećat sa nostalgijom...

W3DR4N
25-01-2008, 13:03
naša škola planira štrajk učenika, tj. vjerovatno nećemo ići u školu nekih tjedan dana ako se to ne ukine :|
jer stvarno, zalosno, tako nam to ubacit u 3. razredu sad
i polagat dvije mature, woohoo :|

Hahaha, smiješan si. Prvenstveno zato jer misliš da ćete to prvi napraviti. Znaš šta se dogodilo kad su učenici pokušali markirati? Jedan dan nismo došli, da bi sazvali hitan roditeljski sastanak gdje su svima podjelili sedam neopravdanih (broj sati taj dan) i ukor. Normalno da su se idući dan svi do jednog pojavili na nastavi, čak i oni bolesni. I do dana kad nismo izašli iz škole, za svaku glupost ili želju su nam to nabijali na nos. To ti je čisti ožiljak na licu.

Umjesto da se borite s vjetrenjačama, rađe sjednite i učite. Matura je zakon, pogotovo u mojoj školi gdje većina počne učiti tog jutra.

25-01-2008, 13:07
Ma matura ko matura.Ovisi naravno od škole do škole i od profesora do profesora.Neki su blagonakloni i puštaju radi reda ali neki nemaju obzira.

Moj razred je bio ponavljao maturu nakon 18 ljudi koju se je pali.
Naravno zvalo je ministarstvo školu odmah drugi dan to to tako nemože.Ko bi reko... i za 2 dana se matura ponavljala,naravno svi su prošli.


Državna matura vam može donijet samo dobro za budučnost,a ne ništa loše.

flander
25-01-2008, 13:08
Joj, strašna li usuda! Vjerujte mi, ako uspijete upisat pmf, fsb ili fer, do kraja prvog semestra ćete se tih ispita sjećat sa nostalgijom...


ili VTŠ- u Karlovcu :P

i da uvik se rado sjetim kako nam je bilo dobro u srednjoj :(

Dreamer Deceiver
25-01-2008, 15:54
...jebem im boga...
sad trebam učit :(

prcko
25-01-2008, 15:59
Jer i 3-godšinje strukovne škole to dobivaju npr kao moja trgovačka? :shock:

flander
25-01-2008, 16:12
Jer i 3-godšinje strukovne škole to dobivaju npr kao moja trgovačka? :shock:


pa ako si treći razred strukovne onda da, hebote pa piše ti :P

ChR0NoS
25-01-2008, 16:15
gimnazija sam pa me ne zanima, ali čini mi se da su vas prilično zeznuli

ja se već dvije godine pripremam iz matematike i fizike za državnu maturu, recimo, a vama je to veliki problem jer su vam "na vrijeme" rekli

Vukas15
25-01-2008, 16:52
Imate 1.5 godinu ionak ćete ići učiti za to dva tjedna ranije max. (oni nadobudni) tak da ne vidim smisla zašto se žalite. Kao da biste nešto više zadnje 2 i pol godine učili. :/
sti normalan 2ipo tjedna za maturu, pa hebote o tome ti ovisi ostatak života.Jedino ako ti nisi neki genij da za 2ipo tjedna naučiš sva 4 razreda ukratko ili sam ja malo metalno retardiran?
Ovak ja sam 2 razred, i državna matura će biti koma, znam jer nam je to rekla 'profa iz engleskog koja ga je vidjela(probni)kaže koma, kaže da jedva ona to zna riješit, a profesori su se počeli bunit da je preteško pa ćemo vidit.
Ništ smjenimo primorca. :?

Norther
25-01-2008, 16:54
...moju im boga...
sad trebam učit :(daj nek mi neko pojasni tu "psovku" moju im boga...


inace, nama jos nista nisu nit spomenuli lol

Vukas15
25-01-2008, 16:59
...moju im boga...
sad trebam učit :(daj nek mi neko pojasni tu "psovku" moju im boga...


inace, nama jos nista nisu nit spomenuli lol
najgluplja psovka, a opcenito mrzim sve psovke koje imaju veze s Bogom, šta njega mješaš, nije ti on kriv.

Worthaur
25-01-2008, 17:05
Jer i 3-godšinje strukovne škole to dobivaju npr kao moja trgovačka? :shock:


pa ako si treći razred strukovne onda da, hebote pa piše ti :P
ne, samoo 4-godisnje strukovne skole

I ovo je probna matura tak da ti je svejedno hoces li past il ne

Dreamer Deceiver
25-01-2008, 17:09
ufff...
onda ne trebam učiti :D
zasad...

što se tiče moju im boga psovka to dođe kao cnezura na je*em

Worthaur
25-01-2008, 17:24
OBAVIJEST RAVNATELJIMA I ISPITNIM KOORDINATORIMA U GIMNAZIJAMA I ČETVEROGODIŠNJIM STRUKOVNIM ŠKOLAMA
Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja provest će nacionalne ispite za učenike III. razreda gimnazija i III. razreda četverogodišnjih strukovnih škola na način kako će se provoditi državna matura 2009. godine.
Nacionalni ispiti održat će se u vremenu od 28. svibnja do 4. lipnja 2008. godine, prema vremeniku koji će Centar dostaviti školama putem obavijesti na mrežnim stranicama za ispitne koordinatore.
Učenici III. razreda gimnazija polagat će ispite iz triju obveznih predmeta:
Hrvatskoga jezika (na višoj ili nižoj razini),
Matematike (na višoj, standardnoj ili nižoj razini),
stranoga jezika (na višoj ili nižoj razini) i
jednoga predmeta po izboru učenika (mogu se birati svi predmeti iz nastavnoga plana i programa od I. do III. godine).
Učenici III. razreda četverogodišnjih strukovnih škola polagat će ispite iz triju obveznih predmeta:
Hrvatskoga jezika (na višoj ili nižoj razini),
Matematike (na višoj, standardnoj ili nižoj razini) i
stranoga jezika (na višoj ili nižoj razini).
Učenici će sami birati razinu zahtjevnosti ispita.
Rezultati ispita bit će dostavljeni školama i učenicima do 10. srpnja 2008. godine.
U ostalim razredima ove školske godine ne će se provoditi nacionalni ispiti.
Detaljnije obavijesti i upute ispitnim koordinatorima za pripremu ovih ispita objavit demo na stranicama za ispitne koordinatore, a tijekom veljače ćemo održati i instrukcijske seminare za ravnatelje škola i ispitne koordinatore.


dakle, 1. i 2. raz nemaju drzavnu maturu ove godine

W3DR4N
25-01-2008, 17:34
Imate 1.5 godinu ionak ćete ići učiti za to dva tjedna ranije max. (oni nadobudni) tak da ne vidim smisla zašto se žalite. Kao da biste nešto više zadnje 2 i pol godine učili. :/
sti normalan 2ipo tjedna za maturu, pa hebote o tome ti ovisi ostatak života.Jedino ako ti nisi neki genij da za 2ipo tjedna naučiš sva 4 razreda ukratko ili sam ja malo metalno retardiran?

Kakav ostatak života? Flander ti je to najbolje rekao, svi se boje mature koja uopće nije strašna. Ja sam imao 140 stručnih pitanja, ali većinu njih milijun puta učiš kroz srednju tako da je to više općenito znanje koje moraš iznijeti iz škole. Kažem, četvorke su nosili van oni koji su počeli učiti dva dana prije mature, uključujući mene.

Neven <R>
25-01-2008, 17:59
Da uz to, ja sam npr. za prijemni učio toliko koji je meni "određivao" život pa sam upao na fax. Ak vi stvarno misliti da morate 2 godine ranije učiti ili što god onda mora da imate velikih problema s učenjem.

Marcellius09
25-01-2008, 18:35
ja sam ima 200 pitanja i polozia sa 61% :rotfl: a za proc treba 60%, i da vam kazem da knjigu nisam otvoria ni jednom, a jos su nam i profesori pomagali :pray: samo nas je 2 gotovo proslo , a bili smo medu najgorim ucenicima, iz trece su svi prosli :pray:

ToNy :)
25-01-2008, 20:21
da vi koji ste to sad prošli boli vas patka, ono kao bilo lagano ...
sigurno da ... NOT ...
nama je profesorica iz matematike rekla da su novi zadaci sad izašli za te testove drzavne mature strašni
i da je na nacionalnim ispitima njenog razreda (drugi raz) koji se spremaju za to od pocetka, koje drzavna matura ne maši zapravo, PALA 1/3 njih ... ponavljam JEDNA TREĆINA ...
a ša mislite kako cemo mi onda proch ako nikad nismo ni vidli to, niti se pripremali za to
dajte malo potpore a ne se tu kurchit kako ste prošli to bez problema ovo-ono jer to nam stvarno ne pomaze :|

Worthaur
25-01-2008, 20:26
da vi koji ste to sad prošli boli vas patka, ono kao bilo lagano ...
sigurno da ... NOT ...
nama je profesorica iz matematike rekla da su novi zadaci sad izašli za te testove drzavne mature strašni
i da je na nacionalnim ispitima njenog razreda (drugi raz) koji se spremaju za to od pocetka, koje drzavna matura ne maši zapravo, PALA 1/3 njih ... ponavljam JEDNA TREĆINA ...
a ša mislite kako cemo mi onda proch ako nikad nismo ni vidli to, niti se pripremali za to
dajte malo potpore a ne se tu kurchit kako ste prošli to bez problema ovo-ono jer to nam stvarno ne pomaze :|
nak, ovo je PROBNA matura tak da slobodno mozes past

i pitanja i rjesenja lako skines http://www.ncvvo.hr

Norther
25-01-2008, 20:30
ufff...
onda ne trebam učiti :D
zasad...

što se tiče moju im boga psovka to dođe kao cnezura na je*emkul kul, fala :D

Maloki
26-01-2008, 11:49
znam jer nam je to rekla 'profa iz engleskog koja ga je vidjela(probni)kaže koma, kaže da jedva ona to zna riješit



nama je profesorica iz matematike rekla da su novi zadaci sad izašli za te testove drzavne mature strašni

Roflmao na oboje.
Nama su profesori u 8. razredu govorili kako u srednjoj školi moraš učit bar 3 sata dnevno da bi držao vrlo dobar uspjeh, a ja u prosjeku učim 15 minuta dnevno pa sam jedan od trojice koji sz prošli sa 4 (jedan prošo sa 5, šestero sa 3, ostali imali po jednog ili više komada).
Profesorica iz hrvatskog nam je prošle godine, tjedan dana prije nacionalnog, rekla da je vidjela test i da su nevjerojatno teški, a imali smo najbolji prosjek u školi.
Profesorica iz matematike nas je isto strašila da je vidjela test i da je nevjerojatno težak, pa je naša škola ipak prošla sa, pazi sad, najboljim prosjekom u DRŽAVI.
Toliko o tome koliko treba vjerovati profesorima u vezi tih gluposti.

streetrace777
26-01-2008, 11:52
Pa kaj ni ja ne ucim nista, sam drkam po ovom kompu pa smo prosli samo nas 3, jednostavno srednja uopce nije teska :)

W3DR4N
26-01-2008, 13:12
Mislim da škola dobiva neke bodove, financijska sredstva, štogod, ako ostvari dobar prosjek državne mature. Od tuda i sva strašenja.

Ogg The Dogg
26-01-2008, 13:28
heh.. nko je reko da je moro učit za prijemni... e sad buraz jei ti na prijemom imo 4 predmeta za ppoložit i SVE gradivo iz ta 4 predmeta u 4 školske godine? i još za neke fakultete ni to nije dovoljno, pa će neki ljudi morat polagat još predmeta, samo se ne zna kak ni kad ni gdje. tako da... državna matura je zajeb.
a što se tiče strukovnih četverogodišnjih škola... jedino što imam reč je hahaha! evo vam na! ja se sjećam kad su se meni ekonomisti rugali što moram polagat maturu a oni ne moraju. e sad smo u istim govnima ali ja sam se za plivanje kroz ta govna pripremo 2 godine, a vi se sad jebite! :yuck:

medusa
26-01-2008, 13:50
Mislim da škola dobiva neke bodove, financijska sredstva, štogod, ako ostvari dobar prosjek državne mature. Od tuda i sva strašenja.
premda to nitko ne želi potvrditi. kad sam to reko nekom legi on se počeo smijati i nazivati budalom. ali nema logike zašto bi jednu emšu iz osijeka ili neku strukovnu školu koja zarađuje na praksi učenika bolio kurac za državnu maturu, a gimnazije strašile učenike gestapo metodama
kao, moraš ostaviti mob na posebnom stolu. ak ti zazvoni letiš van, i nastavničko vijeće pokrene postupak za izbacivanje iz škole. još za identifikaciju su nam srali da moramo donijeti isprave sa slikom. pa jebote koliko jebenih identifikacia trebam? :? ja donio putovnicu na kojoj je slika iz 2. razreda osnovne i ušao :rotfl:

Helena
26-01-2008, 13:52
O FFS, samo mi je još to trebalo. :?

ToNy :)
26-01-2008, 15:05
Sa što se tiče strukovnih četverogodišnjih škola... jedino što imam reč je hahaha! evo vam na! ja se sjećam kad su se meni ekonomisti rugali što moram polagat maturu a oni ne moraju. e sad smo u istim govnima ali ja sam se za plivanje kroz ta govna pripremo 2 godine, a vi se sad jebite! :yuck:

i opet naravno, neko se pokazo eXtremno glup
svaka cast, gg tj :|


O FFS, samo mi je još to trebalo. :?

i helena, ti si isto 3. raz? hm?
ja mislio da si ti starija ... lol

Ogg The Dogg
27-01-2008, 09:45
[quote="Ogg The Dogg":18snc9fz]Sa što se tiče strukovnih četverogodišnjih škola... jedino što imam reč je hahaha! evo vam na! ja se sjećam kad su se meni ekonomisti rugali što moram polagat maturu a oni ne moraju. e sad smo u istim govnima ali ja sam se za plivanje kroz ta govna pripremo 2 godine, a vi se sad jebite! :yuck:

i opet naravno, neko se pokazo eXtremno glup
svaka cast, gg tj :|


O FFS, samo mi je još to trebalo. :?

i helena, ti si isto 3. raz? hm?
ja mislio da si ti starija ... lol[/quote:18snc9fz]
hvala također... :yuck:

Nightyx
27-01-2008, 10:40
Ma daj gluposti, ma budale, neznam šta da kažem... :roll:

kikl0p
30-01-2008, 19:15
jel to samo za cetverogodisnje ili i za trogodisnje?

Worthaur
30-01-2008, 20:16
jel to samo za cetverogodisnje ili i za trogodisnje?


Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja provest će nacionalne ispite za učenike III. razreda gimnazija i III. razreda četverogodišnjih strukovnih škola na način kako će se provoditi državna matura 2009. godine.
...

kikl0p
30-01-2008, 20:25
ha-ha nebi ja..... :P
uf dobro je...

Worthaur
30-01-2008, 21:04
Nak ne kuzim sta se brinete... Ovu maturu uopce nemoramo proc... Samo se gleda prosjecno znanje ucenika i to je to... Ovo nema veze s upisom na fakultet...

RIDER32
08-02-2008, 21:39
Sta smo im mi krivi.
Rodili smo se i odrastali u ratu a sad nas jos muce tom jebenom bolonjom. :twisted: :twisted: :twisted:
Ja sam 2 razred i rodio sam se dok su po bolnici padale bombe a sad me jos muce sa tim sranjima. :-x
Pa nisam ja inteligentan ko Tesla. :nonono:

Tegla Ajvara
08-02-2008, 22:27
mi u umjetnckim skolma imamo samo 2 god matematiku i sad u 3. nas ceka u nacionalnom ispit iz matematike koju u ovoj i narednoj skolskoj nemamo.
i naj vjerovatnije da cemo morat subotama ic u skolu da to nadoknadimo i odradimo, ma da ih nebi jebo.
nek se teraju u pičku xxx materinu.

al jedina nam je prednost posto mi imamo hr po gimnazijskom programu a pisemo po strukovnom pa ce nam hr biti pljuga.

:ekipa:
:fof: ŽIVJELI SLIKARSKI DIZAJNERI UMJETNIČKIH ŠKOLA!!S:fof:

Ogg The Dogg
09-02-2008, 00:55
e prvo se želim svima ispričatr za onih par postova ranije, bio sam malo ljut na sve oko sebe, pa sam dio bijesa iskalio i ovdije. Ispričavam se i nadam se da mi niko neće zamjerit. a drugo, do 01.03. ove godine morate odabrat izborni predmet koji ćete pisat i na kojoj od razina želite 3 obavezna predmeta. zato počnite odma o tome razmišljat.

Dreamer Deceiver
12-02-2008, 20:00
Ajme majko, poludio sam kad sam čuo vijest da cu pisati 3 ispita iz tri razreda....

Worthaur
12-02-2008, 21:01
MAAAAAAA ŠTAAAAAAAAAAAAAAAa
SAD SAM SAZNAO DA ĆEMO PISATI NACIONALNE ZA SVE TRI GODINE !!!
KOJI IM JE JEBENI ***** HEBEM IM MAJKU USRANU !! DA BI IM SE SJECA RODILA S KROMOSONOM VIŠKA !! MATER IM HEBEM !!!
UŠLJIVA GAMAD; DA BI IM NOGE PODLAKAVILE; DA IM DJECA BUDU TOLIKO NISKA DA NE BUDU PRIMLJENI DA GLUME HOBITE JER SU PRENISKA !!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
nak, pises probnu maturu, naravno da je to za sve 3 godine o.O

I kako stvari stoje, mi smo prva generacija tehnicke skole koja ce imat drzavnu maturu sljedece godine...

Dreamer Deceiver
12-02-2008, 21:15
a bilo bi bolje da su nam to kazali na kraju prošle godine, a ne sad 3 mjeseca prije....

pimp
07-04-2008, 20:58
sta se uzbuđujete oko toga? ovo je proban matura.... bmk za ocjene... mozemo pasti na ovoj probnoj mogu ti duvati jaja , bitna vam je sljedeca godina a za kraj nje također morate uciti opcenito za upis za faks

Ogg The Dogg
08-04-2008, 20:04
ehehe.. nemoj se vodit tom politikom. ko zna šta će bit sad u slijedećih godinu dana. možda fakulteti priznaju maturu do tad, ko će ih znat.
i da sutra se piše esej iz hrvatskog! woohoo

pimp
08-04-2008, 20:11
ovu sada probnu nemogu priznati za ocjenu , mogu tek onu sljedece godine ako budemo pisali...

Worthaur
08-04-2008, 20:22
Sljedece godine ces moc birat, normalna matura ili drzavna...
ofkors, s normlanom neces moc na faks

Helena
08-04-2008, 20:53
S normalnom ćeš moć na faks, ako prođeš na prijemnim ispitima, kao i ove godine. Ali već za 2-3 godine, s obzirom da državna matura postaje jedina matura, fakulteti će radit na principu: "tražimo određenu razinu iz određenog predmeta i određen postotak riješen".

Worthaur
08-04-2008, 20:56
Sta se ne ukidaju prijemni sljedece godine? Bar su nam tak rekli profesori...

Helena
08-04-2008, 21:26
Nama je danas pedagoginja rekla da u sljedeće 2-3 godine... Mislim da ćemo mi sljedeće godine moć birat dal hoćemo po staroj ili novoj maturi polagat, pošto smo zadnja generacija.

flander
08-04-2008, 21:27
Sta se ne ukidaju prijemni sljedece godine? Bar su nam tak rekli profesori...


ja ga nisam ni imal lol

Neven <R>
08-04-2008, 23:56
S normalnom ćeš moć na faks, ako prođeš na prijemnim ispitima, kao i ove godine. Ali već za 2-3 godine, s obzirom da državna matura postaje jedina matura, fakulteti će radit na principu: "tražimo određenu razinu iz određenog predmeta i određen postotak riješen".
Ne znam baš hoće li tako brzo ukinuti prijemne. Jer kao prvo ima dosta ljudi koji su recimo moja generacija i ako će htjeti upisati ili se prebacivati morat će pisati nekakav prijemni, a s druge strane prijamni je izvor prihoda i način na koji faxevi dolaze do love koja im možda i ne bi trebala pripasti.

NoNCoNFoRMiST
09-04-2008, 10:49
Nak ne kuzim sta se brinete... Ovu maturu uopce nemoramo proc... Samo se gleda prosjecno znanje ucenika i to je to... Ovo nema veze s upisom na fakultet...

mislis na maturu u 4.razredu ili na ove nacionalne ispite u 3.?

Nightyx
09-04-2008, 10:53
mal prije doso, pisao posljednji stipančići. Napisao sam 604 riječi

NoNCoNFoRMiST
09-04-2008, 10:54
o.O ja sam ono prvo..nist nisam skuzio samo sam se na*ro

Worthaur
09-04-2008, 12:37
Posljednji Stipancici, 621 rijeci, a knjigu nisam ni procito...

Kron
09-04-2008, 12:48
bote led ja pisao ono prvo, napisao 606 rijeci (da san jos 60 bilo bi kewl :) )
matere ti ala san se nasra, zavrsija san 2 min prije kraja

pimp
09-04-2008, 19:52
ja napisao 666 riječi :)

btw. kak se zove onal lik iz stipančića , juraj ili jurje?


axe_wild - nas su čuvali lepi i škurtan , sprdnja do bola , škuc ode na čik pauzu aka rundu brlje a lepi ko lepi samo u strop gleda.... na engleski si nosim riječnik engleskog a na matku formue u dopunjenom izdanju :)

Helena
09-04-2008, 21:33
mal prije doso, pisao posljednji stipančići. Napisao sam 604 riječi

Isto, al napisala preko 800 riječi. :D

Worthaur
09-04-2008, 23:13
ja napisao 666 riječi :)

btw. kak se zove onal lik iz stipančića , juraj ili jurje?


axe_wild - nas su čuvali lepi i škurtan , sprdnja do bola , škuc ode na čik pauzu aka rundu brlje a lepi ko lepi samo u strop gleda.... na engleski si nosim riječnik engleskog a na matku formue u dopunjenom izdanju :)
proklet bio
nas cuvali kljaja i unetic :Đ

McPingvin_v2.0
09-04-2008, 23:16
Rasturio sam esej kao Švicaraci atome u CERN-u.

Ps1ho
09-04-2008, 23:20
ja sam piso o psima i vukovima
šestodvaest riječi
premože


sam ću im se najebat majke jer sam sat i po gledo u prazno

Ogg The Dogg
10-04-2008, 09:04
ja sam piso o stipančićim a a knjigu ni vidio nisam. mi baš zadnji sat u utorak radili to lektiru, pa sam malo slušo o čem se radi u tom romanu. i da, na piso sam 667 rječi. jedan moja frendica 1024 :o

Kron
10-04-2008, 20:29
ovaj lik sto ga znam je napisao obadva teksta, i predao
1300 riječi

Worthaur
10-04-2008, 20:32
ovaj lik sto ga znam je napisao obadva teksta, i predao
1300 riječi
Lik pada... 600 - 800 rijeci, +-10% mos prec, i samo jedan tekst si smio pisat...


E da, danas nam rekla profa da je 70% fakulteta reklo da od sljedece godine primaju samo drzavnu maturu

pimp
14-04-2008, 10:06
ja sam piso o stipančićim a a knjigu ni vidio nisam. mi baš zadnji sat u utorak radili to lektiru, pa sam malo slušo o čem se radi u tom romanu. i da, na piso sam 667 rječi. jedan moja frendica 1024 :o


frendica ti pada , vjerovatno i ja padam jer sam na kraj teksta napisao "THE END"

Ogg The Dogg
15-04-2008, 21:33
eh, danas smo mi popričali malo s profom i kaže onda da barem u stranom jeziku nema ograničen maximalni broj riječi(ona ide ispravlajt te pizdarije,jeld) tak da vjerojatno moja frendica ne pada ^^

Worthaur
16-04-2008, 13:29
U stranom mozes napisat kolko hoces, ja sam imao minimum 80 rijeci, a mogo sam napisat 800...
U hrvatskom moras imat 600 - 800, tolerancija je 10% (dakle 540 - 880, tak nest), sve iznad/ispod tog se ne boduje, dakle dobis 0 bodova

Ogg The Dogg
17-04-2008, 13:01
na starnom jeziku je pisalo od 200-250. bar na višoj razini
i također +-10%. tak da...

Helena
17-04-2008, 19:55
Erm, na stranom jeziku nema +-10%. Nije nigdje pisalo, pisalo je samo 200-250.

Worthaur
17-04-2008, 20:19
Yep, nema +-10%... Ja sam imao minimum 80 rijeci a maksimum nije bio određen... (njemacki, niza razina)

Helena
17-04-2008, 21:06
Niža razina je, kolko sam čula, imala neka pitanja i esej od najmanje 80 riječi za napisat (oba jezika). Nijemci viša razina su imali esej od mislim 180 riječi, tak nekaj, a engleski viša razina smo imali 200-250 riječi. Tema ona o teenagerima, usporedi i to... Raspišem se po onom konceptu, idem brojat, PREKO 320 RIJEČI!!! I sad to skrati na 250, a da se ne izgubi smisao.

Magnus
19-04-2008, 15:41
Tako je i u mojoj školi bilo... svima je 250 riječi bilo premalo pa su trebali skraćivat... Nekima je 320 riječi bila skraćena verzija

Ogg The Dogg
19-04-2008, 17:53
al štos je u tome što niste trebali niš skraćivat ^^ nama profa rekla a ona ide isparvljat te nacionalne iz engleskog

Helena
19-04-2008, 22:09
Nama su rekli da onolko kolko piše treba bit. Sve više ili manje ne priznaju.

Ogg The Dogg
20-04-2008, 13:55
e krivo su vam rekli ^^

Dreamer Deceiver
21-04-2008, 15:00
a jebemu i ja sam napisaodosta riječi i skratio na 25x
ili je čak možda manje :D
ne spametin se

HalF-DeaD
27-04-2008, 21:02
http://www.semenka.com/portal/prosvjed- ... ature.html (http://www.semenka.com/portal/prosvjed-protiv-dravne-mature.html)

Ide tko?

xaviaz
27-04-2008, 21:24
da =) ajmo MIOC ide TSRB ide ajmo ostali =)

HalF-DeaD
27-04-2008, 21:36
To buraz skupit će nas se :D

lizard
28-04-2008, 19:19
eto odgodjeno vam je ... mozete odahnut

HalF-DeaD
28-04-2008, 20:22
Samo treći razredi. Sad još i drugima da odgode :D

Dreamer Deceiver
28-04-2008, 20:27
aha, sad ce odgodit nacionalne ispite, pa ce nas druge godine naguziti maturom... gg, vgg...

la50
28-04-2008, 21:49
kako je lijepo,danas bio prosvijed(bio u njemu)sat i pol,ošo u TC i vratio se kući,baš lijepo a danas sam trebo imat matišu(blok sat),yey :D

mronki
19-05-2008, 19:56
A sad bi valjda 27.5. trebali prosvjedovat 1. i 2. razredi. Još će ispast da će i 1. osnovne štrajkat zbog toga

HalF-DeaD
20-05-2008, 19:35
Vidimo se tamo :D

Worthaur
20-05-2008, 20:28
A sad bi valjda 27.5. trebali prosvjedovat 1. i 2. razredi. Još će ispast da će i 1. osnovne štrajkat zbog toga
Zas bi oni strajkali? Oni su znali da ce imat drzavnu maturu, sta ne?

THUNDER_DINIX
27-05-2008, 09:55
ma to se oni na nas furaju

Ogg The Dogg
27-05-2008, 13:04
jamislim da bi se mi treći razredi trebali potrudit, napisat tu maturu što lošije pa će onda 3. razredima bit lakši testovi kad budu trebali pisat. :)

Dreamer Deceiver
28-05-2008, 16:39
mene je jučer bolila kita za to :D
moj razred je isto protestirao ( makar smo mi toga oslobođeni ) ali nsimo barem imali školu :D
i zablokirali smo glavnu cestu u labinu :D
jaj
a da mi je bilo crvenog spreva nacrtao bi na školskom zidu jedan veliki krug i u njemu v

THUNDER_DINIX
29-05-2008, 17:48
ma i treba protestirat. sve sam da se ne ide u skolu :). BTW, danas je sprdacina bila na matematici, skoro nitko nije nista napisao. ja rijesio par zad, ostalo bubao odgovore i ostavljao prazno

Dreamer Deceiver
29-05-2008, 17:52
ja sam nadu uložio u strebera iza mene, ali kad sam vidio da on radi ecipecipec na zadacima s izborima sam odustao:(

Worthaur
29-05-2008, 20:20
A ono, rijesio sam 17/30 zadataka... I cak mislim da sam ih tocno rijesio o.O

THUNDER_DINIX
30-05-2008, 12:45
gotovi nacionalni... bilo je lijepo 3 dana lapit :)

Ogg The Dogg
02-06-2008, 15:55
ja sam pod matisom od koncepta napravio avioncic i ubacio ga u onu omotnicus ostatkom papira. a mi gimnazijalci pišemo i izborne predmeta danas i sutra. ja sam svoj napiso danas tak da sam sutra slobodan a sati se upisju woohooo!!! :D

Vukas15
10-06-2008, 18:51
a ne ja pišem, a ak budem pisao maturu i još prijamni iz ekonomije jer ti gadovi zarađuju grde pare od prijeamnih pa sumnjam da će ukinuti bit će probklema

D.E.M.O.
02-12-2008, 12:00
stvar je u tome sto strukovne skole pisu po programu za gimnaziju i treci razredi koji su sada dosli na red moraju nadokadjivati gradovi prvog i drugog razreda. malo previse posla, ne? vec se organizira dodatna nastava subotom.

ber0
04-12-2008, 22:08
je
nama je danas ravnatelj došao vikat na nas jer smo utekli taj dan kad je trebao bit štrajk,i usput objasnio sve to,tak da smo u kurcu
al dobro nama je to tek nagodinu (:

THUNDER_DINIX
04-12-2008, 23:01
ma treba utec kad se moze :)

ber0
04-12-2008, 23:29
je
al su samo dva razreda utekla :D

THUNDER_DINIX
05-12-2008, 01:14
kad su ostali pi*ke

Luxy
05-12-2008, 23:16
e bero koga ti lažeš??!! sam sebe kad tu sereš...neznam ko se vratio odma na nastavu nakon engleskog dok su drugi ostali u tvrđi...FAKERU..hahahahahaha

ber0
05-12-2008, 23:35
da,a šta da sma radio u tvrđi?
svi su rekli bit će prosvjed i na kraju nitko se nije pojavio iz drugih škola

Luxy
05-12-2008, 23:41
pa kakve veze, ak je tvoj razred otišo, koji si se ti k u r a c vračo nazad.
a u tvrđi si mogo otić s nama do Q-cluba i popit nešt,a ne se vratit u školu jer ti je "bilo zima"

D.E.M.O.
07-12-2008, 10:50
lol..osijek :D ja sam strajkao doma :D nosio sam prekrasan zeleni transparent :) :)

THUNDER_DINIX
07-12-2008, 12:03
kod kuce je ipak najbolje, a? :)

chiEEEF
09-12-2008, 14:35
kod kuce je ipak najbolje, a? :)
ofc :rotfl: :rotfl:

THUNDER_DINIX
09-12-2008, 15:05
home sweet home. di ces u skolu kad ne moras :)

Maloki
10-12-2008, 10:23
stvar je u tome sto strukovne skole pisu po programu za gimnaziju i treci razredi koji su sada dosli na red moraju nadokadjivati gradovi prvog i drugog razreda. malo previse posla, ne? vec se organizira dodatna nastava subotom.
Mi krećemo sa nadoknađivanjem početkom 1. drugog polugodišta, svaku subotu po 2 sata iz matematike, hrvatskog i engleskog. Za svaki predmet smo dobili 60 sati (makar ova iz hrvatskog priča kako smo za hrvatski dobili 70, nadam se da ne).
Btw, koje predmete mislite uzet višu a koje predmete nižu razinu?

THUNDER_DINIX
10-12-2008, 15:12
ja kad sam prosle godine pisao onu probnu uzeo sam engleski nizu, matematika normalnu i hrvatski visu

Maloki
10-12-2008, 20:14
Imali ste 3 razine?
Mi imamo osnovnu i višu, stavio sam si sve višu jer tako traži FSB.

Ogg The Dogg
10-12-2008, 21:17
ja lani piso iz matiše, hrvatskog, engleskog i fizike višu.
iz engleskog centi(valjda znate šta je to) 95%, hrvatski 97%, matisa 86% a fizika 78%. i to sam zaspo na fiziku, banuo u učionicu ko divljak, nisam ni kalkulator ni olovku pono sa sobom :) i postotak iz fizike mi bio 44%

THUNDER_DINIX
10-12-2008, 22:43
Imali ste 3 razine?
Mi imamo osnovnu i višu, stavio sam si sve višu jer tako traži FSB.
pa da. iz engleskog i hrvatskog je bila niza, srednja i visa a iz matematike samo srednja i visa.