PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kendo, Parkour



Stranica : [1] 2

S4MUR41
01-07-2006, 22:46
eh, ovako...

1. zanima me dal ima na ovom forumu netko ko trenira Kendo

2. zanima me dal ima traceura na ovom forumu...


^^

L3VI4TH
01-07-2006, 23:53
Ja treniram "kendo" za sankom :rotfl:

S4MUR41
01-07-2006, 23:54
al znas ti uopce ke je kendo...

L3VI4TH
01-07-2006, 23:55
Kad se dva covjeka lupaju stapovima...

Sgt. Bull
01-07-2006, 23:55
al znas ti uopce ke je kendo...
pa on je L3VI4TH on mora znati,on mora... ili mozda ne? btw sta je to kendo???

S4MUR41
01-07-2006, 23:57
evo ljepo ti je covjek gore napiso... lmao... pogodio si lev.. u grubo al tocno...

Glass
01-07-2006, 23:57
al znas ti uopce ke je kendo...
pa on je L3VI4TH on mora znati,on mora... ili mozda ne? btw sta je to kendo???

Mislim da ti je L3VI4TH upravo odgovorio.

Rocchiro
01-07-2006, 23:58
ne treniram kendo ali pecam ribe http://www.gamer.hr/phpBB/images/smiles/icon_hm.gif

Sgt. Bull
01-07-2006, 23:59
[quote=S4MUR41]al znas ti uopce ke je kendo...
pa on je L3VI4TH on mora znati,on mora... ili mozda ne? btw sta je to kendo???

Mislim da ti je L3VI4TH upravo odgovorio.[/quote:1gkvsyqc]
da ja sam pisao i stisnuo u(haman) pa isto vrijeme ono pucne za osolobadjane svojih (glup...) mudrosti

S4MUR41
01-07-2006, 23:59
PA NISAM VAS PITO DAL TRENIRATE NEKE DRUGO NEGO DAL NETKO TRENIRA KENDO ILI PARKOUR... AKO NE TRENIRATE NISTA OD TOGA NAVEDENOG ONDA ODJEBITE SA OVOG TOPICA!!!!!!!! erm... fala...

Rocchiro
02-07-2006, 00:01
ja treniram šah i golf

@ S4MUR41 - pazi na vokabular

L3VI4TH
02-07-2006, 00:04
Ne ozbiljno ja treniram ispijanje piva za sankom...

Ako je ko za neko natjecanje,tu sam :fof:

Glass
02-07-2006, 00:05
Pa dobro S4MUR41 zašto si morao biti tako prost sada ti moramo spamat temu mislim stvarno nam nisi ostavio izbora.

S4MUR41
02-07-2006, 00:06
lol... ma spammajte vi... ^^ ma digo mi tlak ovaj debos ici... ...

necu ja dobit opomene... BWAHAHAHAHAHHAA

Sgt. Bull
02-07-2006, 00:08
Pa dobro S4MUR41 zašto si morao biti tako prost sada ti moramo spamat temu mislim stvarno nam nisi ostavio izbora.
glavesina(no offence) je rekla.Svi mars u spam!!!!!!!!!!
necu vise samo ovaj put

S4MUR41
02-07-2006, 00:12
ko sto rekoh nebum ja dobil opomene...

L3VI4TH
02-07-2006, 00:12
evo ljepo ti je covjek gore napiso... lmao... pogodio si lev.. u grubo al tocno...

i btw. nisam pogodio nego znam :)

glavesina(no offence) je rekla.Svi mars u spam!!!!!!!!!!



evo obocejam nema vise spamanja sa moje strane jer mi to nije u prirodi 8)

Sporbie
02-07-2006, 00:15
ja bi htio trenirat kendo, fora bi bilo mlatit se dugačkim štapovima...

S4MUR41
02-07-2006, 00:17
yup... bio sam na webu od jednog kluba u zg, al nemrem ih nikak drukcije kontaktirat nego prek moba... ne pise gdje treniraju... brijem da cu nazvat jedan dan...

gogs
02-07-2006, 01:23
ke je to onaj klub kaj je u PCP # 64/65 u izradi template stranica pa na primjeru njihove stranice Mamba objašnjava stvari?

S4MUR41
02-07-2006, 01:24
neznam...

Daniel666
02-07-2006, 10:52
yup... bio sam na webu od jednog kluba u zg, al nemrem ih nikak drukcije kontaktirat nego prek moba... ne pise gdje treniraju... brijem da cu nazvat jedan dan...

Ja mislim početi trenirati Kendo ove godine pa znam da imaš 2 kluba: prvi ti je u šestinama (u školi), a drugi je kod doma sportova. Ajd javi u koji ćeš ići možda se nađemo.
Btw. sve imaš na stranicama Hrvatskog kendo saveza.
http://www.kendo.hr/savez.html

Nadam se da sam ti pomogao.

Tri66a
02-07-2006, 10:57
Ja čuh da je oprema za kendo jako skupa(onaj oklop i to...). Zna li netko možda okvirnu cijenu?

S4MUR41
02-07-2006, 11:02
yup... bio sam na webu od jednog kluba u zg, al nemrem ih nikak drukcije kontaktirat nego prek moba... ne pise gdje treniraju... brijem da cu nazvat jedan dan...

Ja mislim početi trenirati Kendo ove godine pa znam da imaš 2 kluba: prvi ti je u šestinama (u školi), a drugi je kod doma sportova. Ajd javi u koji ćeš ići možda se nađemo.
Btw. sve imaš na stranicama Hrvatskog kendo saveza.
http://www.kendo.hr/savez.html

Nadam se da sam ti pomogao.

e ja sam tu odmah blizu doma sportova... pa de reci kad su vam treninzi pa da dodem jedan dan vidit... i dogovorit se s vasim trenerom i te brije... ^^

Daniel666
02-07-2006, 15:01
Ha S4MUR41 ni ja se još nisam upisao. Ja sam blizu šestina tako da ti neznam onaj drugi klub previše.

Tri66a opremu valjda tamo dobiješ... 8)

S4MUR41
02-07-2006, 15:38
ma da... opremu dobijes od kluba... al kasnije nakon godinu ces si ti kupit SVOJU opremu... i to ono... to je svugdje... u svakom sportu tako...

e daniel daj probaj nabavit kojim danom su treninzi i u kolko sati... tam u domu sportova...

Shadowhell
02-07-2006, 18:49
Nas dosta iz razreda "pokušavamo" trenirati Parkour .....neki su opsjednuti time....

Daniel666
02-07-2006, 20:29
Evo sad sam malo bolje tražio.

Web str. prvog ti je http://free-zg.t-com.hr/iaidoSto ti je kod Gajnica( neznam koliko je to daleko od doma sportova).

A evo ti i drugi: http://agatsu.kendo.hr

Tamo ti sve piše.

olio
02-07-2006, 21:20
lol... ma spammajte vi... ^^ ma digo mi tlak ovaj debos ici... ...

necu ja dobit opomene... BWAHAHAHAHAHHAA

i ja treniram ŠAH .... just kidding neznam nikoga ko trenira Koliko je raširen taj sport ili ako je to vještina na hrvatskoj sceni??

S4MUR41
02-07-2006, 22:05
Nas dosta iz razreda "pokušavamo" trenirati Parkour .....neki su opsjednuti time....

erm... odakle si ti... i kolko god imas... jel dolazite na parkour.hr forum?? ak ne trebali bi... tam su vam sve informacije... na hrv... a ako ocete na eng onda odite na parkour.net ^^


Evo sad sam malo bolje tražio.

Web str. prvog ti je http://free-zg.t-com.hr/iaidoSto ti je kod Gajnica( neznam koliko je to daleko od doma sportova).

A evo ti i drugi: http://agatsu.kendo.hrS

Tamo ti sve piše.

ma ne pise mi nike... pise mi sam broj moba od trenera valjda... ^^ (agatsu)

Shadowhell
02-07-2006, 22:26
Iz Samobora... ostali iz Zagreba, Španskog... 15 godina...
Znam da drugi posjećuju većinu foruma o tome... nisam siguran za parkour.hr ..

thx na informaciji...

S4MUR41
02-07-2006, 22:37
nea beda... de reci kaj sve znas za sada

ja jos uvijek samo osnove... tek sam pocel... ^^

reiki_
03-07-2006, 00:04
nije bit kenda mlatit se sa štapovima . takvu vještinu onda bi posjedovala i moja 6-godišnja sestra. naglasak je na filozofiji kao i u ostalim vještinama gdje je mlaćenje samo lajtmotiv.

Rocchiro
03-07-2006, 00:35
fora je ovaj parkour,ali izgleda opasno.a posto sam nedavno bil na operaciji,na traumatologiji sam se nagledal hrpe ljudi koji su paralizirani dozivotno.tak da,ne hvala.meni se hoda :)

S4MUR41
03-07-2006, 05:53
a jebga men je parkour bash fora... ... ... a gle ti ak se ne forsiras neces se ubit... trebash ic polagano.. naucis neku novu stvar, pa ju par dana usavrsavas pa onda opet neku novu, pa i tu usavrsavas pa opet... ^^

unknown
03-07-2006, 10:52
postoji velika razlika između parkoura i tracinga. A 2 lega koji idu sa mnom
su se počela prva baviti parkourom u hr . Jedan od njih je napravio parkour.
hr , samo nemoj dođi na forum i reći da su parkour i tracing ista stvar , dobiti ćeš vjerovatno ban.

Rocchiro
03-07-2006, 11:21
D2kJZOfq7zk

pre dobar filmic :pray: :shock: :pray:

S4MUR41
03-07-2006, 13:15
postoji velika razlika između parkoura i tracinga. A 2 lega koji idu sa mnom
su se počela prva baviti parkourom u hr . Jedan od njih je napravio parkour.
hr , samo nemoj dođi na forum i reći da su parkour i tracing ista stvar , dobiti ćeš vjerovatno ban.
tiho budi... i sam da ti kazem... grijesis i to gadno... ne postoji tracing... postoji samo Parkour, Freerun i Tricking...

Parkour- imas pravac i moras ic po tom pravcu i prelazit prepreke i cilj ti je sto brze doci od tocke A do tocke B
Freerun- Isto ko parkour samo kaj u freerunu ti trazis prepreke...
Tricking- kao sto i samo ime kaze, trickovi... Wall spin, Wall run, Wall flip, Palm spin itd...

al gle... Freerun i tricking ti spada u parkour... dakle... posoji SAMO parkour... ^^ (ugrubo receno)

unLog!c
06-07-2006, 07:38
Parkour- imas pravac i moras ic po tom pravcu i prelazit prepreke i cilj ti je sto brze doci od tocke A do tocke B
Freerun- Isto ko parkour samo kaj u freerunu ti trazis prepreke...

ne, nego freeruning ima elemente koji nisu potrebni za učinkovit prelazak prepreka i glavna namjena mu je showoff...


Tricking- kao sto i samo ime kaze, trickovi... Wall spin, Wall run, Wall flip, Palm spin itd...

al gle... Freerun i tricking ti spada u parkour... dakle... posoji SAMO parkour... ^^ (ugrubo receno)
Ne, tricking i freeruning ne spadaju u parkour i nije to isto znaći ne postoji SAMO parkour...

uglavnom da se okrenem na temu posta...
Kendo nemam pojma šta je zato neću ni srati previše o tome...

a parkour je vještina i filozofija ne samo prelaženja prepreka već pobjeđivanja samog sebe, svojih strahova i podizanje vlastitih granica...

glupo je samo trčati okolo i prelaziti neke prepreke govoreći kako je to parkour, da bi radio parkour i bio tracer (onaj tko se bavi parkour se zove tracer, a ne parkourovac ili neki ostali bullshit sto novinari i ostali neuki ljudi seru...) moraš uz fizičku spremnost imati i mentalnu spremnost te moraš živjeti parkour, a ne ga ograničiti samo na treninge ili kad bježiš od nekoga...

unLog!c
06-07-2006, 07:42
D2kJZOfq7zk

pre dobar filmic :pray: :shock: :pray:

Da, dobar filmić, imam ga na favorites na mom youtube accountu, ali to nije parkour :)

evo pravi primjer parkoura svima:
http://youtube.com/watch?v=TPIw3cv8Zls
to je David Belle osnivač parkoura, trenira 18godina...

S4MUR41
06-07-2006, 10:07
jel imas mozda neki filmic sa sebastianom?? ^^

antrax5
06-07-2006, 11:27
e ,ovi filmići su prejebeni, fakat ti dođe ono da želiš trenirat,kaj ne

S4MUR41
06-07-2006, 11:42
nije ti sve bash tak kak je i na ovim filmicima... inace imash pun kurac bailova... ^^ al fakat pun kurac... ja dosada nisam nista strgo... jedino sam malo rebra natuko na kut od klupice... XD ne pitajte...

antrax5
06-07-2006, 11:45
koj si kvart, i kolko treniraš?????

MindReader
06-07-2006, 12:06
koji lood "sport" :shock: al, kako kaže hanz, radije ću hodat nego se verat po zgradama da bi posjetio strica u bolnici koji je na 8. katu :D

da.. tu na filmićima su svi izvježbani.. al kak to izleda kad se slomiš.. kad padneš sa zgrade ko ovaj tip na kraju u hanzovom filmiću... ne bi s svatko time bavio :D

S4MUR41
06-07-2006, 12:21
koj si kvart, i kolko treniraš?????

Tresnjevka... tri tjedna... tj na treninzima sam bil samo 5 puta.. ^^ jer sam bil u jednom sjebanom timu koji nije organizirao treninge, a glupo ti je ic sam jer kad si sam onda te ljudi gledaju ko budalu..

osnove su ti lagane... osnove uglavnom svi znaju... samo ih trebaju malo usavrsiti... ^^

antrax5
06-07-2006, 12:24
koje su osnove...

S4MUR41
06-07-2006, 13:00
evo ti... ono... uglavnom osnove... 2-3RMeCxO0c

antrax5
06-07-2006, 13:21
kaj ti to sve možeš??????

Rocchiro
06-07-2006, 13:28
evo ti... ono... uglavnom osnove... 2-3RMeCxO0c

da ja to idem radit,vjerojatno bi za 5 min na traumatologiji bil :wink:

v4MP1r3
06-07-2006, 13:41
evo ti... ono... uglavnom osnove... 2-3RMeCxO0c

da ja to idem radit,vjerojatno bi za 5 min na traumatologiji bil :wink:

aaa to je sve dobro, nije ni tako tesko...ja sam vecinu toga radio s martama prije nekoliko dana...bilo mi dosadno, samo ono gadno je bilo...

smrad poslije skakanja u shuzama ^^

nego, S4MUR41, si probao preko auta??
meni to fooora, malo sam si stroso ledja no uspio sam iz 3 skoka (preko haube)

S4MUR41
06-07-2006, 21:43
@antrax5
trebam vjezbat kash, dash, a corner vault, palm spin...

@v4MP1r3
a jebote prek haube... tko to nemre... napravi ti kong pre pune visine auta... (prek krova)


EDIT: SAD SAM SVATIL KAK NAPRAVIT PALM SPIN... I CIM BUM IMO PRILIKU (sutra) BUM GA POKUSO NAPRAVIT... izgleda ko pusiona... ^^svatil sam sada...

v4MP1r3
06-07-2006, 22:56
AL U MARTAMA DA SE NE STRGAS (il auto)

ROFL

ma nemjeriv si man, niko ti nije do koljena,
PARKUR KING S4MUR41!
:pray:

unLog!c
25-07-2006, 23:52
Jao Samurai, daješ ljudima sranje filmić i to nazivaš osnovama... Aj da si barem izabrao vaults 102, a ne ovaj 103 koji je teško sranje..
(btw: pola sranja u tom filmiću ni nisu Parkour već Freeruning i/ili FRPK)

Inaće ako nekoga stvarno zanima evo link sa pravim osnovama:
http://www.parkour-videos.com/basics/

I više informacija o Parkouru:
http://www.parkour.hr/parkour/4/sto-je-to/
http://www.parkour.hr/parkour/10/razlik ... h-pokreta/ (http://www.parkour.hr/parkour/10/razlika-izmedu-korisnih-i-beskorisnih-pokreta/)
(ovaj drugi link Samurai preporučavam i tebi da pročitaš - par puta..)


A ako je nekome samo do gledanja Parkour filmića evo mu stranica sa dobrim Parkour filmićima koji su uz to i pravi Parkour:
http://www.parkour-videos.com/

Spookshow baby
26-07-2006, 01:16
zanimjivo je ovo sam ime tom sportu je trebalo bit: BUDI VEĆI MAJMUN OD MENE.i jos sam nest dali i to spada u x-treme sportove??

unLog!c
26-07-2006, 10:19
ne, to uopče ni ne spada pod sportove... Parkour je vještina


zanimjivo je ovo sam ime tom sportu je trebalo bit: BUDI VEĆI MAJMUN OD MENE

Od tebe je teško biti veči majmun ;)

NITROS
15-12-2006, 20:38
OMG i sada si lockao temu i prenesao u temu staru 5 mjeseci ono gg bas si dobar mod. E nemogu vjerovati. E poludit cu.

MindReader
16-12-2006, 12:09
OMG i sada si lockao temu i prenesao u temu staru 5 mjeseci ono gg bas si dobar mod. E nemogu vjerovati. E poludit cu.
e baš me briga. e taka su pravila. e pitaj nekog prije otvaranja novog topica il e koristi pretraživač. e

MindReader
07-01-2007, 19:47
obratite pozornost na lika što hoda vertikalno po zidu :o
qDaZgSUka_I&NR
:pray: :pray: ja sam isto počeo malo prakticirat.. ne parkour nego freeruning.. nemam baš prostor a ni iskustva za parkour

pogledajte filmić :wink:

Rocchiro
07-01-2007, 20:10
ne kuzim kak si glavu ne skrši dok radi ove kolute po betonu

NITROS
07-01-2007, 20:18
evo ti... ono... uglavnom osnove... 2-3RMeCxO0c

da ja to idem radit,vjerojatno bi za 5 min na traumatologiji bil :wink:

aaa to je sve dobro, nije ni tako tesko...ja sam vecinu toga radio s martama prije nekoliko dana...bilo mi dosadno, samo ono gadno je bilo...

smrad poslije skakanja u shuzama ^^

nego, S4MUR41, si probao preko auta??
meni to fooora, malo sam si stroso ledja no uspio sam iz 3 skoka (preko haube)

E ne seri please. Da si parkourao onda bi znao da pri skoku se treba sa gleznjevima ublaziti skok tj. impact a kod tebe u martama si mozes samo nesto strgati jer su pretvrde


obratite pozornost na lika što hoda vertikalno po zidu :o
qDaZgSUka_I&NR
:pray: :pray: ja sam isto počeo malo prakticirat.. ne parkour nego freeruning.. nemam baš prostor a ni iskustva za parkour

pogledajte filmić :wink:

Freerunning ima vise flipova, iako znam na betonu raditi front flip ne koristim ga jer to nije parkour


ne kuzim kak si glavu ne skrši dok radi ove kolute po betonu

rollovi se rade prek ramena tak da ti nista nemoze biti samo moras imati misice inace te bole kosti :)

RIPtheREAPER
07-01-2007, 22:33
ja sam to preko ramena ucio dok sam isao na hrvanje, i lagano je
a sada sam zaboravio kako ide :(

Tsumetai Ryujin
07-01-2007, 22:44
taj jump london nema nikakve veze sa parkourom... ...

MindReader
07-01-2007, 22:45
ama baš nikakve? ne bih se s time složio..
ok, ak nije parkour, onda je freerun il ono treće.. al da ama baš nikakve veze nema.. ne bih niš reko da je sad tenis na filmiću al... :?

ludkopuska
07-01-2007, 22:47
rollovi se rade prek ramena tak da ti nista nemoze biti samo moras imati misice inace te bole kosti :)

Kvragu, a ja sam ih negdje izgubio... Nego, oduvjek se divim tim likovima i tome sta oni rade, jel iko zna kad se otprilike pocinje vjezbati parkour? Mislim sa 3, 6, 10, 13, 15, 20... Kad? Oduvjek sam volio skakat po zidovima i jednom sam se uspio popest na (imam 13 godina i nema teorije da se samo dignem na ruke) 2-metarski zid... Zatrcio sam se noga o zid i trbuh preko. Iz 68. pokusaja. :P

Rocchiro
07-01-2007, 22:51
ama baš nikakve? ne bih se s time složio..
ok, ak nije parkour, onda je freerun il ono treće.. al da ama baš nikakve veze nema.. ne bih niš reko da je sad tenis na filmiću al... :?

kakva je razlika?

MindReader
07-01-2007, 22:54
ama baš nikakve? ne bih se s time složio..
ok, ak nije parkour, onda je freerun il ono treće.. al da ama baš nikakve veze nema.. ne bih niš reko da je sad tenis na filmiću al... :?

kakva je razlika?
neću se pravit pametan, al navodno u tome da u parkouru imaš jedan pravac, odn. cilj do kojeg moraš doć pod svaku cijenu i završiš ga kad stigneš na to mjesto..

freerun sam odabireš prepreke.. dakle, možeš prijeć jednu, vratit se ponovno na nju par puta i onda dalje.. freerun ko u nfs-u.. prakticiraš.. parkour je primjenjivanje naučenog

i nije mi nikak jasno kak ono nema nikake veze s jednim od toga..

Rocchiro
07-01-2007, 22:59
ama baš nikakve? ne bih se s time složio..
ok, ak nije parkour, onda je freerun il ono treće.. al da ama baš nikakve veze nema.. ne bih niš reko da je sad tenis na filmiću al... :?

kakva je razlika?
neću se pravit pametan, al navodno u tome da u parkouru imaš jedan pravac, odn. cilj do kojeg moraš doć pod svaku cijenu i završiš ga kad stigneš na to mjesto..

freerun sam odabireš prepreke.. dakle, možeš prijeć jednu, vratit se ponovno na nju par puta i onda dalje.. freerun ko u nfs-u.. prakticiraš.. parkour je primjenjivanje naučenog

i nije mi nikak jasno kak ono nema nikake veze s jednim od toga..

pa ak je to kaj velis da je onda ima veze

Tsumetai Ryujin
07-01-2007, 23:01
gle... sve sto smanjuje brzinu i efikasnost prelazenja neke prepreke ne spada pod parkour... a vec u prvoj sceni vidis da se radi o freerunu a ne o parkouru...


evo da pojednostavim

Parkour: imas jedan pravac i nesmijes skretat s njega i sve sto narusava brzinu i efikasnost prelazenja neke prepreke nije parkour

Freerun: likovi rade saltove, wallflipove, wallrunove itd. u freerunu ti trazis prepreke znaci nejdes po pravcu...

MindReader
07-01-2007, 23:01
pa ak je to kaj velis da je onda ima veze
je, to je to.. postoji još Tricking.. samurai je to objasnio (s=i=ry :wink: ) na 2. stranici..


edit : ry, znači - parkour ideš baš striktno po ravnoj crti.. ono - štrafa? il smiješ skrenut malo... ipak - put od točke A do B ne mora uvijek bit pristupačan (septičke jame, živo blato i slično)

ukratko: ovako se mora ić : ____________________ ??

Tsumetai Ryujin
07-01-2007, 23:05
to je samuraj krivo objasnio...

ludkopuska
07-01-2007, 23:14
A moje pitanje :cry:

Ma zajebavam se... Ja bi najrade sve to :P

Tsumetai Ryujin
07-01-2007, 23:16
najbolje je poceti kad ti se tijelo razvije... ... ... tak sam barem cul... ti ustvari mozes to raditi i sada (sa 13 godina)

MindReader
07-01-2007, 23:32
ja sam počeo ove godine.. imam 15 godina i nisam kržljo pa eto..
još se pokušavam svladati straha prelaska preko zidova s oštrim rubovima.. strah od visine i preskoka nemam pa eto.. pokušo sam razne stvari koje se moji frendovi boje i pogledat.. :D

Lord Jambrek
07-01-2007, 23:47
obratite pozornost na lika što hoda vertikalno po zidu :o
qDaZgSUka_I&NR
:pray: :pray: ja sam isto počeo malo prakticirat.. ne parkour nego freeruning.. nemam baš prostor a ni iskustva za parkour

pogledajte filmić :wink:

bokte, kaj je to prince of persia?

Fakat lood taj parkour, kak je neko bio reko, tjera te na treniranje, mogo bi ja počet malo s ekipom skakat po selu, bar osnove, to ne izgleda previše opasno(bar ne sve), a i mogo bi malo špek usput izgubit.

Što se tiče kendoa ili kak već, ja i frend smo prije par godina delali nekaj slično, sam bez zaštite i sa željeznim šipkama :D ali kad smo imali kvrge po cijelom tijelu, masnice i jedva hodali onda smo odustali.

Tsumetai Ryujin
07-01-2007, 23:55
obratite pozornost na lika što hoda vertikalno po zidu :o
qDaZgSUka_I&NR
:pray: :pray: ja sam isto počeo malo prakticirat.. ne parkour nego freeruning.. nemam baš prostor a ni iskustva za parkour

pogledajte filmić :wink:

bokte, kaj je to prince of persia?

Fakat lood taj parkour, kak je neko bio reko, tjera te na treniranje, mogo bi ja počet malo s ekipom skakat po selu, bar osnove, to ne izgleda previše opasno(bar ne sve), a i mogo bi malo špek usput izgubit.

Što se tiče kendoa ili kak već, ja i frend smo prije par godina delali nekaj slično, sam bez zaštite i sa željeznim šipkama :D ali kad smo imali kvrge po cijelom tijelu, masnice i jedva hodali onda smo odustali.

TO nije parkour... TO je freerun... daj malo citaj postove...

NITROS
08-01-2007, 00:06
ama baš nikakve? ne bih se s time složio..
ok, ak nije parkour, onda je freerun il ono treće.. al da ama baš nikakve veze nema.. ne bih niš reko da je sad tenis na filmiću al... :?

kakva je razlika?
neću se pravit pametan, al navodno u tome da u parkouru imaš jedan pravac, odn. cilj do kojeg moraš doć pod svaku cijenu i završiš ga kad stigneš na to mjesto..

freerun sam odabireš prepreke.. dakle, možeš prijeć jednu, vratit se ponovno na nju par puta i onda dalje.. freerun ko u nfs-u.. prakticiraš.. parkour je primjenjivanje naučenog

i nije mi nikak jasno kak ono nema nikake veze s jednim od toga..

Krivo. Definicija je sljedeca

Parkour

Kretanje od tocke A do tocke B sto efikasnijim i brzim putem

Freerun

Brzo kretanje uz mnogo vizualnih flipova. Bez efikasnosti.

Tricking

pravljenje trikova odnosno flipova pred ljudima, samo za publiku. Nije neka sposobnost kretanja.

Arbiter of Change
08-01-2007, 00:08
I probati ostati živ pri tome naravno.

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 00:22
gle pa odjebi sa tim spikama... ako znas razmisljat svojom glavom, tj ako znas svoje granice neces se sjebat!!!!!

Arbiter of Change
08-01-2007, 00:24
gle pa odjebi sa tim spikama... ako znas razmisljat svojom glavom, tj ako znas svoje granice neces se sjebat!!!!!

EDIT: Ma nvm, ću ja objašnjavati tu.

Helena
08-01-2007, 00:25
gle pa odjebi sa tim spikama... ako znas razmisljat svojom glavom, tj ako znas svoje granice neces se sjebat!!!!!

Wanna bet? Like pored jede bananu i baci koru?SNisi sam na svijetu znaš.

Školski primjer. Al nismo u crtiću.

ludkopuska
08-01-2007, 00:25
ama baš nikakve? ne bih se s time složio..
ok, ak nije parkour, onda je freerun il ono treće.. al da ama baš nikakve veze nema.. ne bih niš reko da je sad tenis na filmiću al... :?

kakva je razlika?
neću se pravit pametan, al navodno u tome da u parkouru imaš jedan pravac, odn. cilj do kojeg moraš doć pod svaku cijenu i završiš ga kad stigneš na to mjesto..

freerun sam odabireš prepreke.. dakle, možeš prijeć jednu, vratit se ponovno na nju par puta i onda dalje.. freerun ko u nfs-u.. prakticiraš.. parkour je primjenjivanje naučenog

i nije mi nikak jasno kak ono nema nikake veze s jednim od toga..


Moj je jedini problem to sto JESAM krzljav :cry: Imam odskok, muda, volju da naucim tehniku... sam kaj nemam misice, a recite kaj ocete, al tu trebaju misici.

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 00:26
gle glup si... sta seres da nisi sam na svijetu... PA IMAS JEBENE OCI... nisi sljep... gledas kud hodas...

Arbiter of Change
08-01-2007, 00:26
gle pa odjebi sa tim spikama... ako znas razmisljat svojom glavom, tj ako znas svoje granice neces se sjebat!!!!!

Wanna bet? Like pored jede bananu i baci koru?SNisi sam na svijetu znaš.

Školski primjer. Al nismo u crtiću.
To je bilo brzo. :D Možda neki lakše shvate po školskim primjerima.



gle glup si... sta seres da nisi sam na svijetu... PA IMAS JEBENE OCI... nisi sljep... gledas kud hodas...

Meni je malo glupo da se toliko uzbuđuješ oko ovako nečega, hm? :roll:

Babitz
08-01-2007, 08:00
pusti ga
njemu su sve okolnosti predvidive
sve ih zna napamet i očekuje u svako vrijeme

MindReader
08-01-2007, 10:55
Moj je jedini problem to sto JESAM krzljav :cry: Imam odskok, muda, volju da naucim tehniku...Ssam kaj nemam misice, a recite kaj ocete, al tu trebaju misici.
nisam ni ja nabildan, a mogu napravit lazy i monkey preko rešetke i sić sa terase bez jebiga... nije ti tolko važna mišićna masa kolko je čvrstoća. samo trebaš ruke držat kako ti najviše odgovara da ti ne pokleknu pod masom - ako to možeš, onda nemaš problema.. probaj jednom na ogradi radit u zraku "sklekove" - kužiš? ono - uvatiš se, držiš se u zraku i malo gore-dolje.. pa da vidiš na čem si

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 11:02
gle tu ti nije tako vazna snaga... ja bez pol frke napravim pop a imam 180cm sa 60kg... ... uglavnom ocu rec da sam slab... samo trebas pokusavat i skuzit tehniku prelazenja i onda ce ti uvijek ic...

ludkopuska
08-01-2007, 13:19
Ne mislim da ste shvatili sliku. Ja na primjer imam 160cm i 41 kilu :(

Jucer i prekjucer sam pojeo za rucak duplo vise i od mame i tate. Jednostavno je stvar u metabolizmu, nije da jedem manje od svoje generacije. No dosta ot-a, kako mislis sklekove u zraku? Mislis da napravim stoj i micem se gore-dolje? Nou vej men... A i ja se mogu prebacit preko ograde na nekoliko nacina i vjerojatno bi s malo vjezbe mogo i salto al...

MindReader
08-01-2007, 13:53
No dosta ot-a, kako mislis sklekove u zraku? Mislis da napravim stoj i micem se gore-dolje?
dosta offtopica i onda pitaš ovo.. ccc
ne, nisam mislio na to.. joooj..
nađeš negdje ogradu di se spaja pod kutom od 90°.. običan rub ograde na balkonu.. i ohvatiš se sa svakom rukom za pojedinačnu stranu ograde i držiš se na rukama i radiš sklekove.. oš da snimim filmić i stavim ti ga? :D

onT : sad idem malo vježbat skakanje s terase - ono - kad se prebaciš preko ograde i onda nogama uklještiš među daske i baciš se dolje.. samo da me stara ne vidi :rotfl:

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 14:06
nisam skuzil kaj ides vjezbat... ... turn?? wallgate?? kakve daske... :?

MindReader
08-01-2007, 14:11
nisam skuzil kaj ides vjezbat... ... turn?? wallgate?? kakve daske... :?
običan preskok preko ograde i zabijanje nogu na rub terase i skok na zemlju... znaš ono kad skaču po ogradama ko spidermani? e pa to :D

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 14:25
kak mislis zabijanje noge na rub terase... mislis na ko da ces monkey al se okrenes i onda dolje roll??? :\

ludkopuska
08-01-2007, 14:29
No dosta ot-a, kako mislis sklekove u zraku? Mislis da napravim stoj i micem se gore-dolje?
dosta offtopica i onda pitaš ovo.. ccc

Pa to ima veze sa parkour-om :? !

MindReader
08-01-2007, 16:12
kak mislis zabijanje noge na rub terase... mislis na ko da ces monkey al se okrenes i onda dolje roll??? :\
evo ti slikovno objašnjenje :rotfl:
http://www.slibe.com/image/5fbc0270-ogra/

jesi sad shvatio??? najjaednostavnije što može bit.. ono..

dinix
08-01-2007, 16:14
koji smisao za crtanje... svaka cast Mind... :D

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 16:28
lol pa to ti je turn vault...

http://www.zanshinstudios.com/learn/demitour.html

NITROS
08-01-2007, 17:00
To je jedna od najlaksih stvari

Tsumetai Ryujin
08-01-2007, 17:06
koja meni nejde... jer mi noge nastave ic na stranu -.-

ludkopuska
09-01-2007, 10:54
Ja nemam di to probat, zivim na 3. katu... Pito sam starce da se na tjedan-dva preselimo na prvi al mi nedaju... Nikad mi nis nedaju... :(

MindReader
09-01-2007, 10:58
malo prošeći gradom i nađi neku štangu i probaj.. ništa lakše... počni s malo nižima, pa onda neku svoje veličine :rotfl:

e da - mene je najviše strah napravit onaj kong
ovaj drugi http://www.zanshinstudios.com/learn/sautdechat.htmlS :o brrrr

ludkopuska
09-01-2007, 14:34
Ja sam to... probo probat (mislim na pola metra visokoj klupici al svejedno...) :) al nije islo... Trebala bi mi dizalica :rotfl:

MindReader
09-01-2007, 14:42
ne valja kad je tak nisko.. lako se prevališ naprijed
treba bi višlje da malo bar osjetiš odraz

moram prvi zgrču (monkey) sredit pa onda... danas sam opet kod frenda s verande skako, u papučama.. dobro da sam presto na vrijeme :D
i preko ograde - lazy i vault.. al ograda je nakošena i dolazi mi s lijeve strane pa je bilo malo sranja al sam uspio

Tsumetai Ryujin
09-01-2007, 18:01
sto ces se dulje bavit parkourom to ces na vise mjesta moci radit nesto... ja predugo nisam nista radio... sad bum ovih dana isel malo po gradu...

MindReader
09-01-2007, 18:11
sto ces se dulje bavit parkourom to ces na vise mjesta moci radit nesto...
tu se potpuno slažem.. danas sam to iskusio.. prije nisam ni pomišljo na to da preskačem neku ogradu koje mi je do sisa, a danas sam bez pol muke trčo po loptu.. (skako sam neki divlji monkey, al noge sastrane.. lazy al sa dvije ruke.. ne znam kak se zove :rotfl: )
i naučio sam napokon lazy (imo sam mali strah), a ni ograda nije bila niska.. sad na monkeya i turn vault :roll:

NITROS
11-01-2007, 19:47
Trazim ljude za parkourat iz Varaždina koja bi se zeljala prikljucit mojoj ekipi da zajedno parkouramo, ostali koji treniraju iz Zagreba, i Križevaca mogli bi nas uskoro posjetiti, pa zato pitam.

Tsumetai Ryujin
11-01-2007, 19:48
odi na pk.hr i tamo se raspitaj nemoj ovdje jer su ovje ljudi tolko glupi da nemaju blage veze kak se zovu...

MindReader
11-01-2007, 20:22
odi na pk.hr i tamo se raspitaj nemoj ovdje jer su ovje ljudi tolko glupi da nemaju blage veze kak se zovu...
govori odmah o meni, nemoj druge uvlačit :wink:

ja mislim da se u požegi parkourom (odn. freeruningom zasad) bavimo samo ps1ho i ja.. lol - a ustvari, nismo nijedan iz požege :rotfl:

RIPtheREAPER
11-01-2007, 21:11
ima dobrih stvari ovdje:
http://www.zanshinstudios.com/learn/

i svidaju mi su ove vjezbe:
http://www.zanshinstudios.com/learn/kaizentraining.html

moga bi i ja nesto pocet "parkourat" ..

NITROS
11-01-2007, 23:22
odi na pk.hr i tamo se raspitaj nemoj ovdje jer su ovje ljudi tolko glupi da nemaju blage veze kak se zovu...

Vec sam ja tamo i pitao sam vec pa se samo jedna osoba javila.

commandante che
12-01-2007, 17:43
Ja sam trenirao kendo par mjeseci u klubu "Agatsu"...

MindReader
12-01-2007, 17:54
parkour

weeee danas sam napokon napravio money!! iako je bilo preko nešto nižeg zidića, al oslobodih se straha :pray: :pray:
sad slijedi penjanje po zidu... uh

ludkopuska
13-01-2007, 00:10
parkour

weeee danas sam napokon napravio money!! iako je bilo preko nešto nižeg zidića, al oslobodih se straha :pray: :pray:
sad slijedi penjanje po zidu... uh

E to bi ja...

NITROS
13-01-2007, 00:16
parkour

weeee danas sam napokon napravio money!! iako je bilo preko nešto nižeg zidića, al oslobodih se straha :pray: :pray:
sad slijedi penjanje po zidu... uh

Pa sta ti jednom uspijes nesto i odmah ides dalje ?? TO nejde tako. Razbit ces se ili cak ubiti (ko onaj Ljubisa koji je pao na kicmu sa 20 metara) jer za nesto usavrsiti treba mnogo vise sati.

Rocchiro
13-01-2007, 01:35
Da ja idem parkurati vec bi drugi dan bil sluzbeno objavljen novi podstil parkura-suicide parkour

:hangin:

Ps1ho
13-01-2007, 02:38
lol Mind, ja se nebavim parkourom, samo sam par puta probo nesto, i ono sto sam ti reko za Novu godinu (pod gasom smo ja i 2 frenda isli radit stoj na rukama, nije bilo uspjeha) i to je to, al mogo bi sad ove osnove ic radit...

Sonic_Moronic
13-01-2007, 02:42
Ajme majko, ja jedva salto napravim na tjelesnom xD

Više volim tehnike koje zahtvaju mentalnu spremnost, a ne i fizičku...

Ps1ho
13-01-2007, 02:58
Ajme majko, ja jedva salto napravim na tjelesnom xD

Više volim tehnike koje zahtvaju mentalnu spremnost, a ne i fizičku...

tu ti ni netreba prevelika fiticka spremnost, bitno je to da uvjeris samog sebe da mozes, ali opet ne sad nesto nemoguce, moras poznavat svoje granice i u skladu s tim i radit sto vec zelis od toga radit...

Kenyi
13-01-2007, 10:22
napokon jedna pametna od tebe psiho ^^
http://www.zanshinstudios.com/learn/kaizentraining.htmlS ne razumijem sve vjezbe neki dobrovoljac da prevede?

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 10:44
Ajme majko, ja jedva salto napravim na tjelesnom xD

Više volim tehnike koje zahtvaju mentalnu spremnost, a ne i fizičku...

KAKAV JEBENI SALTO!!!! NEMA SALTA U PARKOURU!!!!



Ajme majko, ja jedva salto napravim na tjelesnom xD

Više volim tehnike koje zahtvaju mentalnu spremnost, a ne i fizičku...

tu ti ni netreba prevelika fiticka spremnost, bitno je to da uvjeris samog sebe da mozes, ali opet ne sad nesto nemoguce, moras poznavat svoje granice i u skladu s tim i radit sto vec zelis od toga radit...

slazem se... moras znat svoje granice... ja sam se danas preracuno... isel sam negdje u osam voziti se po nasipu i oko deset sam dosel doma... ... mrtav umoran jer neam kondicije (moram je nabit) i popnem se skup sa biciklom gore na peti kat... i odmah u wc povracat -.- ... ... ne zelite znat kakav je to osjecaj... i zato se nemojte preforsirat...

al sad je u dure... pijem kamilicu i super mi je :D

Ps1ho
13-01-2007, 10:47
dobro onda u Trickingu, ajde daj pa neznaju svi te nazive...

MindReader
13-01-2007, 11:18
slazem se... moras znat svoje granice... ja sam se danas preracuno... isel sam negdje u osam voziti se po nasipu i oko deset sam dosel doma... ... mrtav umoran jer neam kondicije (moram je nabit) i popnem se skup sa biciklom gore na peti kat... i odmah u wc povracat -.- ... ... ne zelite znat kakav je to osjecaj... i zato se nemojte preforsirat...
ja sam dok smo na tjelesnom trčali.. ne znam - oko 1,5 kilometar.. i ja se preforsiro i isto sam se skoro izbljuvo

@NITROS - ja sam jučer NAPRAVIO monkey, pošto nikad prije nisam.. zasad usavršavam lazy, preskok u čučnju s 2 ruke i neke đinđelinđe.. ja kad jednom probam - idem dalje.. jebeš to ak si stalno na istom

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 11:43
dobro onda u Trickingu, ajde daj pa neznaju svi te nazive...

da al ja na vec osam strana pokusavam objasniti razliku izmedu pk i freeruna

Babitz
13-01-2007, 14:54
a koja je razlika
objasni to meni, ja sam neuk u tome

zbilja, ne sprdam te

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 18:14
jos gore neg da se sprdas... PA VEC NA OSAM STRANA GOVORIM RAZLIKU KE NEMREMS POGLEDAT???


al dobro... bum jos jednom...

Parkour:

- cilj je u sto kracem vremenu preci neki pravac
- sve sto narusava efikasnost i brzinu prelazenja neke prepreke ne spada u parkour
- u parkouru ti radis za sebe


Freerun:

- cilj je napravit sto vise trickova i sto tezih
- ti u freerunu trazis prepreke (za razliku od parkoura gdje one traze tebe fig. receno)
- u freerunu ti radis da bi impresionirao rulju


ja sam laik za freerun al to je to ugrubo...

za one malo intelektualno inferiornije:
u freerunu radis saltove, dok u parkouru ne

Babitz
13-01-2007, 19:05
aha, kužim otprilike

parkour je poželjniji dok bježiš od nekog

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 19:13
da... ... i to smeta murjake kad vide da treniramo pk... jer odmah misle da bumo ukrali neke i te brije...

Babitz
13-01-2007, 19:14
koji debili :o

pa u biti, kaj vam mogu ak niste ništa krivi? :o

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 19:20
erm... pa mogu se uspanicarit i pocet pucat po nama... ... i netko dobit metak u leda... ni krivi ni duzni... al dobro to je NAJGORA mogucnost...

Babitz
13-01-2007, 19:28
a di vi imate treninge i na kaj to liči? ja ovdje recimo neam ekipe za to, a baš niti "teren" jer živim u selendri...

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 19:41
gle ja ti treniram sam... treniras... po gradu... to ti je urbana vjestina... sto ces dulje trenirat to ces na vise mjesta moc radit neke stvari...

Babitz
13-01-2007, 19:45
da, to se po gradu

ja ne živim u gradu, to je problem

a nešto kaj bi se moglo nazvat gradom je 20km

a dobro, nema veze

Rocchiro
13-01-2007, 19:48
da, to se po gradu

ja ne živim u gradu, to je problem

a nešto kaj bi se moglo nazvat gradom je 20km

a dobro, nema veze

trci do grada na cim efikasniji nacin izbjegavajuci prepreke :)

Arbiter of Change
13-01-2007, 19:48
da, to se po gradu

ja ne živim u gradu, to je problem

a nešto kaj bi se moglo nazvat gradom je 20km

a dobro, nema veze

Eto metode za nabit malo kondicije: Trči do grada>put birtije>Parkour. :D

Babitz
13-01-2007, 19:51
da, to se po gradu

ja ne živim u gradu, to je problem

a nešto kaj bi se moglo nazvat gradom je 20km

a dobro, nema veze

Eto metode za nabit malo kondicije: Trči do grada>put birtije>Parkour. :Deh
trčao sam ja do stanice na najbliže i najbrže moguće načine :D

al to je običo bilo trava umjesto ceste :(

Rocchiro
13-01-2007, 19:56
E,idem se i ja baviti parkourom uz jedan uvjet.Da mi netko od vas obeca da ce doci u zg na trumatologiju u ustrijeliti me dok budem dozivotno paraliziran zbog ozljede

Babitz
13-01-2007, 19:59
kolko plaćaš?

Rocchiro
13-01-2007, 20:00
kolko plaćaš?

10 kn po metku

Babitz
13-01-2007, 20:00
au
onda ne trebam čekati da se paraliziraš

Rocchiro
13-01-2007, 20:02
au
onda ne trebam čekati da se paraliziraš

ok,znaci prihvacas.Ali znaj da ne placam unaprjed.

Parkour here i comeeee!!!

Babitz
13-01-2007, 20:05
ti si iz varaždina

to nije daleko od mene

možemo radit grupne suicide :(




mada dvojica i nisu neka grupa

Ps1ho
13-01-2007, 20:06
E,idem se i ja baviti parkourom uz jedan uvjet.Da mi netko od vas obeca da ce doci u zg na trumatologiju u ustrijeliti me dok budem dozivotno paraliziran zbog ozljede

ma kad tak volis traumatologiju aj samnom odma do tam pa te upucam, eo samo za tebe :wink:

KingMortal - ima na selendri krava, konja skaci preko njih, puzaj ispod njih (to nepreporučam)

Rocchiro
13-01-2007, 20:08
ti si iz varaždina

to nije daleko od mene

možemo radit grupne suicide :(




mada dvojica i nisu neka grupa

bolje 2 nego jedan.UPK (Ujedinjene Parkour Kamikaze)Sslužbeno osnovane.Web stranica u izradi.

Babitz
13-01-2007, 20:10
[burns voice]Sekselent [/burns voice]

Rocchiro
13-01-2007, 20:11
ajde sad stop s spamom,onaj lik s japansko-kineskim imenom bu se rasrdil :kill:

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 20:18
ak si mislil na mene to je japansko ime... ...

Tsumetai = ladno
Ryujin = bog sva cetiri elementa (zrak, voda, zemlja i vatra)

ali ako je u sljedecem obliku; Tsumetai Ryujin onda je to bog vode... ^^




nego da se vratimo... ako netko zeli vidjet kak izgleda jedan pk trening nek mi posalje pm pa bumo se dogovorili i bum ja malo pokazal neke... ... (ja sam iz zagreba)

Rocchiro
13-01-2007, 20:22
ak si mislil na mene to je japansko ime... ...

Tsumetai = ladno
Ryujin = bog sva cetiri elementa (zrak, voda, zemlja i vatra)

ali ako je u sljedecem obliku; Tsumetai Ryujin onda je to bog vode... ^^




nego da se vratimo... ako netko zeli vidjet kak izgleda jedan pk trening nek mi posalje pm pa bumo se dogovorili i bum ja malo pokazal neke... ... (ja sam iz zagreba)

daj se snimi pa stavi na tubu

Babitz
13-01-2007, 20:26
i veliš da sam treniraš? pa u zg je bar lako naći ekipe za nešto

al da, bilo bi kul da aplodaš na jutub
al opet
imam filing da nemaš kamermana, a ni kamere

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 20:34
gle... ja treniram sam jer mi je tak lakse... niko mi ne smeta i ja nikom ne smetam...

imam kameru... sam ke je burazova... a on mi ju neda... -.-

NITROS
13-01-2007, 21:49
da, to se po gradu

ja ne živim u gradu, to je problem

a nešto kaj bi se moglo nazvat gradom je 20km

a dobro, nema veze

OMG kaakv grad, dosta ljudi odlazi u sumu vjezbat jer ima trave i nemozes se toliko ozljediti, ja isto odlazim na travu vjezbat, a ne po betonu raditi preskoke pa ti se zmakne ruke i na kicmu i u kolicima si.

NEMORAS VJEZBATI U GRADU

Tsumetai Ryujin
13-01-2007, 21:52
nemoras... al je to davide bele napravio kao urbanu vjestinu... ... znaci u gradu...

ali nemoras ti to u gradu radit...

MindReader
14-01-2007, 00:21
a ne po betonu raditi preskoke pa ti se zmakne ruke i na kicmu i u kolicima si.

NEMORAS VJEZBATI U GRADU
jesi ti uvijek tako pesimistično realan il koji ti je'? pa neš se svaki put polomit kad krivo padneš!
kolko sam ja puta rokno sa bicikla i nisam u kolicima :wink:

Ps1ho
14-01-2007, 01:10
a ne po betonu raditi preskoke pa ti se zmakne ruke i na kicmu i u kolicima si.




pa gle, jel nije bit parkoura da pobjedis samog sebe i svoj strah, e pa onda kad se upraksas na travi, mozes probat i u gradu, da osjetis pravi stih...neznam ja ga jos nisam ni poceo prakticirat, ali mislim da nije isto kad radis sve one skokove, preskoke u šumi ili kako je to David Belle zamislio po gradu, kao urbana vjestina, neg jel postoje natjecanja u tome, al da se bas ide pogradu, ono tipa imas ruti i trci?

Rocchiro
14-01-2007, 01:19
ovo je zgodno ako si pljačkaš banke :pray:

Empe Tri
17-01-2007, 19:11
evo ja malo praksao (vjezbo) parkour i par puta se polomio ko stoka :D :rotfl:
na igralistu, sva sreca pa umjetna trava na njemu :D ono raje za poludit ja skacem okolo sa ograde a visoka nekih 2,5-3 m
1. put mi uspije,2.put uspije i 3. put malo klimavo i ja se ufuro ko beba u novi autic i isao salto na zemlji da napravim i polomim se ko svinja i udarim laktom u sttivu :D :rotfl:

ajoooj..... da vidite cijelo igraliste u smijeh, a ja onako zbunjen sta cemu se smijete ? i oni jos vise i neki se pocnu po podu valjat od smijeha :D

Ps1ho
17-01-2007, 20:01
Mind nas onu ogradu kod gimze, u parkicu, danas sam preskocio nekak, ni sam neznam sta sam napravio, osjecaj je predooobar :pray:

MindReader
17-01-2007, 20:23
Mind nas onu ogradu kod gimze, u parkicu, danas sam preskocio nekak, ni sam neznam sta sam napravio, osjecaj je predooobar :pray:
hehe ja sam danas skočio s prozora prek puta matke!! :o
znaš kako? sjedim ja sam na prozoru.. i malo se držo u zraku na rukama.. i sjetim se da bih mogo neko sranje napravit i čučnem na prozor i bacim se ko stoka i uletim u učionicu i pokupim jednog lika!! :rotfl: :rotfl:

a ona ograda.. preskoči je u monkey stilu.. lazy je isto super :D

Ps1ho
17-01-2007, 21:31
:rotfl:
jadan lik, budem probo sad te neke basic preskoke...

MindReader
17-01-2007, 21:35
psiho - pogle si sve trikove ;)
http://www.zanshinstudios.com/learn/par ... rials.html (http://www.zanshinstudios.com/learn/parkourtutorials.html)

ja idem polako po njima :D

NITROS
17-01-2007, 22:03
a ne po betonu raditi preskoke pa ti se zmakne ruke i na kicmu i u kolicima si.




pa gle, jel nije bit parkoura da pobjedis samog sebe i svoj strah, e pa onda kad se upraksas na travi, mozes probat i u gradu, da osjetis pravi stih...neznam ja ga jos nisam ni poceo prakticirat, ali mislim da nije isto kad radis sve one skokove, preskoke u šumi ili kako je to David Belle zamislio po gradu, kao urbana vjestina, neg jel postoje natjecanja u tome, al da se bas ide pogradu, ono tipa imas ruti i trci?

Ljudi slusajte me. U Srbiji je poginuo jedan decko od 15. godina koji si je zamislio da moze skociti sa krova na krov i sa 20m je pao na kicmu. Tak da vas molim da se pazite

Ps1ho
17-01-2007, 22:10
gle, nepada mi napamet da se pentram po krovovima jos, maximum onoga sto radimo je preskakanje zidova visine 50cm-1m :roll:

MindReader
18-01-2007, 20:07
gle, nepada mi napamet da se pentram po krovovima jos, maximum onoga sto radimo je preskakanje zidova visine 50cm-1m :roll:
hehe ja sam danas u biologiji preskočio jedno 5-6 puta stol, onaj profin!!! ima jedno 70x50.. al jebački je širok, trebaš se bacat s ruke na ruku da bi ga preskočio!! :o al je repjeben osjećaj!! ovi moji me nisu mogli gledat, a kamoli probat :yuck:

psih, kaćmo malo probat? ja po gimzi rulam :D

Ps1ho
18-01-2007, 20:28
gle, nepada mi napamet da se pentram po krovovima jos, maximum onoga sto radimo je preskakanje zidova visine 50cm-1m :roll:
hehe ja sam danas u biologiji preskočio jedno 5-6 puta stol, onaj profin!!! ima jedno 70x50.. al jebački je širok, trebaš se bacat s ruke na ruku da bi ga preskočio!! :o al je repjeben osjećaj!! ovi moji me nisu mogli gledat, a kamoli probat :yuck:

psih, kaćmo malo probat? ja po gimzi rulam :D

moramo jednom provalit pa neki course kroz gimzu napravt :D

King tiger
18-01-2007, 20:44
hehe ja sam danas u biologiji preskočio jedno 5-6 puta stol, onaj profin!!! ima jedno 70x50.. al jebački je širok, trebaš se bacat s ruke na ruku da bi ga preskočio!! Surprised al je repjeben osjećaj!! ovi moji me nisu mogli gledat, a kamoli probat Yuck!

psih, kaćmo malo probat? ja po gimzi rulam Very Happy

Lol i ja sam isto uradio ali na tako nespretan nacin, bez koristenja ruku, uzeo zalet, ovi moji gledaju, i nekako uspijem podic dovoljno nogu i osovit se na nju al sad neznam sta cu dalje :rotfl: :rotfl: :rotfl: mislio sam da cu se polomit majke mi, ali sam uspio izvuc dovoljno snage da se podignem skroz na tu jednu nogu i prebacim.

RIPtheREAPER
19-01-2007, 22:37
http://www.zanshinstudios.com/learn/kaizentraining.html

jel mi moze netko prevest te vjezbe jer ne kuzim sta treba u nekima radit a zanimaju me jer treniram kosarku a tu se spominje dosta skakanja :D

Empe Tri
20-01-2007, 01:57
kako sam se danas polomio kad sam skako preko one ograde :D :rotfl:
sreca bila trava pa mi nis nije bilo i nikog nije bilo da me vidi :P
a evo bsa sam krenuo u teretanu da malo poradim na kondiciji :roll:

Athaetu
20-01-2007, 08:59
vi ste đamperi

RIPtheREAPER
20-01-2007, 09:18
vi ste đamperi
hehe

MindReader
20-01-2007, 13:56
e, ps1h, jebga sry što nisam došo danas.. zaboravio sam reć starcima, a oni ošli u grad... nisam to mogo nikak javit, a jebga.. nadam se da nisi dugo čeko.. :cry:


p.s. vi koji se time bavite, jeste probali kad napravit side vault, al ne da su obje ruke dolje - nego da je jedna dolje, a druga na zidu sastrane?? to se pretežito odnosi kad je neki stup blizu zida, ili prozor i neš tak (veranda) - - to mi je moćnije nego klasnički side vault.. duže se bude u zraku :D

sad ću editat i stavit sliku da vidite na šta mislim :wink:

Kenyi
20-01-2007, 13:59
ok a morel mi neko prevest vjezbe sa kaizen treninga?

MindReader
20-01-2007, 14:10
ok a morel mi neko prevest vjezbe sa kaizen treninga?
zadnje su sklekovi, stoj na rukama, skekovi u stoju ( :o ), imaš zagrijavanje, trčanje, višenje na štangi što dulje moš, čučnjevi.. pogle si u riječnik šta ne znaš :wink:

p.s. evo i slike onog "novog" vaulta.. taj mi je super... :D

http://www.slibe.com/memberimage/bc51ce17-vault/

Ps1ho
20-01-2007, 14:52
ajmeee :rotfl:
mind ti bi trebo ljudima skicirat kak se sta radi, preyebeno :rotfl:

Tsumetai Ryujin
20-01-2007, 15:49
ok a morel mi neko prevest vjezbe sa kaizen treninga?
zadnje su sklekovi, stoj na rukama, skekovi u stoju ( :o ), imaš zagrijavanje, trčanje, višenje na štangi što dulje moš, čučnjevi.. pogle si u riječnik šta ne znaš :wink:

p.s. evo i slike onog "novog" vaulta.. taj mi je super... :D

http://www.slibe.com/memberimage/bc51ce17-vault/

ti mislis na speed vault...

i jebo vas teretana ne radi se to u teretani... odes van i vjezbas... a ne ko picka u teretani... nades neku stangu i radis zgibove... jebote i usrana teretana...

NITROS
20-01-2007, 16:57
ok a morel mi neko prevest vjezbe sa kaizen treninga?
zadnje su sklekovi, stoj na rukama, skekovi u stoju ( :o ), imaš zagrijavanje, trčanje, višenje na štangi što dulje moš, čučnjevi.. pogle si u riječnik šta ne znaš :wink:

p.s. evo i slike onog "novog" vaulta.. taj mi je super... :D

http://www.slibe.com/memberimage/bc51ce17-vault/

ti mislis na speed vault...

i jebo vas teretana ne radi se to u teretani... odes van i vjezbas... a ne ko picka u teretani... nades neku stangu i radis zgibove... jebote i usrana teretana...

Sta pa ti pljujes po teretani ?? Ako netko ima pretplatu za teretanu nek ide u nju. Ja idem i u teretanu i treniram na stangi. Sta to znaci da sam picka ?

THUNDER_DINIX
20-01-2007, 17:43
sta fali teretani???? jbt zgibovi, odi na bench i pumpaj...

Tsumetai Ryujin
20-01-2007, 17:47
c...

to sam reko mp3-u... kaj ces bzvz placat teretanu (koja garant nije jeftina) kad mozes otic na neko gradiliste i tam vjezbat... i tak nabit kondu... odes i trcis il vozis bic po nasipu... tak se nabija konda...

geez pa di ste vi bili kad smo mi radili kondicijske... (jos dok sam treniral hokej) ma kakva teretana...

THUNDER_DINIX
20-01-2007, 17:49
cak ti ni ne treba teretana.... trci, vozi bicikl, radi trbusnjake i sklekove... i kupi si utege za ruke... tako ja radim...

Tsumetai Ryujin
20-01-2007, 17:56
je pa da... di ste vi bili kad smo mi trcali oko 182mx55m... i nakon svakog kruga napravis JEDVA!!!!! 25 trbusnjaka i 10 sklekova... i tako 5 kruga...

Empe Tri
20-01-2007, 18:02
c...

to sam reko mp3-u... kaj ces bzvz placat teretanu (koja garant nije jeftina) kad mozes otic na neko gradiliste i tam vjezbat... i tak nabit kondu... odes i trcis il vozis bic po nasipu... tak se nabija konda...

geez pa di ste vi bili kad smo mi radili kondicijske... (jos dok sam treniral hokej) ma kakva teretana...

hehe.... da vidis dosta je meni gradiliste kod kuce sto sam radio na mjesalici, kantama, karioli, kopanje, rusenje zida..... u zadnje 2 god. uz to sam i radio i isao u teretanu 8)
dobro tad nisam bas isao toliko ono 2-3 puta mjesecno a nisam ni placao :P
al sad moram placat promijenio se vlasnik hebiga :roll:

a i sad svaki dan radim jos na podkrovlju od 8-12 i idem na igraliste od nekih 13-18 i dojdem kuci i pojedem nesto i van :D
kako onda lijepo zaspim :D

mislim da je to sasvim dovoljno za kondiciju jos + ako budem isao u teretanu ;)

King tiger
20-01-2007, 18:15
Za kondiciju, idite u neku planinu ( ako vam je blizu ) i pjesacite, tako smo ja i drugovi 35 kilometara po planini prepjesacili , idemo skoro svakog vikenda
(kad je ljepo vrjeme normalno ).

MindReader
20-01-2007, 20:27
:rotfl: dobro je.. dosta ste pričali o teretani..
@Ryujin - to je znači speed vault? nice, još jedan znam :rotfl: al prezakon je kad to napravim i onak stojim uklješten među 2 zida :D
@ps1ho - probaj to ;)

RIPtheREAPER
20-01-2007, 20:40
ako ste blizu Jaruna, tamo vam ima nesto kao "staza za vjezbanje" di imate sve sto trebate
dizanje na stangu, sklekovi, skakanje...

Ps1ho
20-01-2007, 23:08
ko mi briše postove?

EDIT: Ciganovic ce jebat obitelj onom ko mi je obriso post...

Babitz
21-01-2007, 13:19
biče da kenji

MindReader
21-01-2007, 13:34
ja uglavnom ne brišem.. to mi je debilno.. samo kad je single-smajlić - to ne shvaćam ozbiljno :D

ja sam staroj jučer malo opisivo parkour.. na početku me malo čudno gledala, al kad sam joj sve objasnio - da je i psiha u pitanju - malo je splasnila... reko sam joj da, ak se slomim , da zna uzrok :rotfl:

King tiger
21-01-2007, 13:38
Nisam ni ja obriso, zadnji post sam briso prije 7 dana :(

Nego probo sam preskocit neku visoku ogradu al sam se nabio na jajca :rotfl: :rotfl: i ostao tako :( , al to je bilo davno :D

MindReader
21-01-2007, 13:40
Nego probo sam preskocit neku visoku ogradu al sam se nabio na jajca :rotfl: :rotfl: i ostao tako :( , al to je bilo davno :D
:rotfl: :rotfl: :rotfl: jajaca... jadan ti Mile Kitić... :D
ja se još nisam nijednom nabio.. jednom sam malo zapeo kad sam monkey radio, al sam se oslobodio ranjavanja nekim matrix potezom :rotfl:

Empe Tri
11-03-2007, 20:35
sta jel se ubija jos ko od vas, ili ste se svi opametili (sto je mala vjerovatnost) :rotfl:

evo ja u subotu tj. jucer isao preko ograde preskocit sa polu-saltom i prosuo se ko riza al srecom nis mi nije bilo :D cak nisam ni isprljao bijelu majcu 8)
frend je snimio na mob i nikako da ga uhvatim da stavim na Yu-tub :P
evo slika ispod pa da vam docaram kako je tocno bilo :D
http://img69.imageshack.us/img69/3529/jasupermensc8.th.jpg (http://img69.imageshack.us/my.php?image=jasupermensc8.jpg)
pravio se supermen i srecom prezivio bez ikakvih ozljeda :)

Babitz
11-03-2007, 20:42
lol

bar si čitav

Ps1ho
11-03-2007, 20:51
isuste : ))))))))))))

MindReader
11-03-2007, 20:56
da je bar auto došo u periodu onih 1-2 minute.. a ti još ležo.. 8)

Lord Jambrek
11-03-2007, 21:01
E zato se ja ne bavim sportovima previše, ipak su mi draže kosti, a ne jedno veliko uzbuđenje letenja i padanja.

THUNDER_DINIX
11-03-2007, 21:33
E zato se ja ne bavim sportovima previše, ipak su mi draže kosti, a ne jedno veliko uzbuđenje letenja i padanja.

otici ce ti kosti od nebavljenja sportom

Empe Tri
11-03-2007, 21:46
ma jebesh kosti, tu su doktori da ih popravljaju :D
hebemu sve evo frend glupi mi izbrisao sa moba isjechak kako sam se polomijo shteta :? :D

THUNDER_DINIX
11-03-2007, 21:47
ma jebesh kosti, tu su doktori da ih popravljaju :D
hebemu sve evo frend glupi mi izbrisao sa moba isjechak kako sam se polomijo shteta :? :D

nemogu ti doktori bas sve popravit. BTW, bas mi je zakon gledat kad se neko polomi, ali mi bude zao lika

Empe Tri
11-03-2007, 21:55
ma i meni je zakon gledat kako se drugi lome i nije mi ih zao jer su sami krivi sto idu pokusavat neke stvari, ali nemam pojma sta mene pukne u glavu pa i ja pokusam neke stvari izvest...... tekila radi cuda :D

olio
11-03-2007, 21:58
pogledajte ovo

http://www.gougoule.com/monbras/

Empe Tri
11-03-2007, 22:03
aa znam imam to na kompu ;) ono kako je ruku isao vratit :rotfl:

Luxor
11-03-2007, 22:19
Pitanje za vas pro, kako da pocnem parkourat, tj. s kojim trikom? Vidio sam neke trikove kod "Zanshina", ali ne znam s cim da pocnem.

Također, Zanshini vele da treba imat forme & snage, a tog hvalabogu iam (trčim everyday + utezi).

S cim ste vi počeli?

Empe Tri
11-03-2007, 22:23
ja sam poceo onako bezze nista profesionalno, uz teretanu i snagu sto imas trebas koliko ja znam radit vjezbe za rastezanje tj. moras bit elastican, a za nesto vise nemam pojma :P

ja ti to samo neke stvari koje nisu bas opasne onako iz gusta radim :D

Luxor
11-03-2007, 22:29
Ma odlicno, dizem se odma sa zorom ujutro i skakat prek ograde dok ne poletim :D

Empe Tri
11-03-2007, 22:45
Ma odlicno, dizem se odma sa zorom ujutro i skakat prek ograde dok ne poletim :D

nek obavezno neko bude sa kamerom ili mobitelom pa da snimis sta si preletio ili se prosuo :D
ja sam imao kod frenda na mobu kako sam ja pao al je on izbrisao a as sam mislio stavit na YU-tub :rotfl:

a imas ovdje negdje neku stranicu za rastezanje i vjezbe rastezanja pa malo potrazi bit ce ti korisna :wink:

MindReader
12-03-2007, 09:44
empe3, imaš ti muda preskočit zgrčku prek zida (samo pitam)??

NITROS
12-03-2007, 09:53
Pitanje za vas pro, kako da pocnem parkourat, tj. s kojim trikom? Vidio sam neke trikove kod "Zanshina", ali ne znam s cim da pocnem.

Također, Zanshini vele da treba imat forme & snage, a tog hvalabogu iam (trčim everyday + utezi).

S cim ste vi počeli?

Samo kondicija prvih par mjeseci tek onda se pocnu raditi neke stvari

Tsumetai Ryujin
12-03-2007, 12:13
ja nisam kondiciju uopce nabijo... sam sam odmah pocel radiz monkey, kong, precision jump... itd... kad sam se pocel bavit parkourom nisam se odmah mogo dic iz cat leapa, al sam cijelo vrijeme vjezbao i skuzio sam u cem je fora i sad to bez pol frke napravim... ...

uglavnom... pocnes s onim sto je TEBI najlakse tj s onim sto ti najvise pase... i onda to uvjezbavas i ides na teze i teze poteze... i kad se jednom pocnes bavit parkourom (znaci dva put tjedno... recimo) dovoljno ti je da na dan napravis par serija sklekova, cucnjeva i trbusnjaka... ... ako se bash intenzivno bavish parkourom ni netrebas dizat utege i te brije.... jer se izjacas dok treniras... ...

Empe Tri
12-03-2007, 18:14
empe3, imaš ti muda preskočit zgrčku prek zida (samo pitam)??

aj mi reci samo sta ti je to zgrčku ?? :? :)

Luxor
12-03-2007, 20:16
Ovaj tvoj smajlić me toliko buni da ne znam dali misliš ozbiljno ili si sarkastičan.

Zgrčka ti je preskakanje kozlića/bilo kakvog objekta s ZGRČenim nogama, pritom imaš ispružene ruke na objekti koji preskačeš...ukratko, prekakanje u čučnju...

Empe Tri
13-03-2007, 19:11
Ovaj tvoj smajlić me toliko buni da ne znam dali misliš ozbiljno ili si sarkastičan.

Zgrčka ti je preskakanje kozlića/bilo kakvog objekta s ZGRČenim nogama, pritom imaš ispružene ruke na objekti koji preskačeš...ukratko, prekakanje u čučnju...

aaA zooo.... ma kad sam se ja zahebavo ja sam najozbiljnija osoba ovdje na forumu :)
stvarno nisam znao sta je to, zalosno al istinito :)

Jopax
13-03-2007, 19:52
ja treniram stolni tenis i nemam bash pojma neki dan sam se razbio ko jaje kad padne sa desetog kata :rotfl:

Mr.G4m3r
13-03-2007, 21:23
http://en.wikipedia.org/wiki/Parkour

Ljudi mjesaju to s freerunningom...

Mr.G4m3r
13-03-2007, 21:28
gledajte ovo:

JEbYtOEftc0

Empe Tri
13-03-2007, 21:51
gledajte ovo:

JEbYtOEftc0

da ovo je zakon imam takvih filmicha na kompu stvarno se divim takvim ljudima :D :pray:

Ps1ho
13-03-2007, 21:53
da, gledoh prije, predobro :pray:

~Dozer...
20-10-2007, 21:48
Onda gledajte ovo i oči pasite(il tako neš)
P2cDCAVY ... trampoline (P2cDCAVYiXU&mode=related&search=parkour%20roll%20trampoline)
mEdHe3S4 ... trampoline (mEdHe3S4ZFQ&mode=related&search=parkour%20roll%20trampoline)
9L1kILzN ... ed&search= (9L1kILzNyw4&mode=related&search=)
BTW znam pola trikova iz prvog filma a običan sam smrtnik :wink:

Hamti Damti
20-10-2007, 21:51
uff taj sport nikad ne bi trenirao, pogotovo kad sam vidio kakve tipovi dobivaju batina od toga :|

Dreadlock
20-10-2007, 22:25
ovako,volio bih pocet parkourat...sad,sto bih trebao svadat na pocetku?

kenyi,ti parkouras...jelda?

Kenyi
20-10-2007, 22:54
da, pomalo al sad kad je zahladnilo rijetko kada.

MoNDi
20-10-2007, 22:55
Ma kaj cete s kendom. Puno bolji i ljepsi je Kyudo!!!
http://www.kyudo.org.uk/ardeche.jpg
http://www.karate-hd.de/kyudo/index-Dateien/image002.jpg

Kron
20-10-2007, 22:56
jbt kolki luk, moze sam sebe ispalit.

Edit: lol, jel na ono prvoj slici lik dobio arrow u dupe???

PS. stavljaj thumbove

RIPtheREAPER
20-10-2007, 23:10
Moze mi netko prevest ovaj tekst:

SAnkles/Calves

Bounders aka bunny hops
With Straight legs hop forward or in place jumping your max every time this conditions fast twitch muscles needed for explosive power

Beginner - 50 / Advanced - 100

Calf raises
This conditions slow twitch muscles needed for endurance and over all fiber strength. Find a wall or stationary object. Stand in front of it stand as straight as possible on the balls of your feet. Now extend to your fullest while maintaining balance on the ball of your feet, full up and down motion. No cheating! Heels down - heels up full!

Beginner - 50 / Advanced - 100



Knees! Very important!

Squats
Bend knees until thighs are parallel to the floor then extend back to standing position, make sure to keep your back straight, so that you maintain a proper seated position this also builds strength for landings and rolls

Beginner - 50 / Advanced - 100

Hopping squats
Same movement but with a jump at the end of every squat these should be done in succession.

Beginner - 25 / Advanced - 50



Core/Abdominals

Abdominal strength very important - nuff said!

50 - 100 sit-ups

50 - 100 crunches

50 - 100 heel touches - lie flat on your back and alternate reaching for your heels in succession.

50 twisting sit-ups



Arms, Phalanges (fingers)



15 - 25 handstand pushups

50 - 100 push ups

25 - 50 hopping push ups- hopping at your max height for each one

1min handstand

Fingers, find a ledge or any object to hang from and just hang out! For as long as possible!

Ima nekih izraza koje ne razumijem :P

~Dozer...
21-10-2007, 18:49
evo radim na prijevodu... :wink:

Stormcrow
21-10-2007, 18:53
ja bi da radim ovo, al nemam gdje normalno trenirat :(

B4j4
21-10-2007, 18:56
ja bi da radim ovo, al nemam gdje normalno trenirat :(

kak nemas ? dok sam se jos parkourom bavil snagu sam vjezbal doma... ili nadi neko drvo... iams valjda drvo s granama negdi u blizini da mozes vjezbat.. ak nis drugo zaleti se do parka il tak nes

~Dozer...
21-10-2007, 19:17
Moze mi netko prevest ovaj tekst:

SAnkles/Calves

Bounders aka bunny hops
With Straight legs hop forward or in place jumping your max every time this conditions fast twitch muscles needed for explosive power

Beginner - 50 / Advanced - 100

Calf raises
This conditions slow twitch muscles needed for endurance and over all fiber strength. Find a wall or stationary object. Stand in front of it stand as straight as possible on the balls of your feet. Now extend to your fullest while maintaining balance on the ball of your feet, full up and down motion. No cheating! Heels down - heels up full!

Beginner - 50 / Advanced - 100



Knees! Very important!

Squats
Bend knees until thighs are parallel to the floor then extend back to standing position, make sure to keep your back straight, so that you maintain a proper seated position this also builds strength for landings and rolls

Beginner - 50 / Advanced - 100

Hopping squats
Same movement but with a jump at the end of every squat these should be done in succession.

Beginner - 25 / Advanced - 50



Core/Abdominals

Abdominal strength very important - nuff said!

50 - 100 sit-ups

50 - 100 crunches

50 - 100 heel touches - lie flat on your back and alternate reaching for your heels in succession.

50 twisting sit-ups



Arms, Phalanges (fingers)



15 - 25 handstand pushups

50 - 100 push ups

25 - 50 hopping push ups- hopping at your max height for each one

1min handstand

Fingers, find a or any object to hang from and just hang out! For as long as possible!

Ima nekih izraza koje ne razumijem :P

Nisam ni ja skuzio sve izraze al sam barem probo... :wink:
Zglobovi/Telad??(Calves=telad :rotfl: )
Bounders aka zečji skokovi
Skupljenim nogama skoči naprijed ili u mjestu skačući najsnažnije svaki put.Ova vježba brzo razgibava mišiće potrebne za eksplozivnu snagu...

Početnici-50/Napredni-100

Podizanje lisnih mišića na nozi(što god to značilo :wink: )
Ova vježba sporo razgibava mišiće potrebne za izdržljivost i prije svega fiber(vlakna?) snage.Pronađi zid ili stacionaran objekt.Stani ispred njega.Stoj što je moguće ravnije na lopti ispod nogu(on the balls of your feet :rotfl: ).Istegni se najviše što možeš dok balanciraš na lopti pod nogama,puni gore i dolje pokreti(?).Bez varanja!!!Pune pete dolje pune pete gore(slobodan prijevod,nisam našao smisao :( )

Početnici-50/Napredni-100

Koljena!Veoma važno!!
Čučnjevi
Savijte koljena sve dok (thigs=?)nisu paralelni sa podom pa se nagnite natrag u stojeću poziciju(?),pazi da ti leđa budu ravna,tako da zadržavaš odgovarajuću sjedeću poziciju.Ovo također razvija snagu za prizemljavanja i rollove(ovo znam šta su al mi se neda objašnjavat)

Početnici-50/Napredni-100

Čučnjevi sa skokovima(whatever)
Isti pokret ali sa skokom na kraju čučnja.Ovo bi trebalo napraviti u nizu.

Početnici-25/Napredni-50

(core=sredina,srž)/trbuh
Snaga trbuha veoma važna.Neki tip rekao!!!
50-100 nečega(trbušnjaci)
50-100 (ovo nemam blage crunches=???)
50-100 dodorivanja pete(lezi ravno na leđa i alternativno dodiruj pete u nizu)
50-100 trbušnjaka sa okretanjem(to su oni boksački ako treba objasnit ću)
ramena/prsti?(phalanges=?)
15-25 sklekova na rukama(lol svaka dala tom tipu)
50-100 sklekova(tobro to već mogu :wink: )
25-50 sklekova sa skokovima
1 min stajanja na rukama
prsti-nađi izbočinu ili bilo koji objekt za vješanje i samo visi(ne ovo nije naputak za smoubojstvo :D ).Koliko god mozes...
Uf napokon...
Nadam se da ti pomoglo :wink:

Toxic
21-10-2007, 19:40
Calf-List (od noge)...bar kako ja znam
Calves-mnozina od onoga gore

RIPtheREAPER
21-10-2007, 19:43
Dozer, mnogo hvala!

~Dozer...
21-10-2007, 19:46
Calf-List (od noge)...bar kako ja znam
Calves-mnozina od onoga gore
moguce al ja neznam te liječničke izraze znam da je calv tele il mlado od kita...
BTW reaper treniraš parkout il neš slično?

Bishop_45_(2)
21-10-2007, 19:50
Onda gledajte ovo i oči pasite(il tako neš)
P2cDCAVY ... trampoline (P2cDCAVYiXU&mode=related&search=parkour%20roll%20trampoline)
......


sto to svira u pozadini ???

~Dozer...
21-10-2007, 19:59
[quote="~Dozer...":1y6gsqid]Onda gledajte ovo i oči pasite(il tako neš)
P2cDCAVY ... trampoline (P2cDCAVYiXU&mode=related&search=parkour%20roll%20trampoline)
......


sto to svira u pozadini ???[/quote:1y6gsqid]
e puno pitas al dobro zvuči :wink:
jel te parkout stvarno zanima il samo zbog glazbe...

MTF*
21-10-2007, 20:03
mene to zanima, ali glupo mi je ovak pocet, volio bi kad bi imo nekog da mi pokaze...

RIPtheREAPER
21-10-2007, 20:06
Ovo dosta pomaze:
nDrIpBI2T18

~Dozer...
21-10-2007, 20:12
ja sam pomoću youtube naučio ono osnovno:
1.rolls & safe landings
2.vaults:
-monkey,kong,ono među 2 šipke,tictac,još radim na dash vaultu(probo al se nekak userem pa zateknem sam sebe kako sjedim na stolu na kojem vježbam...

~Dozer...
21-10-2007, 20:13
mene to zanima, ali glupo mi je ovak pocet, volio bi kad bi imo nekog da mi pokaze...
pomoć ti jedino treba kod backflipova ovo sve ostalo možeš sam(naravno možeš i backflipove bez pomoći al je teže...)

MTF*
21-10-2007, 20:18
a dobro, gle, drugo je pogledat video, a drugo je kad netko stoji pored tebe i to ti objasnjava i ukazuje di grijesis i sto treba poboljsat...

Lord AngelRI
21-10-2007, 20:19
nikad čuo do sada....

~Dozer...
21-10-2007, 20:29
a dobro, gle, drugo je pogledat video, a drugo je kad netko stoji pored tebe i to ti objasnjava i ukazuje di grijesis i sto treba poboljsat...
pogledaj video sve ti objašnjeno...
P2cDCAVY ... trampoline (P2cDCAVYiXU&mode=related&search=parkour%20roll%20trampoline)S
a i glavna je fora de se oslobodiš straha i da se ne bojiš malo natuć kosti...
ajde de nije istina da ne bi sam mogo napravit monkey vault??

_ZlayA_
21-10-2007, 20:31
kenyi gdje si kad si na forumu potreban.......

~Dozer...
21-10-2007, 20:35
kenyi gdje si kad si na forumu potreban.......
zaš kenyi??

MTF*
21-10-2007, 21:05
a je, mogo bi i sam...
u r right...
samo vjezba...

Munjeni jarac
21-10-2007, 21:20
zanima me to,frend i ja smo pricali nesto da pocnemo al vidit cemo :D
btw dobri tutorijali

Tsumetai Ryujin
21-10-2007, 22:00
dozer... ... vidim da si novi u parkouru... zat ti odmah kazem da bilo kakva vrsta flipova nema nikakve veze sa parkourom... jer se kosi sa njegovim nacelima...

monkey je najobicnija zgrcka... al sa mjesta... dok je kong zgrcka iz trka...

B4j4
22-10-2007, 09:22
dozer... ... vidim da si novi u parkouru... zat ti odmah kazem da bilo kakva vrsta flipova nema nikakve veze sa parkourom... jer se kosi sa njegovim nacelima...

monkey je najobicnija zgrcka... al sa mjesta... dok je kong zgrcka iz trka...

a kaj niko od vas ne koristi originalne nazive.... kong vault ili ti saut de chat ( skok macke )

Dreadlock
22-10-2007, 13:50
dakle,ako sam dobro shvatio,prvo trebam radit vjezbe snage,zatim se preselit u park i tam pocet sa jednostavnim forama?

Tsumetai Ryujin
22-10-2007, 13:56
to bi ti bilo najbolje... al ja nisam tak napravio... ja sam se ojacao dok sam radio pk...

zake bih trebal koristit orginalne nazive?? vis da me razumijem kad ti kazem kong...

e i jos mala stvar... na onom zadnjem filmicu su oni pokazivali konga ko da ga moras napravit sto dulje... to je ustvari krivo... jer je kong isto sto i monkey... samo kaj monkey radis sa mjesta i u svakom trenutku dodirujes il predmet kojeg preskaces il tlo... a dok izvodis konga, ti si u zraku... drito isto onak kak radite u skoli zgrcku preko kozlica sa odskocnom daskom... u jednom trenutku ne dodirujes nista...

RIPtheREAPER
22-10-2007, 18:11
Ja namjeravam pocet trenirat sa frendom u dvorani.
Samo se on jos mora pojavit na msn-u...

Tsumetai Ryujin
22-10-2007, 18:13
kak to mislis trenirat u dvorani :S

RIPtheREAPER
22-10-2007, 18:14
A imaju neku dvoranu sa strunjacama i ostalim spravama.

Tsumetai Ryujin
22-10-2007, 18:31
e ljudi sam da pitam... jel me netko od vas zval na mob prije oko tjedan dana sa pitanjem oko prijavljivanja za parkour...

B4j4
22-10-2007, 19:04
to bi ti bilo najbolje... al ja nisam tak napravio... ja sam se ojacao dok sam radio pk...

zake bih trebal koristit orginalne nazive?? vis da me razumijem kad ti kazem kong...

e i jos mala stvar... na onom zadnjem filmicu su oni pokazivali konga ko da ga moras napravit sto dulje... to je ustvari krivo... jer je kong isto sto i monkey... samo kaj monkey radis sa mjesta i u svakom trenutku dodirujes il predmet kojeg preskaces il tlo... a dok izvodis konga, ti si u zraku... drito isto onak kak radite u skoli zgrcku preko kozlica sa odskocnom daskom... u jednom trenutku ne dodirujes nista...

kong se ustvari radi ko da skaces u vodu na glavu... ali se rukama docekas na prepreku odgurnes se rukama i prodes izmedu njih... neg moj frend moze so de cha sa jedno 2 metra udaljenosti na prepreku visoku 1.80 i precision na zid udaljen nest vise od pol metra... kewl el da ?
mozete pogledat neke filmice od zoraka, bunte i ekipe na jubitou... utipkajte parkour krizevci... a ima i od malog hrca i ekipe... ugl pogledajte

Tsumetai Ryujin
22-10-2007, 19:11
krivo si opisal konga... nema nikakvog skakanja u vodi nit ikakvih govana... neg je to najobicnija zgrcka... to kaj ti povezujes ko skakanje u vodu je kad ides radit sdc (ak cemo vec pisat orginalne nazive ond pisi puno ime ili skracenisu a ne tu neke ljeve) preko neke dost dugacke prepreke...

to kaj ti lik radi nije nike posebnog... prvo to nije sdc prek 1.80m to je pop (pokazi mi filmic u kojem radi sdc preko 1.80m i razuvjeri me)...

Dreadlock
22-10-2007, 19:12
koje vjezbe snage da radim za pocetak?