PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trzanje u igrama



TopForumas
01-06-2009, 20:12
Evo ovako moja konfa je:

MSI P43 NEO

Intel Quad Core 2.4 Ghz

4 GB RAM

512 MB Ati Radeon HD3870

Problem je u tome sto mi igre trzaju.Ali ne da mi fps jako pada ili sl. nego onako igre mi konstanto kod pokreta kamere ili hodanje u pucacinama zastajkivaju te kao da stucaju.Pogotovo kod Simsa ili bilo kog RTS-a koji kad pokrecem kameru jednostavno je neigriv.To toliko zastajkiva da to jednostavno nije normalno.U pucacinama poput Bioshocka svako malo mi postane screen te se odlijepi sve to traje sekundu,dvije ali mene osobno iritira pogotovo kad i smanjim detalje to se isto dogada.Pa bi htio znati da li se i vama to dogada te u kojoj mjeri te sto bi trebao poduzeti OSIM stavljanja novih windowsa,drivera,flash biosa itd. jer sam to vec uradio

Hellboy
01-06-2009, 20:18
Well, iako nije high-end kanta, sigurno se to ne smije događati. Jesi li probao na svježe formatirani disk dići Windowse pa probati? Tek toliko da otklonimo eventualne softverske krivce. I pomalo profulan podforum. :D

Luka
01-06-2009, 20:27
selim u pomagaj brate, osim što je ispravan pf tamo ćeš dobiti i više odgovora :D

Blacky_123
02-06-2009, 07:10
Jesi gledao temp cpu kada igras?
Jesi skeniro od virusa?
Probaj ocistit s registrey boosterom

Cookie monsta
02-06-2009, 09:00
Probaj update-at driver za sve. :thumbs2:

Feanor
02-06-2009, 09:58
Meni se to isto događa, ali primjetio sam samo u Titan Questu(svi patchevi, nakon pola sata sat igre se pome usporavati) i Demigodu, Left 4 Dead i X-man Origins Wolverine mi rade besprijekorno(dobro mozda malo sporije nego kad je bila friska instalacija, ali kad je bila friska instalacija bio je formatiran disk i friski Prozori).
Temperatura CPU-a bude oko 55-60, GPU-a oko 65 pri punom opterećenju....

Intel Celeron Dual Core 3200

2gb rama

Nvidia xfx 8800 xxx 512 rama

EDIT: Pročistio sam registry + svjeze instalirani svi driver, A treba mi bar tjedan dana da pobacam sve sa harda sto zelim na DVD-e, pa jel ima tko kakvu drugu ideju osim formatiranja...i

Gwin
02-06-2009, 11:19
meni se osobno to desilo samo jednom
dok je u kombinaciji bilo slabo raptoxx napajanje i žedna 7900GTX grafa. i to samo na NFS:MW..

ajd čisto onak znatiželje radi.. s čime napajaš tu konfu?

Feanor
02-06-2009, 11:21
Ufff sad da ga jebes neznam marku napajanja, znam da je 550 W, al radilo je sve ok do prije tjedan dva!11

TopForumas
02-06-2009, 13:37
DRIVERI SU NOVI I UPDATEANI,windowsi friski,nemam virusa,cak sam mijenjao maticnu,graficku,napajanje ma sve al ii dalje isto cak sam probao i stim registry booster

Cookie monsta
02-06-2009, 16:41
Jesi ti slago komp ili neko drugi moguce da su nest zeznuli il si ti nest sje** :?

Gwin
02-06-2009, 17:19
radilo je do prije tjedan-dva ??

pa stvari se kvare.

a to trzanje grafe bi moglo bit da grafa ne dobiva dovoljno struje..

TopForumas
02-06-2009, 18:26
radilo je do prije tjedan-dva ??

pa stvari se kvare.

a to trzanje grafe bi moglo bit da grafa ne dobiva dovoljno struje..

sa jacim napajanjem sam probo a mozda da stavim Radeon HD 4770 ili Nvidia GTX 260?
Ili mozda to treba nesto procackat u biosu??

Gwin
02-06-2009, 18:56
DRIVERI SU NOVI I UPDATEANI,windowsi friski,nemam virusa,cak sam mijenjao maticnu,graficku,napajanje ma sve al ii dalje isto cak sam probao i stim registry boosteronda je ili proc ili memorija..

nemaš baš puno opcija..

TopForumas
02-06-2009, 19:49
eh i memoriju sam mijenjo zaboravio sam spomenut a moj serviser trvdi da procesor sigurno nije cak ga je testiro

josip_kraš
02-06-2009, 20:45
možda su podzemne vode.
ili si uklet.

jebate sve si promijenio, provjerio i opet trza???

čekaj, čekaj....
a da nije u pitanju piratizirani softver?

Cookie monsta
02-06-2009, 20:46
Probaj ponovno instalirat windowse pa javi ak ti se da ak ne neznam :?

Feanor
02-06-2009, 21:18
Ma totalno mi nema logike, evo perem Damnation koji je novija igra u konstantnik 40-50 sličica u sekundi, ali mi zato titan quest koji je izašo prije 3 godine nakon pola sata igre pomčne štekat za popizdit...
Inače čitao sam na internetu da Iron Quest ima problema sa nekim dual core procesorima, jel moguće da je do toga??'

TopForumas
03-06-2009, 12:27
mijenjao sam windowse vijerovali vi ili ne cak 4 puta za taj problem
molim vas ako mi mozete bilo kako pomoci pomozite ili barem recite da to mora tako trzati

Vedro
03-06-2009, 14:44
a jesi li formatirao cijeli disk prije instalacije windowsa?

TopForumas
03-06-2009, 15:10
a jesi li formatirao cijeli disk prije instalacije windowsa?

DA

Wishmaster
03-06-2009, 16:18
Probaj OMEGA drivere...
Rade čuda...

TopForumas
03-06-2009, 17:52
Probaj OMEGA drivere...
Rade čuda...

Omega drivere sta je pak to??

Wishmaster
03-06-2009, 22:11
Modificirani/prilagođeni driveri za grafičku da bolje rade igre.
Meni su pomogli jako, ali nemora biti kod tebe da je do grafičke problem. Probaj, nemaš kaj izgubit pošto vidim da si i winse par puta reinstaliral...

TopForumas
04-06-2009, 08:18
Modificirani/prilagođeni driveri za grafičku da bolje rade igre.
Meni su pomogli jako, ali nemora biti kod tebe da je do grafičke problem. Probaj, nemaš kaj izgubit pošto vidim da si i winse par puta reinstaliral...

hehe pa ti driveri kolko sam saznao ruse windowse kad se fleshaju itd
ja stvarno vise ne mislim reinstaliravat windowse

Wishmaster
04-06-2009, 14:01
Pa te drivere naravno koristiš na svoju odgovornost, ali ja do sad nisam imal nikakvih problema i jako sam zadovoljan.
Na tebi je da se odlučiš probati ih...

TopForumas
04-06-2009, 17:52
Pa te drivere naravno koristiš na svoju odgovornost, ali ja do sad nisam imal nikakvih problema i jako sam zadovoljan.
Na tebi je da se odlučiš probati ih...
kolki je rizik i kolko je posto mogucnosti da ce mi to pomoc?

TopForumas
09-06-2009, 18:35
No dajte pomagajte mozda neko nesto zna bit cu vma zahvalan do nebesa

BINUX
09-06-2009, 19:14
No dajte pomagajte mozda neko nesto zna bit cu vma zahvalan do nebesa

Pa dečki su ti predložili sve opcije koje ti mogu preko foruma pomoč.Nemožemo mi ovako znat šta je šta si smrdao ili šta je riknulo.Najbolje bi ti bilo odnjet komp na servis.Ako kažeš da je prije dva tjedna radilo sve kako spada a sad neradi nasprem toga što si formatirao disk 4 puta i opet isto definitivno je hardvarski problem a ne softverski.

TopForumas
10-06-2009, 18:18
No dajte pomagajte mozda neko nesto zna bit cu vma zahvalan do nebesa

Pa dečki su ti predložili sve opcije koje ti mogu preko foruma pomoč.Nemožemo mi ovako znat šta je šta si smrdao ili šta je riknulo.Najbolje bi ti bilo odnjet komp na servis.Ako kažeš da je prije dva tjedna radilo sve kako spada a sad neradi nasprem toga što si formatirao disk 4 puta i opet isto definitivno je hardvarski problem a ne softverski.

vec sam bio puno puta na servisu a taj problem imam otkad sam kupio komp tj. godinu dana i 2 mjeseca no hvala svejedno cini se da cu morat posjetit vracaru jer sma ocito uklet lol

Cookie monsta
11-06-2009, 12:04
Jel imaš još garanciju ?? Ak imaš odi u trgovinu ( ak si kupio cijeli komp ) reci im problem i reci da oces vrati i još naseri da imaš još nekakve probleme. :thumbs2: i traži novi komp ili si sastavi cijeli novi.

Tegla Ajvara
11-06-2009, 12:16
zavisi i o postavkama detalja
ako stafi ful detalje, visoku rezoluciju i AA 8x ili 16x naravno da ce trzat

ni ja nemogu cak crysis na ful detaljima sa DX11 na windows 7
tolko brutalno da nece u igru uc poslje loadinga, moram rezoluciju smanjit

company of heroes isto tak, pogotovo ak pada kisa na mapi i ako vrtim kameru. prebrutalno...
a kad artiljerija i tenkovi pocnu, da nepricam. štekačina na 100 načina

dodje mi da nasutam komp :twisted: :(

Feanor
11-06-2009, 12:28
Ajvar pricamo o Igrama koje su prije radile normalno i odjednom pocele stekat bez razloga...

Garrus
08-07-2009, 12:11
Evo ovako moja konfa je:

MSI P43 NEO

Intel Quad Core 2.4 Ghz

4 GB RAM

512 MB Ati Radeon HD3870

Problem je u tome sto mi igre trzaju.Ali ne da mi fps jako pada ili sl. nego onako igre mi konstanto kod pokreta kamere ili hodanje u pucacinama zastajkivaju te kao da stucaju.Pogotovo kod Simsa ili bilo kog RTS-a koji kad pokrecem kameru jednostavno je neigriv.To toliko zastajkiva da to jednostavno nije normalno.U pucacinama poput Bioshocka svako malo mi postane screen te se odlijepi sve to traje sekundu,dvije ali mene osobno iritira pogotovo kad i smanjim detalje to se isto dogada.Pa bi htio znati da li se i vama to dogada te u kojoj mjeri te sto bi trebao poduzeti OSIM stavljanja novih windowsa,drivera,flash biosa itd. jer sam to vec uradio
lik treab ti brzi hard ..jer hard je isto vrlo vazna stavr on ti je skoro glavni lool on sve loda .... moje misljenje u hardu ej onda stvar